מידע שימושי בשורה לרוכשי דירות קבלן - אין שינוי במדד תשומות הבנייה !

E_Y

משתמש פעיל
בשורה טובה לרוכשים שעדיין לא קיבלו מפתח :
מדד תשומות הבנייה נותר ללא שינוי גם החודש
מדד המחירים לצרכן עלה ב0.6
מדד מחירי הדירות עלה ב1.1%
הדרך לעליית ריבית הפריים החודש סלולה...

אנוניnי

משתמש פעיל
שתי שאלות:
א. איך יכול להיות שכל המדדים עולים ופתאום המדד הזה שעד לפני חצי שנה עלה בטירוף פתאום התחיל לעצור את העליה ואף לרדת?
ב. האם הירידה באה לידי קיזוז ב"חוב" שנצבר במדד מתחילה או רק לפי אחוזי התשלום שצמודים למדד כעת?
כלומר בתחילה שקניתי דירה היה מעל מליון ש"ח אבל לקחתי לפני חודשים משכנתא ועכשיו צמוד למדד בערך 400 אלף האם ירד 0.2 מ400 אלף בלבד או מכל החוב הכולל?

קול תורה

משתמש פעיל
ב. האם הירידה באה לידי קיזוז ב"חוב" שנצבר במדד מתחילה או רק לפי אחוזי התשלום שצמודים למדד כעת?
כלומר בתחילה שקניתי דירה היה מעל מליון ש"ח אבל לקחתי לפני חודשים משכנתא ועכשיו צמוד למדד בערך 400 אלף האם ירד 0.2 מ400 אלף בלבד או מכל החוב הכולל?
כמובן שרק מ 400 אלף

אנוניnי

משתמש פעיל
אז יוצא שאם עכשיו יתחיל המדד לרדת עוד, אז לקיחת המשכנתא המוקדמת שלי תגרום לי בעצם להפסד?

קול תורה

משתמש פעיל
אז יוצא שאם עכשיו יתחיל המדד לרדת עוד, אז לקיחת המשכנתא המוקדמת שלי תגרום לי בעצם להפסד?
אם כבר עלה לך כמה חודשים ועכשיו שילמת יכלו להיות שלא תרויח את הירידות
כמה נקודות שחשוב להבהיר:
  • אם עדיין לא עלה לך המחיר בגלל המדד אז בד"כ קבלנים מתנים בחוזה שבמקרה שהמדד יורד המחיר לא ירד יותר מהמחיר המקורי
  • לדעתי עדיין לא הגיע הזמן שהמחירים הולכים לרדת בעקביות (אגב שמעתי שחברת רדימיקס רוצה להעלות מחיר הבטון בכ 12% (!))

אולי מעניין אותך גם...