בניית HTML \ CSS מתוך קובץ גרפי

• פותח הנושא Haim
  • פורסם בתאריך

Haim

משתמש צעיר
D I G I T A L
הקדמה לשאלות:
כאשר מעצב בונה עיצוב גרפי כללי לאתר - בפוטושופ, אינדיזיין או כיו"ב, יש צורך להפוך אותו למבנה HTML \CSS.
מניסיון שלי (תתקנו אותי, אם אני טועה), כאשר עושים את זה באמצעות איזו תוכנה שמבצעת המרה אוטומטית - ייצוא או שמירה בשם, או אפילו כאשר בונים ישר בדרימאובר (תתקנו אותי, אם אני טועה), במידה והעמוד קצת מורכב, מבנה הקבצים HTML ו-CSS יוצא מורכב מידיי ומכיל המון אלמנטים והגדרות מיותרות שמסבכות את הטיפול בקובץ (למשל, כאשר צריך לבנות לזה תוכנה).
לדעתי, הכי נכון הוא - לבנות את ה- HTML \ CSS ידני, אבל סוג עבודה כזו לא ממש שייך לגראפיקאי\ת כי זה יותר התעסקות במין "תכנות", ומצד שני זה לא שייך למתכנתים כי זה גם לא ממש בגדר "תכנות". הייתי קורא לזה לזה משהו כמו "מומחה HTML"
שאלות:
1) האם יש כאן (בפורום) מי שעושה את זה (או מכיר מישהו שעושה את זה)?
2) כיצד לתמחר את זה ?

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
היטבת לתאר את האופי של העבודה הזו.

אני עושה את זה, ושונא את זה :)

התמחור תלוי במידת המורכבות
רמת ההבנה של הגרפיקאי/ת בתחום מאוד משפיעה על רמת הקושי

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
הבעיה בייצוא מפ"ש או פיירוורקס ל HTML/CSS זה שהיא מייצרת את התמונות בתוך טבלאות ב- HTML וטבלאות היום כבר לא באופנה.

מה שאני עושה זה לעצב, לחתוך בפיירוורקס [הכי מדוייק] ואז לבנות מהחיתוך את ה HTML וה- CSS ידנית. אני גם לא אוהבת את זה במיוחד.

מה בדיוק אתה רוצה לתמחר? כמה עולה בניית ה HTML או העיצוב עם החיתוך?

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני עושה את זה, כמובן.
ומתמחרים את זה או לפי שעות או לפי פרוייקט

imb

משתמש מקצוען
נכתב ע"י Haim;548408:
או אפילו כאשר בונים ישר בדרימאובר (תתקנו אותי, אם אני טועה), במידה והעמוד קצת מורכב, מבנה הקבצים HTML ו-CSS יוצא מורכב מידיי ומכיל המון אלמנטים והגדרות מיותרות שמסבכות את הטיפול בקובץ (למשל, כאשר צריך לבנות לזה תוכנה).

למה אמורות להיות בעיות בבניה בדרימובר??

israel

משתמש צעיר
היי חיים
יש לזה שם לתפקיד הזה - חותך [slicer] או "מקודד" במדוברת, ולדעתי אסור שהתוכניתן יבצע וזאת מהסיבה הברורה מאליה, אלא אם כן זה אחד מתחומי המומחיות שלו.

ולשאלות
1) אני מכיר 2 חותכים משובחים (שאינם נמנים עם חברי הפורום) - שי בן משה, ועידן סמית.
2) התמחור מתבצע לרוב בהתאם לפונקציונאליות של העמוד והמחיר משנה בהתאם לכך, 150-400 לעמוד.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
שמחה לדעת שאני לא היחידה שלא מתה על זה [בעיקר החלק של החיתוך].

אגב, טפטפת, עם איזה תוכנה את חותכת?
אני משתמשת בפיירוורקס כי מכולן, נראה לי שהיא הכי מדוייקת.
באיזה את חותכת?

Haim

משתמש צעיר
D I G I T A L
כמה תגובות... כנראה שנגעתי בנושא רגיש...
גם אני עושה את זה ושונא את זה כיתר החברים כאן, וזה מה שהביא אותי לפתוח אשכול זה.

כמו כן, אני מצטרף לדעתו של israel שכתב:"ולדעתי אסור שהתוכניתן יבצע את זה". וגם תודה לו על ההפניה ל-2 אתרי ה"חותכים".
באמת, בשני האתרים הנ"ל הם מדגישים נקודה חשובה ששכחתי לציין: מבנה האתר אחרי החיתוך צריך לעמוד בתקנים של W3C הן - HTML הן - CSS. דבר זה גם כן בד"כ לא קורא "מעצמו" באמצעות "שמירה בשם" או "ייצוא".

ל- מירי10: כל זמן שאת יוצרת עמוד HTML או אתר שלם בדרימוובר ומוסרת אותו ללקוח "כמו שהוא" - אין שום בעיה, אבל אם מישהו צריך לעשות עליו "טיפול המשך" כגון לשלב בו פקודות תוכנה וכו' הוא יסתבך בכמויות מיותרות של דיבים והגדרות CSS.

ל-studio dv.d - גם אני מצטרף לסיסמתך: "עוד נגיע רוחק ביחד" :)

בקשר לעבודה הספציפית שבגללה פתחתי את האשכול, אני מחכה לתגובת הלקוח, שיחליט האם להפיל את החיתוך על הגרפיקאי שלו או להעביר לבעלי מקצוע.

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
נסחפתם קצת בעניין השנאה. לא?
בא נאמר שגרפיקאי שיש לו ידע טוב בלכתוב HTML ו CSS תקני, זה יתרון אדיר בתחום עיצוב אתרים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה