בירור עלות וחלוקה תקרה ורצפה לבניה של 2 שכנים בירושלים??

lizi_g

משתמש פעיל
אנחנו 2 שכנים שאנחנו התחתונים שבעצם בנינו תקרה לבית ועכשיו השכן שמעלינו מתחיל לבנות אחרי שסיימנו .
כמה העלות צריכה להיות לנו אין מושג כי התשלום מול הקבלן שלנו היה גלובלי שלד+פנים.
בנוסף כמובן שיש לו שימוש בעמודים וקירות ממ"ד מה עושים.
איך קובעים את התשלומים?
בנוסף מתי הוא זמן התשלום ?
מציינת שאנחנו עכשיו סיימנו והוא עכשיו מתחיל ישר אחרינו.
תודה רבה.

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
גם לנו היה את אותו סיפור.
אנחנו היינו השכנים העליונים.
השכן למטה הביא לנו תמחור ממהנדס קונסטרוקציה.
הוא הוציא לו מחירון מפורט לפי מחירון קבוע (לא זוכרת את שמו)
מחשבים רק עמודים בקומת עמודים, ותקרות משותפות.
מחלקים את הכל למספר הדיירים שגרים באותו צד בבניין.
ממ"ד אין לנו ולא יודעת להגיד לגביו.
אגב, יש מלא חומר ברשת.

אני פניתי לעוד אנשי מקצוע והכל היה הרבה הרבה יותר יקר.
תנסו אותו. הוא לקח לו על החישוב 2900 ש"ח. לשטח של 30 מ"ר על עמודים.
כשאני בדקתי המחירים התחילו ב - 4000 רק לחישוב.

קוראים לו מדר עותניאל
052-3423433

לא דיברתי איתו אישית.

lizi_g

משתמש פעיל
ראשית תודה.
הענין הוא שבמחירון דקל לדוגמא אי אפשר להקיש לבניה פרטית כי הבנתי שהחישוב שלהם הוא לבניה בסדרי גודל גדולים וברור שכשאתה בונה 40 מ"ר ההוצאות למ"ר יחסית הרבה יותר גדול מ400 מ"ר.

styehoshua

משתמש מקצוען
אם עכשיו סיימתם תבקשו מהקבלן פרוט כמה לקח על מ"ר יציקה וכמה על כל עמוד יסודות.

סופריא - הוצאה לאור

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
1661332584181.png

lizi_g

משתמש פעיל
אם אפשר לדעת מאיפה הטבלה הזאת?
בנוסף לא הבנתי את מה שכתוב תקרה-רצפה 500-1000 ש"ח למ"ר תלוי בשיתוף שכנים.
תודה.

רב פעלים

משתמש מקצוען
@עוגת בוקר @lizi_g @סופריא - הוצאה לאור

אני גרה בירושלים בשכירות ובנינו בדירתנו בירושלים לפני שנה ואנחנו בפלונטר ענק, יש את השכן מתחת דירתינו שבנה רק עכשיו, נתקע עם אישורים... לא היתה לנו סבלנות לחכות מי יודע כמה זמן בחסות עירית י-ם - בנינו ועכשיו אנחנו לא יודעים מה לתמחר או איך בכלל נכון לדבר איתו על זה. בעיה שניה יש את השכן מעלינו שיש לו אישורים איתנו ועדיין לא בנה איך זה מתומחר??????
ציינתי שאני לא גרה שם בפועל, כי לדעתי זה ממש דופק את ההתנהלות מולנו וזה נושא רגיש וכאוב
מה שהכי חשוב ודחוף לי מאד ממכם שבניתם בשנה האחרונה וביררתם יסודי וכנראה גם סיכמתם ומיציתם את הנושא 1. תמחור נכון. או צורת תחשיב נכונה של החוזה שלנו שמכיל הרבה מעבר עמודים/יסודות/מעטפת/זיפות.
2. עצה להתנהלות נכונה, האם מגלים לשכנים את התמחור האמיתי או שמנהלים מו"מ, ממה להזהר ולהמנע, אם יש המלצות או מידע שעדיף בפרטי אתן את המייל.
שורה תחתונה אנלא מבינה בזה כלום, רק עכשיו החלטתי להתערב עקב צרות צרורות, בבקשה תעזרו המצב רגיש מאד מאד.

תודה מראש בטוחה שלא תאכזבו

רב פעלים

משתמש מקצוען
@עוגת בוקר @lizi_g @סופריא - הוצאה לאור

אני גרה בירושלים בשכירות ובנינו בדירתנו בירושלים לפני שנה ואנחנו בפלונטר ענק, יש את השכן מתחת דירתינו שבנה רק עכשיו, נתקע עם אישורים... לא היתה לנו סבלנות לחכות מי יודע כמה זמן בחסות עירית י-ם - בנינו ועכשיו אנחנו לא יודעים מה לתמחר או איך בכלל נכון לדבר איתו על זה. בעיה שניה יש את השכן מעלינו שיש לו אישורים איתנו ועדיין לא בנה איך זה מתומחר??????
ציינתי שאני לא גרה שם בפועל, כי לדעתי זה ממש דופק את ההתנהלות מולנו וזה נושא רגיש וכאוב
מה שהכי חשוב ודחוף לי מאד ממכם שבניתם בשנה האחרונה וביררתם יסודי וכנראה גם סיכמתם ומיציתם את הנושא 1. תמחור נכון. או צורת תחשיב נכונה של החוזה שלנו שמכיל הרבה מעבר עמודים/יסודות/מעטפת/זיפות.
2. עצה להתנהלות נכונה, האם מגלים לשכנים את התמחור האמיתי או שמנהלים מו"מ, ממה להזהר ולהמנע, אם יש המלצות או מידע שעדיף בפרטי אתן את המייל.
שורה תחתונה אנלא מבינה בזה כלום, רק עכשיו החלטתי להתערב עקב צרות צרורות, בבקשה תעזרו המצב רגיש מאד מאד.

תודה מראש בטוחה שלא תאכזבו
אפילו שכבר ענו לי במייל, עדיין לא הגעתי לדברים ברורים, מבקשת ממי שמבין ועם נסיון מעשי בזה שיענה לי כאן או במייל, תודה

יעקב נוימן

משתמש פעיל
בדחילו ורחימו - - -
2. אופן התנהלות מומלץ: יושר, הגינות. דומה הענין ל"מי שהיתה דרך הרבים עוברת בתוך שדהו". אם לא נגלה לשכן את המחיר האמיתי, הרי אנו כגזלנים.
1. תמחור: נכון לברר עם הקבלן את הערכתו לעלות של כל החלקים שנשאתם בבנייתם ושאינם בגדר המעטפת לשטח השייך לדירתכם (משמע: חפירה/יסודות-כלונסאות/עמודים/זיפות, לא כולל הקירות שלכם, הרצפה שלכם, התקרה שלכם). עלות הבניה לפי ההערכה המתוארת, צריכה להתחלק בין בעלי הדירות שבכל הקומות. עלות הבניה של הרצפה צריכה להתחלק בינכם לבין בעלי הדירה התחתונה, עלות הבניה של הרצפה צריכה להתחלק בינכם לבין בעלי הדירה העליונה. אם הקבלן מתחמק, הציעו לו תשלום. לחילופין, ניתן להיעזר ב-מחירון דקל לבניה, אך זה לא לגמרי פשוט ודורש היכרות עם הנושא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה