בירור לגבי מטבח חדש

lmaof

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שלום רב,

1. אני עושה מטבח אצל נגר פרטי
בתקציב אני יכולה לעשות או סיומת של פורמיקה רגיל
או צביעה בתנור -
הצביעה בתנור אמרו לי שזה יותר יפה,
אבל חשוב לי לדעת איך זה לאורך שנים - האם הוא יותר רגיש לשריטות? קילופים?
האם אפשר לנקות בו באקונומיקה?

2. איזה שכלולים בפרזול יש היום במטבחים
שאני רוצה לדרוש כי הנגר לא מציע לי

3. איך נכון למקם פח? האם אפשר למקם בתוך הארון בצורה חכמה, פרקטית ונוחה?

4. יבוש לצלחות - יש משהו נוח ומשוכלל יותר מהפשוט של פעם?...

5. מיקסר בוש - האם יש מדף חכם לתפעול מיקסר בלי להוציא לשיש?

אשמח לקבל מענה ועוד המלצות טובות לפרקטיות ונוחות במטבח כמו חלוקה של מגירות וכדו'

תודה רבה!!!! ה' ישלם שכרך!!!

תקליט-אור

משתמשת מקצוענית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אני יכולה להציע תשובה חלקית לשאלה מס' 2 (כאחת שעשתה מטבח לאחרונה, לא כעוסקת בתחום).

• מגירות שאמורות לסחוב משקלים כבדים, מומלץ לקחת עם מנגון טריקה שקטה, שהוא משמעותית יותר חזק ממסילות סטנדרטיות.
  • אם יש לך שיש בצורת ר או ח, בארונות הפינתיים שמתחת השיש מומלץ (לטעמי) לעשות התקן שנקרא למנס, שמנגיש בצורה נוחה את תוכן הארון מבלי הצורך להזדחל לתוך הארון תוך כדי שכיבות בטן.
  • וכמובן שיש את נושא הטריקה שקטה בצירים של הדלתות, שיש הרבה שאוהבים אותם. את מתחילה לסגור את הדלת של הארון והיא נסגרת מעצמה עד הסוף ובשקט.
ובגדול, חשוב מאד לקנות פרזול של חברה טובה (למשל, בלום או גראס). פרזול פשוט יתחיל לעשות בעיות תוך פרק זמן לא ארוך.

ביתילי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אם יש לך שיש בצורת ר או ח, בארונות הפינתיים שמתחת השיש מומלץ (לטעמי) לעשות התקן שנקרא למנס
מה זה ההתקן הזה?
המתקן נקרא למנץ
לא מומלץ בכלל, ומכמה סיבות.
העיקריות הן,
1. שהן מנצלות רק 45 אחוזים מהשטח (יש מספר דגמים בחלקם הניצול הוא אף פחות)
2. אם נופל כלי מעבר למדף - וזה קורה בהחלט על אף הגדר הקיימת במדף
אתם תצטרכו ולהזדחל לארון תוך כדי שכיבת בטן - כפי התאור בתגובה הקודמת ואולי אף יותר.....

יש לקחת בחשבון שע"מ לנצל את הפינה ולאפשר פתיחתה גוזלים גם משטח הארונות בשני הצדדים.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
המתקן נקרא למנץ
לא מומלץ בכלל, ומכמה סיבות.
העיקריות הן,
1. שהן מנצלות רק 45 אחוזים מהשטח (יש מספר דגמים בחלקם הניצול הוא אף פחות)
2. אם נופל כלי מעבר למדף - וזה קורה בהחלט על אף הגדר הקיימת במדף
אתם תצטרכו ולהזדחל לארון תוך כדי שכיבת בטן - כפי התאור בתגובה הקודמת ואולי אף יותר.....

יש לקחת בחשבון שע"מ לנצל את הפינה ולאפשר פתיחתה גוזלים גם משטח הארונות בשני הצדדים.

לא נכון בכלל.
לנו יש למנס וזה ממש מצוין מבסוטים עד הגג.
זה מאד אינדבידואלי, וגם תלוי האם החלל בפינה קריטי לשימוש מלא אם המטבח קטן או שיש לכם מספיק מקום גם ללא ניצול מלא שלו.
לגבי מיקסר אם יש לכם בקצה השיש מקום לעשות.תריס זה יכול להיות רעיון מצויין למיקסר.
לגבי צביעה בתנור, בגדול היא הרבה יותר חזקה איכותית ועמידה, וגם נראית הרבה יותר יפה מפורמיקה רגילה.
לגבי מייבשי כלים, אין שיכלולים לפי הידוע לי אבל יש דברים טובים מנירוסטה, חשוב להקפיד שתהיה איכותית ולא תחליד, יש חברה מסויימת לא זכור לי כעת.
חלוקת מגירות, כדאי לעשות את התחתונה הכי עמוקה לסירים, חלבי ובשרי, זו מעליה כשני שליש מעומק התחתונה, לקופסאות איחסון ח"פ וכדומה, והעליונה כשליש מהתחתונה לסכומון.

styehoshua

משתמש מקצוען
סליחה שאני מתקנת פורמייקה הרבה יותר חזק ועמיד מצביעה בתנור.
גם הנסיון שלי אומר כך.
לנו יש למנס וזה ממש מצוין מבסוטים עד הגג.
זה מאד אינדבידואלי, וגם תלוי האם החלל בפינה קריטי לשימוש מלא אם המטבח קטן או שיש לכם מספיק מקום גם ללא ניצול מלא שלו
לי היה במטבח הקודם למנס וזה נכון שאם משהו נופל שם אז זה ממש לזחול פנימה.. המדפים בם כעין צורת 8 צר באמצע ורחב משני הצדדים אני השתמשתי עם זה למיקסר מעבד מזון וחלקיהם בסלסלאות בד"כ לא נפל אבל אם נפל כנ"ל
במיטבח החדש הוא מאד גדול והומלץ לי להשאיר את הפינות כמתות ז"א לאבד אותן ללא שימוש וכך עשיתי ואני מרוצה.

לייבוש כילים:
אני לא ממליצה על המתכם הוא יותר צפוף ולטעמי פחות אסטטי

מקום לפח:
היה לי מגירה מתחת לכיור היה נח אבל נראה לי יותר הולך שקונים פח יפה ומוצאים לו מקום במטבח- זה מה שעשיתי במיטבח החדש.

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
פורמייקה יותר עמידה ממה שקוראים לו 'צבע בתנור' בכל המובנים, כולל עמידות לרטיבות.

אילת ח

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
יש את הפולימר כתחליף לצביעה בתנור, הוא עמיד יותר מצביעה אבל עומד מתחת לפורמייקה שהיא הכי חזקה

תמר רנד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
פורמייקה בוודאות הכי חזקה.
אבל יש את אלה שמעדיפים יופי על עמידות.
הכל תלוי בשיקול הדעת וסדר העדיפויות שלכם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה