בוקר טוב הורים

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
תשע בבוקר אני מתרווח על הכסא במרפסת המשרד, זמן קפה כולם יודעים. ולמטה כמו חיילים במשחק מתרוצצים אנשים ומכוניות, מסתדרים בכיכר התנועה הגדול, נכנסים משתבצים ומיד יוצאים. במעברי החציה יש מהם שעוצרים למלאות את חובתם האזרחית ולאפשר להולכי הרגל להשתלב במעגל בדרך לתחנות האוטובוס שבכל צד.

תשע בבוקר בעוד רבע שעה יתקתקו שעוני ה'שמירת סדרים' בכוללים, ילדי ישראל כבר סיימו את תפילתם בבית תלמודם ובנות ישראל כבר צעדו בכחול תכלת לבית ספרם.

בכיכר למטה עוד ילכו מאחרים שונים וימלאו את התחנות יעלו על טרמפ או ימתינו לאוטובוס שיקחם אל העיר הגדולה.

אבל הכיכר הגדולה תרגע הסיבוב האינסופי של שיירת המכוניות והאוטובוסים לכל ישיבה קטנה וסמינר בעיר יגיעו למנוחת בשלווה הנהגים יפנו לקפה שחור, והפועלים יצאו למכולת לקנות לחם שחור עם חבילת גבינה וקופסת זיתים שחורות.

בעשר הרחוב כבר שקט. מלבד אמא אחת שהיום הוא החופשי שלה שפגשה חברה עם עגלה ובתוכה ילד מצונן בדרך אל הרופא, ונער שליחויות שנפלט מבית הספר ועובד בחנות הירקות.

אה, וילד אחד שקם מאוחר, ולא היו לו גרביים תואמות והוא לא אהב את הלחם שאמא מרחה לו. ואמא שהיום הוא החופשי שלה או שהיא סתם גרפיקאית שעובדת מהבית ישבה אתו לכוס קפה של פינוק במרפסת, מגיע לו. יחד הם צפו בכיכר למטה נרגעת והוא לאט לאט נרגע עם אמא ויצא לדרכו.

אף אחד לא היה ברחוב, חוץ מאמא אחת, חברה שלה, נער שליחויות וכמה פועלים שהלכו למכולת לקנות קוקה קולה קר וזיתים שחורות בשקית ניילון לא מרשרשת עם קצת רוטב מהחמוציה.

וילד אחד חמוד וסקרן שהלך לבד לחיידר.

הורים! אל תשלחו ילדים לבד בשעות מתות!

אין ברירה? תכתבו למורה/למלמד שעת יציאה ושעת הגעה משוערת. ותזכירו לילד את הסכנות המשחרות לפתחו. שיזדרז.

נערך לאחרונה ב:

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
אוף, השורה התחתונה שבאה כמוסר השכל מהדהד הורסת את הקסם שבקטע.
אולי תנסה להוריד אותה פיוטית יותר, ברוח הקטע? לא כאמירה נוזפת.

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
התלבטתי בזה, מאוד, אני לא אוהב לנזוף אבל הרגשתי שאני אפספס, אדרבה תני לי הצעה.
אולי משהו בסגנון מחר הוא גם רוצה לשבת עם אמא על המרפסת? לא מספיק נוקב.

נערך לאחרונה ב:

calm

משתמש פעיל
אולי -
אולי אם היו זוכרים מסכנות האורבות לילד שהולך לבד, לא היו משחררים אותו ללא השגחה.
מחר הוא כבר ידרוש ליווי.

שרה.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
כתוב ממש טוב. מדהים מה שקפה טוב על הבוקר וקצת שקט מאפשרים... במיוחד נהניתי מהמוטיב של הזיתים השחורים...
גם לי הפריעה הפתאומיות שהמסר מונחת, אבל הוא מידי חשוב מכדי לוותר עליו... אולי עדיף להביא אותו קצת קודם, או להפוך את הקטע לקצר יותר, כך שהשורה הזו תהיה יותר צפויה / פחות קטנה ופתאומית לעומת כל מה שלפניה.

נערך לאחרונה ב:

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
אולי משהו כמו: לבד הוא מהלך, בלי אם מנופפת לשלום או אב המאיץ בו להיחפז, ורק עייני הצופיות, מעם המרפסת, מלוות אותו בדאגה.
מידי עדין, יש דברים שצריך לתבוע.
אלא אם הצלחנו לבעוט בבטן בצורה אחרת
(אני לא כותב את זה כסיפור שבועי בקראט, אלא ישירות לנושא לשמו התכנסנו)

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
תשע בבוקר אני מתרווח על הכסא במרפסת המשרד, זמן קפה כולם יודעים. ולמטה כמו חיילים במשחק מתרוצצים אנשים ומכוניות, מסתדרים בכיכר התנועה הגדול, נכנסים משתבצים ומיד יוצאים. במעברי החציה יש מהם שעוצרים למלאות את חובתם האזרחית ולאפשר להולכי הרגל להשתלב במעגל בדרך לתחנות האוטובוס שבכל צד.

תשע בבוקר בעוד רבע שעה יתקתקו שעוני ה'שמירת סדרים' בכוללים, ילדי ישראל כבר סיימו את תפילתם בבית תלמודם ובנות ישראל כבר צעדו בכחול תכלת לבית ספרם.

בכיכר למטה עוד ילכו מאחרים שונים וימלאו את התחנות יעלו על טרמפ או ימתינו לאוטובוס שיקחם אל העיר הגדולה.

אבל הכיכר הגדולה תרגע הסיבוב האינסופי של שיירת המכוניות והאוטובוסים לכל ישיבה קטנה וסמינר בעיר יגיעו למנוחת בשלווה הנהגים יפנו לקפה שחור, והפועלים יצאו למכולת לקנות לחם שחור עם חבילת גבינה וקופסת זיתים שחורים.

בעשר הרחוב כבר שקט. מלבד אמא אחת שהיום הוא החופשי שלה שפגשה חברה עם עגלה ובתוכה ילד מצונן בדרך אל הרופא, ונער שליחויות שנפלט מבית הספר ועובד בחנות הירקות.

אה, וילד אחד שקם מאוחר, ולא היו לו גרביים תואמות והוא לא אהב את הלחם שאמא מרחה לו. ואמא שהיום הוא החופשי שלה או שהיא סתם גרפיקאית שעובדת מהבית ישבה אתו לכוס קפה של פינוק במרפסת, מגיע לו. יחד הם צפו בכיכר למטה נרגעת והוא לאט לאט נרגע עם אמא ורצה לרוץ לחיידר.

אף אחד לא היה ברחוב, חוץ מאמא אחת, חברה שלה, נער שליחויות וכמה פועלים שהלכו למכולת לקנות קוקה קולה קר וזיתים שחורים בשקית ניילון לא מרשרשת עם קצת רוטב מהחמוציה.

"אמא, אני יכול ללכת לבד"' הוא אמר, ילד קטן חמוד וסקרן.

"כן, אתה כבר גדול, אבל הרחוב ריק, ואין אף אחד. זה קצת מסוכן אני רוצה לראות אותך נכנס לכיתה מתוק, ושאף אחד בדרך לא יפגע בך מתוק שלי.

ככה טוב יותר? @ארבע @calm @שרה.

נערך לאחרונה ב:

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
הייתי מוחקת את ההמשך
וכותבת: חבל שמחר הוא כבר...

לא יודעת בדיוק מה לכתוב...

עריכה: לא ראיתי את הקטע המחודש.

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
או אולי משהו בסגנון (אחרון כי חפרתי)

מחר, מחר אולי הוא יילך עם אמא, אולי הוא יילך איתה בכלל לפסיכולוג במקום לחיידר כמו האשה שפגשה את חברה שלה בתור לרופא.
אולי זה לא יהיה מחר אלא עוד הרבה שנים. הוא יילך להחזיר את הנפש שלו לקפה המפנק של אמא.

הני ר.

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
תחזיר את הקטע לקדמותו אם יש לך עניין לעזור לעולם.
טוב לנו לקבל מכה בבטן.
טוב שהקטע לא ממש יחליק לנו בגרון.
ברגע אחד של מחשבה אפשר למנוע בכי ארוך.
אני יושבת עם אמהות שהיו שמחות לקרוא את הקטע הזה ולפחד קצת יותר.
אה..וכן הם חינכו את הילדים למוגנות.
אבל זה לא עזר, כי הפוגע היה חופשי לעשות מה שהוא רצה...

הני ר.

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
כתוב

מחר, מחר אולי הוא יילך עם אמא, אולי הוא יילך איתה בכלל לפסיכולוג במקום לחיידר כמו האשה שפגשה את חברה שלה בתור לרופא.
אולי זה לא יהיה מחר אלא עוד הרבה שנים. הוא יילך להחזיר את הנפש שלו לקפה המפנק של אמא.
כתוב מהמם!!
ולי נראה שלמרות זאת עדיפה הנזיפה..

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

אהבתי.
כמובן שישאר רק בגדר סיפור ולא חלילה יהיה אמיתי!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  33  פעמים

לוח מודעות

למעלה