אילו צבעים מתאימים לצביעה על עץ?

תרצה

משתמש מקצוען
אודה לכם אם תוכלו להחכימני: ברצוני להכין עם בנותי קישוט לסוכה - החומר שבחרנו הוא עץ. ואני תוהה - איך הכי טוב לצבוע אותו? (החשבון שלי: א. שיהיה צבע עמיד גם אם חלילה ירדו גשמים ב. כנראה שלא יהיו הזדמנויות רבות למלאכה מסוג זה, ולכן אני מעוניינת בסוג של צבעים לא יקרים כי אין טעם להשקיע בחומר יקר שיעמוד אח"כ ללא שימוש)
תודה מראש!

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
צריך לדעת לעבוד עם עץ:
קודם לשייף (נייר זכוכית) כך הצבע נתפס יותר טוב
חשוב שהעץ יהיה משוהו משובח ולא סיני כי אחרת טיפת צבע מים מתפשטת עליו.
אחרי הצביעה חשוב למרוח שכבה או 2 של לכה כך בטוח לא ירד הצבע.

לענין הצבע עצמו כמובן שיש צבעי עץ יעודיים ויקרים. שמעתי על כאלו שהשתמשו באריליק ויצאו תוצאות מצוינות. אין לי ביטוח... היתה גם אחת שניסתה צבעי מים ולא השתלטה עליהם כ"כ והיתה צריכה לצבוע כמה שכבות. אין לי מושג אם זה קשור למקצועיות שלה או לסוג הצבע.

בכל מקרה העצה שלי זה לגבי השיוף והלכה. מקווה שיהיו שיחכימו אותך יותר בענין הצבעים.

Tamar Zeitlin

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אני השתמשתי בצבע שמן למשקופים שקונים בטמבור, לציור על ארון עץ עתיק, אבל הוא שתה המון צבע אז אולי צריך קודם כל למרוח על המשטח ג'סו אבל לא ניסיתי.

ngraphic

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני צבעתי בצבעי אקריליק. בשביל שיראו את טקסטורת העץ מומלץ לדלל את הצבע.
(ועוד יותר נראה לי שגם צבעי מים זה טוב)

איילת שלו

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לענ"ד לצביעה עם ילדות לא מומלץ לקה וצבעי עץ.

המלצתי: צבעי אקריליק.
(קלים לביצוע, לא רעילים. לא יקרים. רק לא יורדים בכביסה - אם אלה ילדות קטנות, מומלץ בגדי עבודה.)

אפשר לצבוע ישר על העץ,
או - לצבוע בשכבה מקדימה של ג'סו - שזה צבע בסיס לבן. (אפשר למצוא בכל חנויות היצירה.)
ואז יש לך משטח לבן, שעליו הצבע נקלט בצורה מאד טובה.

אפשר בסיום העבודה למרוח לקה (או להתיז ספרי לקה) לתוספת עמידות, אבל לא חובה. עבודת אקריליק על עץ לא אמורה להתקלקל מגשם של סוכות.

צבעי אקריליק מאד שימושיים להרבה יצירות, והג'סו (צבע הבסיס) יכול להפוך הרבה חומרים למשטח ציור (קופסת קפה וכד', משטחי עץ שיצאו מכלל שימוש, כלים שיצאו מכלל שימוש וכו' וכו')
תהנו!

heidy m

משתמש צעיר
צבע אקריליק הכי מומלץ

הספיגה שלו בעץ טובה מאוד,נמרחת בקלות עי' מכחול פשוט.ניתן להשיג בחנויות יצירה והובי(גם בחנויות מכשירי כתיבה לפעמים)בבקבוקונים קטנים שעולים בסביבות 7 ש"ח כ"א.
או כמויות גדולות יותר.יש מבחר עצום של גוונים.ואם את רוצה לחסוך בכסף ואת צריכה רק מעט מכל גוון,אני ממליצה לך לקנות את הגוונים הבאים:שחור ,לבן,אדום ,צהוב,כחול.ומזה יש לך את כל הגוונים(את כנראה יודעת את זה ,אבל אם בכל זאת את צריכה מידע בקשר לערבוב הגוונים את יכולה לשאול ואענה לך בשמחה)
מעל היצירה בסיום העבודה-אם את רוצה-לא חובה-את יכולה למרוח לכה על בסיס מים.(משהו כמו 30 ש"ח)(יש מט ומבריק)זה יתן הגנה לצבע וברק יפה.
בהצלחה רבה!
ויהיה מעניין לראות תמונה של התוצאה הסופית.

עופר

משתמש רשום
תלוי הסוג העץ. אם למשל עץ בעל טקסטורה יפה מומלץ לעבוד עם ציבעי שמן .השאר עדיף אקריל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה