התייעצות איך מלמדים ציור בנות בכיתות א' עד ד'?

ורד שמחי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אשמח לרעיונות וכיוון איך ללמד ציור לילדות בגילאי א'- ד': איזשהו שילוב בין כן לתת טכניקות ושיצא להן יפה, אבל הרבה דגש גם לא לחסום את הדמיון שלהן ולא להקשות עליהם ושזה יהיה כלי להבעה עצמית... ממש אשמח , תודה רבה

לאה.ש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מממ מעניין...
נגיד טכניקה של ערבוב צבעים... אז טכניקה שתעניין אותן
אבל הן יכולות לבחור את הצבעים שהן מערבבות ?
ומה הן רוצות לעשות עם הטכניקה שהן למדו.. איפה ליישם את זה
אם הן רוצות בציור שלהן, בצביעה בצורות מסוימות, או סתם למרוח את זה על הדף..

RPO

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אשמח לרעיונות וכיוון איך ללמד ציור לילדות בגילאי א'- ד': איזשהו שילוב בין כן לתת טכניקות ושיצא להן יפה, אבל הרבה דגש גם לא לחסום את הדמיון שלהן ולא להקשות עליהם ושזה יהיה כלי להבעה עצמית... ממש אשמח , תודה רבה
אני לימדתי את הבנות איך לצבוע אפקט של אור.
לימדתי אותן נניח בצביעת שמש:
להשאיר עיגול לבן לא לצבוע, מסביבו לצבוע צהוב בהיר
מסביב צהוב כהה(שרטטנו בעפרון את המעגלים)
אין לתאר כמה נהנו.
כמובן שהיה "המורה איך את עושה את זה!!"
ואז הצבנו את הדפים מרחוק,
וראינו איך יש נקודת אור(השטח הלבן)
וככה במשך השנה הן למדו לצבוע בצורה אומנותית יותר ולא רק למלא שטחים.

אגב,
למדתי את זה אותן, כי הן תמיד שאלו איך את עושה את האור הזה,(על הדוגמא שהראתי)
אז לפי בקשתן הגענו לתחום הצביעה, למרות שהשיעור בפועל היה על ציור.

שיפי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
ההבדל בין א' לד' הוא גדול
לדעתי ד' כבר ממש אפשר ללמד אותן רציני, בכל אופן את הבת שלי אני מלמדת ממש כמו שאני למדתי ויוצא לה דברים מדהימים
בכתות היותר נמוכות ציירתי איתן כל פעם ציורים שמתאימים לתקופה, חגים, סתו, חורף, אביב וכו', והכנסתי להן המון, ערבובי צבעים, גוונים - למשל לצייר תולעת מתוקה ולהראות להן איך להבהיר לאט לאט חוליה אחרי חוליה, הן מוקסמות מזה. קרוב ורחוק - שזה גם הולך ומתקטן וגם הצבעים הולכים ומתבהרים, אור וצל (הרחבה לגוונים), צבעים חמים וצבעים קרים - כמו בובת שלג עם גוונים של צבעים קרים, ובפורים ציירנו עם צבעים חמים.
האמהות מאוד מרוצות שהן רואות שהילדות גם לומדות דברים ולא רק מציירות

gafriris

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
ללמד צבעי יסוד, צבעים משניים, צבעים קרים וחמים וכו..

ורד שמחי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
ממש תודה רבה על כל הרעיונות. נשמע שבעיקר בגיל הזה מתאים אופני צביעה , ערבוב גוונים, בהיר וכהה וכו.. אני חשבתי גם התנסות בצבעים מסוגים שןנים, נגיד מים , פנדה, עפרונות וכו.. השאלה אם ה אמור לצאת משהו יפה לתליה על קיר וכדומה.. או יותר למידה של הצביעה והנאה מהצביעה והציור.. לא יודעת למה הן מצפות ומה נכון שיהיה הכיוון

RPO

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ממש תודה רבה על כל הרעיונות. נשמע שבעיקר בגיל הזה מתאים אופני צביעה , ערבוב גוונים, בהיר וכהה וכו.. אני חשבתי גם התנסות בצבעים מסוגים שןנים, נגיד מים , פנדה, עפרונות וכו.. השאלה אם ה אמור לצאת משהו יפה לתליה על קיר וכדומה.. או יותר למידה של הצביעה והנאה מהצביעה והציור.. לא יודעת למה הן מצפות ומה נכון שיהיה הכיוון
אפשר בהחלט למצוא ראיון שיהיה יפה לתליה על הקיר,
בצבעי פנדה נניח,
לצבוע בשיעור אחד בטכניקה של השארת אור ווגוונים,
ובשיעור לאחר מכן,
ללמוד לצייר מעל זה בצללית שחורה(ציור של צל שחור קל יותר בגיל הזה כאוביקט קל)

gafriris

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אני חושבת שבגילאים האלה זה יותר התמקדות בלמידה ובחוויה יותר מאשר לעשות איתן משהו מכוון לתליה על קיר.
תוך כדי הלמידה הן יגיעו לרעיונות משלהן ותוצרים שאפשר יהיה לשים אותם לתלייה, אבל יותר חשוב הלמידה והחוויה תוך כדי, זו דעתי בכל אופן.....
בהצלחה

הודיה בושארי- ציירת

איור דיוקנאות ברמה גבוהה מאד
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
כבעלת חוגי ציור לילדים מעל 5 שנים
אשמח לעזור לך, תתקשרי אלי מחר באזור עשר אשתדל בעז'ה לסייע לך
0548497475

ורד שמחי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
תודה רבה רבה לכולכן עזרתם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה