דרוש מתכון אוכל של צהרון, מישהו?

malkykl

משתמש מקצוען
הבת שלי ממש מבקשת ממני "אוכל כמו בצהרון"
מישהי בקהל יודעת איך מכינים:
-קציצות ברוטב אדום
- פסטה ברוטב אדום
-שווארמה עוף צהובה
שעועית ירוקה של צהרון?
זה ישמח מאד ילדונת בת 4, שעוד שניה כבר נגמר לה הצהרון...

עובדת מהבית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי

malkykl

משתמש מקצוען
דייי אליפות!!!!

תילתן

משתמש סופר מקצוען
-קציצות ברוטב אדום
- פסטה ברוטב אדום
-שווארמה עוף צהובה
שעועית ירוקה של צהרון?
נכנסים למטבח של הצהרון ואומרים ''הילד שלי מאוד אוהב את האוכל שאתם מכינים, אפשר את המתכונים''
99% ישמחו לשתף
1% יזרוק אותך...הסיכון שווה

יראת גאולה

משתמש מקצוען
לא יודעת אם יצא בדיוק כמו בצהרון, אבל מנסה:
קציצות - לא ממש משנה העיסה של הקציצות, את יכולה להכין עיסה אהובה עליך (שלי: הודו טחון, קצת תבלינים, לפעמים בצל מטוגן, משתדלת ירק טחון כמו בצל בטטה גזר. ללוש טוב ולהכניס קציצות לרוטב המבעבע). העיקר הוא הרוטב: קופסת רסק עגבניות (נדמה לי 260 גרם משהו כזה), כמות כפולה של מים, תבלינים אהובים, קצת מלח ואפשר גם קצת סוכר. להרתיח לטעום ולהכניס קציצות.

פסטה - אפשר רוטב כנ"ל. אפשר אחרי סינון להחזיר את הפסטה לסיר, להוסיף 2-3 כפות רסק עגבניות (קופסא קטנה של מאה גרם) וכף אחת קטשופ, קצת פפריקה מתוקה. לערבב תוך כדי חימום, ולהוסיף כשליש כוס מים.
אני אוהבת להכין 'פסטה לעצלנים' (המתכון במקור מהאתר של ניקי ב) - מכניסה לסיר חבילת פסטה, קומקום מים רותחים, קופסת רסק עגבניות, כפית גדושה מלח, ותבלינים (פפריקה מתוקה ופטרוזיליה. אפשר תבלין לפיצה). לפעמים שמה קופסת רוטב עגבניות לפסטה במקום רסק ותבלינים.

שעועית ירוקה - שתי אפשרויות אהובות: לבשל במים רותחים כמה דקות עד לריכוך. מסננים את רוב המים, מוסיפים מלח ושמן.
או לפזר על תבנית תנור ולאפות עד לריכוך. למבוגרים אפשר להשאיר עוד קצת עד שמתחיל להשחים בקצוות. תיבול פשוט כנ"ל.

ה' אוהב אותך

משתמש פעיל
-קציצות ברוטב אדום
- פסטה ברוטב אדום
-שווארמה עוף צהובה
שעועית ירוקה של צהרון?
איזה כיף לך
אצלי לא נוגעת בקושי...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה