אדנית לפרחים בנויה לחלון פינתי - מהמם!

שמנת מתוקה

משתמש פעיל
אנחנו כעת לפני הרחבה של הסלון
אחרי ההרחבה יהיה לי חלון פינתי - כמטר מכל צד + ספסל ישיבה מהצד הפנימי (משטח שיש רחב)
אני מאוד מאוד אוהבת פרחים
וחשבתי לבקש מהקבלן שבתהליך היציקה יכין לי אדנית בנויה (רוחב 30 ס"מ)
מסביב לחלון - כלומר משני הצדדים ומחוברת במעוגל באמצע
במקום שאצטרך לשים אדניות פלסטיק, חרס ועוד..
השאלה לי:
האם אדנית בנויה (מבטון) מומלצת?
איזה ניקוז מכינים למים?

תודה רבה מאוד
(אח"כ, אתן ה"עוברות ושבות" ברחוב תהיננה מהצמחיה המרהיבה שתהיה שם - אחרי שמיטה כמובן)

styehoshua

משתמש מקצוען
1.אם את עושה את זה כחלק מהיציקה אל תמאלי את האדנית באדמה אלא תשימי בה אדניות פלסטיק.
כך יהיה לך גם את הנוחות של פלסטיק וגם את היופי של חלק מהבניה.
2. חייבים ניקוז.
אני כותבת מנסיון ולא כבעלת מקצוע.

שמנת מתוקה

משתמש פעיל
1. מה הנוחות בפלסטיק ואיך אני אשיג במידות האלו +החלק המעוגל?
2. איזה ניקוז לעשות, חורים בתחתית המשטח או סוג של מרזב בחלק התחתון של הדופן החיצונית
3. את אומרת שאת בעלת ניסיון, זה מביא נמלים הביתה?

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
מנסיון רב עם גינון ואדניות
@styehoshua כתבה לך נכון ממש

ניקוז - תדאגי להטיה טובה + צינור ניקוז... שלא יטפטף על מרפסות / עוברי אורח.

ואכן, עדיף לשים אדניות פלסטיק בתוך האדנית הבנויה
כך שאם צמח לא יצליח / יתליע / ג'וקים / נמלים - תוכלי לזרוק את האדנית הבעייתית, ולא תצטרכי לרוקן את כל שטח הבטון
כך גם אם תחליטי בשלב מסוים שלא להצמיח (שמיטה / ילדים שמפזרים אדמה / חוסר נוחות בטיפול וכו') אז פשוט תוכלי להוציא את האדניות ו/או לשים כמה פרחי פלסטיק.

ומה שאת חוששת שהאדניות פלסטיק לא יתאימו בדיוק לבטון, אין צורך, הפרחים יצאו מהאדניות ויטשטשו את קוי החיבור...

styehoshua

משתמש מקצוען
אצלי יש בפינה ניקוז של גשם.
הבעיה אם ממלאים את זה בחול עם השנים זה מתמלא בשורשים והרטיבות על היציקה גם לא ממש טובה לציפוי החיצוני (אצלינו שיש) בקיצור בשנים הראשונות היה טוב אבל אח"כ עשה בעיות שחייבו ריקון. שמנו כמה בלוקים להגבהה והכנסנו אדניות שמגיעות לשפת האדנית המקורית, כשזה מלא בצימחיה יפה לא רואים שזו אדנית בתוך אדנית.
האדניות שלנו בגובה חלון כ10 מטר + מטר וחצי בערך אחרי זוית של בערך 120 מעלות, כפול 2 קומות.
במקור כל הבית מרפסות וזו שפת המרפסת, כיום זה חלק מהבית.

שמנת מתוקה

משתמש פעיל
מנסיון רב עם גינון ואדניות
@styehoshua כתבה לך נכון ממש

ניקוז - תדאגי להטיה טובה + צינור ניקוז... שלא יטפטף על מרפסות / עוברי אורח.

ואכן, עדיף לשים אדניות פלסטיק בתוך האדנית הבנויה
כך שאם צמח לא יצליח / יתליע / ג'וקים / נמלים - תוכלי לזרוק את האדנית הבעייתית, ולא תצטרכי לרוקן את כל שטח הבטון
כך גם אם תחליטי בשלב מסוים שלא להצמיח (שמיטה / ילדים שמפזרים אדמה / חוסר נוחות בטיפול וכו') אז פשוט תוכלי להוציא את האדניות ו/או לשים כמה פרחי פלסטיק.

ומה שאת חוששת שהאדניות פלסטיק לא יתאימו בדיוק לבטון, אין צורך, הפרחים יצאו מהאדניות ויטשטשו את קוי החיבור...
תודה @שריתיש
עכשיו אני מבינה למה כדאי להכניס אדנית נוספת מפלסטיק לתוך היציקה.
לגבי הגודל של האדניות,
יוצא שכל אדנית תהיה בערך מטר אורך (שתיים כאלו) וחשבתי לעשות ממש רחב 30 ס"מ וגם עומק 45 ס"מ
כדי שאוכל לשתול צמחים ופרחים לרוב - אוהבת שיש שפע של גוונים וסוגים וזה משתפל ומתגבהה...

השאלה אם יש אדניות פלסטיק כאלו רחבות ועמוקות?

כי אם לא, חבל, וזה גם יראה מכוער מתוך הבית שהאדנית הבנויה ריקה מהצצדים.
שאלה נוספת,
במצב הזה אני צריכה לדאוג לניקוז גם בפלסטיק וגם ביציקה, נכון?

שמנת מתוקה

משתמש פעיל
אצלי יש בפינה ניקוז של גשם.
הבעיה אם ממלאים את זה בחול עם השנים זה מתמלא בשורשים והרטיבות על היציקה גם לא ממש טובה לציפוי החיצוני (אצלינו שיש) בקיצור בשנים הראשונות היה טוב אבל אח"כ עשה בעיות שחייבו ריקון. שמנו כמה בלוקים להגבהה והכנסנו אדניות שמגיעות לשפת האדנית המקורית, כשזה מלא בצימחיה יפה לא רואים שזו אדנית בתוך אדנית.
האדניות שלנו בגובה חלון כ10 מטר + מטר וחצי בערך אחרי זוית של בערך 120 מעלות, כפול 2 קומות.
במקור כל הבית מרפסות וזו שפת המרפסת, כיום זה חלק מהבית.
@styehoshua , תודה רבה על השיתוף!
את שתי השורות האחרונות לא הבנתי,
זה נשמע משהו שאני חייבת לראות!
יכולה להסביר קצת יותר?

ניקוז של גשם, את מתכוונת לחור בדופן קרוב לתחתית שמחובר אליו מרזב.

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
תודה @שריתיש
עכשיו אני מבינה למה כדאי להכניס אדנית נוספת מפלסטיק לתוך היציקה.
לגבי הגודל של האדניות,
יוצא שכל אדנית תהיה בערך מטר אורך (שתיים כאלו) וחשבתי לעשות ממש רחב 30 ס"מ וגם עומק 45 ס"מ
כדי שאוכל לשתול צמחים ופרחים לרוב - אוהבת שיש שפע של גוונים וסוגים וזה משתפל ומתגבהה...

השאלה אם יש אדניות פלסטיק כאלו רחבות ועמוקות?

כי אם לא, חבל, וזה גם יראה מכוער מתוך הבית שהאדנית הבנויה ריקה מהצצדים.
שאלה נוספת,
במצב הזה אני צריכה לדאוג לניקוז גם בפלסטיק וגם ביציקה, נכון?
יש אדניות גדולות ועמוקות, אבל הן ממש קשות לניידות
לכן אני לא ממליצה עליהן
שוב, תחשבי אם תתחרטי או שתרצי לגוון או שצמח יתליע ותרצי להוציא אותו ולא שידביק לך את כל השטח

וניקוז, גם כתבו לך, תקפידי על הטיה טובה ממש + צינור ניקוז בסוף.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה