תח"צ האוטובוסים שלא עוצרים:( (מה שאולי (לא) ידעתם)

ומה יקרה אחרי שתגישי תלונה? כלום!
אני עד היום מחכה שיעשו משהו עם תביעה שלי על זה שנהג סגר עלי ועל התיק שלי את הדלת, והצלחתי לשחרר את היד (הייתי בחוץ) ולא את התיק צד שלי שגרר אותי כמה מטרים עד שהורדתי אותו ממני ונתתי לו להפליג עם האוטובוס. וצעקו לנהג שיעצור ויפתח. הוא לא עצר ובוודאי שלא פתח (ולדואגים חברותי היו על האוטובוס והורידו לי את התיק בתחנה הבאה)
תביעה או תלונה?
יש תלונה לחברת האוטובוסים - רוב הסיכויים שתקבלו מכתב מנומס ולא יקרה כלום.
יש תלונה למשרד התחבורה - יזמינו אתכם למסור עדות במשרד בי-ם או בת"א ואם יש מספיק ראיות יגישו כתב אישום נגד הנהג. תצטרכו לבוא להעיד בבית המשפט. הנהג ייקנס ע"י המדינה או ייאסר - תלוי בחומרת האישום.
יש תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות - זו תביעה שאתם תובעים את חברת האוטובוסים בבית המשפט.
צריך להביא עדים וראיות, אבל את הפיצוי תקבלו אתם.
אין קשר בין שלושת הדברים.

תמרוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תביעה או תלונה?
יש תלונה לחברת האוטובוסים - רוב הסיכויים שתקבלו מכתב מנומס ולא יקרה כלום.
יש תלונה למשרד התחבורה - יזמינו אתכם למסור עדות במשרד בי-ם או בת"א ואם יש מספיק ראיות יגישו כתב אישום נגד הנהג. תצטרכו לבוא להעיד בבית המשפט. הנהג ייקנס ע"י המדינה או ייאסר - תלוי בחומרת האישום.
יש תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות - זו תביעה שאתם תובעים את חברת האוטובוסים בבית המשפט.
צריך להביא עדים וראיות, אבל את הפיצוי תקבלו אתם.
אין קשר בין שלושת הדברים.
תלונה, ואז פתחנו הגשנו תביעה לחברת הביטוח, הנושא "בטיפול"
תאמת, תודה, ניראה לי שבאמת לא פתחנו במשרד התחבורה, ניראה מה לעשות עם זה.

תמרוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
האם הגשתם תלונה במשטרה?
האם הנהג המשיך לעבוד באותה חברה?
ניראה שלא הסברתי מספיק טוב. הוא לא גרר אותי על הכביש או משהו, נאלצתי קצת לרוץ אחריו מטרים בודדים, עד שהורדתי את התיק.

זה לא מספיק חמור בשביל לפתוח תלונה במשטרה, לדעתי.
אין לי מושג מי הנהג ומה איתו.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
ניראה שלא הסברתי מספיק טוב. הוא לא גרר אותי על הכביש או משהו, נאלצתי קצת לרוץ אחריו מטרים בודדים, עד שהורדתי את התיק.

זה לא מספיק חמור בשביל לפתוח תלונה במשטרה, לדעתי.
אין לי מושג מי הנהג ומה איתו.
מה ציפיתם שהחברה המפעילה תעשה?

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בלת"ק:
אמש (1 בלילה) אני וחבר בתחנה המרכזית של ויניצה, אוקראינה, קר וחשוך. צריכים להגיע איכשהו ללבוב ומשם לפשמישל-גבול פולין. פתאום מגיע אוטובוס. אני שואל "לבוב"? דה! "פשמישל?" דה! לא קנינו כרטיסים מראש באתר, אפשר לקנות עכשיו? הנהג אומר שאין מקום, הכל מלא. בא מישהו חדש ושואל, הכל מלא, מלא. טוב, מה אפשר לעשות? פתאום יוצא מירכתי האוטובוס מישהו שפגשנו כמה שעות מוקדם יותר בתחנה באומן, הוא ועוד יהודי יוצאים לסיגריה, והוא שואל אותנו למה אנחנו לא עולים??? ענינו לו בתמימות שהנהג אמר שהכל מלא. החבר אומר לנו מיד שיש לידו ארבעה מקומות פנויים! והוא ידבר עם הנהג (וזה טוב כי הוא היהודי היחיד שיודע שם אוקראינית). אחרי לחיצת יד שטמנה בתוכה 50 ירוקים, הנהג ספר מחדש והתברר שיש לנו מקום באוטובוס עד לבוב! (נהג אוטובוס ממוצע מקבל שם 41$ ליום לדברי ידידי בארד.) בנסיעה החבר מסביר לנו שפה זה לא כמו ישראל, זה מדינת עולם שלישי וככה הדברים עובדים.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
20 ש"ח כפול מינימום 5 נסיעות ביום כפול 25 ימי עבודה בחודש שווה תוספת של 2500 ש"ח ל8000 של הנהג
כן.
אבל מה כבר איכפת לנהג לברוח למישהו.
הוא לא מפסיד כמעט כלום.
צריך להיות שכל משכורתו של הנהג בנויה על הנוסעים.
כך הוא 'ירדוף' אחרי הנוסעים.

פרידא

משתמש מקצוען
אני פעם הייתי על אוטובוס ממודיעין עילית לירושלים שאיחר המון בגלל תאונה.. ואני עליתי עליו בתחנות הראשונות אח"כ אני שמה לב שהוא נוסע במהירות ולא עוצר לאנשים שמסמנים לו... הגעתי אליו מהר ואמרתי לו שאני הרגע מתקשרת למשטרה אם הוא ממשיך לא לעצור בתחנות והוא כמובן צרח עלי ואיים אבל היראתי לו שאני לא מפחדת ממנו ואני מחייגת אז הוא עצר בכל התחנות בהמשך עד היציאה מהעיר... צריך לא לפחד מהם... אגב אל קווים התקשרתי באותו רגע והתלוננתי מתוך האוטובוס שהוא מדלג על תחנות... התשובה שקיבלתי מהם היתה מכתב נחמד עם תודה על פנייתי...

כל הכבוד לך!!

אני יודעת שאני לא מחדשת פה כלום
אבל אני (תושבת ביתר) שונאת את קווים, לא סובלת אותם.
ואם היו מתיחסים לתלונות שלי או מנסים להישמע כאילו אכפת להם אולי לא הייתי מדברת ככה

(ודווקא הרבה אנשים אומרים לי, אבל מה עדיף? כל החברות ככה, זה שטויות. אני נוסעת בכל מקום וברוב המקומות השרות נפלא)

לכל אלו שפונים לחברות התחבורה.
ברצוני לבשר לכם שישנו מנגנון מיוחד בכל חברות התחבורה,
מיד בקבלת הפניה על ידי הנציג/ה או באתר מונפקת מספר פניה,
והעסק מתחיל לזוז.
לאחר כמה דקות/שעות מגיע מייל/מכתב יפה על הפניה המטופלת,
ובמערכת מיד מסומנת שהפניה טופלה ודיברו עם הנהג/הנושא נבדק וטופל מול הגורמים המתאימים
ואנו מקוים שהתקלה לא תשנה...

אם ברצונכם שמשהו יקרה באמת עם הפניה היא צריכה להיות מול משרד התחבורה,
שם מטפלים בפניות יותר מהר,
ותמיד אפשר להעביר את התכתובת לנציב תלונות הציבור ולמבקר המדינה.
כמו"כ רצוי ומומלץ לשלוח כמה פניות על כל תלונה שיש לכם, כל פעם עם מס' זהות אחר של בני המשפחה,
הן בדרך כלל גם הם חיכו...

נהגים וחברות מטופלים כמו שצריך ע"י משרד התחבורה,
ואף הניקוד של החברה והמוניטין נפגם כמות התלונות עליהם

יש לי 8 פניות לחברת קוים אם מספר פניה עד היום לא חזרו התקשרתי ושאלתי מה אם אישור הפניות שיש לי = מספרי פניות אמרו לא מכירים הם אלו שנתנו לי מספר
חבל על הדיבורים. לפחות תרוויחו מזה כסף.
לפני חודש קווים העבירו לחשבון שלי 4000 ש"ח ואפילו לא הגעתי לבית משפט (הגעתי איתם לפשרה)!!

כנראה תביעה משפטית בתביעות קטנות.
הוראות מפורטות כאן:
לקרוא הכל! זה הרבה אבל שווה!

ישראלA

משתמש חדש
מנסה לברר את האמת, (ואולי איכשהו לנסות לשנות אותה) לאחר שיחה עם נהג שלא עצר....

בד"כ אנחנו לא יודעים את הסיבה של אוטובוס (כלומר של נהג) שלא עצר משום שלא זכינו לעלות עליו ולברר את זה.
אבל אתמול כשהנהג לביתר שעט ברחוב ר' עקיבא בבני ברק ולא עצר, רצתי אחריו עד הרמזור הקרוב שם אילצתי אותו לפתוח את הדלת, באיומי " "תדרוס אותי" תוך כדי חיוג בפלפון...
הוא פתח את הדלת ואני פתחתי את הפה....

הטענה שלו הייתה, שהוא כבר באיחור של שעה, שעת הנסיעה שלו כבר עברה, ואחריו יש כמובן עוד אוטובוס (ואנחנו אמורים כמובן להאמין)
ושאוטוטו הוא מתחיל נסיעה בקו אחר ואין לו זמן לעצור...

אני כמובן עניתי לו שאם זה נכון אז שיוריד את המספר בחזית האוטובוס לפחות שאנשים לא התבאסו--- הוא אמר שאסור לו.
אמרתי לו "אז תחתוך ישר ליציאת מהעיר למה אתה זוחל את כל המסלול?" והתשובה שלו הייתה כנ"ל.

האוטובוס היה ריק לחלוטין, כלומר הנהג התכוון לנסוע ריק (לולא הכרחתי אותו לעצור בעוד תחנות) עד ביתר בעוד אנשים התייבשו בתחנות (מצב התחבורה גם ככה היה זוועה אתמול למי שמעודכן)

הנהג באמת האמין לכל מילה שהוא הוציא מהפה למרות היותו בנדוד....

מה באמת אומר החוק?
והאם זה הסיפור של כל האוטובוסים שלא עוצרים??
לי קרה בנסיעה בקו 148 מבית שמש לביתר יש כביש מעוד מסוכן אם סיבובים מסוכנים וכשנסתי הנהג (בן דוד) עקף משאית כבדה וארוכה בשני קווים על הכביש !! התקשרתי לחברה (קווים) ופתחתי תלונה לאחר כמה ימים התקשרתי שוב ואם אמרו לי שהנהג קיבל מכתב הזהרה ונזיפה

פרידא

משתמש מקצוען
כנראה תביעה משפטית בתביעות קטנות.
הוראות מפורטות כאן:
לקרוא הכל! זה הרבה אבל שווה!

• תודה
Reactions: eh

פרידא

משתמש מקצוען
יש לי 8 פניות לחברת קוים אם מספר פניה עד היום לא חזרו התקשרתי ושאלתי מה אם אישור הפניות שיש לי = מספרי פניות אמרו לא מכירים הם אלו שנתנו לי מספר
פקידה של חברת קווים (שברור שהאינטרס שלה הוא לא לטובתי)אמרה לי שאפשר לקבל בבית משפט על כל מקרה של איחור אוטובוס (יותר מכמה דקות לא זוכרת בדיוק אבל פחות מ-10 דקות) 300 ש"ח!

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
איך יודעים על קווים פנימיים אם הם יצאו או לא
במיוחד כשאתה שומע שהאוטובוס לא יצא בכל קו
אבל אח"כ הוא יוצא ביחד עם ההוא שבא אחריו וזה לפעמים תוך 10 דק'
האם יש אתר שמדווח על כל אוטובוס אם הוא יצא או לא?

eh

משתמש פעיל
חברה תתבעו רק לתבוע ולמשפט אפשר לצאת עם משכורת מזה זה הפיתרון היחיד....

רבקה רייזל

משתמש פעיל
תגישו תלונות בלי הפסקה למשרד התחבורה
כל אוטובוס שמאחר/מלוכלך /לא יצא
החברה מקבלת קנס
ולנהגים נרשם נזיפות בתיק האישי
ככל שיותר נזיפות הם מקבלים יותר קנסות
להתלונן לחברת האוטובוסים לא עוזר
צריך להגיש תלונות במשרד התחבורה
קישור להגיש תלונות
צריך לשלוח בלי הפסקה עד שבאמת יתחילו לתת שירות נורמלי לציבור

osnatttt

משתמש רשום
היה לי מקרה של אוטובוס שלא הגיע לתחנה או לא יצא או עקף דרך רחוב אחר הגשתי תלונה למשרד התחבורה בשמי ובשם כל אחד מהילדים
בטופס של התלונה אפשר לעשות ייצוא ויוצא קובץ עם כל הפרטים וייבוא זה שותל את כל הפרטים בטופס חדש
מילאתי טופס לפני שליחה עשיתי ייצוא ואחרי שליחה רעננתי עשיתי ייבוא שיניתי רק שם ומספר זהות ושלחתי ככה כפול חמש הפרטים היו זהים לגמרי אותו טקסט חוץ מהשם-קיבלתי שלל תשובות
אחד הפניה הועברה לאכיפת מינהלית
שני-האוטובוס יצא מתחנת המוצא אבל מכיון שהתלוננת על תחנה באמצע הדרך זה הועבר לבדיקה
שלישי-לא היה מספיק פרטים !!! תשלחי שוב מלא פרטים וציינו שם שהיום הכל ממוחשב והחברה נקנסת אוטומטית על כל קו שלא יוצא כך שאין ענין להתלונן משהו כזה
בקיצור לא ברור!!!
יש לי כבר כמה מקרים וכולם עם ילדים קטנים מתכננת לתבוע מה שכן רב ששאלנו אמר ששמע לאחרונה שקוים הגיעו לדין תורה כך שצריך לקרוא להם קודם לדין תורה ואם לא יבואו אפש לפנות לבית משפט

חברה תתבעו רק לתבוע ולמשפט אפשר לצאת עם משכורת מזה זה הפיתרון היחיד....
מותר להגיש עד 5 תביעות קטנות בשנה לועזית.
לכן, כדאי לנצל את 2023 לפני שתיגמר.
אבל המשכורת תהיה רק 5 פעמים בשנה...

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אתמול חיכיתי לאוטובוס חזור מבני ברק לעמנואל
יצאו קו 389 ו589 ביחד, 389 הגיע ראשון לתחנה שלי, ואני שמחתי כי בדרך כלל ה589 עמוס יותר כי אין עליו בנידודים
הוא נוסע בנתיב השמאלי, אני מסמנת לו לעצור, וא לא עוצר מסמן לי שיש אחריו- חצוף! הוא ריק!
מגיע 589, כמעט אני מפספסת אותו כי הוא נוסע בנתיב השמאלי, ובנתיב הימני יש 2 אוטובוסים בתחנה, אני רצה אליו- אני עם תינוקת קטנה בעגלה ואני רצה אליו בלעדיה כדי לסמן לו ומשאירה את העגלה בינתיים בתחנה, הוא מסמן לי חכי ואז אחרי כמה דקות הוא עובר לנתיב הימני.
לפני כמה חודשים חיכיתי ברמות לאוטובוס עירוני, הוא הגיע וגם כן נסע בנתיב השמאלי במהירות ועקף אוטובוס שבתחנה, כמעט פיספסתי אותו, ואז הוא עצר לי 100 מטר אחרי התחנה, ואני צריכ לרוץ אליו עם עגלה וילדה בת שנה וחצי עיפה, והוא מתעצבן מה לוקח לי כל כך הרבה זמן...
לפני שנה חיכיתי לאוטובוס מצומת קבר שמואל הנביא לעמנואל, מגיע אוטובוס בנתיב השמאלי , אני עם תינוקת קטנה על הידיים, מסמנת לו לעצור והוא מסמן לי- אני לא יכול- הוא בנתיב השמאלי.
לפני כמה חודשים, בחזור מהעבודה דיברתי עם חברה על הדבר הזה שנהגים נוסעים בנתיב השמאלי, אמר לי הנהג של המונית- לאוטובוסים בכלל אסור ליסוע בנתיב הזה!
איפה רשויות האכיפה שישימו סטופ למצב ההזוי הזה?

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
מה שכן רב ששאלנו אמר ששמע לאחרונה שקוים הגיעו לדין תורה כך שצריך לקרוא להם קודם לדין תורה ואם לא יבואו אפשר לפנות לבית משפט
זה נושא חשוב שצריך לברר אצל דיין.
האם מותר הלכתית לפנות לבית משפט מול החברה [הבעלים גוי ?].

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלט

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד מִזְמוֹר יְהוָה חֲקַרְתַּנִי וַתֵּדָע:ב אַתָּה יָדַעְתָּ שִׁבְתִּי וְקוּמִי בַּנְתָּה לְרֵעִי מֵרָחוֹק:ג אָרְחִי וְרִבְעִי זֵרִיתָ וְכָל דְּרָכַי הִסְכַּנְתָּה:ד כִּי אֵין מִלָּה בִּלְשׁוֹנִי הֵן יְהוָה יָדַעְתָּ כֻלָּהּ:ה אָחוֹר וָקֶדֶם צַרְתָּנִי וַתָּשֶׁת עָלַי כַּפֶּכָה:ו (פלאיה) פְּלִיאָה דַעַת מִמֶּנִּי נִשְׂגְּבָה לֹא אוּכַל לָהּ:ז אָנָה אֵלֵךְ מֵרוּחֶךָ וְאָנָה מִפָּנֶיךָ אֶבְרָח:ח אִם אֶסַּק שָׁמַיִם שָׁם אָתָּה וְאַצִּיעָה שְּׁאוֹל הִנֶּךָּ:ט אֶשָּׂא כַנְפֵי שָׁחַר אֶשְׁכְּנָה בְּאַחֲרִית יָם:י גַּם שָׁם יָדְךָ תַנְחֵנִי וְתֹאחֲזֵנִי יְמִינֶךָ:יא וָאֹמַר אַךְ חֹשֶׁךְ יְשׁוּפֵנִי וְלַיְלָה אוֹר בַּעֲדֵנִי:יב גַּם חֹשֶׁךְ לֹא יַחְשִׁיךְ מִמֶּךָ וְלַיְלָה כַּיּוֹם יָאִיר כַּחֲשֵׁיכָה כָּאוֹרָה:יג כִּי אַתָּה קָנִיתָ כִלְיֹתָי תְּסֻכֵּנִי בְּבֶטֶן אִמִּי:יד אוֹדְךָ עַל כִּי נוֹרָאוֹת נִפְלֵיתִי נִפְלָאִים מַעֲשֶׂיךָ וְנַפְשִׁי יֹדַעַת מְאֹד:טו לֹא נִכְחַד עָצְמִי מִמֶּךָּ אֲשֶׁר עֻשֵּׂיתִי בַסֵּתֶר רֻקַּמְתִּי בְּתַחְתִּיּוֹת אָרֶץ:טז גָּלְמִי רָאוּ עֵינֶיךָ וְעַל סִפְרְךָ כֻּלָּם יִכָּתֵבוּ יָמִים יֻצָּרוּ (ולא) וְלוֹ אֶחָד בָּהֶם:יז וְלִי מַה יָּקְרוּ רֵעֶיךָ אֵל מֶה עָצְמוּ רָאשֵׁיהֶם:יח אֶסְפְּרֵם מֵחוֹל יִרְבּוּן הֱקִיצֹתִי וְעוֹדִי עִמָּךְ:יט אִם תִּקְטֹל אֱלוֹהַּ רָשָׁע וְאַנְשֵׁי דָמִים סוּרוּ מֶנִּי:כ אֲשֶׁר יֹאמְרֻךָ לִמְזִמָּה נָשֻׂא לַשָּׁוְא עָרֶיךָ:כא הֲלוֹא מְשַׂנְאֶיךָ יְהוָה אֶשְׂנָא וּבִתְקוֹמְמֶיךָ אֶתְקוֹטָט:כב תַּכְלִית שִׂנְאָה שְׂנֵאתִים לְאוֹיְבִים הָיוּ לִי:כג חָקְרֵנִי אֵל וְדַע לְבָבִי בְּחָנֵנִי וְדַע שַׂרְעַפָּי:כד וּרְאֵה אִם דֶּרֶךְ עֹצֶב בִּי וּנְחֵנִי בְּדֶרֶךְ עוֹלָם:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה