תח"צ האוטובוסים שלא עוצרים:( (מה שאולי (לא) ידעתם)

דינה טוטיאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יש איזה חוק שאוסר על נהג בקו פנימי לפתוח דלת קדמית להורדה?
נתקלתי במקרה שנהג עצר בתחנה באלכסון, החלק הקדמי קרוב למדרכה והאחורי רחוק,
נגשה אליו אישה עם עגלת קניות כבדה ובקשה שיפתח לה מקדימה כדי שתצליח להוריד את העגלה למדרכה ולא ליפול אתה ישר לכביש , הנהג (ישראלי) לא הסכים בשום אופן ושלח אותה להסתדר בעצמה מאחורה (בסוף עזרו לה אנשים טובים אחרים)
יש פה עילה לתביעה/תלונה כל שהיא?

חשוב לדעת שלא תמיד הנהג והחברה אשמים [רק 90 אחוז]
אני נוסע הרבה בבית שמש בתחבורה פנימית ומה שהילדים שלנו עושים לנהגים ולאוטובוסים אואו
דבר ראשון כשיורדים פותחים את הדלת האחרונה מבחוץ טוב הנהג מתחיל לצעוק יופי מציון אחרי כמה דקות ונסיונות לסגור רצים לדלת הקידמית ופותחים פעם אחר פעם
אמר לי פעם נהג יודע למה יוצא נסיעות א כי אני כבר באיחור של 20 דקות במשחק עם הילדים 2 כי כל האוטובוסים במוסך ודרך הגב גם אחרי שהסתים המשחק אנחנו הנוסעים סבלנו כי כל תחנה היה צריך לרדת ולסגור הדלת...

יש איזה חוק שאוסר על נהג בקו פנימי לפתוח דלת קדמית להורדה?
נתקלתי במקרה שנהג עצר בתחנה באלכסון, החלק הקדמי קרוב למדרכה והאחורי רחוק,
נגשה אליו אישה עם עגלת קניות כבדה ובקשה שיפתח לה מקדימה כדי שתצליח להוריד את העגלה למדרכה ולא ליפול אתה ישר לכביש , הנהג (ישראלי) לא הסכים בשום אופן ושלח אותה להסתדר בעצמה מאחורה (בסוף עזרו לה אנשים טובים אחרים)
יש פה עילה לתביעה/תלונה כל שהיא?
רשמית אסור כתוב מעל הדלת הקדמית שאסור לרדת משם

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
אני פעם הייתי על אוטובוס ממודיעין עילית לירושלים שאיחר המון בגלל תאונה.. ואני עליתי עליו בתחנות הראשונות אח"כ אני שמה לב שהוא נוסע במהירות ולא עוצר לאנשים שמסמנים לו... הגעתי אליו מהר ואמרתי לו שאני הרגע מתקשרת למשטרה אם הוא ממשיך לא לעצור בתחנות והוא כמובן צרח עלי ואיים אבל היראתי לו שאני לא מפחדת ממנו ואני מחייגת אז הוא עצר בכל התחנות בהמשך עד היציאה מהעיר... צריך לא לפחד מהם... אגב אל קווים התקשרתי באותו רגע והתלוננתי מתוך האוטובוס שהוא מדלג על תחנות... התשובה שקיבלתי מהם היתה מכתב נחמד עם תודה על פנייתי...
לצערי בית שמש אקספרס התקשרתי פעם להתלונן על נהג שלא עוצר בתחנות.
שאלי אותי איפה אני נמצא עניתי שעל האוטובוס, המוקדן ענה לי אז מה זה עניינך!!

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
לצערי בית שמש אקספרס התקשרתי פעם להתלונן על נהג שלא עוצר בתחנות.
שאלי אותי איפה אני נמצא עניתי שעל האוטובוס, המוקדן ענה לי אז מה זה עניינך!!
במקרה כזה יש להגיש תלונה למשרד התחבורה

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
וענו לך תשובה לעניין?
כי כבר ניסיתי כמה וכמה פעמים (האחרונה אתמול) כשכל פעם אני חושב אולי הפעם הם כבר מעודכנים.
התשובה הקבועה שלהם: עקב המצב אין לנו מידע, הקו בבעלות חברת ... שמספרה ... תתקשר לשם לברר.
(ומדובר על הרבה חברות).

הודיה בן חיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
וענו לך תשובה לעניין?
כי כבר ניסיתי כמה וכמה פעמים (האחרונה אתמול) כשכל פעם אני חושב אולי הפעם הם כבר מעודכנים.
התשובה הקבועה שלהם: עקב המצב אין לנו מידע, הקו בבעלות חברת ... שמספרה ... תתקשר לשם לברר.
(ומדובר על הרבה חברות).
כן.
נתנו לי את המידע שהייתי צריכה לאותו היום, ואמרו שכל יום זה מתעדכן מחדש.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
מוקדנים גם?
התלוננתי ממש לאחרונה על מוקדן, מכשירי התיקוף לא היו פעילים והמוקדן אמר לי לשלם בנסיעה הבאה, זאת למרות שהבהרתי לו כי דרישתו הינה בניגוד לחוק. לשמחתי, אני נוהג להקליט שיחות עם מרכזי שירות, והייתה בידי הקלטה של השיחה אותה שיגרתי לחברה המפעילה (למשרד התחבורה שלחתי קישור לדרייב), לאחר מספר ימים קיבלתי תגובה כי הובהרו למוקדן הנהלים

חבל על הדיבורים. לפחות תרוויחו מזה כסף.
לפני חודש קווים העבירו לחשבון שלי 4000 ש"ח ואפילו לא הגעתי לבית משפט (הגעתי איתם לפשרה)!!
טוב, אז בבקשה תפרט מה עשית.
אבל אני רוצה שיהיה מובן- לא יעזור לי לקבל משכורת חודשית מהחברה אם ההתנהלות שלה תמשיך כרגיל, אני צריכה שירות טוב!! אי אפשר שהאופציה היחידה שלנו היא לסמוך על מי שאי אפשר לסמוך עליו. מי שלא נוהג- כמוני- מסתובב כל היום בתח"צ, זה פשוט לא הגיוני!!

שמואל רובין

משתמש חדש
אני הייתי בתחנה וחיכתי לאוטובוס של חברת אקספרס ירושלים והוא לא עצר לי בתחנה לאחר שפניתי אליהם הם כתבו לי שהנהג הוזמן לשימוע השאלה אם יש עוד מה לעשות בשביל שאני יקבל משהו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה