דיון בסדנו, החשד: 100 מיליון ש"ח השקעות נעלמו!

מצב
הנושא נעול.

יוחנן 1

משתמש מקצוען
בסדנו עשתה הכול כדי לחמוק מחוק הניצעים, האוסר לתת הצעה (גם אם זה בוחר לרכוש אותה) ליותר מ-35 איש, אא"כ הוא מפוקח.
מה שבסדנו עשתה לאלפים בניגוד להוראות החוק, ויש לי הוכחות לכך.
היא מצאה דרכים להתחכם ולחמוק מביקורת ומעקב, מהסיבות שהתבררו כעת, והיו חשדות מזמן.
אם יש לך הוכחות תציגם לציבור.
וכדאי שגם תלך לרשות ניירות הערך להביא להם את הוכחותיך.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
משקיעים [ברובם המוחלט] לא משקיעים בבסדנו עצמה.
סקייסייבר נמצאת בבעלות בסדנו ורשומה באותה הכתובת של בסדנו

זה נתונים שיש לכל המשקיעים שהשקיעו באותם דברים בהתאם לאותם זמנים.
כאמור החברה שולחת עדכונים קבועים.

כפי שכתבתי כבר, אסור להם לפרסם את הדוחות ואת הנתונים האלו ע"פ ההנחיות והכללים של הרשויות השונות.
הסיבה לכך הם שזה כאילו יכול להעיד על התשואות העתידיות וכדו', בכל אופן זה לא קשור לבסדנו, שהיו מאד רוצים לפרסם נתונים כאלו.
ממה נפשך - הרי האיסור מוטל רק על חברת ההשקעות, ולכן -
אם אתה עובד של בסדנו - תן גילוי נאות
אם אתה באמת משקיע - בהכרח יש בידך את נתוני הרווח, שהרי לא יתכן שהשקעת בלי לדעת אם היו רווחים או הפסדים, וכמה היו הרווחים, במידה שהיו
ואם אתה אדם זר לחברה - הרי שלפי החוק אין עליך שום אישור לפרסם את הרווחים, כפי לשון החוק שהבאתי בהודעות הקודמות

יוחנן 1

משתמש מקצוען
קרא נא שוב את מה שכתבתי - החוק מתייחס לפרסום לאדם שאינו מושקע, לא מצאתי התייחסות בחוק או בכתבה למשקיע. הרי לא סביר בעליל שמשקיעים לא יקבלו מידע על תשואות החברה שבה השקיעו
המשקיעם מקבלים מידע מלא אך ורק על ההשקעות הספציפיות שהם משקיעים בהם.

חיה .ר.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
יש לי חבר טוב שנכון ללפני שלושה חודשים היה בתהליך ארוך שלמעלה משנה למשוך משם את כספי ההשקעה שלו אפילו בלי רווח ומרחו אותו בלי סוף ועדין עד כמה שידוע לי הוא לא קיבל את הכסף בחזרה.
נ.ב אני כותב מהניק של אשתי.

בוסו

משתמש מקצוען
יש לי חבר טוב שנכון ללפני שלושה חודשים היה בתהליך ארוך שלמעלה משנה למשוך משם את כספי ההשקעה שלו אפילו בלי רווח ומרחו אותו בלי סוף ועדין עד כמה שידוע לי הוא לא קיבל את הכסף בחזרה.
על מה הוא חתם?
האמת אני לא מבין את הטענה שתחת הסיפור ואני לא מבין כלום בבסדנו אבל נשמע שהרבה מהמגיבים או לא מבינים או מנצלים את חוסר ההבנה של הרבה כאן
השקעה לא בטוח מניבה גם השקעה ישרה לזה קורים סיכון
למשוך כסף אחרי שחבר של סבתא של בו דוד של אמא של חבר שלך התחרט לא תוכל לעשות בהרבה מקומות שכולנו יודעים שהתשועה מובטחת כגון הפקדה בבנק עם נקודת יציאה רחוקה
אז מה הסיפור הזה נותן לדיון????????

יוחנן 1

משתמש מקצוען
תרשה לי גם לעמת את המשפט שכתבת מול נתונים ממשלתיים שגלויים ברשת ולהביא כאן רשימה חלקית של חברות הבת של בסדנו שנמצאות כולן בבעלותה של בסדנו
אני לא יודע תשובה מדויקת.
ואולי טעיתי וזה כן נקרא חברות בת, אבל כאמור ההשקעה היא לא בבסדנו עצמה אלא בחברות ספציפיות שחברת בסדנו היא המתווכת לזה, כדי להשקיע באותם חברות כאמור חברת בסדנו פותחת חברה ייעודית וכל המשקיעם באותם חברות נהיים בעלים של אותה חברה.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
קראתי ולא הבנתי איפה אתה רואה סתירה?
הבאתי לך נתונים רשמיים וגלויים אודות 3 חברות בת של בסדנו שמושקעות רק באחת ההשקעות של בסדנו - בחברת אורבן איירונוטיקס
בנוסף לעשרות רבות של חברות בת שנמצאות בבעלותה המלאה של בסדנו ורשומות באותה הכתובת ואותה הקומה של משרדי בסדנו

אני מעלה כאן שוב את החשד שהועלה על ידי הרשות לנירות ערך כי פיצול חברות הבת נועד כדי להיפטר מחובות מסוימים (כגון הגשת תשקיף, כפי שצוין כאן מספר פעמים), למרות שעל פי החשד הכספים נוהלו בפועל כמקשה אחת ולא כחברות נפרדות, דבר שעשוי היה לחייב את בסדנו בפרסום תשקיף

יוחנן 1

משתמש מקצוען
ובחוזה שלו איתם כתוב שהוא יכול לצאת מההשקעה מתי שהוא רוצה??
או שתום מועד ההשקעה כבר עבר??

יוחנן 1

משתמש מקצוען
הבאתי לך נתונים רשמיים וגלויים אודות 3 חברות בת של בסדנו שמושקעות רק באחת ההשקעות של בסדנו - בחברת אורבן איירונוטיקס
בנוסף לעשרות רבות של חברות בת שנמצאות בבעלותה המלאה של בסדנו ורשומות באותה הכתובת ואותה הקומה של משרדי בסדנו

אני מעלה כאן שוב את החשד שהועלה על ידי הרשות לנירות ערך כי פיצול חברות הבת נועד כדי להיפטר מחובות מסוימים (כגון הגשת תשקיף, כפי שצוין כאן מספר פעמים), למרות שעל פי החשד הכספים נוהלו בפועל כמקשה אחת ולא כחברות נפרדות, דבר שעשוי היה לחייב את בסדנו בפרסום תשקיף
דווקא שם הסברתי לך למה זה לא חברת בת אלא חברות בעלות המשקיעים כשבסדנו היא המנהלת של ההשקעה אבל היא לא הבעלים של ההשקעה.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
אני כן משקיע שם במס' השקעות.
מצוין, אם אתה לא עובד בחברה הרי שאין עליך איסור לפרסם את התשואות והרווחים.
האם תוכל לספר לנו על הרווחים של החברות שבהן אתה מושקע וכמות המוצרים שהן מכרו?

חיה .ר.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
ובחוזה שלו איתם כתוב שהוא יכול לצאת מההשקעה מתי שהוא רוצה??
או שתום מועד ההשקעה כבר עבר??
אני לא נכנסתי לפרטי המקרה
אני רק יודע שהדין ודברים איתם היה על בסיס משהו צודק או שהיה זמני יציאה או שלא עמדו בתנאים שחתמו, הוא לא לחוץ בכסף כרגע הוא לחוץ שלא יגיע לו הכסף לעולם.
אם זה נפקא מיניה למישהו אני יכול לשאול אותו ובאם הוא יסכים אני יעלה פה את הסיפור שלו איתם.

יוחנן 1

משתמש מקצוען
מצוין, אם אתה לא עובד בחברה הרי שאין עליך איסור לפרסם את התשואות והרווחים.
האם תוכל לספר לנו על הרווחים של החברות שבהן אתה מושקע וכמות המוצרים שהן מכרו?
אני לא אמור לפרסם פה בדיוק רב את כל השקעותי שם.
יש לך נתון ספציפי שמאד מעניין אותך ואני אדע אותו, אז אוכל לענות לך.

אלי אלימלך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני לא יודע מאיפה הוא הביא את התמונות האלו.
אבל אם זה רמת התחקירים שעל פיהם אתם מסיקים מסקנות ויוצאים לכותרות זה אומר הכל.
אדרבה, נשמח לשמוע ממך איזה חברות של בסדנו עשו אקזיטים.

ה400 אחוז צוטט מניק בשם שלום ישראל:
כן, יש. אני ישבתי במשרדים שעות, קראתי חומרים, עשיתי שיעורי בית, וכשמצאתי השקעה שמצאה חן בעיני השקעתי. הרווח היה 100% לאחר 5 שנים, מה שאומר 20% לשנה. קיבלתי שכר על הדרישה, וקיבלתי על הפרישה. וזו החכמה והקושי בכל השקעה. [יתה אפשרות להמשיך, באמת לא יודע מה יצא איתה].
נכון, מדובר בלונה פארק, ומי שיש לו אומץ - הולך על זה. רק מי שיודע להפסיד - יכול להרויח, מי שרוצה להשקיע ברוגע - שלא ישקיע שם, בשום אופן [וגם לא כ"כ ירויח]. מי ששם לב, זו ההתנהלות העסקית של היו"ר כמה כמה עשרות שנים. יש לו את האומץ, הוא אוהב את האתגר, ומוכן להפסיד כדי להרויח מנגד מליונים. תשאלו את וורן באפט כמה הוא הפסיד בשביל להרויח.
ואם כבר דברו, סקייסיבר בשנים הראשונות, כשהפרסום היה פיצי ובקושי שמעו על זה, המשקיעים הרויחו 400%. אחרי הרווח הזה היה פרסום גדול [סוף סוף רווח כזה אנשים לא משאירים בסוד...] ומי שהצטרף בגל השני אכן לא כל כך הרויח כי המוצר הגיע יחסית לרויה שלו.
לא אוכל לכלוא לשוני על ההפרחות באויר שכל אוחז מקלדת כותב, לא הייתי משקיע שם אם לא הייתי מכיר מקרוב את הגדלות כפשוטו של היהודי שיושב בראש, ואת הכוונות האמיתיות שלו, שברור לכל שכל אחד שהיה יושב במקומו, גם המצטדקים הכי גדולים כאן, היה עושה טעויות הרבה יותר גרועות... ובינינו, כל אחד יודע שכשבית המשפט או העיתונות רוצים להתלבש על מישהו, אפשר מכל מעשה קטן לייצר כותרת מפוצצת שנשמעת כאילו מה היה.
תוך כדי ראיתי מה כתבו פה מקודם - מי שמשקיע כסף בגלל גודל הכיפה או הצדיקות של מי שהוא משקיע אצלו, עדיין שבוי בקונספציה שיש בעולם כסף בקלות. אם לא תתאמץ ותבדוק ותטרח - לא תרויח אף פעם. בהחלט אפשר לקבל ברכה מצדיקים ולהתעשר - אבל לא להשקיע אצלם כסף בתקווה שיתפח....

יוחנן 1

משתמש מקצוען
אדרבה, נשמח לשמוע ממך איזה חברות של בסדנו עשו אקזיטים.
אני לא מכיר את כל החברות שהם השקיעו בהם. ולא ממש יודע גם לאיית את השמות של ההשקעות שאני שמעתי עליהם.
וכאמור הרווחים שלי הגיעו מהשקעות נדל"ן ואחרות שהם לא סטארטפים.

קווי תוכן

משתמש צעיר
שווה קריאה, כל קשר לאשכול הינו באחריות הקורא בלבד!

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה