דיון בסדנו, החשד: 100 מיליון ש"ח השקעות נעלמו!

מצב
הנושא נעול.

ה. שלמה

משתמש מקצוען
בסדנו עשתה הכול כדי לחמוק מחוק הניצעים, האוסר לתת הצעה (גם אם זה בוחר לרכוש אותה) ליותר מ-35 איש, אא"כ הוא מפוקח.
מה שבסדנו עשתה לאלפים בניגוד להוראות החוק, ויש לי הוכחות לכך.
היא מצאה דרכים להתחכם ולחמוק מביקורת ומעקב, מהסיבות שהתבררו כעת, והיו חשדות מזמן.
יכול להיות לחברה עוד סיבות הגיוניות ולא נוכליות לחמוק מכתיבת תשקיף, ומביקורת בכלל, אך אתה צודק שחברה שחומקת מביקורת יש בה יותר מטעם לפגם.

יועץ-משכנתא

משתמש פעיל
האם יש לחברה/ות חשבונות בנק עם כספים (שאינם מעוקלים וכו')

האם קיימים נכסים כל שהם על שם החברה (חוץ מ'מוניטין'...) שהם ברי מימוש ?

האם יש בידי החברה חובות של צדדים שלישיים אל החברה ?

האם נשאר משהו לממש ?

לחלופין האם בימים האלה ממש החברה עדיין יכולה להבריח את כל מה שנשאר אם נשאר ?

גם בהנחה שהכל תקין וישר

שועל קרבות

משתמש צעיר
העניין הוא שחרדי שומע חרדי שמציע לו הצעה עיסקית הוא לא בוחן אותה מספיק טוב, כי הוא סומך עליו שלא יגזול אותו ולא יאנה אותו (מלשון הונאה) כי זה איסור דאורייתא, וכך הוא נופל ישר לזרועותיו לטובה או לרעה. ואת זה צריך לעצור. כי כשזה מגיע לכסף זה לא כמו שום דבר אחר בעיר כשאתה לא מכיר אותו באופן אישי.
אני לא מדבר על בסדנו דווקא אלא כל השקעה חרדית לעומת מה שלא חרדי.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
האם יש לחברה/ות חשבונות בנק עם כספים (שאינם מעוקלים וכו')

האם קיימים נכסים כל שהם על שם החברה (חוץ מ'מוניטין'...) שהם ברי מימוש ?

האם יש בידי החברה חובות של צדדים שלישיים אל החברה ?

האם נשאר משהו לממש ?

לחלופין האם בימים האלה ממש החברה עדיין יכולה להבריח את כל מה שנשאר אם נשאר ?

גם בהנחה שהכל תקין וישר
אני משער שכעת הם לא יעשו צעדים לא חוקיים.
הם יודעים שהם נבדקים כעת ב7 עיניים.
הם יודעים שחוקרי המשטרה ממש בימים אלו בודקים כל צעד שלהם.
הרי בהודעה הרשמית נאמר שהנושא בבדיקה בפרקליטות.
אבל זאת רק השערה.

יועץ-משכנתא

משתמש פעיל
אני משער שכעת הם לא יעשו צעדים לא חוקיים.
הם יודעים שהם נבדקים כעת ב7 עיניים.
הם יודעים שחוקרי המשטרה ממש בימים אלו בודקים כל צעד שלהם.
הרי בהודעה הרשמית נאמר שהנושא בבדיקה בפרקליטות.
אבל זאת רק השערה.
כמה כסף ניתן להוציא (להבריח להעלים) בדרכים חוקיות. החל ממשכורות וחובות שונים (גם ישנים שהתגלו פתאם...) לעובדים ונותני שירות (מגיע להם לא ? כל זמן שאין החלטה על שום פעילות החברה חייבת להם, תמיד ניתן למצוא איזה שירות רטרו הם עשו.....) ועד תשלומים ללקוחות שמחזיקים צ'קים שחזרו באמת מגיע להם לא, רק במקרה יכול להיות שמחזיק הצ'ק שיקבל את הכסף הוא במקרה בעלי חברה מקבילה או קרוב משפחתו או...

יש עוד הרבה הרבה דרכים כשרות.

כמובן אם כבר לא נשאר כלום, אז צריך הרמת מסך או לחייב את היזם ו/או מי מטעמו לשלם מנכסיו האישיים (זה הרבה הרבה יותר מסובך)

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
אם אני כותב שיש חשד כספים נעלמו הוי אומר שאני יודע שסך X אמור להיות עכשיו בחברה ואני לא מצליח לאתר אותו. ולכן אני חושד שזה נעלם.
אם אני כותב שיש חשד שכספים שימשו לפירמידה הוי אומר שלא ידוע לי מה צריך להיות בחברה ומה לא, רק שאני חושד שאפשר שלפי התנהגות החברה היא גנבה כסף ממשקיעים ולמעשה לא השקיעה את כספם או חלק מזה.
אודה לך אם תוכל לענות על השאלה ששאלתי -
האם יש לבסדנו דרך לסחור ולהניב רווחים מכספים שהועברו כתשואה למשקיעים קודמים?

לפי החשד - ברגע שמשקיע חדש מכניס כסף לבסדנו ובסדנו מעבירה את כל הסכום הזה כתשואה למשקיע קודם, הרי שכעת נעלמו לבסדנו כספי ההשקעה של המשקיע החדש.
הסכום הזה אמור להיות עכשיו בבסדנו (ולהיות מושקע בהשקעה שאותה בחר המשקיע החדש) ולא כתשואה ששולמה למשקיע הקודם והועברה לחשבון הבנק שלו. אתה חולק על זה?

יוחנן 1

משתמש מקצוען
מדובר בחברה שיש בה אי סדרים כספיים משמעותיים,
מאיפה אתה יודע את זה??
רשות ניירות ערך חשדה וחקרה, ולך יש כבר מידע מוצק, ממליץ לך לפנות לרשות ולתת להם את ההוכחות שלך לכך.
מדובר בחברה שלטענת אנשים רבים הצ'קים שלה חוזרים.
אנשים רבים שהמשותף להם שהם לא השקיעו בחברה מעולם, והם לא מכירים את החברה.
אין שום אנשים רבים שקיבלו צ'קים והם חזרו!!!

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
אבל גם זה משם

כל פרסום פומבי של תשואות עבר הינו אסור. גם הצגה של תשואות עבר בפני אדם מסוים של על
ידי בעל רשיון ושלא במסגרת מפגש פנים מול פנים אינה מותרת, משום שהקשר הישיר והבלתי
אמצעי המאפשר דו שיח בענין הסיכון הנלווה לתשואה הוא אחת הסיבות המרכזיות שהביאו
לפתיחת הפתח להתרת הצגת תשואות עבר. היעדר אפשרות לדו שיח בינאישי בעניין הקשר בין
תשואה לסיכון ובענין מוגבלות יכולת ההקשה מתשואת התיק המוצג על איכות השירות שיקבל
הלקוח הפוטנציאלי עלול להטעות את הלקוח הפוטנציאלי יותר מאשר לתרום לו בבחירת מנהל
התיקים ובהבנת טיב השירות המוצע לו.
קרא נא שוב את מה שכתבתי - החוק מתייחס לפרסום לאדם שאינו מושקע, לא מצאתי התייחסות בחוק או בכתבה למשקיע. הרי לא סביר בעליל שמשקיעים לא יקבלו מידע על תשואות החברה שבה השקיעו

משקיע שאין לו מידע על התשואות והרווחים של החברה שבה הוא מושקע - זו דרך נהדרת לאבד כספים בלי מאמץ...

יוחנן 1

משתמש מקצוען
אני באמת שואל מהיכן יש להם את הכסף??? הם לווים לפרסם ??. או אולי משקיעים חלק מהקרן .???[אני שואל גם על שאר החברות ובתוצאה מזה אני שואל גם על בסדנו
הם מקבלים חלק קטן מהרווחים [אחרי שההשקעה נגמרת] ומזה הכסף הגדול שלהם.

יוחנן 1

משתמש מקצוען
בסדנו אינה מפרסמת תשקיף משום שהיא מפצלת את ההשקעות למספר חברות בת שבכל אחת מהן כמות משקיעים הנמוכה מהרף הנדרש לפרסום תשקיף.
הוי אומר, בסדנו היתה מחויבת על פי חוק לפרסם תשקיף אלמלי פיצלה את חברות הבת כדי להיפטר מהחובה -
בסדנו לא מפצלת את ההשקעות לחברות בת.
בסדנו מתווכת השקעות בהרבה חברות, והמשקיעים משקיעים ישירות באותם חברות, המשקיעים [ברובם המוחלט] לא משקיעים בבסדנו עצמה.

יוחנן 1

משתמש מקצוען
הנה מעט על העוד ועוד השקעות של בסדנו. שירות עבורך [זה ממידעים גלויים, אמנם, אבל זה בנצ'מרק מעולה לנהוג בתעשייה:]
כמות האקזיטים של בסדנו:
השאלה הייתה איזה עוד השקעות כתבתי שאני מכיר חוץ מאותם 3 השקעות, ועניתם שלא ממין העניין.

יוחנן 1

משתמש מקצוען
מה שבעיקר מוזר זה שבלי סוף אנשים כן קיבלו כסף מההשקעות שלהם כולל יוחנן 1 שמצהיר פה על 400 אחוז רווח.
חשוב לומר שגם זה עוד שקר גדול!!!
לא כתבתי בשום מקום שהרווחתי 400%
כתבתי שהשקעתי ב3 השקעות שהסתיימו [3 שהם לא סטארטפים] והרווחתי רווחים נחמדים ולא ענקיים.
אני מבקש להיצמד לעובדות ולנתונים!!

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
השאלה הייתה איזה עוד השקעות כתבתי שאני מכיר חוץ מאותם 3 השקעות, ועניתם שלא ממין העניין.
גם אם הוא לא ענה תשובה ישירה לשאלה שנשאלה, קשה להגדיר את התשובה כתשובה שלא ממין הענין.
התשובה שלו, לא היתה תשובה לשאלה, אבל היא העמיקה את השאלה - - - אוהו העמיקה - - -
כעת אם תרצה להניח את הדעת, תענה גם על השאלה המקורית וגם על השאלה המורחבת שנוצרה.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
בסדנו לא מפצלת את ההשקעות לחברות בת.
תרשה לי לעמת אותך עם דברים שכתבת לפני מספר ימים בלבד -

בעבר המשקיעים שהשקיעו באורבן היו רשומים ישירות כמחזיקי מניות באורבן.
ואז חברת אורבן טענה להם שזה נראה כחברה לא מקצועית [בבואם לחברות ענק כדי לעשות שת"פ וכדו'] כשיש בה אלף משקיעים קטנים, ולכן מה שעשו זה שפתחו חברה שבה כל אחד מהמשקיעים האלו נהיה בעלים בחברה באחוז מסוים, ואותה החברה היא בעצם בעלת מניות באורבן ומנהלי החברה הם כמובן בסדנו עבור כלל המשקיעים שהם בעלי החברה.
וכנראה עשו את זה 3 פעמים עבור 3 סבבי גיוס, או שאחד מהם זה בבעלות רק של בסדנו עצמה.

תרשה לי גם לעמת את המשפט שכתבת מול נתונים ממשלתיים שגלויים ברשת ולהביא כאן רשימה חלקית של חברות הבת של בסדנו שנמצאות כולן בבעלותה של בסדנו
להלן מקבץ חלקי -
פרנסה בסד 201 בע"מ
פרנסה בסד 202 בע"מ
פרנסה בסד 203 בע"מ
פרנסה בסד 204 בע"מ
פרנסה בסד 205 בע"מ
פרנסה בסד 207 בע"מ
פרנסה בסד 208 בע"מ
פרנסה בסד 209 בע"מ
פרנסה בסד 210 בע"מ
פרנסה בסד 213 בע"מ
פרנסה בסד 221 בע"מ
פרנסה בסד 225 בע"מ
פרנסה בסד 226 בע"מ
פרנסה בסד 231 בע"מ
פרנסה בסד 232 בע"מ
פרנסה בסד 87 בע"מ
פרנסה ב.ש. 10 בע"מ
פרנסה ב.ש.5 בע"מ
פרנסה ב.ש. 6 בע"מ
פרנסה ב.ש. 8 בע"מ
פרנסה בסד 61 בע"מ
פרנסה בסד 62 בע"מ
פרנסה בסד 63 החדשה בע"מ
פרנסה בסד 64 בע"מ
פרנסה בסד 729 בע"מ

יוחנן 1

משתמש מקצוען
ואני מבקש מכל אחד מכם: גשו עוד היום לדיין הגדול ביותר שאתם מכירים, ותבקשו המלצה - האם כדאי/ ראוי/ אפשר/ אסור להשקיע ב'בסדנו', ותשתפו במילים המדויקות ושמות הדיינים
אני אישית שאלתי את הרב מרמרוש לפני כניסתי להשקעה שם, שהוא מכיר היטב את אליעזר גרוס שנים ארוכות, מה הוא אומר על החברה ועליו?
והוא ענה לי שהוא חושב שמדובר בהשקעות עם סיכון גבוה, אבל מדובר באדם ישר לחלוטין.

שנים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בעצם להחזיק חברת השקעות עולה הון כל חודש.
משרדים, עובדים, פרסום, כנסים, מיסים וכדומה.
אם חברה לא משקיעה את הכסף ומרוויחה, הוא 'נשרף' במהירות אדירה.
לא צריך להחביא את הכסף באיזה כספת סודית [או מקלט מס באיי-הבתולה] כדי שהוא יעלם.
הוא פשוט מתכלה במהירות.

במקרה של השקעה ישרה.
אז הכסף כולו הולך להשקעה.
ןברווחים מכסים את הוצאות החברה ואת שאר הרווחים מעבירים למשקיע.
מנהל חברת ההשקעות אמור להתפרנס מהרווחים שהחברה מביאה.

אם מנהל חברת ההשקעות התפרנס מהכסף של המשקיעים עצמו
בעצם זה גניבה
כי אנשים השקיעו בחברה על דעת שהחברה תשקיע את הכסף ויש סיכוי לרווחים.
האנשים מניחים שהוצאות החברה מכוסות על ידי הרווחים.
אף אחד לא היה מסכים שהכסף עצמו הוא יממן את הוצאות החברה.

נוסיף לזה אם חלק מהמשקיעים החדשים מקבלים את הכסף של המשקיעים החדשים.
אז בכלל לא קשה להבין היכן הכסף.
הוצאות החברה והמשקיעים הראשונים [שקיבלו את הכסף של האחרונים] כילו אותו.

כל חודש שהחברה עדיין קיימת ואינה רווחית היא מכלה עוד ועוד כסף

=============
=============
ניתן משל מחנות מזון
המשקיע קנה מזון לחנות במיליון ש"ח והעמיד מוכר בחנות.
המוכר כלל לא ניסה למכור.
אלא ישב בביתו ובתור משכורת הוא כל חודש לקח מהמוצרים של החנות ומכר והשתמש בהם לצרכי משפחתו.
הוא גם לקח ממוצרי החנות ושילם לשכירות המקום.
הוא לקח ממוצרי החנות ושילם לפרסום.

כמה זמן יקח שכל ההון שבחנות יעלם ?

לסיום
לקח אותו מוכר ממעט המוצרים שנשארו בחנות ושכר איתם עורכי דין להתמודד עם טענות המשקיע.
שמעת על המושג 'דמי ניהול'?

יוחנן 1

משתמש מקצוען
נערך לאחרונה ע"י מנהל:
מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה