דיון בסדנו, החשד: 100 מיליון ש"ח השקעות נעלמו!

מצב
הנושא נעול.

ה. שלמה

משתמש מקצוען
ציטטות מהכתבה:

"רשות ניירות ערך חקרה והתיק עובר לפרקליטות. על פניו, סיכויים טובים להגשת כתבי אישום. החשד - מעל 100 מיליון שקל של כספים שנעלמו בשיטת הפירמידה והוצאו מהמשקיעים שלא בדרך הוגנת וישרה וללא תשקיף".

"בנוסף על פי החשד, המודל הכלכלי של הקבוצה לא היה ישים ופעילות החברה היתה הפסדית ובוודאי שלא יכלה לשרת את התשואות הגבוהות שהובטחו למשקיעים. כתוצאה מכך החשד הוא כי כספי המשקיעים עצמם שימשו לתשלום התשואות שהובטחו למשקיעים או החזר חובות הקבוצה למשקיעים אלה. כן לפי החשד, בסיועם של נושאי משרה בקבוצה, גרוס ניהל את מערך הקבוצה וכספי המשקיעים כאמור, תוך ניצול מבנים משפטיים המאפשרים גיוס משקיעים נוספים, כחלק מהפרדה מלאכותית בין הישויות המגייסות את הכספים, וללא מסירת מידע מלא וגלוי לציבור המשקיעים, באופן שנועד לעקוף את מגבלת החוק המעוגנת בסעיף 15 לחוק ני"ע".

נכון שלא כתוב כאן את הסכום, אבל תקרא את הכתבה בעיון ובגדול זה נראה שיש שתי חשדות שלא היה תשקיף מסודר מה שייצר את האפשרות לשלם למשקיעים וותיקים מכספי המשקיעים החדשים, והחשד הוא כי זה היה בהיקף של 100 מליון ש"ח
ועדיין אין חשד ש100,000,000 ש"ח נעלמו או התייאדו, יש חשד שהתערבבו עם השקעות או שחלק יועד לפירמידה.
אני מדגיש, אין להם מידע או חשד על סכום מסויים שהיה אמור להיות בחברה, והוא לא בחברה ומנסים לאתר אותו

יענקל קנעקר

משתמש צעיר
חברות חילוניות מפרסמות בטלוויזיה וברדיו ובעיתונות הכללית במחירים הרבה יותר גבוהים...
חברת בסדנו שהיא כנראה החברה החרדית הגדולה ביותר בתחום ההשקעות, אז ברור שהיא גם מפרסמת הכי הרבה מכל ההשקעות החרדיות האחרות ובדגש על העיתונות החרדית.
וכאמור זה יחסית סכום נמוך לעומת בתי השקעות גדולים כלליים שמפרמים במדיות אחרות.
אני באמת שואל מהיכן יש להם את הכסף??? הם לווים לפרסם ??. או אולי משקיעים חלק מהקרן .???[אני שואל גם על שאר החברות ובתוצאה מזה אני שואל גם על בסדנו

אלי אלימלך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ועדיין אין חשד ש100,000,000 ש"ח נעלמו או התייאדו, יש חשד שהתערבבו עם השקעות או שחלק יועד לפירמידה.
אני מדגיש, אין להם מידע או חשד על סכום מסויים שהיה אמור להיות בחברה, והוא לא בחברה ומנסים לאתר אותו
אתה עושה הנחה לחקרה החמורה -

גם אצל ברני מיידוף לא מצאו במקום עלום את המליארדים שנעלמו - כי זו טבעה של הונאת פונזי הכסף לא "נגנב" אלא משולם למשקיעים קודמים כתשואות.

אז נכון שלא ברור אם אליעזר גרוס מחזיק את הכסף בבור בפנמה, אבל מה שברור שכספי הדור האחרון של המשקיעים נבעלו כנראה ברובם המוחלט.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
למרות הנאמר לעיל על הסיכון לדעתי בהשקעה בבסדנו, לסעיף הזה ספציפית אני חושב שיש מקור כאן, לא משוכנע שהבנתי נכון, אדרבה תקן אותי אם טעיתי
ציטוט מהכתבה שהבאת -
במסגרת מגעים שמקיימים מנהלי תיקים עם לקוחות פוטנציאלים, הם נוהגים להציג ללקוחות
הפוטנציאלים (במישרין או בעקיפין באמצעות "מתווכים" דוגמת משווקי השקעות) תשואת עבר של
תיק השקעות כלשהו המנוהל על ידם או תשואת עבר ממוצעת של קבוצת תיקים המנוהלים על ידם
(להלן יקראו ביחד – "הצגה של תשואות עבר") כאינדיקציה ליכולתם המקצועית. מידע זה משמש
לעיתים את הלקוח הפוטנציאלי בבחירת מנהל התיקים אשר ינהל את השקעותיו.

אני מביא כאן את לשון החוק -
הצעה ומכירה לציבור (תיקון מס' 20) תש"ס-2000 (תיקון מס' 24) תשס"ד-2004

15. (א) לא יעשה אדם הצעה לציבור אלא על פי תשקיף שהרשות התירה את פרסומו או על פי טיוטת תשקיף שאושרה ונחתמה כאמור בסעיף 22 והוגשה לרשות.

(תיקון מס' 24) תשס"ד-2004

(ב) לא יעשה אדם מכירה לציבור אלא על פי תשקיף שהרשות התירה את פרסומו.

בסדנו אינה מפרסמת תשקיף משום שהיא מפצלת את ההשקעות למספר חברות בת שבכל אחת מהן כמות משקיעים הנמוכה מהרף הנדרש לפרסום תשקיף.
הוי אומר, בסדנו היתה מחויבת על פי חוק לפרסם תשקיף אלמלי פיצלה את חברות הבת כדי להיפטר מהחובה -

פעולות שאינן הצעה או מכירה לציבור (תיקון מס' 20) תש"ס-2000 (תיקון מס' 24) תשס"ד-2004

15א. (א) לא יראו כהצעה או כמכירה לציבור –

(1) הצעה או מכירה למשקיעים שמספרם אינו עולה על מספר שייקבע בתקנות, ובלבד שמספר המשקיעים שלהם ימכור המציע ניירות ערך בהצעה או במכירה כאמור, בצירוף מספר המשקיעים שלהם מכר ניירות ערך במהלך שנים עשר החודשים שקדמו לאותה הצעה או מכירה, לא יעלה על המספר שנקבע; לענין זה יימנו בנפרד משקיעים שרכשו מניות וניירות ערך הניתנים למימוש או להמרה למניות, ומשקיעים שרכשו ניירות ערך אחרים;

האיסור לפרסום תשואות הוא לכאורה רק לאנשים שאינם משקיעים בהווה באותה השקעה, האיסור מוטל רק על עובדי החברה -
(תיקון מס' 58) תשע"ו-2015

(4) פרסום כללי בדבר כוונה להציע ניירות ערך, שאינו כולל נתונים כספיים ואת פרטי ההצעה, לרבות מחיר, ריבית ותשואה, ובלבד שניירות הערך יוצעו ויימכרו רק למשקיעים שמספרם אינו עולה על המספר הקבוע בתקנות לעניין פסקה (1) או למשקיעים כאמור בפסקה (7), ושבפרסום תצוין המגבלה על הצעה ומכירה של ניירות הערך בנוגע לזהות המשקיעים או למספרם כאמור;

ולכן השאלה שלי בעינה עומדת - האם יש כאן אדם שאינו עובד בחברה ויאות לשתף אותנו מרצונו הטוב בהיקף המכירות של סקיי סייבר ואורבן איירונוטיקס במחצית השנה האחרונה כפי שדווחו מן הסתם למשקיעים או בפרסומי החברות עצמן

אלי אלימלך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
סה"כ 3 השקעות...
אולי תספר לנו מה זה העוד ועוד??
הנה מעט על העוד ועוד השקעות של בסדנו. שירות עבורך [זה ממידעים גלויים, אמנם, אבל זה בנצ'מרק מעולה לנהוג בתעשייה:]
כמות האקזיטים של בסדנו:
1715331984163.png

כמות האקזיטים של ביסיד [שלוחת בסדנו ארה"ב]
1715332093955.png

כמות האקזיטים של אינווסטיישן [גם יצירה של בסדנו]:
1715332352012.png

כמות האקזיטים של בילדאפ ונצ'רס [גם קרן של גרוס של טכנולוגיות נדל"ן]
1715332446510.png

כדי להיות הוגן חשוב להדגיש שזה מבוסס על מידע שהתפרסם בציבור ואולי יש אקזיטים שלא התפרסמו - על אף שנשמע לי מוזר שקרן עם פרופיל תקשורתי כל כך גבוה כמו בסדנו לא היתה מפרסמת את האקזיטים שלה.

מה שבעיקר מוזר זה שבלי סוף אנשים כן קיבלו כסף מההשקעות שלהם כולל יוחנן 1 שמצהיר פה על 400 אחוז רווח. אז או שהיתה פה הונאת פונזי ענקית, או שהמניות נמכרו מאברך לאברך במחיר כפול [שזה לא פונזי אלא "ניצול חוסר הבנה של משקיעים"]. או שיוחנן יסביר לנו שהרכישות היו על ידי קרנות הsecondary ישראליות שהן רוכשות מניות של משקיעים פרטיים [נשמע לי רחוק מדי].

ה. שלמה

משתמש מקצוען
גם אצל ברני מיידוף לא מצאו במקום עלום את המליארדים שנעלמו - כי זו טבעה של הונאת פונזי הכסף לא "נגנב" אלא משולם למשקיעים קודמים כתשואות.
אכן, אך במקרה דנן, לא מופיע בפירסום החקירה שנעלמו כספים.

איצ'ה קו המידע

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
אני בעצמי השקעתי שם בשלש השקעות שכבר נגמרו, בשלשתם הרווחתי רווחים נחמדים. [לא ענקיים]
@יוחנן 1 הנכבד!
כמו כל חברי הפורום, גם אני מקבל בהבנה את הצורך הקריטי להסתתר ולהעלים עקבות זהות.
ובדיוק זאת הסיבה שני כמו גם כל הנעשקים/ הדיינים/ הרבנים/ הכתבים/ הארגונים/ יועצי הכלכלה נבונה - המזהירים פה-אחד מפני 'בסדנו', אומרים זאת בקול לכל מתעניין, ואני מבקש מכל אחד מכם: גשו עוד היום לדיין הגדול ביותר שאתם מכירים, ותבקשו המלצה - האם כדאי/ ראוי/ אפשר/ אסור להשקיע ב'בסדנו', ותשתפו במילים המדויקות ושמות הדיינים

ידוע לכל 'משקיע' ממוצע במקצועו, ש'סטארט-אפ', לא התאים מעולם לאברכים בשל הסיכוי הגדול (כ-95%) שהכסף יורד לטמיון. כלל זה היה בקונצנזוס גם בתקופה ש'בסדנו', ולכן עבדה במרץ לדחוף את הסיכון הגדול בעיקר לציבור האברכים ומשפחות חרדיות - שאינם בקיאים כלל איך בוחנים מי מדומיין ומי אדם אחראי, לכאורה תוך שימוש בטקטיקות של הטעיה ויצירת מצג שווא, עשרות פעמים!

משפחות רבות התפתו ו"השקיעו" או נתנו "הלוואה" עבור ריבית נאה ל'בסדנו' בחוזים מאוד בעייתיים ותמוהים (שהגיעו לידיי). מאות משפחות מקללים את היום שהכירו את החברה, כאובים מאוד שהיה מי שהציג בפניהם 'עסקה מיוחדת', החברה הפעילה עליהם לחצים שיווקיים, ממודעות אגרסיביות בעיתונות לאברכים, כנסי טשולנט בליל שיש, הסברים ותיאורים הרחוקים משיקוף המציאות, דרך שכנועים טלפוניים לבלתי מעוניינים שרק יסכימו לבוא לפגישה, ועד צ'קים שחזרו כי לא היה להם כיסוי או שקיבלו טל' שלא להפקיד את הצ'קים.

גם בימים אלה נמשכות שיחות יזומות לבלתי מעוניינים לכאורה מצד 'בסדנו' לאברכים שאין להם הון מיותר להשמדה, ודוחקים בהם לבוא לפגישה להתעניין ב'סטארט-אפים'. בין היתר הם טוענים שהפרסומים של 'רשות ניירות ערך' אינם נכונים. הייתכן שאין להם שמץ של אחריות?! אצל כאלה מופקרים נשקיע את מיטב כספנו?!

אם את כל זה @יוחנן 1 לא שמע, אני כמוכם מבין ומאמין לתמימותו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

ה. שלמה

משתמש מקצוען
אני באמת שואל מהיכן יש להם את הכסף??? הם לווים לפרסם ??. או אולי משקיעים חלק מהקרן .???
יש מגוון דרכים לגיוס מימון לפעילות של חברה, בד"כ או מנפיקה את עצמה, או מנפיקה אג"ח במקרה שהיא נסחרת כבר בבורסה, או לוה מהציבור ללא הנפקת אג"ח.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
אכן, אך במקרה דנן, לא מופיע בפירסום החקירה שנעלמו כספים.
אם כספי משקיעים חדשים שימשו לתשלום תשואות של משקיעים קודמים, כפי החשד
האם זה לא אומר שהם נעלמו? (שוב, לפי החשד) האם יש לבסדנו דרך לסחור ולהניב רווחים מכספים שהועברו כתשואה למשקיעים קודמים?

חרבות ברזל

משתמש רשום
ציטוט מהכתבה שהבאת -

אני מביא כאן את לשון החוק -

בסדנו אינה מפרסמת תשקיף משום שהיא מפצלת את ההשקעות למספר חברות בת שבכל אחת מהן כמות משקיעים הנמוכה מהרף הנדרש לפרסום תשקיף.
הוי אומר, בסדנו היתה מחויבת על פי חוק לפרסם תשקיף אלמלי פיצלה את חברות הבת כדי להיפטר מהחובה -

האיסור לפרסום תשואות הוא לכאורה רק לאנשים שאינם משקיעים בהווה באותה השקעה, האיסור מוטל רק על עובדי החברה -

ולכן השאלה שלי בעינה עומדת - האם יש כאן אדם שאינו עובד בחברה ויאות לשתף אותנו מרצונו הטוב בהיקף המכירות של סקיי סייבר ואורבן איירונוטיקס במחצית השנה האחרונה כפי שדווחו מן הסתם למשקיעים או בפרסומי החברות עצמן

אבל גם זה משם

כל פרסום פומבי של תשואות עבר הינו אסור. גם הצגה של תשואות עבר בפני אדם מסוים של על
ידי בעל רשיון ושלא במסגרת מפגש פנים מול פנים אינה מותרת, משום שהקשר הישיר והבלתי
אמצעי המאפשר דו שיח בענין הסיכון הנלווה לתשואה הוא אחת הסיבות המרכזיות שהביאו
לפתיחת הפתח להתרת הצגת תשואות עבר. היעדר אפשרות לדו שיח בינאישי בעניין הקשר בין
תשואה לסיכון ובענין מוגבלות יכולת ההקשה מתשואת התיק המוצג על איכות השירות שיקבל
הלקוח הפוטנציאלי עלול להטעות את הלקוח הפוטנציאלי יותר מאשר לתרום לו בבחירת מנהל
התיקים ובהבנת טיב השירות המוצע לו.

ה. שלמה

משתמש מקצוען
אם כספי משקיעים חדשים שימשו לתשלום תשואות של משקיעים קודמים, כפי החשד
האם זה לא אומר שהם נעלמו? (שוב, לפי החשד) האם יש לבסדנו דרך לסחור והניב רווחים מכספים שהועברו כתשואה למשקיעים קודמים?
אם אני כותב שיש חשד כספים נעלמו הוי אומר שאני יודע שסך X אמור להיות עכשיו בחברה ואני לא מצליח לאתר אותו. ולכן אני חושד שזה נעלם.
אם אני כותב שיש חשד שכספים שימשו לפירמידה הוי אומר שלא ידוע לי מה צריך להיות בחברה ומה לא, רק שאני חושד שאפשר שלפי התנהגות החברה היא גנבה כסף ממשקיעים ולמעשה לא השקיעה את כספם או חלק מזה.

איצ'ה קו המידע

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
הנה מעט על העוד ועוד השקעות של בסדנו. שירות עבורך [זה ממידעים גלויים, אמנם, אבל זה בנצ'מרק מעולה לנהוג בתעשייה:]
כמות האקזיטים של בסדנו:
צפה בקובץ המצורף 1646797

כמות האקזיטים של ביסיד [שלוחת בסדנו ארה"ב]
צפה בקובץ המצורף 1646799
כמות האקזיטים של אינווסטיישן [גם יצירה של בסדנו]:
צפה בקובץ המצורף 1646801

כמות האקזיטים של בילדאפ ונצ'רס [גם קרן של גרוס של טכנולוגיות נדל"ן]
צפה בקובץ המצורף 1646803

כדי להיות הוגן חשוב להדגיש שזה מבוסס על מידע שהתפרסם בציבור ואולי יש אקזיטים שלא התפרסמו - על אף שנשמע לי מוזר שקרן עם פרופיל תקשורתי כל כך גבוה כמו בסדנו לא היתה מפרסמת את האקזיטים שלה.

מה שבעיקר מוזר זה שבלי סוף אנשים כן קיבלו כסף מההשקעות שלהם כולל יוחנן 1 שמצהיר פה על 400 אחוז רווח. אז או שהיתה פה הונאת פונזי ענקית, או שהמניות נמכרו מאברך לאברך במחיר כפול [שזה לא פונזי אלא "ניצול חוסר הבנה של משקיעים"]. או שיוחנן יסביר לנו שהרכישות היו על ידי קרנות הsecondary ישראליות שהן רוכשות מניות של משקיעים פרטיים [נשמע לי רחוק מדי].
הנה נתונים אוביקיביים של @אלי אלימלך שנמצא בדיוק בקצה השני במדרג האמינות מול האנונימיים, מה שילמד אתכם אם מישהו כאן מטרלל אתכם בתשלום.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
בעצם להחזיק חברת השקעות עולה הון כל חודש.
משרדים, עובדים, פרסום, כנסים, מיסים וכדומה.
אם חברה לא משקיעה את הכסף ומרוויחה, הוא 'נשרף' במהירות אדירה.
לא צריך להחביא את הכסף באיזה כספת סודית [או מקלט מס באיי-הבתולה] כדי שהוא יעלם.
הוא פשוט מתכלה במהירות.

במקרה של השקעה ישרה.
אז הכסף כולו הולך להשקעה.
ןברווחים מכסים את הוצאות החברה ואת שאר הרווחים מעבירים למשקיע.
מנהל חברת ההשקעות אמור להתפרנס מהרווחים שהחברה מביאה.

אם מנהל חברת ההשקעות התפרנס מהכסף של המשקיעים עצמו
בעצם זה גניבה
כי אנשים השקיעו בחברה על דעת שהחברה תשקיע את הכסף ויש סיכוי לרווחים.
האנשים מניחים שהוצאות החברה מכוסות על ידי הרווחים.
אף אחד לא היה מסכים שהכסף עצמו הוא יממן את הוצאות החברה.

נוסיף לזה אם חלק מהמשקיעים החדשים מקבלים את הכסף של המשקיעים החדשים.
אז בכלל לא קשה להבין היכן הכסף.
הוצאות החברה והמשקיעים הראשונים [שקיבלו את הכסף של האחרונים] כילו אותו.

כל חודש שהחברה עדיין קיימת ואינה רווחית היא מכלה עוד ועוד כסף

=============
=============
ניתן משל מחנות מזון
המשקיע קנה מזון לחנות במיליון ש"ח והעמיד מוכר בחנות.
המוכר כלל לא ניסה למכור.
אלא ישב בביתו ובתור משכורת הוא כל חודש לקח מהמוצרים של החנות ומכר והשתמש בהם לצרכי משפחתו.
הוא גם לקח ממוצרי החנות ושילם לשכירות המקום.
הוא לקח ממוצרי החנות ושילם לפרסום.

כמה זמן יקח שכל ההון שבחנות יעלם ?

לסיום
לקח אותו מוכר ממעט המוצרים שנשארו בחנות ושכר איתם עורכי דין להתמודד עם טענות המשקיע.

נערך לאחרונה ב:

יענקל קנעקר

משתמש צעיר
יש מגוון דרכים לגיוס מימון לפעילות של חברה, בד"כ או מנפיקה את עצמה, או מנפיקה אג"ח במקרה שהיא נסחרת כבר בבורסה, או לוה מהציבור ללא הנפקת אג"ח.
את זה ידעתי לבד שאלתי גם על בסדנו
הרי היא לא הינפיקה אג''ח ולא נסחרת בבורסה ככל הידוע לי
ועל זה לא קיבלתי מענה

ה. שלמה

משתמש מקצוען
ועל זה לא קיבלתי מענה
נתתי לך אפשרות שלישית. וזה אכן מה שהחברה הצהירה שהיא עושה עם ההלואות שנטלה מהציבור.

איצ'ה קו המידע

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
ועל זה לא קיבלתי מענה
בסדנו עשתה הכול כדי לחמוק מחוק הניצעים, האוסר לתת הצעה (גם אם זה בוחר לרכוש אותה) ליותר מ-35 איש, אא"כ הוא מפוקח.
מה שבסדנו עשתה לאלפים בניגוד להוראות החוק, ויש לי הוכחות לכך.
היא מצאה דרכים להתחכם ולחמוק מביקורת ומעקב, מהסיבות שהתבררו כעת, והיו חשדות מזמן.

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה