דיון בסדנו, החשד: 100 מיליון ש"ח השקעות נעלמו!

הייטקסטית

משתמש צעיר
אם תקרא את תגובתי תבחין שהגבתי על @יוחנן 1 ועל משפט השדה שנערך כאן באשכולות השונים, ולא על @איצ'ה קו המידע.
קודם כל לדעתי אין משמעות ל"משפט שדה" לניק אנונימי ,הוא לא חשוף בשמו, לא מכירים אותו ,ואין אופציה להעלב ולהיפגע...
ואחרי כל זה תבין שעיקר הטענות וזה גם מה ששאלתי אותו (והוא עדיין לא הגיב..)
זה שמשתמע ממנו כאילו החקירה והאזהרה של הרשות לני"ע היא משהו קטן שלא מעיד על כלום ביחס לבחינת השקעות
וזה הכי צורם איך אפשר לתמוך בחברת השקעות בסיטואציה הזאת ?! ולגרום לעוד אנשים להניח את כספם על קרן הצבי?!
אפשר לדון האם בסדנו היא חברה נוכלת או לא דיון לגיטימי
אבל אי אפשר להטעות אנשים כאילו הכל חלק ולגרום להם בתקופה הזאת (עד שיתבררו הענינים)להשקיע שם את מיטב כספם
מקווה שהובנתי

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
קודם כל לדעתי אין משמעות ל"משפט שדה" לניק אנונימי ,הוא לא חשוף בשמו, לא מכירים אותו ,ואין אופציה להעלב ולהיפגע...
מעלבון אנונימי ברשת יש שנפלו לדכאון קשה ואפילו להתאבדות ה"י.

הייטקסטית

משתמש צעיר
מעלבון אנונימי ברשת יש נפלו לדכאון קשה ואפילו להתאבדות ה"י.
עלבון אנונימי זה משהו אחד
לא כשאתה אנונימי..
בכל אופן אני לא באה לעודד את זה רק להכניס לפורפורציות
כי למשל @ה. שלמה לקח את זה בכיוון של להצדיק אותו במסריו אודות בסדנו
בגלל שלא יפגע..

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

הייטקסטית

משתמש צעיר
לזה התכוונתי לכותבים אנונמיים שהושפלו ברשת.

אי אפשר להכתיב את הדעות שלך לאחרים.
טוב ש @יוחנן 1 נמצא כאן.
אחרת היינו דנים עם עצמינו.
אף אחד לא מכתיב דעות לאנשים
אבל כשאתה מתיימר להטעות אנשים על דברים שיש על זה כמעט קונצנזוס מכל המומחים
אל תצפה שלא יגיבו לך בלשון חדה ותסתתר מאחורי איצטלה של "תתפסו אותי שאני לא יתאבד מהתגובות שלכם.."
אבל שוב שלא תבין אני בעד ויכוח נוקב וענייני אבל יש אנשים שנסחפו עם זה למקומות אחרים

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

GBSA

משתמש סופר מקצוען
אם הייתה סבלנות למישהו לסנן תגובות (לא שאני מצפה - זו עבודה קשה)
אנשים היו קולטים ומפסיקים להתווכח ברמה האישית ומעלים יותר טענות עינייניות.
אבל קשה להחזיק כזה דיון עם כ"כ הרבה אמביציות ואמוציות בלי לגלוש...

הייטקסטית

משתמש צעיר
אם לסכם את כל הדיון העניני
נתון 1. חברת בסדנו חשודה בכך עירבה בין הכספי משקיעים לבריכה אחת גדולה וכך יכלה להבטיח את התשואות
מה שלא יכל באופן כלכלי המודל שלה שהרשות לני"ע קבעה שהוא לא ישים

נתון 2. ישנם צ'קים חוזרים של החברה וזה כבר מתקופה של טרום המלחמה

נתון 3. לא הוצגה כל הוכחה למכירת מניות של בסדנו ולא הוצגו קונים (ניתן להתווכח על נחיצות העניין)

נתון4. הרשות לני"ע לא מפקחת על בסדנו כפי שהיה ניתן להבין מהודעות החברה

נתון5. לא הוצגה ראיה לשיתוף פעולה עם חברת בראשית (ניתן להתווכח על נחיצות העניין)

נתון6. 100,000 מליון שקלים נעלמו ולא היה תשקיף מסודר

פרשנות (לא שלי)
1.
אליעזר גרוס הקים את החברה במודל לא ישים על מנת להרויח איפשהו מזה צריך לחפש היכן
2
מלכתחילה אין מצב של מכירת מניות בסדנו והכל בעצם "מיידוף"

אם יש למישהו הערות והוספות יעלה אותם כאן

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

GBSA

משתמש סופר מקצוען
אם לסכם את כל הדיון העניני
נתון 1. חברת בסדנו חשודה בכך עירבה בין הכספי משקיעים לבריכה אחת גדולה וכך יכלה להבטיח את התשואות
מה שלא יכל באופן כלכלי המודל שלה שהרשות לני"ע קבעה שהוא לא ישים

נתון 2. ישנם צ'קים חוזרים של החברה וזה כבר מתקופה של טרום המלחמה

נתון 3. לא הוצגה כל הוכחה למכירת מניות של בסדנו ולא הוצגו קונים (ניתן להתווכח על נחיצות העניין)

נתון4. הרשות לני"ע לא מפקחת על בסדנו כפי שהיה ניתן להבין מהודעות החברה

נתון5. לא הוצגה ראיה לשיתוף פעולה עם חברת בראשית (ניתן להתווכח על נחיצות העניין)

פרשנות (לא שלי)
1.
אליעזר גרוס הקים את החברה במודל לא ישים על מנת להרויח איפשהו מזה צריך לחפש היכן
2
מלכתחילה אין מצב של מכירת מניות בסדנו והכל בעצם "מיידוף"
3
אליעזר גרוס הוא נוכל שהונה משקיעים

אם יש למישהו הערות והוספות יעלה אותם כאן

יש עוד נתונים אבל זה מספיק.

הייתי מוריד את החלק של הפרשנות, כי יכולות להיות הרבה פרשנויות, והכל עדיין בגדר חשדות.

אכן הרשות לניירות ערך חושדת שהמבנה הכלכלי לא היה ישים.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
כי למשל @ה. שלמה לקח את זה בכיוון של להצדיק אותו במסריו אודות בסדנו
בגלל שלא יפגע..
תצטטי על מה את מדברת.
אני מכיר את @ה. שלמה
הוא ניחן בעודף שכל ולא נגרר אחרי כולם.
לא כל מי שלא מגיב בהתלהמות נגד בסדנו זה הופך אותו למצדיק במסריו את בסדנו.

הייטקסטית

משתמש צעיר
תצטטי על מה את מדברת.
אני מכיר את @ה. שלמה
הוא ניחן בעודף שכל ולא נגרר אחרי כולם.
לא כל מי שלא מגיב בהתלהמות נגד בסדנו זה הופך אותו למצדיק במסריו את בסדנו.
צודק
משום מה נתפס לי הרושם מכלל התגובות ולא זכרתי את כל הפרטים
עימך הסליחה @ה. שלמה דווקא היית מאוד שקול בתגובותיך
שאפו

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לא ראיתי כזה נתון.
מה שאני ראיתי- שהחברה גייסה סכום של 100 מליון.

ציטוט מהחדשות:
על פי החשד, קבוצת בסדנו עסקה בגיוס כספים ממשקיעים בהיקף של למעלה מ-100 מיליון שקלים, בפרט מהמגזר החרדי, לשם השקעות בארץ ובחו"ל - תוך כדי ביצוע עבירות של הצעה ומכירה לציבור ללא תשקיף.

הייטקסטית

משתמש צעיר
לא ראיתי כזה נתון.
מה שאני ראיתי- שהחברה גייסה סכום של 100 מליון.

ציטוט מהחדשות:
על פי החשד, קבוצת בסדנו עסקה בגיוס כספים ממשקיעים בהיקף של למעלה מ-100 מיליון שקלים, בפרט מהמגזר החרדי, לשם השקעות בארץ ובחו"ל - תוך כדי ביצוע עבירות של הצעה ומכירה לציבור ללא תשקיף.

דף גמרא

משתמש פעיל
הייתי מחלק את הבעייתיות בענין בסדנו לשלושה חלקים:
א) הם משקיעים גם בהשקעות מסוכנות כמו הרכב המעופף וכדו', שיש בהם סיכון גבוה מאוד, וזה ממש לא מתאים לכל האנשים, ומי שנכנס לזה צריך להבין את המשמעות, אבל אין בזה משהו בעייתי.
ב) בשונה מקרנות הפנסיה ובתי ההשקעות המפוקחות היטיב על ידי הרשות לניירות ערך, חברת בסדנו (לפחות כיום אני לא יודע מה היה בעבר) לא מפוקחת על ידי הרשויות, ולכן מעבר לסיכון הגבוה של ההשקעה עצמה יש סיכונים רבים בהשקעה שאינה מפוקחת. אבל זה עדיין לא אומר שמישהו נוכל, (אבל זה מספיק לדעתי כדי לא להכנס להשקעה כזאת.)
ג) יש חשדות שמא היתה שם עבירה פלילית, אבל זה כמובן רק חשד ועדיין לא הוכח. ולכן מצד אחד אסור לעשות לו משפט שדה כשיתכן שהוא איש תם וישר, אבל מצד שני צריך להיזהר לא ליפול בעוקץ. בקיצור "כבדהו וחשדהו".

ישא ברכה

משתמש פעיל
אני מצטט מלפני 4 שנים ! מוכר?
חבל סתם להשמיץ אותם בלי להכיר!!!
קודם כל הקנס שהם קיבלו לפני כמה שנים מהרשות לני"ע על התנהלות לא נכונה, רק מראה שהם מפוקחים ע"י הרשות לני"ע, ולא כמו הרבה מאד מקומות השקעה אחרים שלא מפוקחים כלל, ולקבל קנס פעם אחת, לא מעיד על דבר, יש כ"כ הרבה חברות שקיבלו קנסות והם עדיין חברות מאד מוצלחות!!
למשל נראה לי שאין בנק בארץ שלא קיבל קנסות.

ועכשיו אני רוצה לספר קצת מנסיוני איתם
דבר ראשון יש להם גם פיקוח של הבד"ץ על ההשקעות, שזה גם פיקוח על הכשרות, [מה שאין לבתי השקעות אחרים בסגנון שלהם] וגם זה עוד סוג של פיקוח על התנהלות תקינה.
אני משקיע שם מספר שנים, וממה שאני רואה שם מדובר בחברה מאד אמינה!!!
יש להם מגוון אפשרויות השקעה בכל מיני סוגים של השקעות,
וכמו בכל השקעה נורמלית הם לא מבטיחים תשואות מטורפות, אלא מתנהלים באחריות!!
ויש השקעות שלהם שנגמרו בהצלחה מאד יפה, ויש גם השקעות שהפסידו קצת, והם לא מסתירים את זה!!
השקעה זה השקעה, ויש בה גם סיכון מסוים, יש להם גם השקעות כמעט ללא סיכון אבל גם הרווחים האפשריים הם פחותים.
בקיצור בהשקעות שלי איתם הרווחתי תשואות יפות מאד, ואני ממשיך להשקיע דרכם, ובעז"ה נמשיך להרוויח.
תעברו על כל האשכול. לא יאומן

אלי אלימלך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
האשכול חשוב מאוד
אבל לא מעשי.
כדאי לחזור לנושאים החשובים
בסוף אנשים יחשבו שהשקעות = הונאה.
כל מי שעדיין לא מכיר מוזמן להצטרף להעשיר את הידע והכיס
מתחילים כאן>>>
למעשה כל השקעת הייטק שמוצעת למשקיע לא כשיר [unqualified investor] הינה הונאה. זה המצב בשנת 2024.

יוחנן 1

משתמש מקצוען
היה נראה שאתה מכיר לעומק את כל המסמכים של בסדנו, שולף מסמכים בלעדיים, עונה תשובות שלאנשים מחוץ לחברה אין גישה אליהם.
זה נתונים שיש לכל המשקיעים שהשקיעו באותם דברים בהתאם לאותם זמנים.
כאמור החברה שולחת עדכונים קבועים.
אתה צודק, אבל חסרון בנתונים כה הכרחיים (דוחות רווח ומכירות) הם בעצמם כתב אישום לא פחות חמור
כפי שכתבתי כבר, אסור להם לפרסם את הדוחות ואת הנתונים האלו ע"פ ההנחיות והכללים של הרשויות השונות.
הסיבה לכך הם שזה כאילו יכול להעיד על התשואות העתידיות וכדו', בכל אופן זה לא קשור לבסדנו, שהיו מאד רוצים לפרסם נתונים כאלו.

יוחנן 1

משתמש מקצוען
ב ס ד נ ו ?
כי לי ידוע על לפחות 8 אנשים שלא מצליחים להוציא את כספם, חלקם כבר מחודש תמוז ולפני פרוץ המלחמה.
וקראת את החוזה שלהם עם בסדנו?
האם מדובר בהשקעות שע"פ החוזה הם היו אמורים להיגמר והם לא קיבלו את כספם???
או שזה אנשים שהשקיעו בהשקעה שביעקרון סגורה עד לסיום ההשקעה? [ורק שעד לפני תקופה בסנו הייתה מאפשרת גם להם לצאת באמצע בכפוף לכך שהם מצאו משקיע חלופי שיכנס במקומו, וכשאין להם כזה, אז הם כמובן לא מחייבים לאפשר לצאת באמצע ע"פ החוזה הברור שנחתם עם המשקיעים]
כאמור ממליץ לך לברר את העובדות היטב לפני שאתה יוצא בכותרות.

יוחנן 1

משתמש מקצוען
אוקי. שאלה לי אלייך- שום השמצות שום כלום. אתה מדבר על עובדות- בבקשה.
האם אתה מכיר אישית, או אתה עצמך, מישהו שקיבל את כספו חזרה בתוספת רווח לאחר שנתיים של השקעה בבסדנו? ואני מדברת על עובדות לא שום דבר אחר.
אני בעצמי השקעתי שם בשלש השקעות שכבר נגמרו, בשלשתם הרווחתי רווחים נחמדים. [לא ענקיים]

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה שְׁמַע תְּפִלָּתִי הַאֲזִינָה אֶל תַּחֲנוּנַי בֶּאֱמֻנָתְךָ עֲנֵנִי בְּצִדְקָתֶךָ:ב וְאַל תָּבוֹא בְמִשְׁפָּט אֶת עַבְדֶּךָ כִּי לֹא יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל חָי:ג כִּי רָדַף אוֹיֵב נַפְשִׁי דִּכָּא לָאָרֶץ חַיָּתִי הוֹשִׁיבַנִי בְמַחֲשַׁכִּים כְּמֵתֵי עוֹלָם:ד וַתִּתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי בְּתוֹכִי יִשְׁתּוֹמֵם לִבִּי:ה זָכַרְתִּי יָמִים מִקֶּדֶם הָגִיתִי בְכָל פָּעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂה יָדֶיךָ אֲשׂוֹחֵחַ:ו פֵּרַשְׂתִּי יָדַי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי כְּאֶרֶץ עֲיֵפָה לְךָ סֶלָה:ז מַהֵר עֲנֵנִי יְהוָה כָּלְתָה רוּחִי אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יֹרְדֵי בוֹר:ח הַשְׁמִיעֵנִי בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי בְךָ בָטָחְתִּי הוֹדִיעֵנִי דֶּרֶךְ זוּ אֵלֵךְ כִּי אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי נַפְשִׁי:ט הַצִּילֵנִי מֵאֹיְבַי יְהוָה אֵלֶיךָ כִסִּתִי:י לַמְּדֵנִי לַעֲשׂוֹת רְצוֹנֶךָ כִּי אַתָּה אֱלוֹהָי רוּחֲךָ טוֹבָה תַּנְחֵנִי בְּאֶרֶץ מִישׁוֹר:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה תְּחַיֵּנִי בְּצִדְקָתְךָ תוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי:יב וּבְחַסְדְּךָ תַּצְמִית אֹיְבָי וְהַאֲבַדְתָּ כָּל צֹרֲרֵי נַפְשִׁי כִּי אֲנִי עַבְדֶּךָ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה