השתלמות קרן השתלמות מומלצת לעובדי הוראה

חי 523

משתמש פעיל
תודה,
אבל האם כדאי למשוך ולהעביר לקרן רגילה? (נראה לי שמצב כלכלי עקב נשואי ילדים עובר...לא?)
מצטרף לשאלה, יש לנו קרן של 6 שנים בעגור (המסלול הכשר של ארגון המורים- חינוך עצמאי, האם כדאי עכשיו לעזוב ולפתוח קרן השתלמות חדשה לא של מורים, כדי לצבור?
והאם בקרן כזו אפשר למשוך בלי לשלם מיסים (כמו בפנסיה שאם מושכים לפני הזמן משלמים המון כסף)? תודה

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
מצטרף לשאלה, יש לנו קרן של 6 שנים בעגור (המסלול הכשר של ארגון המורים- חינוך עצמאי, האם כדאי עכשיו לעזוב ולפתוח קרן השתלמות חדשה לא של מורים, כדי לצבור?
תקראו את ההודעה הראשונה באשכול.
והאם בקרן כזו אפשר למשוך בלי לשלם מיסים (כמו בפנסיה שאם מושכים לפני הזמן משלמים המון כסף)? תודה
כן, כנ"ל.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אם יש לי קרן השתלמות של עובדי הוראה פחות מ 6 שנים
ואני רוצה לפתוח קרן השתלמות רגילה
אז זה לפתוח קרן נוספת והכספים הקודמים ישארו במסלול הקודם
או שניתן לנייד את זה?
היה בזמנו חישוב שראיתי לוודא
שלמרות אחוזי ההפקדה של העובד והמעביד הגבוהים יותר בקרן השתלמות למורים
עדיף קרן השתלמות רגילה במסלול עם תשואות גבוהות

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אכן כך.
הכל תלוי בנתונים ובצרכים שלך.

וגם כיצד אני פותחת קרן השתלמות חדשה
ואיפה (לא) מומלץ?
מבחינת איזה מסלול משקיע 100 אחוז מההשקעה במדד S&P
או מדד msci מה שעדיף מביניהם

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
או שניתן לנייד את זה?
אכן לא ניתן לנייד.
שימי לב, שההפקדה לא רק גבוהה יותר, אלא גם דמי הניהול זולים משמעותית מקרנות אחרות. אם המטרה היא לצאת לשבתון, אז כנראה לא יהיה נכון לעבור לקרן השתלמות רגילה.

אם המטרה היא להשקיע לטווח ארוך, אז ייתכן ויהיה משתלם לעבור לקרן רגילה, אבל כמו שכתבה לך מקצועי בלבד זה תלוי בנתונים ובצרכים האישיים, והבנה מהי אסטרטגית השקעה לטווח ארוך שמתאימה לך.

לגבי השקעה לטווח קצר שלא למטרת לימודים ויציאה לשבתון (נניח למשוך את הכסף לבר מצווה או חתונה כ- 6 שנים לאחר פתיחת הקרן) - לא חושבת שיהיו הבדלים משמעותיים כי בכל מקרה יתאימו מסלולים סולידיים כמו של קרנות עובדי הוראה עם תשואה ממוצעת נמוכה יחסית. במקרה כזה יתרון ההפקדה הנוספת של המעסיק יתבטל, כי התוספת הזו תנוכה במשיכה של הקרן שאינה עבור שבתון. יישאר רק יתרון דמי הניהול .בנוסף, לקרן השתלמות של עובדי הוראה במקרה הזה יש חיסרון שיהיה קשה יותר למשוך את הכסף. אז יש שיקולים לכאן ולכאן.

קרן השתלמות שעוקבת אחר מדד עולמי יש באינפיניטי. קרנות השתלמות שעוקבות אחר S&P500 יש בחברות שונות : כלל, הפניקס, מור, מיטב, הראל, מגדל ועוד.

אכן לא ניתן לנייד.
שימי לב, שההפקדה לא רק גבוהה יותר, אלא גם דמי הניהול זולים משמעותית מקרנות אחרות. אם המטרה היא לצאת לשבתון, אז כנראה לא יהיה נכון לעבור לקרן השתלמות רגילה.

אם המטרה היא להשקיע לטווח ארוך, אז ייתכן ויהיה משתלם לעבור לקרן רגילה, אבל כמו שכתבה לך מקצועי בלבד זה תלוי בנתונים ובצרכים האישיים, והבנה מהי אסטרטגית השקעה לטווח ארוך שמתאימה לך.

לגבי השקעה לטווח קצר שלא למטרת לימודים ויציאה לשבתון (נניח למשוך את הכסף לבר מצווה או חתונה כ- 6 שנים לאחר פתיחת הקרן) - לא חושבת שיהיו הבדלים משמעותיים כי בכל מקרה יתאימו מסלולים סולידיים כמו של קרנות עובדי הוראה עם תשואה ממוצעת נמוכה יחסית. במקרה כזה יתרון ההפקדה הנוספת של המעסיק יתבטל, כי התוספת הזו תנוכה במשיכה של הקרן שאינה עבור שבתון. יישאר רק יתרון דמי הניהול .בנוסף, לקרן השתלמות של עובדי הוראה במקרה הזה יש חיסרון שיהיה קשה יותר למשוך את הכסף. אז יש שיקולים לכאן ולכאן.

קרן השתלמות שעוקבת אחר מדד עולמי יש באינפיניטי. קרנות השתלמות שעוקבות אחר S&P500 יש בחברות שונות : כלל, הפניקס, מור, מיטב, הראל, מגדל ועוד.
המטרה היא להשקיע לטווח ארוך
לעתיד ילדי כשהבכורה בת 3
אני מבינה את המשמעות של השקעה בסיכון-סיכוי גבוה
את הפנסיות שלנו שמתי במסלול של מיטב דש מחקה מדד s&p
ואת החסכונות לכל ילד במסלול של אינפיטי מחקה מדד msci

לגבי קרן ההשתלמות אשמח לדעת האם יד עדיפות לאחד מהמדדים
ואיזה חברת השקעות עדיפה מבחינת אחוזי העקיבה מרביים וגם מבחינת דמי הניהול
וכמה דמי ניהול מוזלים ניתן לקבל?

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
המטרה היא להשקיע לטווח ארוך
לעתיד ילדי כשהבכורה בת 3
אני מבינה את המשמעות של השקעה בסיכון-סיכוי גבוה
את הפנסיות שלנו שמתי במסלול של מיטב דש מחקה מדד s&p
ואת החסכונות לכל ילד במסלול של אינפיטי מחקה מדד msci

לגבי קרן ההשתלמות אשמח לדעת האם יד עדיפות לאחד מהמדדים
ואיזה חברת השקעות עדיפה מבחינת אחוזי העקיבה מרביים וגם מבחינת דמי הניהול
וכמה דמי ניהול מוזלים ניתן לקבל?
אני לא יכולה להמליץ , אבל אם את מאמינה בהשקעה ב S&P500 או במדד עולמי, אז יש הרבה חברות שיש להם קרנות השתלמות שמשקיעות באופן מירבי ב S&P500 , לא יודעת אם יש הבדל משמעותי ביניהן, ולאינפיניטי יש גם קרן השתלמות שעוקבת אחר מדד עולמי, אז את יכולה לבחור באחת מהן.

דמי ניהול - פשוט לעשות סבב בין חברות ולהתמקח איתם, ולראות מי נותן הכי זול. לפעמים זה גם תלוי בצבירה, או אם מעבירים גם את הפנסיה לאותה חברה.

א. גולד

משתמש פעיל
אם הבנתי נכון את המסקנות, מה שיוצא כאן מהשיח הוא כך,
1. רלוונטי לעבור רק מהיום והלאה, אין מעבר רטרואקטיבי.
2. המסלול הכי טוב לטווח הרחוק הוא - מחקה מדד, הבנתי נכון?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
שמה זה אומר?
לדעת לא למשוך בטווח הקרוב, ולהעביר מס' שנים לפני המשיכה למסלול יציב?
או שיש עוד דברים שצריך לדעת?
בכל מקרה תודה רבה!
כן.
ולהכיר את הסיכון במניות.
ואת עקרונות ההשקעה הפאסיבית.

יש כאן עובדי הוראה
שפתחו קרן השתלמות רגילה (לא ייעודית לעובדי הוראה)
והפרישו להם לקרן ההשתלמות אחוזים גבוהים כמו בקרן השתלמות לעובדי הוראה?
4.2% לעובד 8.4% למעסיק
במקום 2.5% לעובד ו 7.5% למעסיק?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...