< הספר התורני: ספרים חדשים >

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
שמח לבשר על הופעת 'קובץ מפרשים החדש' (הבנוי בצורת חומש מקראות גדולות, שכל הראשונים נמצאים סביב הגמרא, כך שניתן ללמוד ולעיין בכולם יחד, ומאידך אין זה ליקוט ההורס את רצף דברי ה'ראשון') על מסכת בבא מציעא ח"א.
מדובר בעבודת נמלים מדהימה, כולל השוואה לכתבי היד של הראשונים, ושל כל ראשון למשנהו, לעיתים מדובר בבדיקה של עשרות כתבי יד בזה אחר זה.
אני אישית השתתפתי בעבודה וכתבתי עבורם את המבוא לספר הכולל מבוא עבור כל אחד מהראשונים והאחרונים שספרם נדפס ועל כל אחד מהחיבורים הכלולים בשיטה מקובצת, ובצניעות המתבקשת אני חושב שהצלחתי לגלות הרבה דברים חדשים על זהותם של המחברים ועל תולדותיהם, בפרט בספרים שבשיטה מקובצת שרבים מהם אינם ידועים (עברתי כמובן על הדוקטורט של שלמה טולידאנו, ולצד הנאתי חלקתי עליו בדברים רבים שלדעתי עדיין הניח מקום רב להתגדר בו), מצורף תמונה מהקובץ יחד עם כתבה שהם פרסמו השבוע.
אתה יכול לצרף תמונה של הקובץ מפרשים בפנים?
 

אאא א

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
ללומדים ועוסקים בסדר טהרות בכלל ובמסכת טבול יום בפרט, יצא לאור ספר חדש על מסכת זו.
ניתן להשיג בחניות הספרים המובחרות בירושלים: ספרי הישיבה, גירסה, ווינקל ספרים וכדמ'.
חיבור לטהרה.JPG
 

חגי 123

משתמש חדש
עריכה תורנית
תורתך שאלתי – לימוד פרשיות התורה בדרך שאלות ותשובות

הרב חגי ולוסקי"נתקע" בלי דבר תורה בשולחן השבת?

תמיד חלמת להיות בקי בפרשיות התורה?

עם ספרי 'תורתך שאלתי' תזכה להכין דבר תורה מקיף ומרתק, שיסקרן את הילדים והמבוגרים כאחד ויגרום להם להשתתף באופן פעיל בשולחן השבת.

פריצת דרך בלימוד פרשיות התורה, עם הוצאתם לאור של שלושת הכרכים הראשונים מסדרת ספרי 'תורתך שאלתי', הכוללים אלפי שאלות ועליהן מרבית התשובות ממדרשי חז"ל, והפירושים שנכתבו בידי מפרשי התורה – ראשונים, אחרונים ועד גדולי ימינו.
הספרים פותחים צוהר ללימוד הפרשיות ביסודיות, בדרך שאלות ותשובות, אב עם ילדיו, מורה עם תלמידיו, וכל החפץ בהכנת שיעור או שיחה, כמו גם לימוד פסוקי התורה.

הרוצה להעשיר את שולחן השבת, יכול להסתייע בספר, באמצעות שאלות למשתתפי הסעודה, תוך לימוד הפרשה והקניית ידע והבנה.

עמל רב הושקע בניסוח השאלות והתשובות בתמציתיות רבה, בצורה ראויה ונעימה לעיון וללימוד, באופן המקל על המעיין באיתור תשובות לשאלות המרכזיות שבכל פסוק.

הספרים מעוטרים בהסכמות הרבנים הגאונים: הרה"ג רבי יהושע אייכנשטיין שליט"א, הרה"ג רבי יוסף יקותיאל אפרתי שליט"א, הרה"ג רבי אשר וייס שליט"א.

הספרים היו למראה עיניו של מרן שר התורה, הגאון הגדול רבי חיים קנייבסקי זצ"ל, שעיין בהם ואמר שהם ספרים יפים מאד.הספרים מצטרפים לסדרת הספרים, שזכו לאהדה רבה וקנו להם שביתה בקרב הציבור וזכו לעלות על שולחנם של ת"ח, מפרי עטו של המחבר, 'כי ישאלך' – הגדה של פסח, 'מה שאלתך' – על מגילת אסתר, 'כי ישאלך' לילדים. ספרים אלו תורגמו לאנגלית ומופצים ברחבי העולם ע"י ארטסקרול.

ניתן להשיג אצל המחבר: 052-9453811, ובמייל – <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

הפצה ראשית: גיטלר.
 

קבצים מצורפים

 • שמות פרק יז - קבצים לדוגמא.pdf
  1.3 MB · צפיות: 2
 • שמות פרק ו - קבצים לדוגמא.pdf
  1.2 MB · צפיות: 2
 • שמות פרק טו - קבצים לדוגמא.pdf
  1.4 MB · צפיות: 4
 • תורתך שאלתי3.pdf
  2.9 MB · צפיות: 3

Aארי

משתמש פעיל
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ספר ההצלה בעלזא
מצורף דוגמא
ההצלה בעלזא.jpeg
 

קבצים מצורפים

 • ההצלה בעלזא.pdf
  3.8 MB · צפיות: 11

Aארי

משתמש פעיל
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הארי שבחבורה
תולדות הרה"ק מהר"י מבעלזאהארי שבחבורה בעלזא.jpg
 

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!


תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה