דרוש מידע פרוייקט בבניה ברמת אברהם, בית שמש

די

משתמש סופר מקצוען
אני ממש לא חושב שזה "מכלול מינוסים מטורף"
לא לקחת בחשבון שאפי קפיטל הוא ברמת אברהם לעומת רוטשטיין שהוא ברמתיים...

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
לפני שאתה משקיע מיליונים בסיכון תחשוב פעמיים אגב מה אכפת לך לגור ליד המזרחיסטים והדת"ל?
בעזרת השם יגורו שם חרדים וחסידים ואנשי מעשה אתה לא צריך לשכנע את כולם שזה יהיה רמתיים
בואו ניתן לזה שם רמתיים צופים! ואז יבואו לשם כמה חסידים

מולטי תקשורת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לפני שאתה משקיע מיליונים בסיכון תחשוב פעמיים אגב מה אכפת לך לגור ליד המזרחיסטים והדת"ל?
בעזרת השם יגורו שם חרדים וחסידים ואנשי מעשה אתה לא צריך לשכנע את כולם שזה יהיה רמתיים
אפשר לקבל באפי קפיטל גם ב20 k למטר
ובגדול יש כאלו ש4 שנים עד שזה יהיה מוכן זה מעלה ולא חיסרון ..
משפרי דיור משקיעים ועוד
כך שלכל פרויקט יש חסרונות ומעלות ..

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
אפשר לקבל באפי קפיטל גם ב20 k למטר
ובגדול יש כאלו ש4 שנים עד שזה יהיה מוכן זה מעלה ולא חיסרון ..
משפרי דיור משקיעים ועוד
כך שלכל פרויקט יש חסרונות ומעלות ..
אל תיקחו סיכון, אל תקנו שם כלום לפני שמתפרסמת פרוטוקול וועדת ערר האחרון!!

David shtern

כותרת - הטופ שבעימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים
אני כתושב רמת אברהם ממש לא איכפת לי באופן אישי (אם לא היו מדירים חרדים בכוונה וכו') שדת"ל יגורו מעבר לכביש של בעל הסולם, לא בכל השכונה שאמורה להיבנות אבל לפחות בחלק בה, בסופו של דבר גם הנציגים שלהם וגם "שלנו" יודעים לדאוג להם היטב, מובטח לנו פארק יפה וגדול ליד הבית שיוקם במהירות, תחבורה ציבורית טובה ואיכותית בשכונה, חנויות ומסחר מגוונים יותר - כך שישנו סיכוי שזה יעשה רק טוב לשכונה שלנו.
כמובן שזוהי דעתי האישית (דעת בעלי בתים) בלבד, ואין בכוונתי לחלוק על רבני השכונה שעיניהם צופיות קדימה.

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
אני כתושב רמת אברהם ממש לא איכפת לי באופן אישי (אם לא היו מדירים חרדים בכוונה וכו') שדת"ל יגורו מעבר לכביש של בעל הסולם,
התכוונתי על מישהו אחר, שנראה לי שלא אכפת לו לגור ליד מזרחיסטים, ולא התכוונתי אליך.
בכל מקרה אני בטוח שיש לך רכב, ולפחות לא משתמש עם תח"צ.
החכם עיניו בראשו-יודע, שכאשר יתאכלסו במעלה השכונה אותם אנשים שאין יראת א' לנגד עיניהם.
התח"צ (12, 22) ישמש במידה רבה יותר את שכונת "רמתיים חצופים", מאשר את רמת אברהם A. ויואיל לעשות טובה ואולי לעשות גם איזה סיבוב אצלנו. הסדר המהדרין שקיים בקווים אלו נכון להיום (למעט 22 ברחוב נחל עין גדי) יבוטל.

David shtern

כותרת - הטופ שבעימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים
התכוונתי על מישהו אחר, שנראה לי שלא אכפת לו לגור ליד מזרחיסטים, ולא התכוונתי אליך.
בכל מקרה אני בטוח שיש לך רכב, ולפחות לא משתמש עם תח"צ.
החכם עיניו בראשו-יודע, שכאשר יתאכלסו במעלה השכונה אותם אנשים שאין יראת א' לנגד עיניהם.
התח"צ (12, 22) ישמש במידה רבה יותר את שכונת "רמתיים חצופים", מאשר את רמת אברהם A. ויואיל לעשות טובה ואולי לעשות גם איזה סיבוב אצלנו. הסדר המהדרין שקיים בקווים אלו נכון להיום (למעט 22 ברחוב נחל עין גדי) יבוטל.
אענה על ראשון ראשון.
אף אחד לא גר ליד מזרחיסטים, שכונת רמת אברהם כיום קרובה גם כן לרחוב עין גדי (דרך נחל ערוגות) ולעוד איזורים אשר בהם גרים מזרחיסטים ולא ראינו שזה מפריע למאן דהו, בפרט שאין להם כל צורך להיכנס לתוככי רחוב הרב גרוסמן והרב אדלשטיין מלבד להתפלל בשטיבלאך.
לא רק שאין לי רכב - אני מהמשתמשים הקבועים בקו 12, 22, 6, 7, נוסע בתחבורה ציבורית כשמונה פעמים כל יום(!).
לענין קו 12 ו22 למדנו כבר משכונות אחרות שלא ממעטים קוים עירוניים או מסיטים אותם אלא אם כן מוסיפים קו אחר (ראה רמה א' ורמה ב'), כך שאין שום סיבה שייקחו את קו 12 ואף אחד לא יעשה טובה לאף אחד.
בעיני השינוי היחידי שיכול להיות הוא שכל קו בינעירוני חדש או ישן שיוסט יהיה חייב לעבור ברמת אברהם ולא רק לשרת את רמה ד' לדוגמא (לדוגמא קוים לביתר עלית, אשדוד, אלעד, ת"א, חיפה וכו')
הסדר המהדרין בקו 12 חל ממילא בעיקר על הקו שיוצא מהשכונה ולא מהקו שיוצא מהרכבת, וכאמור לדעתי לא ישנו כלום בקו 12 (אולי יקצרו את המסלול ישר לנחל ערוגות כאשר יתווסף קו חדש ישיר לרמה ג') והקו יתחיל כתמיד בשכונה החרדית והכל יהיה כרגיל, אולי יוסיפו קו חדש מתוככי רמת אברהם החדשה-רמתיים צופים שיעבור בבעל הסולם ובו ייתכן שלא יהיו הסדרי מהדרין כמו בקוי 14, 15, מה לעשות.
כאחד שגר כבר כמה שנים בשכונה (תשפ"א) למדתי על בשרי שכל רואי השחורות טעו בסופו של דבר והכל טוב ויהיה רק טוב בעזרת השם.
השכונה איכותית ופורחת, השטיבלאך מלאים מזן אל זן כל שעות היממה, האוטובוסים (כמעט כולם) יוצאים בזמן, יש תחנות מוצלות, ספסלים חדשים ממוקמים, הפחים מפונים בזמן, יש אוזן קשבת ב106 (מניסיון רב), המעונות נבנים והגנים מלאים, החנויות משגשגות והתושבים רק מחייכים.
ניתן לה' לנהל לנו את הענינים, לצד השתדלות כמובן אך לא נשקיע עצמינו לתוכה ויהיה רק טוב. תאמין.
להתראות בקו 12.

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
אף אחד לא גר ליד מזרחיסטים, שכונת רמת אברהם כיום קרובה גם כן לרחוב עין גדי (דרך נחל ערוגות) ולעוד אזורים אשר בהם גרים מזרחיסטים ולא ראינו שזה מפריע למאן דהו, בפרט שאין להם כל צורך להיכנס לתוככי רחוב הרב גרוסמן והרב אדלשטיין מלבד להתפלל בשטיבלאך.
קרובה למה?, לדעתי בסוף הפרויקטים ברמתיים יהיו חסידיים
לגופו של עניין, קרבתה של השכונה כיום לנחל עין גדי וכו', מסתכמת במאות בודדות של משפחות
תוכניות גולובנציץ B, C, D, . מסתכם באלפי יחי"ד חדשות אז זה ברור שמדובר בשינוי מגמה.
לא רק שאין לי רכב - אני מהמשתמשים הקבועים בקו 12, 22, 6, 7, נוסע בתחבורה ציבורית כשמונה פעמים כל יום(!).
לענין קו 12 ו22 למדנו כבר משכונות אחרות שלא ממעטים קוים עירוניים או מסיטים אותם אלא אם כן מוסיפים קו אחר (ראה רמה א' ורמה ב'), כך שאין שום סיבה שייקחו את קו 12 ואף אחד לא יעשה טובה לאף אחד.
בעיני השינוי היחידי שיכול להיות הוא שכל קו בינעירוני חדש או ישן שיוסט יהיה חייב לעבור ברמת אברהם ולא רק לשרת את רמה ד' לדוגמא (לדוגמא קוים לביתר עלית, אשדוד, אלעד, ת"א, חיפה וכו')
הערת הערה נכונה, אך תדע שמה שכן צפוי, זה הארכת מסלול שצפוי שיקרה שקו /2212 יתחיל במקום אחר (תחנה אחת או שתיים יותר.) זה כבר משנה את אופיו של הקו.
נקטת דוגמא טובה על הקווים לביתר עילית שלא יהיו מהדרין (יעד: צור הדסה)
יהיה כרגיל, אולי יוסיפו קו חדש מתוככי רמת אברהם החדשה-רמתיים צופים שיעבור בבעל הסולם ובו ייתכן שלא יהיו הסדרי מהדרין כמו בקוי 14, 15, מה לעשות.
זהו שזה ברור שהשכונה על ד' אמותיה תשאר רמת אברהם החרדית.
אבל אתה לא גר בערוגה משלך, אלא מחובר לעיר הגדולה בהחלט שתוספת של שכונה לא חרדית עם נפח של אלפי יחי"ד, המעגל הרחב שיושפע מזירה זו תהיה בולטת הרבה יותר מאשר קווי 14, 15.
כאחד שגר כבר כמה שנים בשכונה (תשפ"א) למדתי על בשרי שכל רואי השחורות טעו בסופו של דבר והכל טוב ויהיה רק טוב בעזרת השם.
השכונה איכותית ופורחת, השטיבלאך מלאים מזן אל זן כל שעות היממה, האוטובוסים (כמעט כולם) יוצאים בזמן, יש תחנות מוצלות, ספסלים חדשים ממוקמים, הפחים מפונים בזמן, יש אוזן קשבת ב106 (מניסיון רב), המעונות נבנים והגנים מלאים, החנויות משגשגות והתושבים רק מחייכים.
ניתן לה' לנהל לנו את הענינים, לצד השתדלות כמובן אך לא נשקיע עצמינו לתוכה ויהיה רק טוב. תאמין.
להתראות בקו 12.
א פ ט י מ י ו ת.
אגב לאור המאבק המוצלח במיוחד של האברכים בשכונה אז התחזיות שלך (מה שכתבת למעלה-)
ובו ייתכן שלא יהיו הסדרי מהדרין כמו בקוי 14, 15, מה לעשות.
ממש לא נכונות! כי המאבק המשפטי המוצלח נגד המופרעות של העירייה, בעזרת השם ברחמיו המרובים, תניב פרות ובעוד כמה שנים אני מניח שכבר יהיו עוד כמה שטיבלאכים חסידיים בשכונה!
החנויות משגשגות והתושבים רק מחייכים.
עוד סיבה לפעול כדי שהשכונה תישאר חרדית

David shtern

כותרת - הטופ שבעימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים
קרובה למה?, לדעתי בסוף הפרויקטים ברמתיים יהיו חסידיים
לגופו של עניין, קרבתה של השכונה כיום לנחל עין גדי וכו', מסתכמת במאות בודדות של משפחות
תוכניות גולובנציץ B, C, D, . מסתכם באלפי יחי"ד חדשות אז זה ברור שמדובר בשינוי מגמה.

הערת הערה נכונה, אך תדע שמה שכן צפוי, זה הארכת מסלול שצפוי שיקרה שקו /2212 יתחיל במקום אחר (תחנה אחת או שתיים יותר.) זה כבר משנה את אופיו של הקו.
נקטת דוגמא טובה על הקווים לביתר עילית שלא יהיו מהדרין (יעד: צור הדסה)

זהו שזה ברור שהשכונה על ד' אמותיה תשאר רמת אברהם החרדית.
אבל אתה לא גר בערוגה משלך, אלא מחובר לעיר הגדולה בהחלט שתוספת של שכונה לא חרדית עם נפח של אלפי יחי"ד, המעגל הרחב שיושפע מזירה זו תהיה בולטת הרבה יותר מאשר קווי 14, 15.

א פ ט י מ י ו ת.
אגב לאור המאבק המוצלח במיוחד של האברכים בשכונה אז התחזיות שלך (מה שכתבת למעלה-)

ממש לא נכונות! כי
המאבק המשפטי המוצלח נגד המופרעות של העירייה, בעזרת השם ברחמיו המרובים, תניב פרות ובעוד כמה שנים אני מניח שכבר יהיו עוד כמה שטיבלאכים חסידיים בשכונה!

עוד סיבה לפעול כדי שהשכונה תישאר חרדית
חבל שאתה מתלהם.
אני הראשון שרוצה שהשכונה תהיה חרדית ואף כתבתי במפורש (בהודעה 46) שאין בכוונתי לחלוק על הרבנים וכו'.
כל מה שכתבתי היה כדי שלא תתאכזב יתר על המידה, ישנם סיכויים רבים שהאנשים שיגורו שם לא בדיוק מחובשי בית המדרש וגם אם זה יקרה הכל מאתו יתברך.
וכן מה קשור השטיבלאך החסידיים? אני מראשוני המעודדים בנידון וזכיתי לגרום לכמה עשרות משפחות חסידיות לבוא להתגורר בשכונה.
שים לב לשמור על כתיבה נאותה ורגועה ללא סימני קריאה והדגשות מיותרות שלא מתייחסים לנכתב.
אנו מתגוררים בשכונה רגועה שקטה ואיכותית.

David shtern

כותרת - הטופ שבעימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים
רוב תושבי רמת אברהם הם חסידים (גור, בעלז, ויז'ניץ, רחמסטריווקא, מעייני ישראל, דושינסקיא, סאטמאר מהר"א, פינסק קרלין, טשאקווא).
לליטאים יש קהילת חניכי הישיבות, אילת השחר, פרושים ואשכנז.
באיזור בו בונים את הפרוייקט המדובר הסגנון הוא ממש חסידי (לעומת רח' הרב אדלשטיין שבו יש גם כמות של ליטאים)
כעת לאחר הבחירות לעירייה (אדר א' תשפ"ד) ניתן לקבוע את זהות המשפחות המרכיבות את רמת אברהם לפי כל מגזר ומגזר בציבור שלנו.
והרי הנתונים (הסיכום בסוף):

בעלי זכות בחירה 2080
מצביעים בפועל 1816 (87.31% - האחוז הכי גבוה בבית שמש בפער של 10% יותר ממי שתחתיו - רמה ג')
לא הצביעו 264

ראשות:
גרינברג 1186
אבוטבול 568
בלוך 47
פסול 15

מועצה:
כח 668
דגל 505
ג 405
שס 149
עץ 44
דרך 25
כל השאר (טב, מחל, ע, ב, ל) 9
פסול 11

ס"ה משפחות (בערך לאחר שקלול של בני משפחה מעל גיל 17 ואין הרבה):
ברמת אברהם כ1000 משפחות
כלל חסידי ובעלז 310 (קהילות בעלז, רחמסטריווקא, פינסק קרלין, טשאקווא, פני מנחם, מעייני, מתמידים וקהל חסידים)
ליטאים 230 (קהילות חניכי הישיבות, פרושים, אשכנז, איילת השחר)
גור וויזניץ 200 (ויז'ניץ 60 השאר גור ועוד חסידים של קהילות מצביעי אגו"י)
ספרדים 120 (2 קהילות)
לא מצביעים 110 (דושינסקיא וסאטמאר מהר"א)
ליטאים עץ 20 (?)
מודרנים 10 (כנראה רובם באיזור נוף צורים)

ס"ה לפי הבדלים גסים של חסידים מול ליטאים:
620 משפחות חסידיות
250 משפחות ליטאיות (כולל 'עצ'ניקים)
120 משפחות ספרדיות
10 לא מוגדרים (כנראה או ספרדים או ליטאים)
והכי הכי חשוב 0 קנאים!

נערך לאחרונה ב:

חי בן ראם

משתמש רשום
כעת לאחר הבחירות לעירייה (אדר א' תשפ"ד) ניתן לקבוע את זהות המשפחות המרכיבות את רמת אברהם לפי כל מגזר ומגזר בציבור שלנו.
והרי הנתונים (הסיכום בסוף):

בעלי זכות בחירה 2080
מצביעים בפועל 1816 (87.31% - האחוז הכי גבוה בבית שמש בפער של 10% יותר ממי שתחתיו - רמה ג')
לא הצביעו 264

ראשות:
גרינברג 1186
אבוטבול 568
בלוך 47
פסול 15

מועצה:
כח 668
דגל 505
ג 405
שס 149
עץ 44
דרך 25
כל השאר (טב, מחל, ע, ב, ל) 9
פסול 11

ס"ה משפחות (בערך לאחר שקלול של בני משפחה מעל גיל 17 ואין הרבה):
ברמת אברהם כ1000 משפחות
כלל חסידי ובעלז 310 (קהילות בעלז, רחמסטריווקא, פינסק קרלין, טשאקווא, פני מנחם, מעייני, מתמידים וקהל חסידים)
ליטאים 230 (קהילות חניכי הישיבות, פרושים, אשכנז, איילת השחר)
גור וויזניץ 200 (ויז'ניץ 60 השאר גור ועוד חסידים של קהילות מצביעי אגו"י)
ספרדים 120 (2 קהילות)
לא מצביעים 110 (דושינסקיא וסאטמאר מהר"א)
ליטאים עץ 20 (?)
מודרנים 10 (כנראה רובם באיזור נוף צורים)

ס"ה לפי הבדלים גסים של חסידים מול ליטאים:
620 משפחות חסידיות
250 משפחות ליטאיות (כולל 'עצ'ניקים)
120 משפחות ספרדיות
10 לא מוגדרים (כנראה או ספרדים או ליטאים)
והכי הכי חשוב 0 קנאים!
בעז"ה בבחירות הבאות נראה תוצאות אלו גם ברמת אברהם B וכו'

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
מכרו הרבה דירות למשפחות לא חרדיות, לבד מקומץ משקיעים חרדים שרכשו שם דירות עד לפני שנתיים.
בינתיים הבנייה מעוכבת ברובה.

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
אם זה למגורים, קחו בחשבון שללכת משם לבית כנסת הכי קרוב- זה 7 דקות הליכה!! וגם אלה הנמצאים במרחק כבר אין מקום להתפלל בו, ואין שטחים נוספים כדי לבנות בתי כנסת חדשים!
(חוץ ממניין אשכנז (מודרני), ושטיבל עתידי של גור, וויז'ניץ שהם יותר קרובים)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה