סמאש קייק

מלכת אסתר

משתמש פעיל
מישהו יודע איך סוחבים את העוגה הזאת לצילומים?? תודה
אולי תקפיאו קודם?!
אם אתם מכינים לבד אז את הקצפת תשימו על המקום,
תמיד מומלץ לבוא עם שקית זילוף של קצפת למקרה שיתפשל משהו..................

רחלוש !!

משתמש מקצוען
אני אשתדל לכתוב הכי ברור שאפשר
אם משהו לא ברור, או שיש לכן שאלות, לא להתבייש ;)

בעקרון תבנית הסמאש בנויה מ-2 חלקים, השלב הראשון הוא לאפות עוגה (הכי יפה שוקולד) ב-2 החלקים
לשמן את התבנית טוב טוב לפני ששמים את הבלילה של העוגה ואחרי שהעוגה מתקררת לחלץ אותה בעדינות
גם אם היא מתפרקת או לא יוצאת ממש יפה ואחידה זה לא נורא כי את כל החורים מכסים עם קצפת.

השלב השני הוא ההכנה של הבסיס, בשלב הזה משתמשים רק בחלק התחתון של התבנית (עם החלק העליון סיימנו)
ממיסים שוקולד צימקאו (בדגש על צימקאו ולא על שוקולד אחר, צריך שזה יהיה יציקתי ולא יימס) בצבע שרוצים
אם רוצים לבן אז לבן, אם רוצים צבע אחר מערבבים צבע מאכל לשוקולד אחרי ההמסה של השוקולד
הכמות שצריך היא בערך 500 גרם צימקאו.
עם מברשת מורחים את הדפנות והתחתית של התבנית בלפחות 3 שכבות של צבע כדי שזה יהיה אטום ולא ייסדק ומניחים להתייבש (לא צריך במקרר ולא במקפיא). כשזה מתקשה מחלצים בעדינות מהתבנית, אם עשיתן את זה טוב זה יוצא בשניות.
השלב הבא הוא הציפוי של העוגה והקישוט- מכניסים את העוגה שאפינו בחלק התחתון של התבנית בעדינות לתוך בסיס השוקולד- עדיף לחתוך לה את השוליים כדי שהיא תיכנס בקלות ולא תסדוק את השוקולד.
מעל העוגה מורחים קצפת מוקצפת ומעל מניחים את החלק העליון של העוגה ומצפים אותו מכל צדדיו בקצפת. בשלב הזה העוגה מוכנה ונשאר רק לקשט אותה בשושנים יפות.
מקציפים קצפת לקצפת יציבה ומזלפים עם צנטר רוזטות (M1) שושנים יפות בתנועות סיבוביות וצמודות ככל שניתן
כמובן אפשר לשחק עם צבעי מאכל להנאתכן....
מקווה שהייתי מספיק ברורה....
אשמח אם יש לך מתכון טוב או למשהי אחרת
כי כשהכנתי מבחוץ היה מוכן והפנים לא היה מספיק אפוי
2. יש לך מושג למה משמש החלק השלישי בתבנית?

bnoya

משתמש מקצוען
אשמח אם יש לך מתכון טוב או למשהי אחרת
כי כשהכנתי מבחוץ היה מוכן והפנים לא היה מספיק אפוי
2. יש לך מושג למה משמש החלק השלישי בתבנית?
בשמחה!
אגב, יכול להיות שהחוץ היה מוכן והפנים לא, בגלל שאפית על חום גבוה, צריך לאפות עוגות גבוהות כאלה על חום של עד 150 מעלות למשך זמן של שעתיים
בכל מקרה מצרפת לך מתכון:
6 ביצים L מופרדות
כוס וחצי סוכר
4 כפות גדושות קקאו
3 כפות שוקולית
3/4 כוס שמן
כוס ורבע מים או חלב
2.5 כוסות קמח תופח (אני שמה קמח רגיל ומוסיפה חצי כפית אבקת אפיה)

להקציף חלבונים עם 3/4 כוס סוכר לקצף יציב
בקערה נפרדת להקציף חלמונים עם 3/4 כוס סוכר לקצף תפוח, להנמיך את המהירות של המיקסר ולהוסיף את השמן בזילוף איטי עד שהוא נטמע בתערובת.
להוסיף אח"כ את יתרת החומרים היבשים והנוזלים לסירוגין ב-3 פעימות
לאחד את 2 התערובות ולאפות על 150 מעלות למשך שעתיים.

ואין לי מושג לגבי החלק השלישי בתבנית, כשאני קניתי אותה היו רק 2 חלקים....

לאה 22

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
לא הבנתי מי חיפשה בכל מקרה לנו יש בבני ברק
0533110844 פיצפקעס השכרת אביזרים

סנפירית

משתמש פעיל
כותבת שוב:
מכירות מתלמדת לצילומי סמאש קייק? לא צריכה מישהי מידי מקצועית וגם לא רוצה להוציא על זה מידי הרבה.
תכף הבת שלי כבר בת שנתיים....:)

pnina887

משתמש מקצוען
כותבת שוב:
מכירות מתלמדת לצילומי סמאש קייק? לא צריכה מישהי מידי מקצועית וגם לא רוצה להוציא על זה מידי הרבה.
תכף הבת שלי כבר בת שנתיים....:)
עשיתי בבית לבד.
אם את יצירתית ואוהבת את זה, מצלמה מספיק איכותית וכמה שעות של כיף עם הקטנה.. אז תעשי את זה לבד.
את העוגה הכנתי בבית
הרקעים הם בדים+ראנרים וכלמיני אביזרים מהבית+ בלונים וקשקושים שעלו לי בערך 30 ש"ח
אשתדל למצוא זמן לפרט מה עשיתי ואיך. אבל זה באמת יצירתיות ורצון טוב להפוך את הבית---
לקחתי השראה גם מפרוג ועשיתי את זה ב"ה.
הנה...
1683533428955.png

1683533662564.png
צפה בקובץ המצורף 1370649

סנפירית

משתמש פעיל
עשיתי בבית לבד.
אם את יצירתית ואוהבת את זה, מצלמה מספיק איכותית וכמה שעות של כיף עם הקטנה.. אז תעשי את זה לבד.
את העוגה הכנתי בבית
הרקעים הם בדים+ראנרים וכלמיני אביזרים מהבית+ בלונים וקשקושים שעלו לי בערך 30 ש"ח
אשתדל למצוא זמן לפרט מה עשיתי ואיך. אבל זה באמת יצירתיות ורצון טוב להפוך את הבית---
לקחתי השראה גם מפרוג ועשיתי את זה ב"ה.
הנה...
צפה בקובץ המצורף 1370638
צפה בקובץ המצורף 1370646צפה בקובץ המצורף 1370649
וואוו אלופההה
זהו שאני לא הכי יצירתית וגם אין לי מידי סבלנות לזה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה