כלכלה נבונה, סקרון ודיון פתוח

האם תתאמצו ותשקיעו 10% מההכנסות מכסף שלא מיותר עבורכם כלל, ובעצם יצור לכם חור באיזון החודשי?

• סה"כ מצביעים
    85

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
שואלת לצורך הרצאה, אשמח מאד שתבחרו את התשובה הנכונה לכם וכמובן הרחבות יוסיפו מאד:
נניח ואתם הורים לילדים שסוגרים את החודש בצורה מאוזנת, אולם אין לכם כעת חיסכון לעתיד כרגע קיבלתם הצעה לחיסכון חודשי שידרוש מכם תוספת השקעה של 10% מההכנסות שלכם.
מדובר בהשקעה יציבה, בדקתם את כל מה שצריך וקיבלתם אישור מהמומחים ומהרב, השאלה היא כעת

נערך לאחרונה ב:

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
גובה הההכנסות לא רלוונטי,לדוגמא נכנס לי משכורת של 20,000 ש"ח ומוציאה 20,000 ש"ח אין לי ממה לחסוך, אלא רק אם אצמצם הוצאות.
אם אני חיה בדיוק מההכנסה החודשית ובסוף חודש לא נשאר כלום, אני לא יחסוך מסיבה פשוטה אני יוצרת חור כל חודש, ומחודש לחודש הוע יגדל ואז כבר לא אחיה באיזון.
הדרך לחסוך הוא רק מכסף שאפשר להסתדר בלעדיו בלי להגיע לחובות, או לייצר הכנסה נוספת וממנה להשקיע.

נערך לאחרונה ב:

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אשמח לקבל הנחיות מה בדיוק לא ברור ואשנה את הניסוח
תודה!
נניח ואתם הורים לילדים שסוגרים את החודש בצורה מאוזנת, אולם אין לכם כעת חיסכון לעתיד כרגע קיבלתם הצעה לחיסכון חודשי שידרוש מכם השקעה של 10% מההכנסות שלכם- שהוא לא פנוי
מדובר בהשקעה יציבה, (אחוז תשואה, עם בטחונות?) בדקתם את כל מה שצריך וקיבלתם אישור מהמומחים ומהרב, השאלה היא כעת

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אם זה ייצוג חור בתקציב החודשי וכל חודש הבור יגדל השאלה צריכה להיות האם אתה מוכן להכנס לחובות בשביל השקעה שעוד כמה שנים תרוויח ותכסה את הבור פלוס עודף.
בעצם כל עסק מתחיל עם הלוואות ואחרי תקופה מכסים את ההשקעה ומתחילים להרוויח. זה לא מתאים לכל אחד.
לכן השאלה צריכה להיות:
האם תהיו מוכנים לרדת ברמת החיים בלי להיכנס לחובות בשביל השקעה בטוחה?

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
קיבלתי המון כיוונים!
תודה רבה למי שכבר ענה
עוד?

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
במחשבה שניה, אולי היה צורך להוסיף שאלה נוספת על ההשתייכות לטאי/חסידי
מה דעתכם?

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
א. - אם כבר שאלו רב אז מה השאלה?
ב. צריך להוסיף או לשנות - האם תתאמצו להצטמצם בכדי להפריש 10% מההכנסה ע"י ירידה קטנה ברמת החיים ע"מ לחסוך לעתיד.
תשובתי לשאלה הזו - חיובית

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
מי שיש לו מאיפה לחסוך כבר חוסך. מי שמתנהל באיזון כלכלי ומכיר בדיוק את יכולתיו הוא לא הטיפוס שיכנס להשקעות גם בטוחות. לפני הכל לסגור את החודש ולהחזיר חובות אחרי זה דואגים לעתיד כדי שההווה לא יהיה רעוע. מי שתמיד חי במינוס וגמחים לא יזיז לו עוד הלואה.

mirih

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
ב. צריך להוסיף או לשנות - האם תתאמצו להצטמצם בכדי להפריש 10% מההכנסה ע"י ירידה קטנה ברמת החיים ע"מ לחסוך לעתיד.
השאלה היא באיזה רמה חיים עכשיו?
בוודאי שאדם שמרוויח 20,000 ש"ח יוכל להצטמצם אבל אדם שמרויח בס"ה שני בני הזוג 8,000 ש"ח ותלוי במספר הילדים והם בשכירות \ משכנתא לא בטוח שהוא יוכל להצטמצם.
מאוד מאוד מאוד אינדוואלי!!!

cherry c

משתמש סופר מקצוען
את בעצם שואלת האם ניכנס למינוס בשביל השקעה? ברור שלא. המינוס עולה יותר.
האם נקח הלוואה בריבית של נניח 3.5 אחוז כדי להשקיע בהשקעה שאולי תביא לנו 10 אחוז?
זה גם לא יתכן, כי את אומרת שאין לנו כסף חודשי לפרוע את ההלואה, והלואה כידוע צריך להחזיר החל מהחודש העוקב לקבלת ההלואה.
האם נלווה כסף מחברים/משפחה עם תאריך פרעון ארוך, שנצטרך להחזיר אותו לאחר החזרת השקעה?
קודם כל יש מצב שצריך פה היתר עסקה.
דבר שני, אם אם אם הייתי עושה כזה דבר, זה רק על סכום קטן מאוד שאני יודעת שאם ח"ו הלך לי כל כספי הקרן (ריבית אין, כי זו הלוואה מחברים) אני יכולה לעבוד קשה ובזמן קצר יחסית להחזיר את זה לבעלי ההלואה. וכל אחד יש לו את הסכום המועט שלו שהוא יכול להחזיר בזמן קצר בעבודה קשה.
אצלי זה כמה אלפים בודדים, לא יותר מ20,000.
בשביל כזה דבר (רווח של 10 אחוז על 20000) לא שווה לי להסתכן. אז אני לא אעשה את זה.

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
אני לא אמרתי להיכנס למינוס
אמרתי שכרגע נראה שאין מאיפה לקחת
כל אחד שיעשה את חישוביו האם הוא מסוגל להצטמצם, או להגדיל הכנסה, או להיכנס למינוס....
באופן עקרוני האם חיסכון לטווח ארוך הוא מבחינתכם מאסט, אחד מההוצאות שתמיד תפרישו לו בכל מקרה ולא משנה מצב האיזון בבנק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה