דרוש מידע כלב ממול...

מצב
הנושא נעול.

אין על עם-ישראל

משתמש מקצוען
א': מי ששם כלבים לפני בני אדם- את יודעת מה אומרים עליו.
ב': לא מקובל לחלוטין לגדל כלב, אבל לגיטימי ביותר. ושוב, יש הרבה אנשים שצריכים את זה. והם לא חסרי רגישות כלפי בנ"א- אפשר לומר שלהיפך.
ג': סבלת מכלבים? עצוב לשמוע, יש המון פחדים בעולם וטייס הוא לא אדם רע לב, גם אם יש בן אדם שרעש של מטוסים מחריד אותו.

אני לא מגדלת כלב, לא אוהבת במיוחד כלבים, ולמרות זאת יודעת שכלבים יכולים לעזור לאנשים ושיש פחד מוגזם אצלנו ושזו לא בעיה של מי שמגדל.

יש צדק בדברייך....
אבל הנושא פה על אדם שלא סוגר את הדלת!
יכול להיות שאני מפחד מוגזם ומאוד..... זה מתיר שהשני ילך עם כלב משוחרר עד כדי שהכלב ילחך לי את הנעלים?

סטיל יאנג

משתמש מקצוען
יש צדק בדברייך....
אבל הנושא פה על אדם שלא סוגר את הדלת!
יכול להיות שאני מפחד מוגזם ומאוד..... זה מתיר שהשני ילך עם כלב משוחרר עד כדי שהכלב ילחך לי את הנעלים?
לגבי פותח/ת האשכול אז כמובן- מי שלא סוגר את הדלת שלו כשזה מפריע לבן אדם רק בגלל הכלב שלו.... אוקיי.
התייחסתי לתגובות הסולדות מבעלי הכלבים ועל הטרור אשר הם מחילים.. (עיוורים/ נכים /בודדים/ ילדים מיוחדים?)
ומעבר לזה- הפחד טבוע בדמינו כי אנחנו לא רואים כאלה, החוצני"קים הרבה פעמים מפחדים מחתולים (אפילו מרחוק)

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
רק תפילות ובקשות שהכלב ימות או שיקח אותו משם
ואז גם יצטרכו לבוא לנחם וגם יקבלו זוג גורים לבניין...
1. עדיף בבוקר (לפני שעובר על הבעלים יום עצבני...)
יש אנשים שאסור לדבר איתם דווקא בבוקר...

אני לא צוחקת ונא לא להתעצבן על הרעיון...
אם הם לא מוכנים לסגור את הדלת / לקשור את הכלב וכיו"ב, אולי כדאי לכם להציע להם שתיקנו להם חצי רשת לדלת.
רק במידה וזה יעזור לילדים לראות אותו כלוא (כי הם עדיין יראו אותו...).
(יתכן שכשהם יראו את רצינותכם, הם יבואו לקראתכם).

אין על עם-ישראל

משתמש מקצוען
לגבי פותח/ת האשכול אז כמובן- מי שלא סוגר את הדלת שלו כשזה מפריע לבן אדם רק בגלל הכלב שלו.... אוקיי.
התייחסתי לתגובות הסולדות מבעלי הכלבים ועל הטרור אשר הם מחילים.. (עיוורים/ נכים /בודדים/ ילדים מיוחדים?)
ומעבר לזה- הפחד טבוע בדמינו כי אנחנו לא רואים כאלה, החוצני"קים הרבה פעמים מפחדים מחתולים (אפילו מרחוק)
יש משהו שכלבים נצמדים ומלקקים ומנסים לדרוש צומי.....
לא מתאים לכל אחד!

ירושלמי במבטא

משתמש פעיל
אני ממש מזדהה איתך!
אם זה שכירות תנסי לדבר עם בעל הדירה שיפנה אותם!! תסבירי לו כמה נזק יכול להגרם לדירה מהכלב וכו'
אותי נשך כלב שהתימר להקרא כלב נחמד., כלב קטן ונראה בכלל לא מזיק אז אל תספרו לי סיפורים שהציבור שלנו צריך לדעת לחיות עם כלבים......

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אין לי מושג איזה כלב זה
רק יודעת שהוא בגודל בינוני ועתידו להגיע לגדולות...
אני אגיד לך למה אני שואלת.
אולי הוא בגודל שחייבים רסן גם ברחוב, ואם כן אז אולי זו עילה לתביעה (כי הוא משאיר את הכלב במקום הפתוח לרשות הרבים).

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אצלנו היה סיפור דומה והבעיה היתה הפוכה שהם כל הזמן הלכו לשכנים (חוזרים בתשובה חוצניקים מעט מוזרים) כדי לשחק עם הכלב (רועה גרמני בוגר סביב ה40 ק"ג)...

OLHE CHADASH

משתמש צעיר
אנשים שמגדלים כלבים
מתנהגים בחוסר רגישות קיצוני כלפי בני אדם שמפחדים (בצדק!) מכלבים.

אני יכולה לכתוב כאן עשרות פעמים שסבלתי מכלבים בעצמי.
והכלב הגדול ביותר הוא הבנ"א ש(לא!) אחראי עליו.
רבי משה מרדכי אפשטיין זצ"ל בגרמניה לפני למעלה ממאה שנה. כשהבחין בגרמני מנשק את כלבו, תגובתו היתה: "זובחי אדם עגלים ישקון" (הושע יג, ב) – במקום הזה עוד ירצחו אנשים. הוא אמר זאת שנים לפני השואה, כשהגרמנים עדיין הציגו את עצמם נחמדים ואדיבים ביותר. משום שמי שמסוגל לנשק בעלי חיים, עתיד לזבוח בני אדם, שהרי כל מבטו על הבריאה מעוות
הגאון ר' משה שטרנבוך מביא את הסיפור על רבי ירוחם ממיר

קבצים מצורפים

• HebrewBooksOrg_19922_page_65.pdf
    KB 27 · צפיות: 37

OLHE CHADASH

משתמש צעיר
אני ממש מזדהה איתך!
אם זה שכירות תנסי לדבר עם בעל הדירה שיפנה אותם!! תסבירי לו כמה נזק יכול להגרם לדירה מהכלב וכו'
אותי נשך כלב שהתימר להקרא כלב נחמד., כלב קטן ונראה בכלל לא מזיק אז אל תספרו לי סיפורים שהציבור שלנו צריך לדעת לחיות עם כלבים......
זה ככל הנראה גם מוריד לו מערך הדירה

חיה❤

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
מאוד קל לומר זאת!!!
ג'וק לא נושך, רק מבהיל! אבל כלב יכול להביא גם לאסונות...
רוב הכלבים הבייתים לא ממש יכולים להביא לאסונות, זה חשש קצת רחוק. אבל זה בהחלט מבהיל.
ואגב אנשים מאד נעלבים שאומרים להם משהו לא נחמד על הכלב שלהם, לכן אם אתם מנסים לדבר איתם תדגישו שהבעיה בכם (חבל להרוס קשרים עם שכנים על ההתחלה :) )

חיה❤

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
אנשים שמגדלים כלבים
מתנהגים בחוסר רגישות קיצוני כלפי בני אדם שמפחדים (בצדק!) מכלבים.

אני יכולה לכתוב כאן עשרות פעמים שסבלתי מכלבים בעצמי.
והכלב הגדול ביותר הוא הבנ"א ש(לא!) אחראי עליו.
בתור אחת שמפחדת בצורה קיצונית מכלבים ונתקלת המון פעמים בכלבים, אני יכולה להגיד לך שברוב הפעמים הבעלים התחשבו והחזיקו את הכלב\ לקחו הצידה\ קשרו וכו' (למעט אישה אחת מרגיזה שהחליטה לגמול אותי מהפחד וילדה בת עשר שהכלב היה יותר גדול ממנה:LOL:)
זה לא נכון ולא יפה להשמיץ ככה.

בינה מלכותית

משתמש מקצוען
הדבר הזה נכנס לאחרונה מהדלת האחורית,
בעבר הייתי גרה בבנין חרדי שפתאום הגיעו שמה עם כלב
אבל לאט לאט הבעלים של הכלב היו נראים דומים לכלב...
זה מגעיל ודוחה ולא העזתי לצאת מהבית כל עוד שלא הייתי בטוחה שהוא קשור,
השכנים התלוננו מראש שאם יהיה בעיה הם מייד פונים למשטרה אז הוא כן הקפיד שהוא יהיה קשור כל הזמן וכו'

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
לידנו יש שכנים על כלבלב קטן כמובן בתוך חצר סגור ה
אך הבנות שלי עשו סיבוב רק כדי לא לעבור ליד החצר, היה להן פחד ממש מוגזם.
כמובן, זה מובן בהתאם לחשיפה שהיתה להן עד כה...
כיום כמעט אחרי שנה אני ממש מודה על העניין הן ממש השתחררו אחת ממש מעיזה ללטפו אם מישהו מחזיק אותו ואחת מוכנה כבר לעמוד ולצפות בחייזר המוזר...
בשבילי זה ממש כמו טיפול בשבילן.
זה לא מחר אני קונה כלב אבל מותר וטוב להיחשף זה לא דברים שיש בהם איסור שאסור להיחשף אליהם.
כמובן תלוי איזה כלב וכו' אבל בגדול הציבור שלנו ממש נרתע מכלבים נדיריהסיפורים שכלבים עושים משהו...
מעניין איך זה שילדון חילוני הכלב לא עושה לו כלום וליד ילדון חרדי כן?אנטישמיות אולי?

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הדעה הפחות פופולרית:
גרנו בשכנות כשנתיים דלת מול דלת לזוג מבוגר עם כלבלב
ניסיתי כמה שיכולתי להסתיר את התחושות השליליות שלי כי ראיתי בזה הזדמנות לתת לילדי לגדול ולהתפתח בלי להיות "החרדים שמפחדים מכלבים". הם זיהו את הנביחות שלו, למדו לעלות בצד הנכון של המדרגות ולהימנע בצורה מכובדת אם הם פוחדים.
למדנו לחיות עם רעשי רקע של נביחות בלי לצאת מדעתנו כל פעם, ולדעתי זו מיומנות לחיים.
חלק התקרבו ורצו ללטף, והרשיתי (בגבורה :) ) בתנאי ששוטפים ידיים כשחוזרים הביתה.
לא נצפו חסכים מהעניין, ולדעתי זה עשה לנו טוב.
ממש לא נקנה כלב, אבל לא נראה לי שכזה גרוע קצת לצאת מהקופסא.

אמנם הכלב של השכנים שלנו היה תמיד מאחורי השער או קשור. אז המקרה קצת שונה.
רק רציתי להאיר את הצד הזה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה