דרוש מידע החצר האחורית

קצרה

משתמש מקצוען
אני לא מתייחסת למה שכתבת על ילדים למשפחות רגילות.
(אין לי כח להתחיל. )
אבל מה שכתבת על משפחות גרושות על הילדים שלהן לוקה בבורות מדהימה.

בסוף אנשים פה עוד יאמינו לך.,
לא יודעת מה מדברי היה נראה לך לוקה בבורות
בכל מקרה - ביחד עם לכתוב שיש כל כך הרבה ילדים להורים גרושים
מצחיק לחשוב שאחרים לא מכירים ילדים להורים גרושים...
דברי נכתבו מתוך היכרות מלאה מקרבה ראשונה.

באמת, יש להם ערב?
לא.
אבל בבית תקין שיש בין ההורים כבוד והערכה-ילד לא אמור לחשוש מכך.
אם ההורים רבים ומתוכחים לעיניו ואוזניו, יכול להיות שהוא יחשוש.
ויכול להיות שיחשוש בצדק.

אבל בכנות, ילדים לא מכירים את המושג "גירושים" מהאוויר?

כדי שילד לא יחשוש מגירושין של הוריו - הוא חייב קודם כל להבין שלגירושין קודם תהליך פחות נחמד
והיות והבית שלו תקין וגם אם ההורים מתווכחים או רבים פה ושם יש ביניהם כבוד והערכה זה לא יקרה בעזרת השם יתברך.

בדיוק הנקודה שהציקה לי כל כך בספר
בין ההורים הגרושים שם יש כל כך הרבה כבוד והערכה
בשום פעם שניני או יוני חולמים על החזרה של אבא הביתה הם לא מתנחמים בזה שלפחות עכשיו אבא לא כועס ואמא בוכה או להיפך וצריכים להסתובב על קצות האצבעות מרוב מתח....
משהו. איזושהי מילה או משפט שתבהיר לילדים שלא נתנו את דעתם עד כה על הענין הזה של גירושין - שאם בבית שלהם המצב תקין ויש כבוד וההערכה - קשה לחשוב שההורים שלהם יתגרשו ....
מקבלים את הרושם שעולם רגיל ומופלא נקטע פתאום כשאבא החליט לעזוב... וניני ויוני מנסים להבין "למה זה קרה"...

אני לא מפחדת מנושא הגירושין. ילדי מכירים אותו מקרוב בין כה. נתתי לילדי (אלו שהתענינו משהו כמו גיל 9 ומעלה) לקרוא את "פחות או יותר" המאלף. בלי לפחד. ברור שם בלי פירוטים רבים מדי שאף אחד לא התגרש שם מתוך אהבה ואחווה ושלום ורעות...

בנוגע להתנהגות החברות וכו'
לא התנסיתי בגילאי הגן הקטנים שם אולי לילדים יש דיבורים מביכים אין לי מושג...
לילדים בגילאי 9-12 משהו בגיל של ניני ויוני - אחרי שהחברים ידעו התגלה להם שהשד אינו כזה נורא
והחברים לא דיברו שטויות והתייחסו לענין רגיל ועברו הלאה...
בתור ספר שמיועד לילדים - אם היתה לו מטרה למען ילדים להורים גרושים
לדעתי הוא לא היה אמור להכנס לסוגיות שיגרמו לילדים לחשוב כמה חריג וקשה המצב של החבר - אלא להפך להציג את חייו כילד רגיל עם חיים מורכבים מעט יותר.

gali

משתמש חדש
בקשר לנושא של גרושים, ועד כמה לחשוף...
אני די בעד. הילדים קולטים את זה מהגן כמעט.. שיש לילד הזה אבא בבית אחד ואמא בבית אחר... או בארץ אחרת וכו'.
אין טעם להסתיר.
יש טעם לדעת איך להסביר.

דבורה2

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
קראתם אתזה בקטלוג?

אצלינו בבית ובחצר האחורית | יפה נוף פלדהיים משלוח ספרים עד הבית

רשת חנויות ספרים יפה נוף פלדהיים ספרי קריאה, ספרי קודש, ספרי ילדים ומגוון ענק של ספרים במבצעים משלוחים והזמנת ספרים עד הבית
yefe.co.il
yefe.co.il

אם מדברים על לחשוף זה אילו בצורת מבצע

דינמיקס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
קראתם אתזה בקטלוג?

רשת חנויות ספרים יפה נוף פלדהיים ספרי קריאה, ספרי קודש, ספרי ילדים ומגוון ענק של ספרים במבצעים משלוחים והזמנת ספרים עד הבית
yefe.co.il
yefe.co.il

ירדו לי דמעות מלקרוא את זה :cry: זה אמיתי. וזה כואב.

חוחית

משתמש סופר מקצוען
קראתם אתזה בקטלוג?

yefe.co.il
yefe.co.il

ואוו.
איזה רעיון מדהים!
יתומים מחובקים מכל פינה אפשרית.
ילדי גרושים? כאילו שהם עשו את זה לעצמם :(
@dvory תודה על הרגישות והאכפתיות!

dvory

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
תודה על כל מילה טובה ומחבקת. משתפת בלינק לפוסט שכתבתי על הספר:

הוא מהדהד כמה שאלות שעלו כאן, מציע גם תשובות...

שבת מבורכת!

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
בדיוק הנקודה שהציקה לי כל כך בספר
בין ההורים הגרושים שם יש כל כך הרבה כבוד והערכה
בשום פעם שניני או יוני חולמים על החזרה של אבא הביתה הם לא מתנחמים בזה שלפחות עכשיו אבא לא כועס ואמא בוכה או להיפך וצריכים להסתובב על קצות האצבעות מרוב מתח....
משהו. איזושהי מילה או משפט שתבהיר לילדים שלא נתנו את דעתם עד כה על הענין הזה של גירושין - שאם בבית שלהם המצב תקין ויש כבוד וההערכה - קשה לחשוב שההורים שלהם יתגרשו ....
מקבלים את הרושם שעולם רגיל ומופלא נקטע פתאום כשאבא החליט לעזוב... וניני ויוני מנסים להבין "למה זה קרה"...
אני חושבת שרובינו בטוחים שמבינים את הסיבה האמיתית לגירושין כאילו זה היה איזה חוסר הבנה ומריבה קצת יותר גדולה ממה שיש אצלם. אז זהו שלא. לפעמים הקשיים ובעיות הם יותר מהותיים שלמעשה הצריכו גירושין ומכיון שאין כבר טעם לריב אז לפעמים קל יותר ליצור אוירה מכבדת ובנוסף יש גם ענין לשמור על אוירה מסוימת של שלום.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
אני חושבת גם שהיופי של הספר הזה ודומיו כמו בית בובות זה להתרחק מהנושא הכי מציצני והפחות רלוונטי לנו- סיבת הגירושין.
הילדים שסובלים עכשיו צריכים מענה ועדיף להתמקד בזה ולא להתעסק במשהו שהגישה בו לא תצמיח תועלת לאף אחד.

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
אני חושבת שרובינו בטוחים שמבינים את הסיבה האמיתית לגירושין כאילו זה היה איזה חוסר הבנה ומריבה קצת יותר גדולה ממה שיש אצלם. אז זהו שלא. לפעמים הקשיים ובעיות הם יותר מהותיים שלמעשה הצריכו גירושין ומכיון שאין כבר טעם לריב אז לפעמים קל יותר ליצור אוירה מכבדת ובנוסף יש גם ענין לשמור על אוירה מסוימת של שלום.
אוי כמה שזה נכון.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
מציינת גם את הספר "בית בובות" של מירי זוננפלד.
בת להורים גרושים. אין מידע למה התגרשו, ויש כבוד הדדי על פני השטח.

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ויש כבוד הדדי על פני השטח.
????

הספר הזה מוציא את האמא לחוצה ומלחיצה ולא כיפית בכלל (ככקוראת נמאס ממנה),
את האבא כמושלם אצילי וסבלני (כקוראת נמלאתי כמיהה להכיר אותו)
ואת הילדה כמסכנת העולם.
ספר שמוריד את כל המוטיבציה חאישה שנאלצת לעבור את הטראומה הזאת..

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
????

הספר הזה מוציא את האמא לחוצה ומלחיצה ולא כיפית בכלל (ככקוראת נמאס ממנה),
את האבא כמושלם אצילי וסבלני (כקוראת נמלאתי כמיהה להכיר אותו)
ואת הילדה כמסכנת העולם.
ספר שמוריד את כל המוטיבציה חאישה שנאלצת לעבור את הטראומה הזאת..
למי יש מוטיבציה לעבור את זה? אולי התכוונת שזה מביא חרדה גדולה יותר למציאות שתתרחש במקרה שתיאלץ לעשות זאת.

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בחצר האחורית יש הרבה יותר הכלת מורכבות ודרך שילדים יכולים לגדול בה,
בלי להיות מסכני העולם שנגמרו להם החיים.

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
למי יש מוטיבציה לעבור את זה? אולי התכוונת שזה מביא חרדה גדולה יותר למציאות שתתרחש במקרה שתיאלץ לעשות זאת.

לפעמים זה קורה.
ואז, ביום שאחרי, צריך המוון מוטיבציה להמשיך ולסחוב את כל הבית, לבד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה