מידע שימושי פסיכולוגית חרדית / דתית / חילוניה.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י נעמ זו הסיבה שבמגזר שלנו יש נשים יראות שמים שנמנעות מלגשת לאקדמיה ולומדות טיפול באמצעים ושיטות אחרות שתואמות את ההשקפה- ויש מתוכן:
ומי ערב לכך שהטיפולים מקצועיים.?
יותר מידי סיפורים שמעתי מכל האילו .

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י userit;2486512:
לומדים תואר ראשון באו״פ, ותואר שני באוניברסיטה רגילה. ככל הנראה, זה מה שהם עשו.
בכל מקרה, התואר השני שלהם בחברתית, בן כמה שנים בלבד ולא יתכן שעל זה היא מדברת.

נכון בדיוק.
לא יודעת מזה חברתית
אחד עשה תואר שני קליני ואחד חינוכי

לילי 1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רותי12;2486216:
את בטוח מדברת מחוסר ידיעה ! אני לא חושבת שלמדת איזה שהוא תואר באו"פ . אני מדברת מכלי ראשון למדו תואר ראשון באו"פ ואח"כ השלימו תואר שני \קליני אחד בארץ ואחד בחו"ל.
ובאמת יש מעטים פסיכולוגים קליניים בארץ כי התואר קשה להשגה וק"ו שבציבור שלנו אין להשיג
אני לא מעונינת לשכנע אותך בדבר מקצועיותם (אין הנחתום...) אבל תרימי טלפון לבית חם בבני ברק ובאלעד תבקשי פסיכולוג יגידו לך שיש רק אחד בבני ברק ואחד באלעד. (כל השאר עובדים סוציאלים)תשאלי לשמו של זה מאלעד ותספרי לי באישי...:)

נכתב ע"י רותי12;2486527:
נכון בדיוק.
לא יודעת מזה חברתית
אחד עשה תואר שני קליני ואחד חינוכי

בסדר, בסדר,עכשיו אני מבינה
רק שימי לב שאת די מעליבה את האחים שלך כשאת אומרת שהתואר שלהם מהפתוחה... בתואר טיפולי, הולכים אחר התואר השני

כוס קקאו

משתמש סופר מקצוען
יש היום בלי סוף מטפלות מדהימות משלנו
למה לרעות בשדות זרים?

שיינדי אייזנבך

מנהלת 'מכון שי' המרכז להכשרה לאבחון ייעוץ וטיפול
מנוי פרימיום
#בפוטנציאל:
מניסיוני בן ה 15 שנה, ראיתי ושמעתי ולוויתי הרבה מטופלות שהיו בעבר בטיפול אצל פסיכולוגיות חילוניות או דתיות.
.היו מעולות וטובות שקידמו, וטיפלו ופעלו נכון וטוב
והיו בעייתיות, עד בעייתיות מאד ברוחניות, במקצועיות, וכו' וד''ל.

טיפול זה כמו שידוך. אם את רוצה להצליח, את צריכה התאמה גבוהה בין מטפל למטופל.
אז ברור שככל שההשקפה קרובה, יש סיכוי טוב יותר שהמטפל יבין אותך ואת הווי חייך. וסיכוי פחות שהוא יסית אותך נגד הקדוש והיקר לך, לפעמים אפילו מחוסר ידע או חוסר שימת לב.
אבל יש הפתעות לשני הכיוונים.

מה שהכי חשוב, זה להתפלל למצוא את האדם הנכון לבעייה הספציפית. להתפלל לזכות להגיע לגאולה הפרטית עם השליח הטוב ביותר.

שיינדי אייזנבך
מנהלת 'מכון שי'
רפואה משלימה וההעצמה אישית

rivi y

משתמש פעיל
ת'אמת שפסיכולג אמיתי שהוא טוב זה אחד שיודע להתחבר למקום של המטופל באובייקטיביות
וברור שאדם חרדי עדיף ויש מספיק כאלה

לגבי הכפירה בלימודי פסיכולגיה הם קימים כי חלק גדול מהם מבוססים על גישה מטראלסיטת
(גישה שהכל רק חומר) התפיסה אומצה ע"י הפסיכולגיה כי זה משרת חלק נכבד לטיפול פסיכולגי

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
יש כבר כמה פסיכולוגיות קליניות חרדיות.
חוץ מהמוני מטפלות מוסמכות (יותר או פחות) בדרכים אחרות.
יכולה לתת שמות באישי, אם צריך.

ציפורת הנפש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
ויש גם המון עו"ס קליניות ששוות באותה רמה.
אוכל לתת באישי כנ"ל

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י ציפורת הנפש;2486732:
ויש גם המון עו"ס קליניות ששוות באותה רמה.
אוכל לתת באישי כנ"ל

יש לי גם שמות של עו''ס קליניות.
ושתי האסכולות תמשכנה לריב עד זוב דם מי שווה יותר ממי :D

ציפורת הנפש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
לריב?!

לא נמשיך לריב עד זוב דם.
ברור שאנחנו יותר שווים...

מי רב על זה בכלל???!!:D:D:D:D:D:D:cool:

כוס קקאו

משתמש סופר מקצוען
רמת המטפל נקבעת על פי רמת המובחנות שלו
מטפל מובחן יותר- יטפל טוב יותר
מטפל מובחן- יכבד את המקום של המטופל את הדעות של המטופל ואת האמונות שלו
ואף על פי כן
אני בעד ללכת לאדם משלנו- כי טיפול עם אמונה ועם הקדוש ברוך הוא נראה אחרת.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י 310;2486701:
#בפוטנציאל:
מניסיוני בן ה 15 שנה, ראיתי ושמעתי ולוויתי הרבה מטופלות שהיו בעבר בטיפול אצל פסיכולוגיות חילוניות או דתיות.
.היו מעולות וטובות שקידמו, וטיפלו ופעלו נכון וטוב
והיו בעייתיות, עד בעייתיות מאד ברוחניות, במקצועיות, וכו' וד''ל.

טיפול זה כמו שידוך. אם את רוצה להצליח, את צריכה התאמה גבוהה בין מטפל למטופל.
אז ברור שככל שההשקפה קרובה, יש סיכוי טוב יותר שהמטפל יבין אותך ואת הווי חייך. וסיכוי פחות שהוא יסית אותך נגד הקדוש והיקר לך, לפעמים אפילו מחוסר ידע או חוסר שימת לב.
אבל יש הפתעות לשני הכיוונים.

מה שהכי חשוב, זה להתפלל למצוא את האדם הנכון לבעייה הספציפית. להתפלל לזכות להגיע לגאולה הפרטית עם השליח הטוב ביותר.

שיינדי אייזנבך
מנהלת 'מכון שי'
רפואה משלימה וההעצמה אישית
‎שיינדי יקרה,
בתור מנהלת מרכז טיפולי שאמור לתת שירות לעם , המסקנה שלך שההשתדלות שצריך לעשות זה רק תפילה?
אין לך מה להציע במרכז?

תמהני.

תא

משתמש צעיר
בפוטנציאל-
ראיתי את האשכול הזה עכשיו ורציתי להגיב. אני מכירה מישהי שהיתה במצב שמחייב טיפול, ולסוג טיפול הזה אין מטפלות חרדיות. היא הלכה למטפלת דתית ומאד הפריע לה שהיא לא יכלה לשתף את המטפלת בהיכל- כגון כשהמטפלים שאלה אותה מה היא היתה עושה במצב מסויים, היא ענתה מיד שהיא היתה מתפללת לה׳; בשבילה זה היה ברור. המטפלת הסתכלה עליה במבט לא מבין וביקשה שתענה תשובה אחרת, יותר טובה.
וזה רק סיפור אחד.
היא הלכה להתייעץ עם מישהי שאמרה לה שכרגע היא נמצאת במצב שהיא חייבת להיות בטיפול ואין לה ברירה, אפילו רבנים גדולים שולחים למטפלים שהם לא מהמגזר שלנו כשיש צורך ( הרב דוד פיינשטיין בארצות הברית שלח הרבה בנות לנוצרים כשהיה מצב של פיקוח נפש) אבל חשוב לשים לב לדברים ה׳קטנים׳ האלו שמפריעים מבחינה יהודית והשקפתית ואפילו לכתוב אותם ואח״ כ לנסות להוסיף את החלק היהודי לבד...
לדעתי זה מקשה מאד כשיש מטפל שהוא לא חרדי. אם אין בררה- הולכים, אבל אתה צריך לשאול את עצמך כל הזמן-- איך התורה מתייחסת לזה? האם זה מתאים לרוח היהודי? האם ככה באמת מתאים לחשוב?
ואפשר לקחת הרבה מהטיפול וגם מהמסקנות שלך אחר כך...
הרי רוב הטיפול הוא לא מה שקורה בתוך החדר טיפולים-- אלא אח״ כ, במשך השבוע, עם עצמך.
כי מטפל הוא אך ורק שליח.

נמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י שרה arch;2485013:
זה שאין פסיכולוגים קלינים חרדיים
זה מהסיבה שהלימודים בד"כ לא משאירים אותם חרדיים...

זה לא מדויק בכלל.
הסיבה היא שחייבים תואר ראשון כדי ללמוד פסיכולוגיה קלינית.
וקשה מאוד להתקבל ללימודים

אני מכירה משהי שסיימה תואר ראשון בפסיכולוגיה במכללה החרדית וכשהיא ניסתה להתקבל ללמודי פסיכולוגיה קלינית בבר אילן, אמרו לה שהממוצע של כל מי שלומד לתואר ראשון במקום חרדי הוא בעיקרון נמוך מידי להתקבל לתוכנית שלהם. אבל כל שנה הם משריינים 2-3 מקומות לחרדים, ומקבלים רק את המצטיינים.

ביום הפתוח שהיה להם השתתפו בערך 100 בוגרי תואר ראשון חרדים...

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני לא אכתוב את דעתי בענין פסיכולוגים חרדים/דתיים/חילונים, כדי לא לעשות בלגן גדול באשכול הזה.

רק אוסיף שגם אם הולכים לפסיכולוג חרדי, יכולות להיות לו השקפות מעוותות, לצערי מכירה יותר מדי אנשים חרדים שהקשר בין חרדיותם לבין היראת שמים שלהם והאמונה בבורא עולם היא אפסית.
וזה רק יכול להיות יותר גרוע כי יושבים אצלו בתחושה שהוא חרדי והכל בסדר.
בקיצור, צריך להיות עם קונטרול בכל מקום גם אצל חרדי וגם אצל דתי וחילוני. כמו שלדעתי גם כשהולכים לרופא והוא אומר את דעתו זה לא אומר שזה תורה למשה מסיני, אלא המלצה מקצועית בלבד, ובסוף ההחלטה על החיים שלי היא שלי בלבד (כמובן בכפוף לדעת תורה) כמו שגם אם רב שלח אותי לרופא מסוים אני אחזור עם חוו"ד לרב והוא זה שיפסוק מה לעשות בפועל, כך גם אצל פסיכולוג, לא כל דבר שפסיכולוג אומר זו תורה למשה מסיני, וגם הוא עושה טעויות, לכן צריך להשאר עם עירנות בכל מצב...

כוס קקאו

משתמש סופר מקצוען
אכן,
לפני שהולכים לטיפול -
יש לקבל המלצות מאדם מהימן על רמת ההגינות והיראת שמים של המטפל.

תא

משתמש צעיר
פסיכולוג הוא לא מלאך ולא אלוקים ח״ו,
כמו שאמרתי, הוא שליח לעזור לך.
סוף כל סוף אתה אחראי על החיים שלך,נכון. וצריך לקחת את זה בחשבון ולהגיע אליו עם התובנה הזאת.
אך אם אתה צריך עזרה- אז אתה זקוק לעזרה, ואם אין מישהו חרדי-- תלך למי שיכול לעזור לו. רק תזכור שלא כל דבר הוא תורה למשה מסיני, אלא הצעות שאולי יכלו לעזור לך. תעשה שיקול, חשבון נפש, ותראה מה מתאים לך.

שירה הום

משתמש רשום
מאד תלוי בנושא הטיפול, נושאים הקשורים לחרדות ופוביות, הפרעות אישיות(שאינם משליכים על עניינים דתיים!!!), הפרעות קשב, זה עניין אחד. נושאים הקשורים להורות,זוגיות, זהות.., כפייתיות בקיום מצוות, זה מחייב טיפול של אדם מקיים מצוות.
,

טוב לדעת

משתמש צעיר
הדיון הוסט מעינין בחירת מטפל עפ"י מגזר- כן או לא-
לסוגית לימוד פסיכולוגיה באקדמיה.
לאחרונה יש אשכולות בפרוג- שזקוקים לתמרורים ורמזורים.
אתה מתחיל ואין לך מושג לאן יקחו את הודעה הראשונה שלך.
ברור שכמתעורר דיון א"א לצמצם אותו ב%100- אבל רמת הסטיות לעיתים מוגזמת.

אולי כדאי להיות יותר ממוקדים בשאלת פותחת האשכול.
ואם יש משהו חשוב לומר- אפשר לפתוח "דיון בעקבות לאשכול...." ולהשאיר את המקורי במסלולו.

ואולי זה מפריע רק לי?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה