מידע שימושי פסיכולוגית חרדית / דתית / חילוניה.

לילי 1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י טוב לדעת;2487073:
הדיון הוסט מעינין בחירת מטפל עפ"י מגזר- כן או לא-
לסוגית לימוד פסיכולוגיה באקדמיה.
לאחרונה יש אשכולות בפרוג- שזקוקים לתמרורים ורמזורים.
אתה מתחיל ואין לך מושג לאן יקחו את הודעה הראשונה שלך.
ברור שכמתעורר דיון א"א לצמצם אותו ב%100- אבל רמת הסטיות לעיתים מוגזמת.

אולי כדאי להיות יותר ממוקדים בשאלת פותחת האשכול.
ואם יש משהו חשוב לומר- אפשר לפתוח "דיון בעקבות לאשכול...." ולהשאיר את המקורי במסלולו.

ואולי זה מפריע רק לי?
בטוחה שמפריע לעוד אנשים.

בעיני, זה כל היופי! העניין, היצירתיות, הידע והדעות המגוונות העולים מתוך האשכולות חסרי התמרורים מביאים לעושר ברמה אחרת!

זיסונת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י בפוטנציאל;2486418:
אני לא מצליחה להבין איך את (או בעלך) מתייחסת לעובדה שלפי כך כמעט אי אפשר לטפל בשום בעיה
כי בשביל להבין את השני צריך לחוות את זה ובמציאות אף אחד לא עובר את מה שהשני עובר בכל הנתונים.

מסופר על האדמו"ר המהר"ש מחב"ד שפעם אחת באמצע קבלת קהל הפסיק לקבל קהל לכמה שעות. אח"כ הסביר לגבאי את הסיבה שהפסיק: היות ונכנס אליו בעל עבירה גדול וביקש ממנו עצה לתשובה על חטאיו, והיות וכדי לתת עצה צריך לחוש את בעיית המתייעץ אצלי בנפש, לכל הפחות בדקות, והיות ולא הצלחתי לחוש את חטאו אצלי בדקות, סגרתי את הקבלת קהל והתבוננתי בעצמי איך אוכל למצוא את בעיית החוטא אצלי בנפש ורק אז יכולתי שוב לענות תשובות לשואלים.

מסיפור זה אנו למדים שבאמת לא כל אחד עובר את אותם מקרים בחיים, אבל אדם שה' חנן אותו בכשרון של טיפול נפשי יכול לחוש את בעיית השני אצלו בנפש, לכל הפחות בדקות, ויוכל לעזור לאחרים אף במקרים שלא חווה אותם באופן מלא כמו המטופל.

יש להוסיף שמטפל טוב יודע שאף במקרים שבאמת נראה לו שהיה באותו סיטואציה חייב להיזהר ולהימנע מלהשליך את חוויות של עצמו על המטופל שלו כי כל אדם יש לו טיפול ודרך מיוחדת משלו ואין כללים אחידים בטיפול בנפש.

זיסונת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י דסי;2486447:
בעלך מתייחס ליעוץ, זה שונה מאד מטיפול.

איך את מגדירה את הבדל בין יעוץ לטיפול?

אם טיפול הכוונה שהמטפל עושה בשבילך את העבודה או שיש לו כמה נוסחאות קסם שעל ידי זה האדם מתרפא מבעיותיו אז באמת יעוץ שונה מטיפול.

אבל לפי מה שאני יודע 99.9% מהעבודה עושה המטופל ואי אפשר לעזור לו אם לא יעשה את העבודה בעצמו.

עבודת המטפל/יועץ לכוון את המטופל ולשנות אצלו את כיווני החשיבה שמעוותים אצלו וגורמים לו לבעיות נפשיות.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י לילי 1;2487111:
בטוחה שמפריע לעוד אנשים.

בעיני, זה כל היופי! העניין, היצירתיות, הידע והדעות המגוונות העולים מתוך האשכולות חסרי התמרורים מביאים לעושר ברמה אחרת!

ברור שהנופים יפים ומענינים אבל זו לא הדרך ליעד.

פתחתי את האשכול בידיעה שאותה אחת שאני שואלת למענה מחפשת מקצועיות בראש ובראשונה.
מה זה מקצועי ? זה לא רלוונטי כאן בכלל. ‏

אם השוק היה מוצף והיה לו להציע אנשי מקצוע חרדים ויראי שמים לא היה כאן דיון בכלל. ‏‎
במציאות של ימינו כשאין כמעט מטפלות חרדיות מקצועיות רלוונטיות,
ומה שיש זה כרוך בהוצאות גדולות ועוד עיכובים כמו המתנות ארוכות.
השאלה הזו מאד מתבקשת.

ומה שעולה כאן בנימה רצינית. שמקצועיות זה דבר בסיסי. ולהיות צמודים לדעת תורה זה דבר הכרחי. ובמידה והמטפל לא נמצא באותה רמה רוחנית של המטופל ק"ו.

תודה לכל מי שהתייחסה וענתה ופינתה מזמנה לכתוב את דעתה. ‏
עזר לי מאד.‏‎ ‎

דסי

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י זיסונת;2487160:

אם טיפול הכוונה שהמטפל עושה בשבילך את העבודה או שיש לו כמה נוסחאות קסם שעל ידי זה האדם מתרפא מבעיותיו אז באמת יעוץ שונה מטיפול.

אבל לפי מה שאני יודע 99.9% מהעבודה עושה המטופל ואי אפשר לעזור לו אם לא יעשה את העבודה בעצמו.

עבודת המטפל/יועץ לכוון את המטופל ולשנות אצלו את כיווני החשיבה שמעוותים אצלו וגורמים לו לבעיות נפשיות.
יעוץ, זה עיצות מבחוץ. עשי כך ועשה כך.
טיפול, זה להבין לעומק למה את עושה/לא עושה מה שנכון (או מה שאתה רוצה), מה מפריע לך ולמה.
ביעוץ את יוצאת עם עיצות מעשיות, בטיפול לפעמים לא קורה כלום, אבל דברים זזים ברובד העמוק יותר.

יועץ מכוון את המתייעץ.
מטפל נמצא שם בשביל המטופל, מסייע לו למצוא את כוחותיו בעצמו.
לפעמים אלו הבדלים דקים מאד, אבל קיימים.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י זיסונת;2487160:

‎זו לא ההבחנה בין מטפל ליועץ.
יועץ בהחלט מתערב ומערב את דעתו האישית.
טיפול זה תהליך שבו אמור המטופל להשתחרר מחסימות, להתרפות מכאבים שמונעים ממנו לתפקד חיים בריאים. ולהביא אותו למקום שהוא יכיר את עצמו ואת הכוחות שלו.
‏ וזה נעשה /אמור להעשות בצורה של שאלות מכוונות , של הכלה, הקשבה, והרבה אמפטיה למקום האישי של הבנאדם - המטופל.

קורה ומטופל יגלה פתאום שהוא כבר לא רוצה לשמור מצוות. או לעשות שינויים מרחיקי לכת זה לא בהכרח בגלל המטפל. ‏
זה הוא בעצמו רק שהוא גילה את זה במקרה אצלו. שהוא לא חרדי. ‏

יועץ שאמור להגיד מה לעשות, בשביל זה הרי באים אליו. לתת עיצה ולחוות דעה.
חייב ליראות בראש ובראשונה את זה שעומד מולו ואת צרכיו. מה שכן אדם לא יכול להיות אובייקטיבי , אין דבר כזה. ולכן דעותיו יהיו מושפעות מעולמו האישי ולכן מאד חשוב לקחת יועץ שקרוב לעולמך בכמה שיותר תחומים.

מטפל בין אם זה פסיכולוג או עו"ס או בעל תואר בטיפול באומנות או מה שלא יהיה. העיקר שהוא מוסמך לעשות ‏‎ ‎את העבודה הזו. אמור וחייב לעשות את העבודה רק בצורה כמו שכתבתי.
אם יש לו איזה צד קטן או נסיון לכוון או להכניס את דעותיו האישיות הוא חוטא לתפקידו ולא מקצועי!
ובנוסף תמיד המטופל צריך לעשות את העבודה גם אם זה יעוץ וגם אם זה טיפול.

פסיכודינמי

משתמש צעיר
נכתב ע"י תא;2486928:
בפוטנציאל-
ראיתי את האשכול הזה עכשיו ורציתי להגיב. אני מכירה מישהי שהיתה במצב שמחייב טיפול, ולסוג טיפול הזה אין מטפלות חרדיות. היא הלכה למטפלת דתית ומאד הפריע לה שהיא לא יכלה לשתף את המטפלת בהיכל- כגון כשהמטפלים שאלה אותה מה היא היתה עושה במצב מסויים, היא ענתה מיד שהיא היתה מתפללת לה׳; בשבילה זה היה ברור. המטפלת הסתכלה עליה במבט לא מבין וביקשה שתענה תשובה אחרת, יותר טובה.
וזה רק סיפור אחד.
היא הלכה להתייעץ עם מישהי שאמרה לה שכרגע היא נמצאת במצב שהיא חייבת להיות בטיפול ואין לה ברירה, אפילו רבנים גדולים שולחים למטפלים שהם לא מהמגזר שלנו כשיש צורך ( הרב דוד פיינשטיין בארצות הברית שלח הרבה בנות לנוצרים כשהיה מצב של פיקוח נפש) אבל חשוב לשים לב לדברים ה׳קטנים׳ האלו שמפריעים מבחינה יהודית והשקפתית ואפילו לכתוב אותם ואח״ כ לנסות להוסיף את החלק היהודי לבד...
לדעתי זה מקשה מאד כשיש מטפל שהוא לא חרדי. אם אין בררה- הולכים, אבל אתה צריך לשאול את עצמך כל הזמן-- איך התורה מתייחסת לזה? האם זה מתאים לרוח היהודי? האם ככה באמת מתאים לחשוב?
ואפשר לקחת הרבה מהטיפול וגם מהמסקנות שלך אחר כך...
הרי רוב הטיפול הוא לא מה שקורה בתוך החדר טיפולים-- אלא אח״ כ, במשך השבוע, עם עצמך.
כי מטפל הוא אך ורק שליח.

באופן כללי הערה לגבי תגובות רבות כאן באשכול. אני שומעת כאן תגובות נחרצות שניכר על פי תוכנן שאינן נכתבות מהכרות עמוקה והבנת המורכבות של תחום הטיפול המקצועי.

אני רק רוצה להגיב על הדוגמא שנתת כאן שהמטופלת ענתה שהיא היתה מתפללת בסיטואציה מסוימת. והמטפלת בקשה תשובה אחרת יותר טובה.
אין לי מושג מי זו המטפלת ומהי רמת מקצועיותה. אבל אני חושבת שזו דוגמא טובה כדי להבין משהו עקרוני בטיפול מקצועי ונכון. ולמה צריך להיזהר ממטפלים ויועצים חרדיים לא מקצועיים שקונים מהר מאוד את הססמאות הדתיות כמענה "עמוק". ומספקים בעצמם לפעמים עצות ותשובות כאלו בעצמם...
ולמה זה כל כך חבל?
כי יש כאן פספוס של אחת המטרות הטיפוליות!
שהיא להגיע למקום אותנטי וכנה של המטופל עם עצמו.
וצריך להבין שתשובה כמו "אני מתפללת לה'" היא תשובה לא מספיק טובה - לא בגלל שהמטפלת לא מכירה את ההווי ואת הדת. אלא בגלל שתשובה כזו ולהבדיל תשובה כמו "אני מתקשרת לחברה טובה שלי לספר לה" הן פשוט תשובות ברמת הטקסט ולא תשובות שמביעות את הסאב טקסט של העניין.
ואם המטפלת היא מקצועית ולא משנה כרגע מאיזה מגזר. היא הייתה פשוט אמורה להמשיך ולכוון אותה פנימה יותר...
כמו לשאול. מה זה בשבילך להתפלל?
וגם כאן אני מצפה שמי שרגיל להשתמש בדתיות שלו בתור אוטומט ולא יודע לפעמים איך הדת בעצם משמשת לו כאיזה מנגון הגנה או נתיב בריחה מרגשות שונים או דפוסים שונים וכו...
הייתי מצפה שיענה שוב איזשהיא סיסמא דתית כזו שמובנת מאילה לכולנו ...
ושוב הייתי מצפה ממטפלת מקצועית להמשיך ולכוון את הטופלת פנימה ולענות תשובות שמביעות אולי בסיטואציה כזו את הצורך שלה בעזרה, את הצורך שלה בהכלה, אולי בתחושת הבדידות, אולי בחוסר אונים שהיא חשה... אולי באלף ואחת אפשרויות אינדיבידואליות של המטופלת...
ולכן שוב, העניין כאן הוא להגיע לשיח עמוק שנוגע במקומות ראשוניים ואמיתים של הצרכים של המטופל שהוא אולי מתקשה לזהות או להביע אותם מסיבות כל שהן (שכחלק מהטיפול חשוב לגעת בהן ולחשוף ולשקף אותם.)

ובאופן כללי לגבי השאלה של פותחת האשכול. אני גם חושבת שהיה הכי טוב אם אפשר למצוא מישהו מקצועי מהמגזר החרדי או הדתי. אבל כשמדובר בפתלוגיות שמצריכות התמחחות ספציפית אני חושבת שאין בכלל היסוס לפנות למומחים לא דתיים. וגם אם מדובר בטיפול פסיכולוגי אחר עדיין המקצועיות והנגישות חשובים מאוד. ואם אין מישהו שעונה על הקרטריונים האלה בטווח נגישות מתאים. אז כדאי לחפש לא דתי שיש לו ניסיון עם מטופלים דתיים.

שיינדי אייזנבך

מנהלת 'מכון שי' המרכז להכשרה לאבחון ייעוץ וטיפול
מנוי פרימיום
פוטנציאל,
לא שאלת בראש הדיון מה יש לי או אין לי להציע.
שאלת לגבי אפקטיביות/כדאיות של טיפול אצל מטפל חרדי לעומת דתי או חילוני.
הבאתי את דעתי
שטובים וגרועים יש גם כאן וגם שם
ואפשר להצליח או להיכשל גם כאן וגם שם.
ולכן,
ביחד עם בירורים לגבי מטפל מומלץ צריך הרבה הרבה להתפלל שהשידוך יצליח.
כי לא היותו חרדי/דתי/חילוני יעשה את זה, אלא הרבה סייעתא דשמיא שיהיה או לא יהיה.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י 310;2486701:
#בפוטנציאל:
מניסיוני בן ה 15 שנה, ראיתי ושמעתי ולוויתי הרבה מטופלות שהיו בעבר בטיפול אצל פסיכולוגיות חילוניות או דתיות.
.היו מעולות וטובות שקידמו, וטיפלו ופעלו נכון וטוב
והיו בעייתיות, עד בעייתיות מאד ברוחניות, במקצועיות, וכו' וד''ל.

טיפול זה כמו שידוך. אם את רוצה להצליח, את צריכה התאמה גבוהה בין מטפל למטופל.
אז ברור שככל שההשקפה קרובה, יש סיכוי טוב יותר שהמטפל יבין אותך ואת הווי חייך. וסיכוי פחות שהוא יסית אותך נגד הקדוש והיקר לך, לפעמים אפילו מחוסר ידע או חוסר שימת לב.
אבל יש הפתעות לשני הכיוונים.

מה שהכי חשוב, זה להתפלל למצוא את האדם הנכון לבעייה הספציפית. להתפלל לזכות להגיע לגאולה הפרטית עם השליח הטוב ביותר
.

שיינדי אייזנבך
מנהלת 'מכון שי'
רפואה משלימה וההעצמה אישית

נכתב ע"י 310;2487184:
פוטנציאל,
לא שאלת בראש הדיון מה יש לי או אין לי להציע.
שאלת לגבי אפקטיביות/כדאיות של טיפול אצל מטפל חרדי לעומת דתי או חילוני.
הבאתי את דעתי
שטובים וגרועים יש גם כאן וגם שם
ואפשר להצליח או להיכשל גם כאן וגם שם.
ולכן
ביחד עם בירורים לגבי מטפל מומלץ צריך הרבה הרבה להתפלל שהשידוך יצליח.
כי לא היותו חרדי/דתי/חילוני יעשה את זה, אלא הרבה סייעתא דשמיא שיהיה או לא יהיה.

כל אדם יכול לעבור לעבור כמה מטפלים עד שימצא את זה שיתחבר איתו.
וזה שיש טובים וגרועים בכל המגזרים זה דבר ידוע ומוכר. ויש לי היכרות עמוקה עם עולם הטיפול הרבה שנים מעל 10.
אף אחד לא הבטיח הצלחה עם מטפל למרות תעודותיו ורמת יראת השמים שלו.

לגבי תפילה ? ברור לי בספק שללא סיעתא דשמיא ותפילה לא יצליח כלום.

הפורום כאן פתוח ועונה כל מי שרוצה , אנשים שמבינים בטיפול מקצועי בתור היותם בתפקיד , אנשים שנעזרו וחוויותיהם האישיות מלוות אותם, ועוד אנשים מבינים ענין.
בתור אשת מקצוע בתחום נגעת בנושא שיכול להיות הצלחות או כשלונות בכל התחומים בגלל זה אני לא אבחר איש מקצועי כי זה רק עניין של סיעתא דשמיא?!

והעיצה האחרונה שלך איך לבחור זה תפילה?
כלאמר זה ההשתדלות שאני וכל אחד אמור לעשות .
המקצועיות לא נשמעה שמשחקת לגביך

סליחה אבל זו תעודת עניות.

נעמי פ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נכתב ע"י userit;2486480:
את צודקת שעל פניו אני לא אובייקטיבית, אבל אני כן יודעת מה אני לומדת.
ו... לי דווקא יש היתר מרב. למעשה, עידוד של כמה רבנים.

היתר מרב הוא דבר מאוד ספציפי שניתן לך כפרט. מה שהעלית כאן באחד מציטוטים קודמים, שלמגינת לב זכה לצלצולים רבים (מה שרק מדגיש את עומק האחריות) אינו כלול בהיתר שקיבלת... הרב שנתן לך את ההיתר מן הסתם לא התכוון שתעלי את נושא הלימוד באקדמיה בפורום חרדי כצעד שהוא לכתחילה ומי שלא מסכימה איתו (בהיצמדות לקריאתם של גדו"י שנשמעה ממש לאחרונה) אינה יודעת על מה היא מדברת.

נכון שיש מבוכה (שלא ממש מדוברת) בעקבות הקריאה הנ"ל, כי יש נשים יר"ש עם תואר אקדמאי ביד, ועוד כמה שזו (הייתה או עדיין) תוכניתן. וכל אחת תעשה כפי שמורים לה רבותיה- אבל, גם אם קיבלת היתר- תגלי אחריות וזהירות מתבקשת שלא יישמע כהיתר להמונים. (כפי שנראה לנוכח הצלצולים האמורים.)

נעמי פ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נכתב ע"י בפוטנציאל;2486521:
ומי ערב לכך שהטיפולים מקצועיים.?
יותר מידי סיפורים שמעתי מכל האילו .

שאלה במקומה.
והיא נשארת במקומה גם כשמדובר במטפלים בעלי הכשרה אקדמאית.
טיפול איננו צחוק, ויש לבחון באופן צפציפי לגמרי את האישיות המטפלת.
תואר אינו ערובה למקצועיות. ממש כשם שתעודת הוראה אינה ערובה למקצועיותה של המורה.

אז מי יערב, את שואלת? - את בעצמך. עם בירורים מקדימים ועם עיניים ואוזניים פקוחות תדעי האם המטפלת מקצועית ומתאימה לתפקידה.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י נעמי פ;2487227:
היתר מרב הוא דבר מאוד ספציפי שניתן לך כפרט. מה שהעלית כאן באחד מציטוטים קודמים, שלמגינת לב זכה לצלצולים רבים (מה שרק מדגיש את עומק האחריות) אינו כלול בהיתר שקיבלת... הרב שנתן לך את ההיתר מן הסתם לא התכוון שתעלי את נושא הלימוד באקדמיה בפורום חרדי כצעד שהוא לכתחילה ומי שלא מסכימה איתו (בהיצמדות לקריאתם של גדו"י שנשמעה ממש לאחרונה) אינה יודעת על מה היא מדברת.

נכון שיש מבוכה (שלא ממש מדוברת) בעקבות הקריאה הנ"ל, כי יש נשים יר"ש עם תואר אקדמאי ביד, ועוד כמה שזו (הייתה או עדיין) תוכניתן. וכל אחת תעשה כפי שמורים לה רבותיה- אבל, גם אם קיבלת היתר- תגלי אחריות וזהירות מתבקשת שלא יישמע כהיתר להמונים. (כפי שנראה לנוכח הצלצולים האמורים.)
‎אני לא חושבת שזה כל כך בעייתי לכתוב את זה במיוחד לנוכח העובדה שהיא לא היחידה שקיבלה היתר.
והדבר שהוא משמעותי יותר בעיני שאותם רבנים שאוסרים גם שולחים לטפל אצל אותם אנשי מקצוע ומעדיפים אותם שהוציאו הכשרה מסודרת ומוכרת.
ולא הייתי מעיזה לאמר זאת שלא ישמע מדברי שאני ממרידה או חותרת תחת דברי גדולי ישראל ,
אלא מידיעה ששולחים דוקא למקצועיים כשיש צורך.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י נעמי פ;2487238:
שאלה במקומה.
והיא נשארת במקומה גם כשמדובר במטפלים בעלי הכשרה אקדמאית.
טיפול איננו צחוק, ויש לבחון באופן צפציפי לגמרי את האישיות המטפלת.
תואר אינו ערובה למקצועיות. ממש כשם שתעודת הוראה אינה ערובה למקצועיותה של המורה.

אז מי יערב, את שואלת? - את בעצמך. עם בירורים מקדימים ועם עיניים ואוזניים פקוחות תדעי האם המטפלת מקצועית ומתאימה לתפקידה.
‎ותיראי שזה בכלל לא היתה שאלה שלי בפתיחת האשכול.
כמו בכל דבר כמו שלא תתני לרופא שלא למד בצורה מקצועית עם תעודות מוכרות לטפל בשינייך ולא בשיניי ילדייך ולא תתני למהנדס ללא תואר מורשה להסתכל על ביתך.
וכך הלאה והלאה.
אכן נפש זה לא צחוק וללכת אמליץ וגם אני בעצמי אלך במידה ואראה צורך בענין רק למי שלמד את זה בצורה מוכרת ונכונה.

ושוב והלואי ויהיה לנו ולכולם סיעתא דשמיא בכל ענין וענין שהם יהיה שליחים טובים לדבר שאנו זקוקים לו.

יש השתדלות גשמית ויש רוחנית וזה לא סותר אחד את השני.
‏ ועל השאלה ששאלתי לא כל התשובות התייחסו בעניניות.

שאלתי ואני אחזור שוב - עד כמה זה משמעותי טיפול אצל חילוני. והאם זה מטפל שהוא דתי הוא כן יתן מענה למטופל חרדי.

ביינט

משתמש מקצוען
בפוטנציאל, זה נראה שפספסת משהו שהניק 310 ועוד ניקים התכוונו אליו, השאלה שלך היא על השתיכותו המגזרית של המטפל חרדי או חילוני, וזה באמת לא משנה

נכון שיש בעיות רוחניות במהלך הטיפול הנובעות מיחסי 'מטופל מטפל' אבל המפתח לא נמצא בהשתיכותו המגזרית של המטפל אלא בסגנון המטפל וביכולתו לתת את הטיפול למטופל בלי לערב את דעותיו ואישיותו,
כבר כתבתי למעלה שמסיבה זאת שמעתי מהרב יחיאל יעקובזון שאת הנזקים ברוחניות עשו הפסיכולגים החרדים יותר מהחילונים, משום שאצלם נושא הדת והיהדות נשא הרבה יותר מטען, ובטיפול לא הצליחו להתנתק ממנו ולרובן היה בעיות בהתייחסות היהדות, (אחרי הכול הם לא רבנים ולא למדו מחשבת ישראל ברמה גבוהה מאוד) בהרבה נושאים מרכזיים בהתנהלות הבן אדם כגון אמונה בחירה בטחון וכו'
אבל אצל חילונים מופקעים שהתייחסו אל חרדים כמו איזה זן של קופים בג'ונגל (כלשונו..) היה להם קל יותר להתנתק מהדעות האישיות שלהם, והטיפול שהם נתנו היה עניני בלי לערב את דעותיהם,
כמובן שזה צד אחד של המטבע ומצד שני עדיף חרדי שאחרי הכול מבין טוב יותר את החרדים
ולכן מומלץ לברר באופן פרטני על המטפל ספציפי, האם הוא בסדר ואפשר לסמוך עליו, ולא לסמוך על השתייכותו המגזרית כי יש צדדים לכאן ולכאן,
בהצלחה

זהר מושקוביץ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
לא קראתי את כל ההודעות לפני אך אענה ממה שידוע לי
מטפלים חילוניים באים בהשקפת עולם השונה מאיתנו, בדרך חיים אחרת, ודברים רבים הם לא יכולים להבין כמו הבחור שהגיע לטיפול וסיפר למטפל כמה פעמים ביום הוא נוטל ידיים, והלה חשב שיש לו הפרעה בעוד שזה דבר הברור מאליו אצלנו..
כבר היו מקרים של אנשים שהגיעו לטיפול אצל מטפל חילוני ולצערנו ירדו מהדרך, משום שדרך הטיפול בהם לא באה מתוך השקפת עולמנו.
בעבר היה צורך גדול במטפלים חילוניים היות וכמעט לא היו מטפלים חרדיים היום ברוך השם יש מטפלים בכ"כ הרבה תחומים גם לגברים וגם לנשים שהשאלה הזו כמעט ומיותרת (חוץ מבמקרים מסוימים שכדאי שיעשו בשליחת מי שהוא בעל דעת תורה)
לגבי מטפלים דתיים כאן השאלה היא מה ההשקפה האמיתית שלהם ז"א האם הם כמעט דומים לנו (בצניעות, באמונה וכו') מלבד הפרט שהם מאמינים שאנו באתחלתא דגאולה, או שמא הם דתיים לייט שהקשר בינם לבין היהדות הוא דק עד נעלם והם עלולים להיות אף גרועים יותר משום שלרוב הם גם מזלזלים בשמירת המצוות ומושפעים יותר מתורת הפסיכולוגיה.
לסיכום ודאי שעדיף מטפל/ת חרדי/ת אך כל מציאות צריכה להבחן בנפרד

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
בפוטנציאל, מבינה את ההתלבטות שלך. ומכירה את הנושא לעומק.
מיניסיוני והכרותי את השטח חפשי קודם רק את הפסיכותרפיסט \פסיכולוג שלמד את המקצוע כמו שצריך אפשר גם עו"ס (אני פחות מכירה)
מתוך מה שתמצאי (ולא תמצאי הרבה בכלל) תעדיפי כמובן מי שמשתייך למגזר שלך חרדי\דתי . ושוב לא יהיה לך במה להתבלבל כי אין הרבה בכלל.
ברור שהאידיאל זה מקצועי+חרדי\דתי.
אם את רוצה פרוט אפשר במייל או באישי

כוס קקאו

משתמש סופר מקצוען
[

שאלתי ואני אחזור שוב - עד כמה זה משמעותי טיפול אצל חילוני. והאם זה מטפל שהוא דתי הוא כן יתן מענה למטופל חרדי.[/QUOTE]

אני מאמינה שטיפול טוב הוא עם אמונה .
בטיפול אמיתי- הקדוש ברוך הוא - הוא חלק בלתי נפרד
הוא הכח , הוא המוביל, הוא האמת.
כיום אני מאמינה שטיפול אמיתי ונכון בלעדי זה לוקה בחסר.
לכן -
אם המטפלת היא יראת שמים ודתיה לאומית- זה אפשרי מבחינתי

ושוב- אני חוזרת- רק אם המטפל מובחן כראוי(מופרד באישיותו)

(לא מדברת על הפרעות ששם זה לא משנה)

בסתר המדרגה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י בפוטנציאל;2484857:
אז בגדול החלוקה היא בין מטפל/ת חרדי- דתי. וחילוני.
אני מבינה מהדברים שנאמרים כאן שאין חלוקה על דתי. ‏
תקנו אותי אם לא הבנתי נכון.‏‎ ‎

לא נעים, אבל גם מטפל / ת דתי /ה לחרדים לא מתאים
מנסיון...
יש דקויות שקשה יהיה להם להבין
לדוג' כל נושא שויון הזכיות הפופולארי היום ובציבור החרדי יש מעמדות ברורים ומוגדרים עפ"י דעת תורה ומי שלא חי בתוך זה נראה לו מבחוץ טעות ומסכנות של האשה וכו' וכו'...

כוס קקאו

משתמש סופר מקצוען
נכון, אבל זה פחות מסוכן.
כמובן שעדיף מטפלת חרדית אבל אם אין ברירה-
גם דתית יראת שמים זה בסדר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה