מתי מעלים משכורת

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י מרים פוקס;1964249:
חבל שלא כולם מבינים את מה שאתה מבין...
יש לי גיסה שעובדת אצל מעסיק חרדי אולם לא מאותו הזרם שהיא שייכת אליו.
בעלה תלמיד חכם גדול שמקדיש את עיתותיו ללימוד.
פעם היא אמרה לו אתה יודע שבעלי אברך אז הוא אמר לה "זו בעיה שלכם" בלי להתבלבל.
לפחות כאדם חרדי תעריך את לומדי התורה...

אני באמת לא אוהבת את אלו שתמיד גולשים לנישה הזאת,
ובטוחים שחייבים להם הכל...
הבעל אברך, אשריכם בעולם הזה ובעולם הבא,
מה הקשר אליו????

אולי עצם הכנוי "בעיה" זה לא יפה,
אבל בניסוח עדין "זאת בחירה שלכם!" בחירה מצוינת!!!
אבל, לא הוא אמור לשאת בתוצאות...

יחשבאף

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אקורד;1964279:
אני באמת לא אוהבת את אלו שתמיד גולשים לנישה הזאת,
ובטוחים שחייבים להם הכל...
הבעל אברך, אשריכם בעולם הזה ובעולם הבא,
מה הקשר אליו????

אולי עצם הכנוי "בעיה" זה לא יפה,
אבל בניסוח עדין "זאת בחירה שלכם!" בחירה מצוינת!!!
אבל, לא הוא אמור לשאת בתוצאות...
זה לא היה בנוגע למשכורת זה היה בנוגע לבקשה שלו שהמעסיק ביקש ממנה להשאר שעות נוספות וכשהיא אמרה שהיא לא יכולה כי יש לה ילדים בבית אז הוא אמר שבעלה ישמור עליהם.
שכהיא אמרה לו שבעלה אברך זו היתה התגובה שקיבלה.

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מרים פוקס;1964054:
כשעבדתי במקומות חרדיים הגישה היתה שאם לא טוב לך את יכולה ללכת כי יש עוד הרבה קופצות על המשרה וכאן אני מרגישה שהם מנסים שאני אהיה מרוצה כי אני עובדת טובה והם רוצים שאני אשאר, זה כל ההבדל בגישה.

לצערי, הרבה מהמעסיקים החרדיים לא קולטים ש"הרבה קופצות על המשרה" זה ממש לא בהכרח "הרבה מתאימות למשרה".
אני עובדת עם נוער בסיכון, בארגון חרדי, וכשיצאתי לחופשה חיפשתי ממלאת מקום. הקו"ח שקיבלתי היו בלתי הגיוניים בעליל, למרות שכתבתי בפרוטורט את דרישותי מהמעומדת למשרה, ואת הנסיון הדרוש. קיבלתי מאות קו"ח של צעירות בגילאי 19-21 שהיו בטוחות שיש להן את הנסיון והיכולת לעבוד עם נוער ונשים במצבי הסיכון הגבוהים ביותר.
3 מהמעומדות כמעט התעלפו בראיון הקבלה כששמעו פרוט קצר של המקרים שאנו מטפלים בהם יומיומית.
בסופו של דבר, לאחר שלא נמצאה מועמדת מתאימה, הבוס שלי קיבל את ההחלטה לקחת עובדת צעירה קצת יותר מדי, עם אף קצת מדי למעלה, ושילם לה שכר בהתאם, לפי שעות.
התוצאה הייתה קטסטרופלית.
עבורי זו דווקא לא הייתה קטסטרופה כ"כ גדולה כי מאז הבוס שלי למד להעריך עבודה טובה ומקצועית, עוד יותר ממה שהעריך בעבר, וכיום הוא עושה הכל בשביל לתת לי את התנאים הנוחים ביותר.

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מרים פוקס;1964292:
זה לא היה בנוגע למשכורת זה היה בנוגע לבקשה שלו שהמעסיק ביקש ממנה להשאר שעות נוספות וכשהיא אמרה שהיא לא יכולה כי יש לה ילדים בבית אז הוא אמר שבעלה ישמור עליהם.
שכהיא אמרה לו שבעלה אברך זו היתה התגובה שקיבלה.

זה בדיוק הפינה של האסרטיביות
אני לא יכולה, לא כי "יש ילדים בבית", גם אם לא היו לה, יכול מאד להיות שהיא הייתה בוחרת שלא לקחת שעות נוספות.
כשהיא אומרת למעסיק לא יכולה, אז לא- זה לא.
בלי להתנצל ולהסביר.
אחרת זה נגרר עד אין קץ.

Dvori B

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שושן צחור;1964025:
ביגוד כמדומני שרק עובדי הוראה מקבלים.
הבראה לא כלול במחיר! יש לך בתלוש פירוט על הבראה?

מה זאת אומרת ביגוד? עובדי הוראה מקבלים בגדים? כסף לבגדים? באיזה סדר גודל? (סתם מסקרנות...)

דניאל נ

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מרים פוקס;1964249:
חבל שלא כולם מבינים את מה שאתה מבין...
יש לי גיסה שעובדת אצל מעסיק חרדי אולם לא מאותו הזרם שהיא שייכת אליו.
בעלה תלמיד חכם גדול שמקדיש את עיתותיו ללימוד.
פעם היא אמרה לו אתה יודע שבעלי אברך אז הוא אמר לה "זו בעיה שלכם" בלי להתבלבל.
לפחות כאדם חרדי תעריך את לומדי התורה...

אצלי זה נקרא חרדילוני :mad:

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י מרים פוקס;1962524:
שלי חילוני.
כן, מה שחשבתי.
התדמית של המעסיק החרדי הנצלן לא מנותקת מהמצב בשטח....

דניאל נ

משתמש מקצוען
נכתב ע"י גלבוע;1964257:
למה כעובדת היא צריכה להזדקק לפינה הזו, שכאילו הופכת את המעסיק למישהו שגומל איתה חסדים?

שישלם לה טוב כי היא עובדת טובה. כי היא שווה לעסק. כי היא נותנת לו תמורה טובה לכסף.
נקודה.

לעבור למצב של נזקקת, זה לעבור למצב חולשה, שרק מזמין ניצול.

????
גומל חסד??
אולי הבעיה שלנו בהסתכלות על אברך כמסכן שפושט נדבות??
מסופר שפעם ערכו ערב התרמה לכולל מסוים . אחד הנואמים היה רב צדיק שלצערי איני זוכר את שמו וכשהוא נעמד לדבר וראה את מאות האברכים יושבים סביב לשולחנות ומסתכלים במבטי תודה לכיוון המזרח ( שם ישבו חבורת עשירים מדושני עונג ) הוא פרץ בבכי ולא היה מסוגל להתחיל לדבר .. לבסוף הוא רק אמר : יגיע היום שצורת הישיבה פה תהיה הפוכה .. העשרים יערכו ערב לזכות האברכים שמזכים אותם במעט עולם הבא ונותנים להם בכלל את הזכות לתמוך בתורה הקדושה..

כל אחת ממכן שבעלה לומד תורה צריכה להרגיש גאווה לא רק בפנים אלא גם מול איזה טיפש שחושב שגם אם הוא נתן מליון ללימוד תורה הוא שווה יותר מאברך דלפון שעמל בתורה ..
אני חושב שכשמשדרים את זה באמת ובתמים אז כל מעסיק חרדי ירגיש זכות לשלם יותר ולא גמ"ח או איזו נדבה..
אגב בתורה זבולון הוקדם ליששכר כך שאני לא מזלזל חלילה במי שמחזיק תורה ( ק"ו שאני לצערי לא יששכרניק ובקושי זבולונצ'יק ) אבל לפחות לדעת ולזכור את ההשקפה שלנו

עין כחולה

משתמש צעיר
D I G I T A L
לא קראתי את כל התגובות .
אבל לא מסכימה ואפילו מוחה על המוצאים דיבה על מעסיקים חרדים.
עבדתי בעברי אצל מעסיק חרדי שהתחיל עם העובדות במינימום של 30 ש"ח לשעה.
כיום עם מעסיק דתי מקבלת מינימום ואין בכלל אופציה לתוספת.
לפני עבדה מישהי 9 שנים והמשכורת שלה... (בושות למעסיק שככה שילם לה)

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י בקבוק;1963738:
מה הכוונה מצ'פר? תחשוב אם זה גם מה שמתאים להם, הבוס שלי אדם חרדי והחליט לצ'פר אותנו בסוף כל שנה לועזית, שאל מה אנחנו רוצות וענינו חד משמעית שמעדיפות כסף, מדובר על כמה משפחות אברכים צעירות, כל השנה משלם מינימום ותוספת כספית אפילו חד פעמית יכולה בהחלט לעזור, אבל הבוס חשב אחרת והחליט לקחת אותנו לסופשבוע בבית מלון, מבחינתינו משפחות אברכיות קלאסיות, ממש לא הסגנון להיות בשבת בבית מלון, בעלינו אברכים צדיקים הגיעו ממש בחוסר ברירה, כמובן שהזמין רק את הזוגות, אז צריכים למצוא סידור לילדים וכו', בקיצור, הוא צ'יפר אותנו בסכום של כ2000 ש"ח לכל עובדת רק חבל שבדבר הזה ולא בצורה שאנחנו רצינו, למרות שאמרנו לו שוב ושוב שאנחנו מעדיפים לא בית מלון הוא לא הבין....
הוא הבין ועוד איך.
אבל בילוי משותף של העובדים אמור ליצור יותר כימיה עם מקום העבודה, וכתועלת מדודה רבה יותר מתועל תמדודה של תוספת חד פעמים של 2000 ש"ח פר עובד...
לא שאני מצדיק אותו.
לדעתי יותר נכון שיקח את העובדות ליום כיף על חשבון יום עבודה נורמלי, ולא של חשבון שבת. מה שדורש גם הפרדה גברים נשים.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י 3632;1963720:
כשבוס מביא לעובדת שכר מינימום הוא במילים אחרות אומר, הייתי מביא לך פחות אבל החוק לא מאפשר לי...
בדיוק. הייתי משלם לך גם 15 ש"ח בשעה ותמיד אני אמצא מישהי כזו.
לכן אני מברך את החוק. בפירוש.
כנ"ל מי שנאלץ לעבוד שחור, מקבל סכום- וזהו. בלי שום תוספות מסביב...

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י נני5;1963979:
אוף!
רק אני עובדת 6 שנים באותו מקום, ולא קיבלתי העלאה של שקל[!] במשך כל השנים?!
והבוס עוד טוען שביגוד והבראה כלולים במחיר [32 ש"ח - גרפיקה] :(
חרדי/ חילוני?
למה אני משום מה מהמר על חרדי?

Dvori B

משתמש מקצוען
נכתב ע"י איש שמח;1964427:
חרדי/ חילוני?
למה אני משום מה מהמר על חרדי?

זה די צורם, אני לא כ"כ מכירה מעסיקים חרדיים כי בתכנות זה לא דבר נפוץ (למרות ששמעתי שיש) אבל גם מעסיקים חילוניים, יש כאלה שיודעים לנצל טוב טוב (במיוחד כשהם קולטים שאצלנו תמיד יהיו כאלה שיסכימו לעבוד בפחות),

לבן

משתמש סופר מקצוען
יש כאן נקודה שהיא ממש בסיסית בעיניי.
רוב העובדות החרדיות שעובדות במקומות חרדיים, מדובר על מקומות עבודה קטנים יחסית, ולא על חברות ענק שמגלגלות סכומים גדולים
כשהמעסיק בעצמו מרוויח 20-30 אלף במקסימום, ברור שמזכירה/גרפיקאית זוטרה לא תקבל לעולם מעל 4-5
כידוע לכולנו, אין הרבה ארגוני ענק חרדים שמגלגלים הון, ואין הרבה חברות הייטק/ביטוחים/משרדי רואי חשבון מקצועיים ומוכרים המנוהלים על ידי חרדים.
כך שגם אם המנהל מעלה משכורת, אל תצפו באמת שהוא יעלה לכם כמו שמעלים לעובד בחברת הייטק מקבילה שמגלגלת סכומי עתק.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י דניאל נ;1964361:
????
גומל חסד??
אולי הבעיה שלנו בהסתכלות על אברך כמסכן שפושט נדבות??
מסופר שפעם ערכו ערב התרמה לכולל מסוים . אחד הנואמים היה רב צדיק שלצערי איני זוכר את שמו וכשהוא נעמד לדבר וראה את מאות האברכים יושבים סביב לשולחנות ומסתכלים במבטי תודה לכיוון המזרח ( שם ישבו חבורת עשירים מדושני עונג ) הוא פרץ בבכי ולא היה מסוגל להתחיל לדבר .. לבסוף הוא רק אמר : יגיע היום שצורת הישיבה פה תהיה הפוכה .. העשרים יערכו ערב לזכות האברכים שמזכים אותם במעט עולם הבא ונותנים להם בכלל את הזכות לתמוך בתורה הקדושה..

כל אחת ממכן שבעלה לומד תורה צריכה להרגיש גאווה לא רק בפנים אלא גם מול איזה טיפש שחושב שגם אם הוא נתן מליון ללימוד תורה הוא שווה יותר מאברך דלפון שעמל בתורה ..
אני חושב שכשמשדרים את זה באמת ובתמים אז כל מעסיק חרדי ירגיש זכות לשלם יותר ולא גמ"ח או איזו נדבה..
אגב בתורה זבולון הוקדם ליששכר כך שאני לא מזלזל חלילה במי שמחזיק תורה ( ק"ו שאני לצערי לא יששכרניק ובקושי זבולונצ'יק ) אבל לפחות לדעת ולזכור את ההשקפה שלנו
זה לא משנה.
מעסיק לא צריך להיות לא זבולון ולא תומך תורה ולא כלום.
מבחינת העמדה של העובדת -
את עובדת טובה?
נותנת תמורה לשכר?

טוב ויפה.

על זה תדוני.

כל החיים האישים שלך לא קשורים לכאן כהוא זה.

(במאמר מוסגר, גם 'זבולונים' נוטים להרגיש בעלי בתים על ה'יששכרים'. אפשר לבדוק את זה בכוללים.
זה בוודאי לא צריך להיות ככה, וכל מה שכתבת בהודעה נכון כשלעצמו. אבל לא צריך להגיע לידי ביטוי בשוק העבודה.)

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
בעבודות לא מקצועיות הבעיה בציבור שלנו היא שיש הרבה עובדות בכל מיני עבודות של ברירת מחדל,
לא משהו שבאמת הן היו רוצות אלא על הדרך כי אין ברירה וצריך כסף ועד שנשיג משהו יותר טוב,
ורמת המוטיווציה שלהן לא מדהימה בלשון המעטה שכל מה שהבוס רוצה זה שהיא תעזוב את המקום.
אבל קשה מאד למצוא את רעותה הטובה ממנה.

ולפני שתזרקו עלי ביצים, לא כולן, יש גם כאלו עם מוסר עבודה גבוה, יש.
ואין כאן רצון להכליל כמו שאתם הכללתם את כל המעסיקים החרדים.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
נכתב ע"י גלבוע;1964257:
למה כעובדת היא צריכה להזדקק לפינה הזו, שכאילו הופכת את המעסיק למישהו שגומל איתה חסדים?

שישלם לה טוב כי היא עובדת טובה. כי היא שווה לעסק. כי היא נותנת לו תמורה טובה לכסף.
נקודה.

לעבור למצב של נזקקת, זה לעבור למצב חולשה, שרק מזמין ניצול.

1. צדקה והחזקת לומדי תורה המעסיק החרדי עושה בנפרד. ולא דרך העסק. לא טוב לערבב בינהם. אם הוא רוצה לתמוך בבעלה הת"ח -ישלח לו מעטפה עם מלגה כל ר"ח בלי קשר לעבודה.
2. תביאו בחשבון שיש ביקוש והיצע- לא הכל זה ניצול וסחטנות- נשמע כאילו כל השכירים הם מעולים בתחומם ושוים לעסק, כשאני הייתי שכירה עבדתי כמזכירה במקום גדול, לא היה צורך בהכשרה ובידע נרחב, ולא היתה שום בעיה להחליף את העובדות כמו גרביים. לעובדות הטובות באמת שילמו יותר! לא רואה בזה ניצול.
לא תמיד טוב ליעץ לעובדת תהיי אסרטיבית ותדרשי ותתוכחי. זה סיכון כי אם היא לא מספיק טובה באמת היא תמצא את עצמה בבית כשיש שורה של 50 מועמדים על כל משרה זו בעיה.
3. וכמובן אל תשכחו -את העסקים רבים (מידי) שבקשיים שכל שקל מחושב שם לא פחות מבית של אברך ממוצע. לא תמיד עובד בעסק יודע במדויק מה מצבו הפיננסי- נשמע פה שכל המעסיקים הם טייקונים בערך. שוב- עובד לא צריך "לגמול חסד" ולשאר בעבודה תמורת שכר מינימום- שכל אחד יעשה את חישובי הכדאיות שלו.
אגב, גם במקומות שנחשבים לשוק עבדים יודעים מצוין לתגמל עובדים טובים
מכירה עובדת במטריקס בעבודה הכי שגרתית שם (בידוק) מקבלת 40-50% יותר מאחרות. למי ששוה להם הם יודעים להחזיק אותו.

לפני 15 שנים אמר לי הבוס שלי שהוא בין אנשי העסקים הגדולים במגזר החרדי:
"יש הרבה עובדים. אין הרבה עובדים טובים"

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י צילומנציה;1964518:
1. צדקה והחזקת לומדי תורה המעסיק החרדי עושה בנפרד. ולא דרך העסק. לא טוב לערבב בינהם. אם הוא רוצה לתמוך בבעלה הת"ח -ישלח לו מעטפה עם מלגה כל ר"ח בלי קשר לעבודה.
מאה אחוז!!!
ולי חשוב להגיד את זה מצד העובדות - אל תגיעו בכלל מהמקום של מי מחזיק את מי ולמה.
תחשבו בראש עסקי בלבד!!!

2. תביאו בחשבון שיש ביקוש והיצע- לא הכל זה ניצול וסחטנות- נשמע כאילו כל השכירים הם מעולים בתחומם ושוים לעסק, כשאני הייתי שכירה עבדתי כמזכירה במקום גדול, לא היה צורך בהכשרה ובידע נרחב, ולא היתה שום בעיה להחליף את העובדות כמו גרביים. לעובדות הטובות באמת שילמו יותר! לא רואה בזה ניצול.
נכון. יש משרות שהרבה מתאימים להם, ומשרות שמעט מתאימים להם.
החכמה שלנו כשכירים (פונה כרגע לשכירות) לפתח ערך ייחודי, שאין לכל אחד, ודרכו לשווק את היכולות שלנו.
בדיוק כמו שמשווקים מוצר, ומחפשים לו ייחודיות על פני האחרים.
לא תמיד טוב ליעץ לעובדת תהיי אסרטיבית ותדרשי ותתוכחי. זה סיכון כי אם היא לא מספיק טובה באמת היא תמצא את עצמה בבית כשיש שורה של 50 מועמדים על כל משרה זו בעיה.
אם היא תדרוש ותתווכח היא עלולה למצוא את עצמה בבית גם אם אין 50 מועמדים על המשרה שלה.
צריך לדעת איך לנהל מו"מ בלי לריב. אפשר ללמוד את זה.
בהקשר הזה, ממליצה מאד על הספר 'כן! לשאת ולתת ולהגיע לסיכום חיובי'.
3. וכמובן אל תשכחו -את העסקים רבים (מידי) שבקשיים שכל שקל מחושב שם לא פחות מבית של אברך ממוצע. לא תמיד עובד בעסק יודע במדויק מה מצבו הפיננסי- נשמע פה שכל המעסיקים הם טייקונים בערך. שוב- עובד לא צריך "לגמול חסד" ולשאר בעבודה תמורת שכר מינימום- שכל אחד יעשה את חישובי הכדאיות שלו.
מדוייק.
מרשה לי להדגיש את המשפט האחרון שלך?
שכל אחד יעשה את חישובי הכדאיות שלו. וממילא, עובד שעובד מתוך שיקולי כדאיות ולא מתוך תחושה של 'אין ברירה' יבוא לעבודה עם הרבה יותר אנרגיה חיובית, שמן הסתם תסייע לו להתקדם.
לפני 15 שנים אמר לי הבוס שלי שהוא בין אנשי העסקים הגדולים במגזר החרדי:
"יש הרבה עובדים. אין הרבה עובדים טובים"
הוא צודק.
שבוע שעבר הייתי בהשתלמות שבה הרצתה דליה נרקיס, יו"ר מנפאואר.
יותר מ- 50% מהמעסיקים מתקשים למצוא עובדים טובים.
כמי שהיתה כבר בצד הזה, שקולט עובדים, אני גם כן מסכימה. זה בכלל לא קל למצוא!

ושוב, יש כאן צ'אנס לשכירים. תשתדלו להיות מהעובדים האלו, שקשה למצוא אותם.
ולא בגלל שאתם מוכנים לעבוד בשכר נמוך!!!!
תייצרו לעצמכם ערך ייחודי.

עט הדר

משתמש מקצוען
עובדות המעונות-יום, המטפלות, הגננות וכו', לא יושבות על מחשב ואינן יכולות להגיב אז אהיה להם לפה:
למה מעון שמרוויח עשרות אלפי ש"ח נקי בחודש, נותן שכר מינימום על עבודה כ"כ קשה ומתישה.
כל יום בכל העיתונים מחפשים מטפלות. - תשלמו קצת יותר ותקבלו עובדות טובות...
זה שוב התחושה של ה"בוס" החרדי - אני עושה לך "טובה" שאני מקבל אותך לעבודה אצלי...

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י עין כחולה;1964372:
לא קראתי את כל התגובות .
אבל לא מסכימה ואפילו מוחה על המוצאים דיבה על מעסיקים חרדים.
עבדתי בעברי אצל מעסיק חרדי שהתחיל עם העובדות במינימום של 30 ש"ח לשעה.
כיום עם מעסיק דתי מקבלת מינימום ואין בכלל אופציה לתוספת.
לפני עבדה מישהי 9 שנים והמשכורת שלה... (בושות למעסיק שככה שילם לה)

אף אחד לא חושב שהחרדים הם אנשים פחות טובים, אם נשווה אותם עם חילונים, מה היחס שלהם לנשים שלהם, פשוט שהחרדים בלי השוואה לחילונים,
הבעיה היא בשוק העבודה שיש אצל החרדים, בוס חרדי יודע שאם העובדת הספציפית הזאת תלך, יהיה המון קופצות אחרות על המשרה הזאת, אז אין לו שום ענין להעלות לה במשכורת, (על אף שזה לא ממש חכם כי עובדת שמרוצה בעבודה, מפיקה הרבה יותר מעובדת שלא)
וגם על החוק הוא לא ממש שומר,
עוד דוגמא לכך- מעונות חרדים לא שומרים על זכויות ההורים כמו מעונות חילוניים,
אז זה לא אצל כולם,אבל זה כן תופעה אצל חרדים, וזה תופעה קיימת וידועה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה