מתי מעלים משכורת

יהודית0

משתמש רשום
נכתב ע"י pnina912100;1964548:
עוד דוגמא לכך- מעונות חרדים לא שומרים על זכויות ההורים כמו מעונות חילוניים,
אז זה לא אצל כולם,אבל זה כן תופעה אצל חרדים, וזה תופעה קיימת וידועה.
בדקת סטטיסטית????? יש לך ממצאים??
שונאת את כל ההנחות הלא מבוססות שמכפישות ציבור שלם בחוסר אחריות הגובל בפשע.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
יפה.
כשאני קוראת חומר על שיווק- ומרצים לי שכל עסק צריך למצוא נישה שהוא יהיה ייחודי- אני חושבת לעצמי- אם כל העסקים יעשו את זה איך ישארו יחודיים? מילא אומן או יוצר אבל בעסק שגרתי זה קשה.
כנ"ל לגבי עובדים-זה ציבור גדול- יש בו חלשים בינוניים, טובים ומעולים. עובד מעולה בעיני זה שילוב של כשרונות עם מוסר עבודה, נכונות, מאמץ וכו'
אבל גם הבינוניים צריכים להתפרנס, לא?

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י עט הדר;1964547:
עובדות המעונות-יום, המטפלות, הגננות וכו', לא יושבות על מחשב ואינן יכולות להגיב אז אהיה להם לפה:
למה מעון שמרוויח עשרות אלפי ש"ח נקי בחודש, נותן שכר מינימום על עבודה כ"כ קשה ומתישה.
כל יום בכל העיתונים מחפשים מטפלות. - תשלמו קצת יותר ותקבלו עובדות טובות...
זה שוב התחושה של ה"בוס" החרדי - אני עושה לך "טובה" שאני מקבל אותך לעבודה אצלי...

תפרידו בין מעסיקים פרטיים,
לבין מעסיקים ציבוריים.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י יהודית0;1964559:

לבדוק סטטיסטית זה עולה הרבה כסף :)
אבל אפשר לקבל התרשמויות כלליות מכל מיני במות.
נגיד בפורומים של פרוג ;)

דניאל נ

משתמש מקצוען
אף אחד לא חושב שהחרדים הם אנשים פחות טובים, אם נשווה אותם עם חילונים, מה היחס שלהם לנשים שלהם, פשוט שהחרדים בלי השוואה לחילונים,
הבעיה היא בשוק העבודה שיש אצל החרדים, בוס חרדי יודע שאם העובדת הספציפית הזאת תלך, יהיה המון קופצות אחרות על המשרה הזאת, אז אין לו שום ענין להעלות לה במשכורת, (על אף שזה לא ממש חכם כי עובדת שמרוצה בעבודה, מפיקה הרבה יותר מעובדת שלא)
וגם על החוק הוא לא ממש שומר,

חחח..
ואחר כך אתם כועסים על לפיד...
הוא יהנה לשוטט פה באתר

שלס

משתמש מקצוען

סטטיסטית שמה? שהמעונות החרדיים פחות שומרים על זכויות מול המעונות החילוניים?
בסדר, אז נאמר שגם החילוניים לא שומרים.

זה לא משנה את המציאות שכמעט כל הורה מכיר במעונות (וכמובן, בלי להכליל)

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י צילומנציה;1964570:
יפה.
כשאני קוראת חומר על שיווק- ומרצים לי שכל עסק צריך למצוא נישה שהוא יהיה ייחודי- אני חושבת לעצמי- אם כל העסקים יעשו את זה איך ישארו יחודיים? מילא אומן או יוצר אבל בעסק שגרתי זה קשה.
כנ"ל לגבי עובדים-זה ציבור גדול- יש בו חלשים בינוניים, טובים ומעולים. עובד מעולה בעיני זה שילוב של כשרונות עם מוסר עבודה, נכונות, מאמץ וכו'
אבל גם הבינוניים צריכים להתפרנס, לא?

ברור שלא כל העובדים יקבלו את השכר שבעשירון העליון.
יש התפלגות נורמלית, ויש ממוצע וכו' וכו'.
אבל כל אחד בעצמו, שבודק מה מעגל ההשפעה שהוא יכול להשפיע עליו (פרואקטיביות),
בדרך כלל יכול לעשות כמה וכמה צעדים כדי לשפר את מצבו בשוק התעסוקה.

בדוק ומנוסה.

לבן

משתמש סופר מקצוען
אף אחד לא חושב שהחרדים הם אנשים פחות טובים, אם נשווה אותם עם חילונים, מה היחס שלהם לנשים שלהם, פשוט שהחרדים בלי השוואה לחילונים,
הבעיה היא בשוק העבודה שיש אצל החרדים, בוס חרדי יודע שאם העובדת הספציפית הזאת תלך, יהיה המון קופצות אחרות על המשרה הזאת, אז אין לו שום ענין להעלות לה במשכורת, (על אף שזה לא ממש חכם כי עובדת שמרוצה בעבודה, מפיקה הרבה יותר מעובדת שלא)
וגם על החוק הוא לא ממש שומר,

וכל זה קורה כי חרדים לא מתלוננים.
עובד חילוני מקופח- מתלונן מול ארגוני זכויות עובדים, הורה חילוני שהמעון מזלזל בו- מיידע את הגופים ההמשלתיים
מי שלא מתלונן- מקבל שרות בהתאם

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים

לא בדקתי סטטיסטית, אבל כן שמעתי הרבה סיפורים,
שוב, אני לא חושבת שהמנהלים והבוסים הם אנשים לא טובים וזה בטוח גם אשמת הציבור החרדי ששותק למרות כל מה שעושים לו, אם הורים לא מתלוננים ומקבלים את כל מה שקורה, אז למה שהמצב יהיה שונה?
אצלינו היה כמה גנים של בית עיקב עם מצב מחפיר במיוחד, גן בנים עם כמעט 40 בנים בגילאי 3- ו- 2 גננות בלבד!
עוד גן לבנות בגילאי 4 עם 40 בנות, הגננות היו מתחננות להורים המתלוננים, תתלוננו, אתם חושבות שלנו זה קל? הם לא מקבלות יותר כסף, הם לא יכולות להשקיע ולהגיע לכל ילדה כמו שמגיע, ועל המצב בשרותים אני לא צריכה לספר...
ולמה זה? כי הבוס שם רוצה לעשות כסף וכמה שיותר, מבינה אותו, הורים לא אומרים כלום אז הוא ממשיך וגורף את הכסף לכיס.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
נכתב ע"י עט הדר;1964547:
עובדות המעונות-יום, המטפלות, הגננות וכו', לא יושבות על מחשב ואינן יכולות להגיב אז אהיה להם לפה:
למה מעון שמרוויח עשרות אלפי ש"ח נקי בחודש, נותן שכר מינימום על עבודה כ"כ קשה ומתישה.
כל יום בכל העיתונים מחפשים מטפלות. - תשלמו קצת יותר ותקבלו עובדות טובות...
זה שוב התחושה של ה"בוס" החרדי - אני עושה לך "טובה" שאני מקבל אותך לעבודה אצלי...

מתי לאחרונה ראית מאזן של מעון יום שאת כל כך בטוחה שהוא מרויח לא פחות מ"עשרות אלפי שקלים לחודש"?
בלי להתמצא בנושא המעונות אני יכולה לומר שאת כנראה טועה-
ואם לא-
אז פריאריות המטפלות- שתקום מטפלת יוזמתית ותפתח מעון זה לא כל כך מסובך וחסרים בלי סוף מעונות. עובדת פה שחזרה מחל"ד לא מצאה מקום פנוי לרפואה באף מעון. אם זה מיכרה זהב- רוצו לאסוף את הכסף- זה לא משרה שעוברת מדור לדור. כל אחד יכול.

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י לבן;1964586:
וכל זה קורה כי חרדים לא מתלוננים.
עובד חילוני מקופח- מתלונן מול ארגוני זכויות עובדים, הורה חילוני שהמעון מזלזל בו- מיידע את הגופים ההמשלתיים
מי שלא מתלונן- מקבל שרות בהתאם
אני לא מסכימה איתך,
במקומות עבודה חרדיים אם תתלונני יעיפו אותך מכל המדרגות....
אז בלית ברירה עובדים ומקבלים מה שהבוס החליט, או שמחפשים מקום אחר שווה יותר... (לאו דוקא מעונות)

יהודית0

משתמש רשום
נכתב ע"י גלבוע;1964573:
לבדוק סטטיסטית זה עולה הרבה כסף :)
אבל אפשר לקבל התרשמויות כלליות מכל מיני במות.
נגיד בפורומים של פרוג ;)

לזה קראתי חוסר אחריות הגובל בפשע.

שלס

משתמש מקצוען
לאחר כמה שנים שעבדתי אצל מעסיק, כעובד מצטיין שעושה לו עבודה של שתי עובדים, באתי לבקש העלאה. הוא סחב אותי חצי שנה, "שכחתי, לא הספקתי" עד שעשה טובה והעלה משהו.
נשארתי עם טעם רע, והחלטתי שיותר אני לא מבקש...
לאחר תקופה כשהרגשתי שהשכר לא מצדיק, פניתי מיד לחפש מקום עבודה אחר. כשהמעסיק שמע שאני חושב לעזוב הוא נלחץ, והסכים לשפר את השכר בלי ויכוחים.
מסתבר שהוא היה צריך אותי יותר ממה שהוא שידר, וכנראה שהעבודה שלי שווה תשלום נאה יותר כי הוא לא מפסיד עלי גם אחרי שהוא העלה. אבל כל זמן שאפשר לשלם פחות, למה לשלם יותר?
אבל - אולי הוא הרויח במיידית, אבל לא לטווח הרחוק. הוא כבר לחש לי באוזן שהוא צריך אותי בשביל לאייש משרה של עובד בכיר שפורש בעוד שנתיים שלש, ושכדאי לי להשאר. אני יודע שהנסיון והעבודה שלי חשובים לו מאוד. אבל כשהתחלתי לחפש עבודה גיליתי תחום שמדבר אלי, וכשאסיים את הלימודים שהתחלתי בהם אני מתכוון להגיד לו שלום.
כי בשורה התחתונה, אני בא לעבודה בהרגשה "כאן המקום שניצלו אותי קרוב לעשור", וכשיהיה לי מקום עבודה אחר שמתאים לי, אני לא יחשוב פעמיים.

mmn

משתמש רשום
נכתב ע"י צילומנציה;1964589:
מתי לאחרונה ראית מאזן של מעון יום שאת כל כך בטוחה שהוא מרויח לא פחות מ"עשרות אלפי שקלים לחודש"?
ואם לא-
אז פריאריות המטפלות- שתקום מטפלת יוזמתית ותפתח מעון זה לא כל כך מסובך וחסרים בלי סוף מעונות. עובדת פה שחזרה מחל"ד לא מצאה מקום פנוי לרפואה באף מעון. אם זה מיכרה זהב- רוצו לאסוף את הכסף- זה לא משרה שעוברת מדור לדור. כל אחד יכול.
לידיעתך ההשקעה הנצרכת לפתיחת מעון היא כ3 מליון ש"ח

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י צילומנציה;1964589:
ואם לא-

דווקא מכירה מקרוב את התהליך, וצריך סכום רציני כדי לפתוח מעון.
מנהלות מעון אכן מרוויחות יפה, אבל גם לא גורפות הון כפי שנהוג לצייר.
הן בהחלט לא אמורות להתחלק ברווחים שווה עם העובדות- הן פתחו מעון כדי להרוויח קרוב לגננת? ממש לא. הן צריכות לשלם כמה וכמה משכורות, ויכולות לשלם בהתאם. לא מצדיקה משכורות רעב ותנאים מחפירים, אבל אנשים נוטים לראות את התמונה של מעסיק- עובד באופן כל כך חד צדדי שזה מפעים.

ו.. אל תשכחו שלוקח לבעלות המעונים איזה חודש- חודשיים עד שהן מכסות עלויות, לא 'מתעשרים' בין לילה.

אהרן2

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אם יש השקעה כספית ו\או סיכונים בפתיחת העסק
זה אמור להחזיר תשואה

כלומר, רווח המנהל מורכב מתשואה על ההון שסוכן + משכורת על העבודה.

maty

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י userit;1964652:
ו.. אל תשכחו שלוקח לבעלות המעונים איזה חודש- חודשיים עד שהן מכסות עלויות, לא 'מתעשרים' בין לילה.

לפחות חצי שנה עד שנה...

בלון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
עבדתי בארגון חרדי ענק כמה וכמה שנים טובות. (סטטיסטית, סביר להניח שדיברתי עם חלק מהמגיבים כאן..) נתתי את כל כולי והייתי מהעובדים הטובים. (-כך גם נרמז לי ע"י ההנהלה)
מהיות שבאתי, ועד היום שפרשתי משם, קיבלתי בדיוק את אותו שכר. גם לא שקל העלאה.
פעם אחת העזתי לבקש העלאה והבוס מעליי גיחך עליי. זלזל באופן מוחלט.
וכן- התקציב שלהם היה גדול מאוד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה