משכנתא חדשה

rivkid

משתמש חדש
שלום,
אני צריכה לקחת משכנתא לדירה חדשה את הדירה הקודמת מכרתי.
הבנתי שיש כל מיני טריקים להוזיל את המשכנתא-כמו לקחת יותר הרבה ובסוף להחזיר או לקחת לפריסה של יותר שנים ואז לצמצם,יש פה מישהו שיכול להסביר לי את העדיפות בין שני הרעיונות האלה???

שלמה לב משכנתאות

ייעוץ משכנתאות מקצועי
מנוי פרימיום
הראשון זה טריק ידוע
השני ממש לא רעיון טוב

יועץ-משכנתא

משתמש פעיל
יכול להסביר טיפה יותר בהרחבה איך אני מריווחה בזה, פשוט לא כ"כ הבנתי...
הלקוח לוקח כמה מסלולים שונים
הבנק מסכים לתת חלק מהמסלולים במחיר (ריבית) זול יחסית בגלל שהוא מורווח כנגד זה במסלול האחר היקר יותר.

הרווח של הלקוח: את המסלול היקר פורע מייד כך שקיבל בפועל רק המסלול הזול.

נתי

משתמש חדש
אני קבלתי פריים ממש טובה (שזה מה שרציתי)
אבל הבנק רצה להוסיף מסלול צמוד (שאת זה לא רציתי לטווח הרחוק)
לקחתי יותר כסף ופרעתי מחסכונות + כסף מיותר של המשכנתא את המסלול הצמוד.
נשארתי עם פריים יותר טוב ממה שהייתי מקבל אם הייתי לוקח פחות כסף ורק בפריים.

rivkid

משתמש חדש
היום עוד משמשים בטריק הזה שלוקחים הלוואה יותר גדולה ואז פורעים חלק ?
אם כן מה הוא החלק היחסי שלוקחים יותר?לדוגמה הלוואה של 400000 דירה עולה יותר מ-2.5 מ.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הלקוח לוקח כמה מסלולים שונים
הבנק מסכים לתת חלק מהמסלולים במחיר (ריבית) זול יחסית בגלל שהוא מורווח כנגד זה במסלול האחר היקר יותר.

הרווח של הלקוח: את המסלול היקר פורע מייד כך שקיבל בפועל רק המסלול הזול.
אפשר לעשות את הטריק הזה, גם במשכנתא קיימת?
למשל, דירה של 3.5m, משכנתא 1.5m שמורכבת מחצי מיליון קצ, ומיליון פריים. להרחיב את המשכנתא בחצי מיליון של מל"צ, ועם הכסף ההוא לפרוע את הקצ, ולהשאר רק עם הפריים והמלצ. (ולמחזר עכשיו את הקצ למלצ אי אפשר, כי הבנק מתעקש על שליש קבוע).
אפשרי?

rivkid

משתמש חדש
מה אומרים על ההצעה הזאת?
חשבתי אולי להגדיל אותה ל-600000 לשים במסלול הראשון 40000 בריבית 4.7 ובמסלול השני 200000 ולפרוע מיד.
שווה או ניתן לקבל הצעות יותר שוות ??
1716111536275.png

rivkid

משתמש חדש
ברור שהצמוד ישמש רק כפיתוי ואפרע מיד,השאלה האם זה לא מסוכן לקחת את הכל באותו מסלול ?

ברור שהצמוד ישמש רק כפיתוי ואפרע מיד,השאלה האם זה לא מסוכן לקחת את הכל באותו מסלול ?
יש סיכון, ובעיקר לאחר שנתיים שאז יהי' נקודת השינוי, אך אם וכאשר אז גם יתאפשר למחזר ללא עמלות היוון,
ובכל מקרה אני לא רואה חלופות יותר טובות בתקופה הזאת, לא חושב שאפשר לקרוא להצמדה למדד פיזור סיכונים...
(בשביל הרוגע שלכם אפשר לנסות לבדוק מה תוכלו לקבל על מאה אלף פריים).

למשל, דירה של 3.5m, משכנתא 1.5m שמורכבת מחצי מיליון קצ, ומיליון פריים. להרחיב את המשכנתא בחצי מיליון של מל"צ, ועם הכסף ההוא לפרוע את הקצ, ולהשאר רק עם הפריים והמלצ. (ולמחזר עכשיו את הקצ למלצ אי אפשר, כי הבנק מתעקש על שליש קבוע).
אפשרי?
מצטרף לשאילה

נתיי

משתמש פעיל
אם יש לי 140 א קלצ בהקפאה ממכירת דירה קודמת האם אפשר להשלים עם המסלול הזה את השליש הקבוע לא צמוד שבנק ישראל דורש בדירה החדשה

אם יש לי 140 א קלצ בהקפאה ממכירת דירה קודמת האם אפשר להשלים עם המסלול הזה את השליש הקבוע לא צמוד שבנק ישראל דורש בדירה החדשה
כן.
(בנק ישראל אינו דורש שליש קבוע לא צמוד הוא דורש שליש קבוע)

נתיי

משתמש פעיל
אפשרי?
אני לא יועץ
אבל אני יכול להניח שבמצב הזה אחרי שהורדת את השליש הקלצ ואתה רוצה להרחיב את המשכנתא למלצר הבנק יגיד לך שאתה יכול להוסיף רק קלצ כדי לסגור את השליש הקבוע שחסר
אבל זה באמת מעניין אם זה אפשרי

rivkid

משתמש חדש
מה אומרים על ההצעה הזאת?
חשבתי אולי להגדיל אותה ל-600000 לשים במסלול הראשון 40000 בריבית 4.7 ובמסלול השני 200000 ולפרוע מיד.
שווה או ניתן לקבל הצעות יותר שוות ??
צפה בקובץ המצורף 1655095

ביקשתי מהבנק להגדיל את המשכנתא ל-600000 , 400000 במסלול הראשון משנה כל 2 לא צמוד ו-200000 קבועה צמודה ,על מנת לפרוע מיד את ה-200000 ולהשאר רק עם המשתנה ברבית 4.7 ,
1.איך אני מחשבת את העמלת פירעון מוקדם?
2.עדיף לשנות למשתנה כל 5 שנים ולא 2 ?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  17  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה