סיפור בהמשכים ככה הכרתי את החור השחור

אסתיאר

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בס"ד

זה היה רגע אחד, שהרגשתי פתאום שהרע ביותר הגיע, והמשהו המפחיד שפחדתי ממנו כל החיים, החור השחור הגדול, פשוט אחרַי עכשיו בריצה---

בתחילה לא התייחסתי. חשבתי, שאם אני אזוז לפינה, הוא יחלוף על פני, ואוכל להמשיך רגיל, אבל לא, הוא עדיין אחרַי, נעצר ועומד מולי. "שלום", הוא פלט, "למה את בורחת?", הוא ניסה לשאול בקול מפחיד. הצטמררתי. עניתי, שאני לא בורחת, אני רק עסוקה ושלא יבוא יותר, כי פשוט אין לי זמן, והמשכתי במנוסה, מקווה שהוא שמע, הקשיב והלך...

אבל לא, הוא אחרַי.

נכנסתי לחדר וסגרתי את הדלת, פתחתי את המחברת של העבודות היומיומיות שלי והתחלתי לעבוד – ואז הוא הופיע, רוקד בין השורות ריקוד באותה מנגינה ראשונה שהגיעה אלי ברגע הראשון שהרגשתי אותו.

עמדתי כבר וצעקתי: "די! לך כבר, מה אתה רוצה ממני?!".

הוא לא נבהל בכלל, וענה: "אני רוצה אותך".

"מה אתה רוצה ממני? מה עשיתי לך? למה אתה מציק לי כל הזמן".

"אני לא מציק, אני רק קיים בתוכך, את מתעלמת, והגיע הזמן שתתייחסי אלי.
כמה שנים עוד אני צריך לשתוק? הגיע הזמן שתראי אותי", הוא ענה.

"אני לא מסוגלת עכשיו", ניסתי לענות, "אני עסוקה, יש לי הרבה עבודה, אני מוצפת כל היום, ואין לי זמן, לך, פשוט לך... יש הרבה אנשים אחרים שמשעמם להם, הם ישמחו לקראתך, למה נצמדת אלי?"

אמרתי, לקחתי את תיק הצד שלי, ויצאתי מהבית במרוצה...

ירדתי את המדרגות של הבניין וקיוויתי לראות אנשים, אבל כמעט לא היו, הייתי ממש לבד.

עם דופק מהיר, רצתי לכביש הראשי, והגעתי לתחנת האוטובוס. חשבתי לתפוש את האוטובוס הראשון ולנסוע, לאן שהוא---

הייתי בטוחה, שלכאן הוא לא יגיע.

נסתי לאוטובוס הראשון שהופיע, בלי לדעת לאן ומה, התיישבתי מתנשפת וזקפתי את הגב עם חיוך מרגיע, עודדתי את עצמי: "זהו, עכשיו הכל בסדר, את יכולה להרגע"...

עברה לה נסיעה של חצי שעה, ובאמת הכל היה רגוע, שמחתי כל כך, הרגשתי שאני מתחילה לחזור חזרה לשלווה ולשמחה שבד"כ מלוות אותי, הכל ממש נרגע, הודיתי לעצמי על המחשבה לצאת החוצה, ושמחתי שעשיתי את הדבר הנכון. הרמתי את הטלפון להתקשר לשיחת עבודה חשובה, ואז הוא ענה.

"הלו", פתחתי.

"כן, שלום לך",

"מי זה?" שאלתי, לא מאמינה שזה הוא.

"זה אני, כן, אני. ניסית לברוח ממני. חבל לך, לא תצליחי, אני בתוכך, הסברתי לך".

"מה זאת אומרת בתוכי?"

"מי אתה בכלל?"

"בתוכך, כן".

"אני-את. את רק לא רואה אותי, אבל אני את".

"מה זזזאת אומרת את?"

"את. כן, את!"

"ומה אתה רוצה ממני?"

"רוצה אותך, את הלב שלך, לכמה דקות".

"מה זאת אומרת את הלב? זה מפחיד! מה תעשה לי שם?! אני לא מסוגלת בשום אופן, די, די, לך".

תחנה סופית , הגענו לרחוב המרכזי, ירדתי בצעדים קטנים ורצתי בצעידה מהירה, והוא אחרַי, מושך אותי ביד וצועק: "לא יעזור לך, אני כאן אחריך! אין לך איך לברוח! אני כאן, ואיתך"...

"אני לא מבינה למה אתה רודף אותי כל כך? לא מסוגלת לפגוש אותך, זה מפחיד אותי---"

"אתה מסכן, מכוער, לא אהוב, לא רצוי, למה שאתן לך את הלב שלי?" ---דמעות קטנות התחילו לטפס.

המשכתי במנוסה לבניין הכי גבוה שהיה שם, ועליתי הכי גבוה שאפשר. ושם פרצו הדמעות בחוזקה,

"אבא, תרחם עלי, אני לא יודעת מה קורה לי, אבל אני לא מסוגלת כבר".

"הוא רודף אחרי ולא מפסיק, זה מפחיד אותי, מאיים עלי, ממוטט אותי, אני חלשה".

ככה ישבתי דקות ארוכות, בוכה, מתחננת, מבקשת...

ופתאום שמעתי עוד קול, גם הוא דיבר: "כן, תרחם עלי, היא לא רואה אותי, אני כל כך מסכן לבד, היא לא מתייחסת, כואבים לי כל כך הרבה דברים, והיא משקרת שהכל טוב. אבא, תרחם עלי, שהיא תתחיל לראות גם אותי, ולא רק את כולם מסביב. אני לא יוכל יותר. אני מרגיש נחנק".

"מה? אתה ממש בוכה בגללי?" שאלתי בקול צרוד.

"כן. מה חשבת?! שנים אני אחריך ואת לא רואה..."

"היא משקרת, משחקת אותה גיבורה, חזקה, לא נפגעת, לא אכפת לה מכלום"---

"ואותי היא פוצעת, מסתירה, מעלימה. מתי היא תסכים לפגוש אותי, להיות איתי לבד, ולהקשיב לי?... אבא, תרחם עלי, אני לא יכול יותר לבד, אני לא יכול יותר".

הרכנתי את הראש, והבטחתי לנסות, שמעתי את השי"ת אומר לי: "לכי, אני מבטיח לעזור לך להיות שם, זה קשה, זה מפחיד, אבל את תתחילי לגלות הרבה דברים חדשים שלא ידעת מהם".

ירדנו יחד. מבטיחים להיפגש שוב...

נערך לאחרונה ב:

אסתיאר

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בס"ד

ב'

יום אחת כשישבתי על הספה הוא הופיע מחויך,

"שלום", אמר

"שלום" השבתי, קצת בבהלה נמוסית..

"מה שלומך היום, איך את"? שאל בחיוך לא אופיני...

"אני , בסדר, חושבת קצת.. אני אחרי פרויקט מאוד גדול, ואני חייבת קצת לנוח... נסתי לענות ולרמז לו, שיבוא פעם אחרת...

אבל כאילו הוא לא הבין, ולא שמע :""איזה יופי שאת מוצאת זמן למנוחה, זה חשוב, וטוב... ובכלל, אני שמח לפגוש אותך היום, הרבה זמן עבר מהפעם הראשונה"...

"ההא, כן גם אני שמחה", ניסיתי להגיד וגם להרגיש, כי גם קצת לא הרגשתי הכי נעים בעולם,

עוד פעם הכאב הזה שחונק בגרון, הרגשות הכואבים, ואני באמצע ואין לי זמן... מה יהיה.....

"את שמחה ממש, או שאת קצת בהתלבטות עדין לגביי"? כאן כנראה שהוא כבר הבין...

"אני שמחה, מבינה שזה נכון שניפגש, הבנתי שקצת התעלמתי מימך שנים, כאב לי לפגוש אותך, לא היה לי נעים, וגם עכשיו לא בדיוק טוב לי... אאה אתה יודע, זה לא נעים להרגיש כאב ואני אחרי פרוייקט מאוד רציני, שהיית שם אחראית על הכל, ואני צריכה עכשיו קצת להרגע... עניתי כמעט בבכי

"אז מה, את רוצה שאני ילך"? שאל וחשב לאבד אמון בניסיון הנוסף לדבר איתי...

"לא , אני רוצה להרגיש, זה חשוב לי... רק לא טוב לי, זה קשה לי"... אני לא מתעלמת בכוונה.

"את מבינה למה לא טוב לך? את יודעת למה זה לא בסדר שאת מתעלמת ממני? הצלחת להבין"? הוא שאל וקטע אותי באמצע...

"אא מזתומרת, הבנתי, לא ממש..הבנתי ...

"כשאת אומרת מתעלמת מימך, חשוב שתדעי, את מתעלמת מעצמך, אני זה את"!

"אבל איך יכול להיות שאתה זה אני"? דפקתי על הספה בעקשנות, "מה כל הרגשות הכואבים שלי, זה אני עצמי, זה לא משהו שהגיע פתאום ואפשר להעלים"?

"כן בדיוק", הוא ענה בסבלנות ובנחת "שום כאב שלך לא מגיע אליך פתאום ושום רגש של כאב לא חדש, הכל אצלך בלב הקטן שלך... הכל, זאת אומרת אני... אני שם ממתין לך בסבלנות... השאלה מה את בוחרת לעשות איתי, האם להרגיש את הכאבים שלי, לתת להם מקום ולטפל בהם, או לברוח מעצמך החוצה ולהמשיך לארגן את הפרויקטים שלך?"..

קמתי מהספה, לכיוון התיק, שלפתי את השוקולד, וברכתי שהכל... הרגשתי שהכאב מציף אותי בעוצמה...

"אז מה, אם אתה זה אני, איך יכול להיות שאני כל כך שקועה בפרויקטים עכשיו, ולא רואה אותך באמת"?

"כי למדת במקצעיות להתעלם ואת אלופה בזה, שנים את בורחת" קשה לך , את לא חושבת הרבה, ישר את לוקחת משהו ממתיק, חבילת שוקלד, שיחה עם חברה טובה, או קנית בסופרמרקט... וזהו כאילו הכל נגמר, עד הפעם הבאה.. גם עכשיו לקחת שוקולד...

הבעיה היא שזה לעולם לא יגמר הכאב, השוקולד יגמר עוד דקה שתיים שלוש... הוא יעזור מקסימום לעוד כמה שעות.. אבל הכאב רק גודל מיום ליום ונעשה גדול...

"תגידי לי, לא כואב לך"? שאל ברחמים

קשה לי, כואב לי, מאוד מאוד ...

החלון היה סגור, בחוץ ירד גשם חזק, ואיכשהו מצאתי גם את עצמי רטובה...

הוא הרגיש את הכאב, ניסה לחבק ותמוך להרגיע.....

זה מפחיד אותי... זה לא בטוח...

ובעצם, זה אתה, זה את, זה אני..

אז רגע, אתה בעצם... את ...

אתה.. זה אני .. אני זה את...

עברו כמה דקות שקטות ושוב פעם התחבקנו...

לא חשבתי שיש דרך אחרת, לא חשבתי שאפשר להרגיש כאב, ולהרגיש אחר כך כל כך טוב.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

פרק קמב א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה