הילד שלך חוזר בזמן?

אדים

משתמש רשום
מה עושים עם ילד שלא חוזר הביתה בזמן מהחיידר,
לא עוזר בקשות/ הבטחות/ עונשים...?

מדובר בילד חכם מאד, שובב, בן 9,
שוב ושוב, הוא מגיע אחרי שעה ויותר
בזמן האחרון הוא גם מגיע עם ריח של אש
הם הולכים קבוצת ילדים להדליק מדורות (!!!), הוא טוען שהוא "רק הסתכל"
אבל קרה גם לפני שבוע שהוא הגיע כולו רטוב, ואנחנו משערים שזה קשור איכשהו למכבי האש...:eek:

השארתי אותו יום אחד בבית, "אם אתה לא יודע לחזור בזמן, אי אפשר שתלך"
כמה פעמים גם ניסינו ללכת לקחת אותו, מה שלא ממש הגיוני מבחינת סדרי הבית שלנו לעשות כל יום, וגם לא תמיד מועיל, כמו היום, שהוא כבר הספיק "להתנדף" לפני שהגענו...
ואח"כ טען ש"הלך לחבר", מה שהוא יודע מצוין שאנו לא מרשים ללא רשות. (חוץ מהריח המדובר שהגיע איתו ביחד...)

תכל'ס- הוא חוזר על אותו סרט כמעט כל יום.
ואני פתאום חושבת שאולי זה נורמלי, הרי מסתבר שהוא לא לבד, והוא הולך עם חברים?

גם אצלכם זה קורה? או שהילד שלכם חוזר בזמן?
על דבר כזה צריך לפנות לייעוץ? או שאולי נסחפתי?

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
קני לו מתנה. שעון.
תני לו טווח. "תהיה בבית בין 4.10-4.30. אם לא תעמוד בלו"ז-יהיו השלכות(כלומר, תיענש.)"

זוהר טל

משתמש מקצוען
אמנם לא התנסיתי בזה עדיין
אבל ממה שאת מספרת, זה נשמע שהוא הולך לאסוף עצים למדורה.
אז זה כנראה משהו זמני, ויעבור לו אחרי ל"ג בעומר.
אולי תניחי לו עד אז?
(לא שאני מצדיקה משחקים באש, את הבעיה הזו צריך לפתור ולא את הבעיה של החזרה מאוחר הביתה)

אדים

משתמש רשום
נכתב ע"י זוהר טל;2085611:
(לא שאני מצדיקה משחקים באש, את הבעיה הזו צריך לפתור ולא את הבעיה של החזרה מאוחר הביתה)

ז"א שכשזה ללכת בלי רשות לחבר/ להסתובב עם חברים/ לטייל
זו לא בעיה שצריך לפתור?

data set

משתמש רשום
1. תבררי אצל האמהות של החברים האלה שהוא הולך איתם מה קורה שם, כדי לאמת את הענין.
2. הייתי עושה הכל כדי לעקוב אחרי הילד ללא ידיעתו (אולי מישהו חיצוני) ולדעת אחת ולתמיד לאן הוא הולך ומה באמת מעשיו. יש מצב שזה נכון אבל גם יש מצב שלא... ורצוי ללכת עד הסוף בקטע הזה כי הרחוב, בתוספת ילד עצמאי, עלול להיות מסוכן מאד. מה גם שהוא כנראה מצליח לעבוד עליכם...
3. "גבולות" היא מילת המפתח אך בגיל 9 ... התייעצו עם אנשי מקצוע מה עושים בנוגע לזה.

הרבה נחת!

sem

משתמש פעיל
נכתב ע"י אדים;2085603:

מצוי-כן. נורמלי- לא. יכול להיות שהוא הולך עם חברים באמת אבל גם יכול להיות שהולך עם ''חברים'' כאלו שלא היית רוצה שיפגש איתם.

לדעתי אסור לאפשר מצב שילד בן 9 (וגם יותר) יסתובב שעה בלי שלהורים יהיה מושג איפה הוא ומה הוא עושה.

כמו שכתבה רחלי ארט להציב לו לוח זמנים שאם הוא לא יעמוד בהם יענש בחומרה

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בטח שזו בעיה שצריך לפתור,
אמא לא יכולה לשבת מודאגת איפה הבן שלה מסתובב..
וילדים צריכים לדעת שאמא יודעת איפה הם נמצאים ועם מי הם מסתובבים, והם לא יכולים לשוטט כאוות נפשם.
הרעיון של השעון מעולה.
הבן שלי היה רוכב עם האופניים שעות, ולא ענין אותו כשאמרתי לו לחזור אחרי שעה.
מאז שקניתי לו שעון. הוא מדייק עם פספוס של 5-10 דקות.
(הוא עדיין מאחר לפעמים גם בשעה פלוס.. אבל זה כשהוא שכח את השעון בבית)

זוהר טל

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אדים;2085623:
זו לא בעיה שצריך לפתור?

ברור שלא.
אבל אמרתי כבר, שנראה שזה משהו זמני כי הוא הולך עם חברים לאסוף עצים,
לכן אמרתי שתחכי עד אחרי ל"ג בעומר ותראי אם זה ממשיך.
כמובן שאת לא חייבת לשמוע בקולי...;)
ואני גם לא יודעת מה אני אעשה כשהילד שלי בן 9, ולא יחזור הביתה.
בינתיים אני דואגת שהוא יחזור איתי הביתה, ומקסימום הוא נשאר לשחק מתחת לבנין.

שושי א.

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יש לי גם בן שעכשיו יהיה בן תשע וזה ממש לא נורמלי שילד בגיל הזה יסתובב או ילך לחבר ללא רשות.
אני ספציפית מחזירה כל יום אותו ואת אחיו בן ה- 7 מהחיידר אבל גם אם נותנים לילד בגיל כזה לחזור לבד חושבת שהוא חייב גבול ברור מתי הוא אמור לחזור הביתה.
במו שאמרו לפני אולי באמת תקני לו שעון ותעשי לו איזה מבצע... אולי עדיף באמת ללכת לכיוון של קבלת פרס אם הילד יחזור בזמן ופחות על עונש אם הוא יאחר.... (כמובן כשאין ברירה....)

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אולי לא לתת לו לחזור לבד אלא לשלוח אח גדול/אבא/שכן לקחת אותו מהחיידר.
אבל קודם לכן הייתי בודקת מה הסיבה לחזרה המאוחרת שלו.
האם הוא נסחף אחרי חברים? (פתרון אפשרי: לברר אילו חברים ולדבר עם האמהות שלהם).
האם הוא לא רוצה לחזור הבית מסיבה מסוימת? (פתרון אפשרי: אם משעמם לו, להבטיח לו שקודם יחזור, יאכל משהו, ואז תרשי לו לצאת. יכול להיות שהוא לא חוזר כי הוא יודע שלא תרשי לו אחכ ללכת. עדיף לו לחזור מאוחר מאשר להתקל בהתנגדותך).
האם הוא סתם רחפן?
חברים מאיימים עליו?
הוא רוצה להיות יחד עם החבר'ה וחושש שאם לא ילך, לא יהיה חלק?
הוא אוסף למדורה? (אם ככה, תגידי לו: אני מרשה לך לאסוף למדורה. רוצה שתהיה לכם מדורה הכי גדולה. יכול להיות שיש לי שולחן ישן שאני לא צריכה או שאבא יסע למצוא צמיגים ישנים, אבל אני רוצה שתחזור קודם הביתה, תאכל משהו ותצא לאסוף).
בקיצור, כדי לפתור בעיה צריך להכיר אותה.

חשבת

משתמש רשום
בגיל 9 הוא לא "עובד" עליך . הוא פשוט לא מצליח להתאפק ואחר כך מנסה להסתדר, וזה באמת קשה לעזוב את כל החברה שהולכים לאסוף למדורות, הפיתוי מידי גדול,
מצד שני, אם הם מתעסקים באש- אין לך ברירה אחרת. ולדעתי תערבי את הרבה או ההנהלה בעניין זה. נשמע שזו לא בעיה אישית שלו, אלא כיתתית.

א.ד.

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אצלינו - אין מצב שילד לא חוזר ראשית הביתה אחרי הלימודים.
וגם ילדים שהיו מנסים לאחר, זה אחד מהכללים הכי הכי ברורים בבית שלנו ועל כלל לא מוותרים ולא מעגלים פינות.
היינו אומרים לילד: דבר ראשון מגיעים הביתה ואומרים שלום. אחר כך לא אכפת לנו שתלך. אבל צריך להגיד לאן הולכים בדיוק ואם יש שינוי באמצע. קרי: 'רציתי ללכת לחבר פתאום' צריך רשות מיוחדת.
כלל נוסף זמן העליה הביתה צריך להיות קבוע שאותו לא מפספסים.
היות שכך, הכללים מאד מאד ברורים גם לנו וכמובן לילדים. ולכן האיחורים גם לאלו 'פורצי הגבולות' הם מזעריים ממש עד בלתי קיימים.
ואגב, אש, מחוץ לתחום ממש. עדיף שהילד יבכה קצת מאשר שאתם תבכו הרבה. ח"ו.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
ואני מוסיפה:
הורים אמורים לדעת היכן הילד שלהם שוהה בכל רגע נתון.
אין כזה דבר לא לחזור הביתה, או שאמא לא תדע איפה אתה.
הבת שלי בגיל שלו הולכת לחברה, והם יוצאים לגינה, היא מתקשרת אליי לשאול אותי רשות.
אני מרשה בכיף ללכת. אבל רוצה לדעת שהם נמצאים במקום בטוח.
ואחרי מה שקרה בנחלאות- אני אפילו לא מתלבטת פעמיים.

אדים

משתמש רשום
נכתב ע"י א.ד.;2085689:
אצלינו - אין מצב שילד לא חוזר ראשית הביתה אחרי הלימודים.
וגם ילדים שהיו מנסים לאחר, זה אחד מהכללים הכי הכי ברורים בבית שלנו ועל כלל לא מוותרים ולא מעגלים פינות.
היינו אומרים לילד: דבר ראשון מגיעים הביתה ואומרים שלום. אחר כך לא אכפת לנו שתלך. אבל צריך להגיד לאן הולכים בדיוק ואם יש שינוי באמצע. קרי: 'רציתי ללכת לחבר פתאום' צריך רשות מיוחדת.
כלל נוסף זמן העליה הביתה צריך להיות קבוע שאותו לא מפספסים.
היות שכך, הכללים מאד מאד ברורים גם לנו וכמובן לילדים. ולכן האיחורים גם לאלו 'פורצי הגבולות' הם מזעריים ממש עד בלתי קיימים.
ואגב, אש, מחוץ לתחום ממש. עדיף שהילד יבכה קצת מאשר שאתם תבכו הרבה. ח"ו.

אנחנו לא מעגלים פינות, והכללים עצמם ברורים היטב, גם לו עצמו,
וגם ליתר הילדים. שיודעים לחזור בזמן.
רק לו כל פעם יש תרוץ חדש.

והאש-זה משהו מהשבועיים האחרונים, וזה כבר הקש ששבר את גב הגמל, מבחינתי.
אולי זה בתור "חזרות לל"ג בעומר"?
אבל הוא ילד מאד חכם, מבין היטב את הסכנה, ואני פשוט לא יודעת מה עושים.
כמה שדיברנו, ואפילו הענשנו, והוא מבטיח, יום למחרת- כאילו כלום לא דובר.

אבל שוב- הבעיה היא בכלליות האיחורים, האש זה תוספת השמן למדורה.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י RacheliArt;2085608:
קני לו מתנה. שעון.
תני לו טווח. "תהיה בבית בין 4.10-4.30. אם לא תעמוד בלו"ז-יהיו השלכות(כלומר, תיענש.)"

עונש זה לא רק עונש , אלא יכול להיות גם מניעת רווח.
כמו למשל - אם אמור להיות בבית בשעה אחת וחצי. בשעה אחת וחצי מחלקים למי שבבית קרטיב.
מישלא נמצא מפסיד.
משהו מאד עניני.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
ילדים שמשחקים באש.
1. ביום שריפת חמץ שיחקו ילדי השכנים באש של שריפת חמץ ומשם עברו לנסיונות הצתה של כל מה שנמצא באיזור. והחומר בעירה הכי חמוד שיש זה שריפת פחי אשפה. הם הציתו 4! ושכן שלף משם 2 שעדיין לא נגעו בהם. ופטריית העשן הענקית 'חיממה' את בניינינו כל החג. לא היה ניתן לפתוח חלון כדי לנשום אויר. עם תום ימי החג פנו השכנים לעירייה שידאגו לפחים חדשים. תשובת העירייה ענתה שחובת הדיירים לקנות פחים. כל פח עולה כ1000 ש'. פנו השכנים להורי הילדים שטענו ש... קטן פטור.

2. שכנה אחת שבנה יצאה לאסוף קרשים. היא אסרה עליו לחלוטין את הענין. אבל... הבטיחה לו נסיעה לירושלים למדורות הגדולות. וזה מחזיק אותו. היא מספרת שעם הגדול שלה היא עברהה אותו דבר. והיא הבטיחה לו נסיעה למירון בל'ג בעומר. ועבד מצוין. לא דיבר לילד מדורות.

3. פעם מנהלי התתי"ם אסרו על כך. למה זה הפסיק?

WEN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אדים;2085603:
מה עושים עם ילד שלא חוזר הביתה בזמן מהחיידר,
לא עוזר בקשות/ הבטחות/ עונשים...?

מדובר בילד חכם מאד, שובב, בן 9,
שוב ושוב, הוא מגיע אחרי שעה ויותר
בזמן האחרון הוא גם מגיע עם ריח של אש
הם הולכים קבוצת ילדים להדליק מדורות (!!!), הוא טוען שהוא "רק הסתכל"
אבל קרה גם לפני שבוע שהוא הגיע כולו רטוב, ואנחנו משערים שזה קשור איכשהו למכבי האש...:eek:

השארתי אותו יום אחד בבית, "אם אתה לא יודע לחזור בזמן, אי אפשר שתלך"
כמה פעמים גם ניסינו ללכת לקחת אותו, מה שלא ממש הגיוני מבחינת סדרי הבית שלנו לעשות כל יום, וגם לא תמיד מועיל, כמו היום, שהוא כבר הספיק "להתנדף" לפני שהגענו...
ואח"כ טען ש"הלך לחבר", מה שהוא יודע מצוין שאנו לא מרשים ללא רשות. (חוץ מהריח המדובר שהגיע איתו ביחד...)

אתם גרים כנראה בבני ברק כל יום הרבה ילדים מדליקים את העצים בשטח הריק של פונבי'ז
באדמו"ר מגור פינת אדמו"ר מצאנז כי בדיוק אתמול טיפלתי שם בילד שהחבר רק דחף אותו לכיון האש והוא רק נכווה בידיים ומתי ששאלתי את האבא איך בתור אבא הוא נותן לילד שלו לשחק שם אז הוא אומר לי מה אכפת לי כל שנה משחקים שם עם אש:eek:.

אדים

משתמש רשום
נכתב ע"י מלפפון;2085678:
הוא רוצה להיות יחד עם החבר'ה וחושש שאם לא ילך, לא יהיה חלק?

נכתב ע"י חשבת;2085682:
בגיל 9 הוא לא "עובד" עליך . הוא פשוט לא מצליח להתאפק ואחר כך מנסה להסתדר, וזה באמת קשה לעזוב את כל החברה שהולכים לאסוף למדורות, הפיתוי מידי גדול.

יש סיכוי שאכן כאן נמצאת הנקודה,
אבל איך מתמודדים מול רצון של ילד להיות עם החברה?
אני אומרת לו להביא חברים, והוא אכן מביא לפעמים,
אבל כמה כבר מעניין אותם לשחק בבית?(ודווקא יש פה מבחר מכובד של משחקים)
זה בנים- הרבה יותר אקשן להסתובב בחוץ.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י אדים;2085623:
זו לא בעיה שצריך לפתור?

ממש לא!!!
אין דבר כזה, ילד חייב לדעת שמהחיידר הולכים ישר הביתה, אין ללכת ללא רשות של אחד ההורים לשום מקום.
ה' ישמור ויציל.
אם לא יודעים איפה הילד, אם חלילה יהיה בצרה לא נדע שהוא צריך עזרה.
ובנוסף כשיגדל אם עכשיו הוא לא לומד לחזור מיד, מה יהיה כשיהיה בן 14,? רק יחמיר.
לא יהיה שליטה בכלל מתי הוא בא והולך.

מה שכן הייתי עושה זה לדבר עם הילד בצורה רגועה , שאנו ההורים אוהבים אותו מאד ודואגים לו ורוצים לדעת שתמיד טוב לו, ולכן אם הוא לא חוזר מיד הביתה מהחיידר זה מדאיג כי אנחנו לא יודעים איפה הוא.

בהלצה הוספתי פעם, שאם למשל בא לי פתאום לתת לו ארטיק ענק,ואני לא יודעת איפה הוא,איך אתן לו? לאן אביא את זה?:p

מאד כדאי לנסות לברר מה מעקב אותו מלהגיע בזמן או מה מעסיק אותו.
למשל מדורת ל"ג בעומר,הגיוני שירצה לאסוף,
לקבוע כללים עד מתי , עם מי הולך, איפה ? מתי חוזר.
ביחד איתו ,ולא רק הכתבה , שירגיש שמבינים את הצרכים שלו.
והאיסור המגיע ממקום שבאמת רוצים בטובתו ודאגתו.

אחד מילדי (כמעט 8) שאהב מאד לשחק באש,ובינינו .. מי לא אוהב:rolleyes:
זה יפה ומהמם , צבעוני ומרצד כזה...
הסברתי לו מאד יפה מה אש יכולה לעשות , ואיזה צער למשפחה שכל הציוד שלה נשרף עם ירידה לפרטים האישיים שלהם דווקא אם חלילה זה נאבד ואיננו יותר.
כאב הכויות.
וגם ההבנה שאני מסכימה איתו שזה כיף לשחק! אני גם אוהבת, אבל זה מסוכן.
המשחקים באש פסקו מאותו יום.:)

בקיצור.

הבנת הילד למניעי המעשה עם נסיון לאפשר בגבולות המותר.
והעמדת הגבולות בצורה עקבית וברורה.

מלימירי

משתמש פעיל
אם כבר פתחתם את הנושא הזה..
אני חושבת שילדים בגילאים האלו עדיין חייבים שמירה ומעקב של ההורים
ליד הבית שלי יש אתר בניה וכל יום אחה"צ אני רואה שם ילדים בגילאי 8-10 נכנסים לשחק
לא עוזר שאנחנו (השכנים) אומרים להם לצאת, וככה הם מסתובבים שם כל יום עם כל הסכנות (פיגומים, ערבים שנשארים שם לישון וכו...) בזמן שההורים שלהם בטוחים שהם רק הלכו לשחק למטה
כשהילדים שלי יהיו בגיל הזה אני לא חושבת שאתן להם יד חופשית בשעות אחה"צ

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה