הילד שלך חוזר בזמן?

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
לא קראתי את כל האשכול, אבל לגבי ילדים שמבעירים אש ל'הנאתם':

לאו עכברא גנב, אלא חורא גנב.

אם היה ברור לנו המבוגרים, שאין כזה דבר שילד יבעיר אש וישרוף חפץ כלשהו ברשות הרבים - זה לא היה קורה כי המבוגר הראשון שהיה עובר בסביבה והיה רואה את זה מתחיל - היה מניס אותם בגערה ובתמיהה אמיתית של 'השתגעתם..?'

אולי הגיע הזמן לחנך אותנו, המבוגרים - להיות קצת אכפתיים למה שקורה סביבנו ולנטוש את גישת ה'מה זה קשור אלי?'

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י msphoto;2088710:

אם היה ברור לנו המבוגרים, שאין כזה דבר שילד יבעיר אש וישרוף חפץ כלשהו ברשות הרבים - זה לא היה קורה כי המבוגר הראשון שהיה עובר בסביבה והיה רואה את זה מתחיל - היה מניס אותם בגערה ובתמיהה אמיתית של 'השתגעתם..?'

אולי הגיע הזמן לחנך אותנו, המבוגרים - להיות קצת אכפתיים למה שקורה סביבנו ולנטוש את גישת ה'מה זה קשור אלי?'

ולמה נראה לך שילד כזה יעשה את זה ליד מבוגר?:eek:
וכל מבוגר נורמלי שיראה כזה דבר-לא יתעלם :cool:
ואם הילד חצוף במיוחד? - אין למבוגר מה לעשות, מלבד מלהזמין משטרה.(מדינת חלם או מדינה שמגנה על יושביה - איך שתרצו לקרוא לזה..)

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י msphoto;2088710:

מסכימה עם זה שהכל מתחיל מההורים.
כמו גם החינוך לניקיון סביבתי.
אם אנחנו נתנהג באכפתיות כלפי הסביבה, נטרח לנקות עם העזיבה שלנו, ולא נשליך עטיפות בפארק רמת גן, רמת הניקיון גם בגינות בערים החרדיות תשתנה לטובה.

אני מתפלצת כל פעם לראות משפחות (חרדיות וחילוניות) שמגיעות למקום נקי, ולאחר לכתן נשארות מצות, עטיפות של איגלו ותפוצ'יפס, בקבוקים ריקים, ולפעמים אפילו טיטול מסריח.
קשה לכם ללכת עד הפח? תביאו מראש שקית זבל.

אני מקפידה לנקות אחריי כל פעם את הספסל בגינה. קמה, מסתכלת סביבי, אוספת עטיפות, ומשליכה לפח. אומרת לילדים: זהו, הכל נקי? לא השארנו בלגן? והולכים.

לגבי שריפות- עוד אין לי בנים בגיל הזה, כך שאני לא יכולה לדעת. בטוחה שלא ארשה לשחק באש. ובעיקר- אני משתדלת להיות אחראית למעשים של הילדים שלי. אם שכן יתלונן שילד שלי הפריע לו עם הבערת אש או אפילו חוצפה, לא אצדיק את הילד. (גם לא אאשים אותו מיד, אלא אבדוק מה קורה). חינוך מתחיל מהבית. ביחס למבוגרים, בהתחשבות בסביבה ובאחריות למעשים שלנו ולהשלכות (זבל:)).

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
צודקת בכל מילה!!!

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י נחל;2088662:
ברור שמותר ולפעמים חובה למנוע בכוח מטרד שהוא סכנה.
אבל אם זה סתם מרגיז?
איסור דאורייתא לבייש.
איסור דאורייתא להכות.
איסור דאורייתא להונות בדברים.
ילד נכלל לגמרי באיסור.
במילים אחרות - אם אדם מתעצבן על ילד שהוא לדעתו חסר חינוך, והוא מבייש אותו, או מכאיב לו, הוא עובר על איסור תורה.
ומי שחושב שיש היתר חינוכי או אחר, אדרבה, שישאל מורה הוראה.

הזכרת לי שבבין הזמנים נסענו לאזור מירון. נכנסנו לאחד המושבים בסביבה.
ילד רכב על אופניו, אנחנו באנו לפנות והוא הסתכל עלינו ולא על האוטובוס שנסע לימינו, לא שם לב אליו, ונסע לתוך הגלגלים של האוטובוס. זה היה מפחיד!
בנס הנהג שם לב ובלם. בשניה האחרונה.
הילד אפילו לא ראה איזה נס קרה לו. הוא רק נתקע קלות באוטובוס..
הנהג עצר והיה המום כמה דקות ללא תזוזה.
לאחר מכן הוא כנראה צרח על הילד האם הוא רוצה להתאבד.
חנינו ליד המכולת, והילד נכנס לשם. אמרתי לו: היה לך נס. אתה צריך לברך הגומל.
והוא עונה: אז מה, אז אני אמות. כן, אני רוצה להתאבד.
אמרתי לו: הי, אתה דווקא נראה נחמד, לא ממש בא לנו שתתאבד פה.
והבנתי שהוא אפילו לא ראה את עוצמת הנס, רק עסוק בפגיעה מנהג האוטובוס.
ברור לי שאמא שלו גם לא תשמע עד עולם על הנס הזה כי הוא לא יטרח לספר לה.
לא מאשימה את נהג האוטובוס, גם לא את הילד. זה ישוב שנוסעי בו הרבה על אופניים.
כן מאשימה את ההורים. תגידו שלא נוסעים בכביש. גם אם כל השכנים כן.
תתחילו את החינוך מכם. מהבית.

הבעיה עם הורים כאלו שהם עוד מוצאים לנכון להאשים את ילדיהם.
שכנה שלי השאירה יום אחד את בעלה לביביסיטר.
הבעל הלך למעריב והקטן התעורר משנתו. הבת שלי שהתה אצלם (בת 8, חברה של הבכורה שם), והתקשרה אליי בהסטריה שהן לא יודעות מה לעשות. ושאולי הם יביאו אותו אליי כדי שארגיע אותו.
ואז ראיתי מהחלון את האבא משוחח עם בעלי מתחת לבית בשאננות.
אמרתי לבת שלי בטלפון שתגיע לאבא שלה ותקרא לו. (הוא השאיר לה את הפלא' ולכן לא היה איך להשיג אותו). הבת שלו הגיעה והאבא אמר לה: "השארתי אותך לשמור על הילדים. למה הגעת לכאן"?
ממש כעסתי עליו. אמרתי לבת שלי שאני לא מרשה לה להישאר לבד בלי רשות ממני.
אתה הולך למעריב? בכיף. תהיה אחראי, ואל תשאיר את הילדה שלי כביביסיטר בשעת ערב ותדבר עם השכן בניחותא.
והכי הכעיס אותי שהוא עוד מאשים את הילדה.
מה אתה רוצה? היא אחראית עוד יותר ממך!

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י מלפפון;2088774:
מסכימה עם זה שהכל מתחיל מההורים.
כמו גם החינוך לניקיון סביבתי.
אם אנחנו נתנהג באכפתיות כלפי הסביבה, נטרח לנקות עם העזיבה שלנו, ולא נשליך עטיפות בפארק רמת גן, רמת הניקיון גם בגינות בערים החרדיות תשתנה לטובה.

אני מתפלצת כל פעם לראות משפחות (חרדיות וחילוניות) שמגיעות למקום נקי, ולאחר לכתן נשארות מצות, עטיפות של איגלו ותפוצ'יפס, בקבוקים ריקים, ולפעמים אפילו טיטול מסריח.
קשה לכם ללכת עד הפח? תביאו מראש שקית זבל.

אני מקפידה לנקות אחריי כל פעם את הספסל בגינה. קמה, מסתכלת סביבי, אוספת עטיפות, ומשליכה לפח. אומרת לילדים: זהו, הכל נקי? לא השארנו בלגן? והולכים.

המשפחה של אשתי עושה בכל פסח ערב משפחתי גדול בגני יהושע
בסוף כל מפגש כזה אני מכריז לילדים על מבצע ניקיון בתשלום, כל ילד שאוסף 25 פריטי אשפה מקבל שקל.. שקיות זבל אני מביא מהבית
תוך 5 דקות כל האזור מבריק והם מחפשים לכלוכים גם אצל השכנים..

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הסיפור מוכר וזמני מאוד,
כלומר, הילדים החמודים שאוספים את האשפה עכשיו, יהיו אלו שישליכו מחר את הזבל שוב באזור, משתי סיבות:
1. כי ככה הם התרגלו מאז האיגלו הראשון בגיל שנה.
2. לא איכפת להם שוב לאסוף אשפה ולהרוויח עוד כמה שקלים...

לדעתי מדובר בחינוך בסיסי, כי זה פתרון זמני ותו לא.

מנסיון מר, לצערי
סליחה לא הבנתי נכון את הנקרא, חשבתי שנתתם שקיות אשפה לניקוי כללי (לא באופן ח"פ אחרי ארוע) ולא ספציפי.
הדברים נכתבו על "נקיון ער"פ" של שכונות מגורים רגילות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  17  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה