התייעצות האם נמצא הפתרון איך לא להפסיד את זכאות מחיר למשתכן - דירה בהנחה?

גרוינעם

משתמש צעיר
כידוע, מחוסרי דירה בלבד זכאים להכנס לתכנית מחיר למשתכן - דירה בהנחה.
התכנית כשלעצמה מבורכת מאד, אולם, זוגות רבים ממתינים ולא רוכשים דירה, כיון שאינם רוצים להפסיד את זכאותם.
חשבתי על רעיון, ורציתי לשמוע מהמומחים האם הוא נכון - חוקית, והאם הוא רלוונטי - מעשית.
כל עוד שאין לאדם יותר מ33% בדירה הוא עדיין נחשב כמחוסר דיור. במידה ושלושה זוגות יצטרפו יחדיו וירכשו דירה זכאותם לא תתבטל. (האם זה נכון חוקית? @עו"ד נתן רוזנבלט )
-----מאידך צריך לבדוק האם הם יחוייבו במס רכישה - 8% או שמכיון שהם למעשה מחוסרי דיור הם לא יחוייבו במס זה.
מה אומרים המומחים?
@חני שטיגליץ
@עו"ד נתן רוזנבלט
@נדלן פריפריה
@השקעות R הון
@ירמי ולדמן
@עלי דפנה

גרוינעם

משתמש צעיר
התכנית כשלעצמה מבורכת מאד, אולם, זוגות רבים ממתינים ולא רוכשים דירה, כיון שאינם רוצים להפסיד את זכאותם.
חשבתי על רעיון, ורציתי לשמוע מהמומחים האם הוא נכון - חוקית, והאם הוא רלוונטי - מעשית.
כל עוד שאין לאדם יותר מ33% בדירה הוא עדיין נחשב כמחוסר דיור. במידה ושלושה זוגות יצטרפו יחדיו וירכשו דירה זכאותם לא תתבטל. (האם זה נכון חוקית? @עו"ד נתן רוזנבלט )
-----מאידך צריך לבדוק האם הם יחוייבו במס רכישה - 8% או שמכיון שהם למעשה מחוסרי דיור הם לא יחוייבו במס זה.
מה אומרים המומחים?
@חני שטיגליץ
@עו"ד נתן רוזנבלט
@נדלן פריפריה
@השקעות R הון
@ירמי ולדמן
@עלי דפנה
@מקצועי בנדל"ן
@משקיע חכם

חיה10

משתמש צעיר
נא לא לסמוך עלי.
נראה לי שמס רכישה לא יהיה.

אבל, וזה אבל די גדול, ברגע שימכרו את השליש הזה, יהיה מעתה מס שבח על שאר הדירות בבעלותם.
ובמקרה של דירה בהנחה שהרבה פעמים בונים על מכירת הדירה, זה משמעותי.

גרוינעם

משתמש צעיר
נא לא לסמוך עלי.
נראה לי שמס רכישה לא יהיה.

אבל, וזה אבל די גדול, ברגע שימכרו את השליש הזה, יהיה מעתה מס שבח על שאר הדירות בבעלותם.
ובמקרה של דירה בהנחה שהרבה פעמים בונים על מכירת הדירה, זה משמעותי.
לא מספיק מבין.

אני חושב שמס שבח נגבה עבור כל דירה ולא משנה אם היא ראשונה או שניה, אולם למשפרי דיור שקונים בתוך תקופה מסוימת דירה אחרת יש פטור ממס זה.

גרוינעם

משתמש צעיר
זה מתכון לכל מיני תסבוכות. כמו טאבו משותף אבל עם עוד שותף.
אני בעיקר שואל על כל העסקאות שיוצאות עכשיו 15% והיתרה במסירת הדירה וכולי. שם לא צריך עכשיו להשקיע כ"כ הרבה כסף, ובעוד כמה שנים מוכרים את הדירה הלאה.
השאלה שלי היא האם מי שקונה דירה כזו על הנייר מאבד את זכאותו, במידה והוא יקנה אותה עם עוד שני שותפים.
אמנם יש גם בזה סיכונים לגבי השותפים האחרים כמו שיש בטאבו משותף אך עדיין יש הבדל כי כאן מדובר על דירה על הנייר.

אני בעיקר שואל על כל העסקאות שיוצאות עכשיו 15% והיתרה במסירת הדירה וכולי. שם לא צריך עכשיו להשקיע כ"כ הרבה כסף, ובעוד כמה שנים מוכרים את הדירה הלאה.
השאלה שלי היא האם מי שקונה דירה כזו על הנייר מאבד את זכאותו, במידה והוא יקנה אותה עם עוד שני שותפים.
אמנם יש גם בזה סיכונים לגבי השותפים האחרים כמו שיש בטאבו משותף אך עדיין יש הבדל כי כאן מדובר על דירה על הנייר.
לא קוראים לזה שליש דירה.........

מיכי82

משתמש פעיל
מה אומרים המומחים?
@חני שטיגליץ
@עו"ד נתן רוזנבלט
@נדלן פריפריה
@השקעות R הון
@ירמי ולדמן
@עלי דפנה
העיקר שנתניהו הבטיח לפני הבחירות השקעה עוקבת מדד הדיור (למי שזוכר)

מעשי

משתמש צעיר
לא ברור מה הכוונה שיהיה מס שבח על שאר הדירות שבבעלותם, לא הבנתי את הניסוח,
מס שבח משלמים כשמוכרים דירה שניה.
ולכן
אם ימכור קודם את השליש יהיה מס שבח על השליש
ואם ימכור קודם את הדירה של מחיר למשתכן לא יהיה מס שבח על הדירה.

מה יהיה?

משתמש רשום
מה אומרים המומחים?
@חני שטיגליץ
@עו"ד נתן רוזנבלט
@נדלן פריפריה
@השקעות R הון
@ירמי ולדמן
@עלי דפנה
האם זה שאלה תיאורטית ?
או שאלה עם השלכות מעשיות
אני בכל אופן
שואלת מעשית לא תיאורטית
..

גרוינעם

משתמש צעיר
מכירה באופן אישי אחד שיש לו שליש בוילה בבית שמש ( סיני - מי שמכיר )
( שהחלק שלו זה בגודל של 80 מ"ר גר שמה רגיל משפחה עם ילדים.. )
ועדיין נרשם למחיר למשתכן !
במס רכישה הוא חוייב, או שהיה לו פטור דירה ראשונה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה