בני ברקיות - שביתה בגני עירייה החל מיום שני

לילי 1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;2487995:
כן,
אבל יש משהו מוזר בזה שמצפים מנשות פרוג לרחם על אנשים שאמורים לעבוד עד ערב פסח,
בזמן שרובינו עובדות עד החג ממש, ואם ניקח ימי חופש זה יהיה רק על חשבוננו. (אולי אולי הבוסית הנחמדה תשלם על יום שרפת חמץ).

זה שהסייעות מרוויחות מעט מדי, זה סיפור אחר ועצוב. עליו באמת ראוי למחות.

אבל לעבוד בניסן? כולנו עובדות. לעבוד בתמוז? כולנו עובדות.
אני חושבת שהראיה הזו היא קצת צרה, קצת מתוך הביצה והקשיים שלנו (גם אני עובדת עד הרגע האחרון)
ראוי לזכור שההוראה ונספחיה הם עבודות מבוקשות בציבור שלנו
לא בגלל השכר
לא בגלל היוקרה (כסייעת)
לא בגלל נוחות או קלות העבודה

סיבה אחת היא- ההתאמה לחייה של אם בישראל

וכשמבטלים גם את זה, ניטל העוקץ.
אם היו מתגמלים יותר, ניחא. אם היו מכבדים יותר או דורשים פחות במקומות אחרים- גם טוב

לא זה ולא זה? מידת הרחמים מתעוררת אצלי

(אבל אני גרה בירושלים ואני בהחלט חוששת שאם יגע בי, הרחמים יהפכו לזעם)

מזמור לתודה

משתמש רשום
נכתב ע"י חני יוספי;2487383:
1. מי שהחל במהלך של פתיחת גנים של עמותות - זה לא ראש העיר הנוכחי, ומי שעשה את זה - אין לו מחילה!
2. סייעות חתמו על X ימי עבודה, היו כמה שנים שראשי עיר לא דרשו לעבוד את מה שחייבים, בא ראש עיר ומחייב לעבוד לפי החוזה, אפשר לראות את זה בהרבה צורות, אני רואה פה משהו סביר לחלוטין וכולל מימד של שמירה על הקופה הציבורית.
3. השבתת גנים בגלל שדרשו ממך לעבוד לפי החוזה? לא נשמע מידתי בכלל.

מצטרפת לכל מילה של הניקית חני יוספי!
לא חושבת שראש העיר פועל בניגוד לחוק,

ואם נתחיל לרחם על הסיעות אז קודם כל נרחם על עובדות מעון!!!!
ונמשיך לכל העובדות מחוץ לביתן שעובדות עד ערב פסח ממש!! ( ועוד השנה העשירי לחודש יוצא בליל הסדר , ( וכל החשבות שכר עובדות עד הדקה ה100 !!!)

ומה זה לעשות שביתה על חשבון ההורים?? - בשביל זה יש הסתדרות???
שתפעיל כח אחר!!
לא על חשבונינו!!!
לא צריך הסתדרות בשביל שביתה ע"ח ההורים!!!

עין טב

משתמש פעיל
להלן מידע הידוע לי:
ראש העיר המשיך במהפכת קודמיו, מהפכה שנגזר עליהם מהשלטון, להבריא את העיר. לאור זאת הם פעלו למנף את צפון העיר במגדלים, איזורי תעשיה וכו'. ואל תשכחו שמדובר בעיר שחמישים אחוז משלמים ארנונה רק 10 אחוז ועוד רבים אחרים שאומרים אם כולם לא משלמים למה אני כן ישלם. ואז כשהעיריה הגיעה למצב קופה יפה, פתאום לאט לאט מגלה ראש העיר שהכל מתאייד לו מתחת לאצבעות. לבקשתו בודקים אנשי הלשכה את מצב הכספים, ומתברר ששמונים אחוז! מהתקציב הולך ל-5 אחוז מהתושבים, כלומר לגני הילדים. ושאף אחד לא ירמה את עצמו, זה לא סוד שלעבוד בגני ילדים של העיריה זה מכרה זהב, אין כאלו משכורות בשום מקום בארץ!!!. בהמשך מתברר גם שהגננות חוגגות, מגיעות מתי שבא להן, יוצאות מתי שבא להן, והכל בחסות 'הרוגע' החשוב שיהיה לגננות כדי שיוכלו לחנך מתוך רוגע ושלוה. הגיעו הדברים לידי כך שכשראש העיר שלח ביקורת לגנים נתפסה בחורה שבדרך לסמינר חותמת נוכחות במקום אמא שלה הגננת. בקיצור, מקסימום שכר במינימום עבודה. אז פשוט ראש העיר החליט לעשות סדר ולאמר אם כבר משכורות טובות לפחות תהיו כמו הגננות של העמותות ותתנו את התפוקה שהם נותנים. ודרך אגב, אם העיריה כ"כ גרועה מה איכפת לגננות לעבור לעמותות?.....
בברכה
גננת של עיריית ב"ב

גלינג

משתמש סופר מקצוען
הנושא כעת הוא הסייעות בלבד! שמקבלות מינימום (פלא ש'גננת' לא יודעת על מי מדברים?)

לבן

משתמש סופר מקצוען
מישהו מוכן להסביר לי על מה השביתה וכמה זמן תארך? לא קיבלנו הודעה מסודרת!!!

ומהפן האישי: הגננות והסייעות בגני העירייה של בני ברק עובדות בתנאים מדהימים, שאף עובדת עמותה לא יכולה לחלום עליהם! וההורים שולחים את הילדים לגנים מדהימים ומושקעים ומקבלים העשרה, שעת ליטוף, הפעלה מוזיקלית ומוטורית וארוחת בוקר עשירה בחינם!

כל הקיטורים נגד ראש העיר שאני לא מכירה אותו משום צד, הזויים, בהקשר הזה.

לאה 22

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
מהפן האישי בטח שגני עיריה זה לוקסוס להורים ולילדים
(אני רואה את זה השנה לעומת שנה שעברה שהיינו תחת עמותה)
ודוקא בגלל זה לא רוצה (כהורה) שהגנים יעברו לעמותות (אם אכן הכצעקתה)
ואם יש על זה דיון בבית משפט כנראה שאין כאן צדק מוחלט ...

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שקדיה;2488402:
מהפן האישי בטח שגני עיריה זה לוקסוס להורים ולילדים
(אני רואה את זה השנה לעומת שנה שעברה שהיינו תחת עמותה)
ודוקא בגלל זה לא רוצה (כהורה) שהגנים יעברו לעמותות (אם אכן הכצעקתה)
ואם יש על זה דיון בבית משפט כנראה שאין כאן צדק מוחלט ...

אם הגנים יעברו לעמותות- לא רק ההורים והילדים, אלא גם הגננות והסייעות תסבולנה סבל נורא. ראשי עמותות הם בדרך כלל אנשים בעלי אינטרסים עצמיים ועושים מה שנוח להם בלבד.

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
משהו לא ברור לי
כאן
http://bizzness.net/אחרי-16-שנה-של-שקט-האם-עיריית-בני-ברק-צועד/
וכאן
http://bizzness.net/הורים-תושבי-בני-ברק-חפשו-סידור-לילדים-ה/#comment-1399
בכלל לאמוזכר הענין שרוצים להעביר את הגנים לעמותות

מה גם שלפי מה שכתוב שם זייברט כן הסכים לתת להם את חופשת פסח
וההסתדרות רוצה להשבית בגלל שמחייבים אותם לעבוד עוד 3 שבועות בחופש הגדול

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
משהו לא ברור לי
כאן
http://bizzness.net/אחרי-16-שנה-של-שקט-האם-עיריית-בני-ברק-צועד/
וכאן
http://bizzness.net/הורים-תושבי-בני-ברק-חפשו-סידור-לילדים-ה/#comment-1399
בכלל לאמוזכר הענין שרוצים להעביר את הגנים לעמותות

מה גם שלפי מה שכתוב שם זייברט כן הסכים לתת להם את חופשת פסח
וההסתדרות רוצה להשבית בגלל שמחייבים אותם לעבוד עוד 3 שבועות בחופש הגדול

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;2487995:
כן,
אבל יש משהו מוזר בזה שמצפים מנשות פרוג לרחם על אנשים שאמורים לעבוד עד ערב פסח,
בזמן שרובינו עובדות עד החג ממש, ואם ניקח ימי חופש זה יהיה רק על חשבוננו. (אולי אולי הבוסית הנחמדה תשלם על יום שרפת חמץ).

זה שהסייעות מרוויחות מעט מדי, זה סיפור אחר ועצוב. עליו באמת ראוי למחות.

אבל לעבוד בניסן? כולנו עובדות. לעבוד בתמוז? כולנו עובדות.

אני לוקחת גם את חוה"מ על חשבוני...

שירי12

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מנוחהלה;2487795:
וכאן אני שואלת (קצת בחשש)
אולי במקום למרוח עמודים שלמים על סכנות האקדמיה והעבודה במקומות חילוניים
פשוט תדאגו למקומות עבודה נורמליים ולתנאי שכר הוגנים בתוך הציבור שלנו?

כל מילה.
כל כך כואב לי על הבנות הנחמדות שלומדות גננות, משקיעות, ההורים משלמים הון, והן יוצאות עם ידע מצויין ועקרון עמוק בנפשן לעבוד במקום חרדי בלבד, והמשכורות במקום כזה...
גם לסייעות, וגם לגננות - פערים עצומים מהשכר בגנים מהמגזר הכללי. עצומים.
מידיעה.
וכשמגיעה ביקורת שכר - הולכים לרו"ח תותח שמחליק ענינים ומציג כל מיני מצגים, ושוב העובדות המסכנות לא מקבלות את הזכויות שלהן, כשהן באמת עובדות קשה.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
סתם שאלה-
יש כאן מישהי שחושבת באמת שהעבודה של הגננות והסייעות זהה?
בלי קשר לזה שהסייעות לא מקבלות שכר הוגן,

עדיין:
מי מכין את המערכים הלימודיים?
מי מתכנן את ההספק?
מי מכניס את האווירה ואת הרצינות? את הרעיונות לפיתוח מוטוריקה / שפה/ אינטלגנציה ועוד ועוד?
למי תפנו כשמשהו לא מסתדר בדיוק?
כשתרצו לערוך מסיבת יומולדת לילדה?
וזה רק קצה הקרחון...

עוד מעט יבוא המזכיר וידרוש שכר כמנהל כי גם הוא נמצא באותן שעות במשרד כמו המנכ"ל...

לא הכל זה רק השעות.

מסכימה שטכנית הסייעות עובדות קשה מאוד, והעבודה שלהן פיזית שווה לעבודה של הגננת אם לא יותר, בשעות שהגן פועל.

לא הכל משולם יחסית לעבודה הפיזית.

וזה לא סותר שמגיע להן שכר הוגן יותר.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
נכתב ע"י לבן;2488375:
ומהפן האישי: הגננות והסייעות בגני העירייה של בני ברק עובדות בתנאים מדהימים, שאף עובדת עמותה לא יכולה לחלום עליהם! וההורים שולחים את הילדים לגנים מדהימים ומושקעים ומקבלים העשרה, שעת ליטוף, הפעלה מוזיקלית ומוטורית וארוחת בוקר עשירה בחינם!

כל הקיטורים נגד ראש העיר שאני לא מכירה אותו משום צד, הזויים, בהקשר הזה.

הגננות - אכן, הסייעות - תנאי השכר שלהן לא משהו בכלל.
אין תלונות על רמת הגנים, אבל כשם שלדברייך אין להלין על רה"ע במקרה של מחדלים הנוגעים לגנים, אני לא מוצאת לנכון לשבח אותו על רמתם הגבוהה.

ובנוגע להשוואת תנאי השכר של עובדות העיריה ועובדות העמותות - עובדות העיריה (הסייעות, להלן) טוענות שתנאי העסקתן משתנמכים ומשתווים לתנאי עובדות העמותות. אני לא חושבת שתנאי ההעסקה בעמותות ובצהרונים הוגנים. הם קיימים בגלל חזירות קפיטליסטית. זה שתמיד יש עובדים עם תנאים משופרים יותר או פחות - אז מה? גם עובדי הדחק בארץ עובדים בתנאי זהב ביחס למקביליהם באי אלו מחוזות בסין. ישנו סטנדרט עבודה מסויים שנדרש מכל עובד, וזעקת הסיעות היא שהסטנדרט שהחלו דורשים מהן לא מגובה בשכר הולם.

יודית, גם אם האחריות של הגננת גדולה יותר, עדיין תנאי הסייעות עלובים בלי יחס.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  10  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה