הדפסה תלת מימדית!!!

גיל קוליוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
נראה תחום מדהים עם הרבה פוטנצייל,
רק צריך זמן כדי להכנס לתחום.
שיהיה בהצלחה.

אהרן סטאריק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
סליחה על הבורות אבל בכל זאת, איך אני יודע כמה שוקל המודל שאני רוצה להדפיס, כדי לחשב עלויות לדוגמא ?.

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י שוקי;1598771:
סליחה על הבורות אבל בכל זאת, איך אני יודע כמה שוקל המודל שאני רוצה להדפיס, כדי לחשב עלויות לדוגמא ?.

אתה פונה לאיש ההדפסות והוא מחשב את זה.

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
נכתב ע"י שוקי;1598771:

נכתב ע"י ip6;1598835:
אתה פונה לאיש ההדפסות והוא מחשב את זה.

בגדול, כמו ש-ip6 כתב.

ביתר פירוט, התשובה בעצם מחולקת לשנים:
1. מי שלא יודע איך מכינים מודלים להדפסה, "איש ההדפסות" הוא זה שדואג להכל.
2. מי שיודע להכין קבצים להדפסה, בד"כ ישמח לדעת באיזו מדפסת הולכים להדפיס את המודל שלו, יבדוק מה גודל ההדפסה המכסימלי כדי לוודא שהמודל יכול להיות מודפס, ולפעמים אפילו יוריד את התוכנה שאיתה מדפיסים (בד"כ חינמית) ויבדוק עליה את המודל כדי לקבל תמונה יותר טובה איך ההדפסה תתבצע וכדי לוודא שלא יהיו תקלות.

אז מדובר על מדפסת UP, ניתן להוריד תוכנה מאתר היצרן:
http://pp3dp.com/index.php?option=com_jdownloads&Itemid=90&view=viewcategory&catid=1
מעלים שם את הקובץ ובתפריט בוחרים print preview, אחרי כל החישובים הוא נותן חלון קטן עם זמן ההדפסה וכמות החומר.

אבל אין מה לדאוג, מי שרוצה להדפיס ולא מבין עדיין כלום מן הסתם יעבור קורס קטנטן כדי להבין את ההבדלים בין מודלים להדמיה ובין כאלו שהם להדפסה.

ת'כלס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
סתם התעניינות,
עד כמה נראה לכם שזה הולך להיות נחלת הכלל??

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
איזה חומרים היא מדפיסה?
לאיזו רמת דיוק אתה יכול להגיע?

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
נחלת הכלל...
המדפסת היא מכונה שעונה על צורך לייצר דברים בצורה עצמאית.
למי שיש צורך במיידי לייצר דברים אז המדפסת היא פתרון מעולה בשבילו, הרבה יותר זול ממה שהיה פעם.
העניין הוא עם שאר העולם שאין לו צורך כזה...

מה שקורה בעצם זה שיש כיוון ליצור צורך כדי שיוכלו למכור מדפסות.
ישנם "חנויות" שדרכם ניתן להוריד מודלים מוכנים בתשלום/בחינם, מוכנים להדפסה, כך שלא רק מעצבים/ממדלים יכולים להשתמש במדפסת אלא גם סתם אנשים שאוהבים לייצר דברים להמציא דברים.
דעתי האישית שיכול להיות יום שבכל בית יהיה מדפסת ורק 50% ידעו להפעיל אותה... (כמו שקורה אצל אנשים שקנו מחשב "כי צריך וכו'" והטכנאים חוגגים...)
למי יש וואקום כי הוא משתמש בו על בסיס יומיומי ולמי יש וואקום כי זה מגניב ולפעמים נחמד שיש ולמי יש וואקום כי חשב שזה יכול להחליף את העכבר...?
זה כמובן בשוק הביתי.

בשוק המקצועי המדפסת באמת הולכת לחולל מהפכה.

למשל, חברה מסוימת מייצרת מוצר ומחויבת על פי חוק לייצר גם חלקי חילוף. זה אומר מחסנים, שינוע, הובלה, חלקים מסוימים יכולים להתבלות יותר ויהיה חוסר במלאי וחלקים אחרים יכולים סתם לשכב במחסן...
אחד הפתרונות הוא לא לייצר את החלקים אלא ליצור אותם אצל הלקוח (או במוסך למשל) ע"י מדפסת תלת מימדית ובכך כל מה שיצטרכו לעשות זה להוריד שרטוט של החלק ולא לשלוח אותו פיזית.

כמובן שזה די תלוי ממה עשוי החלק ואם ניתן לתכנן אותו כך שיהיה ניתן להדפיס אותו בקלות.

חומרים:
אצלי אפשר להדפיס ABS (שזה חומר פלסטי בדיוק כמו של הלגו) ו-PLA, שזה גם חומר פלסטי אבל מסוג שונה קצת. עקרונית אפשר להדפיס חומרים טיפה אקזוטיים כמו חומרים גמישים וכו' אבל זה מצריך התעסקות ושינויים פנימיים בתוכנה ע"י Hack (שיצא לא מזמן)

רמת דיוק:
150 מיקרון עובי שכבה (0.15 מ"מ) ועובי החוט 0.4 מ"מ.
מה שזה אומר בתכל'ס זה שאותיות שכתובות בצד של המודל יצאו הרבה יותר טוב מאשר אם הן יהיו כתובות למעלה/למטה (תמיד אפשר לסובב תכל'ס) כי באותיות יש חלקים שלפעמים קטנים מ-0.4 מ"מ והתוכנה מתעלמת מהאזור.

במאמר מוסגר אומר שקניתי את המדפסת מכפיר מרלוב לרגל טיסתו לחו"ל (מזל טוב על הדרך...) כך שמה שהוצג בכנס של בלנדר האחרון זה בדיוק מה שיצא מהמדפסת הזו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה