דף מקומיקס

eli_7

משתמש צעיר
אבל כבונוס, אתה מקבל חינם גם את המגזין, החדשות, שאר חלקי ילדים, בתוך המשפחה, קולמוס וכו'...
עוד הערה: אם צובעים בצבעים חלקים, צריך לשים לב היטב לגוון. לא הכל מתקבל כמו שמדמיינים, כמו למשל, חום או ירוק שהם גוונים המורכבים מהמון תת גוונים. עשיתי אינספור ניסיונות עד שהגעתי לגוונים מתאימים, אני משתמש ב-30 עד 50 צבעים לתמונה. בס"ה יש לי 184 צבעים בהם אני משתמש (בירוק זוהר ובסגול זוהר אני רק משתמש לתהליך העבודה - אי אפשר להדפיס אותם בהדפסה רגילה), מדי פעם אני מוסיף גוון לפי הצורך.

קבצים מצורפים

• 046.jpg
    KB 39.6 · צפיות: 19

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
מותר לי להוריד את זה?

eli_7

משתמש צעיר
בבקשה. יש צבע לפנים בהירים ולפנים כהים, לשער ג'ינג'י, לטלית, לזהב, לבונזה, לעץ דהוי, לעור בכמה גוונים, לשמים, לים, לנהרות לדשא, לעלים, לשיחים, לבגדים דהויים, לאדמה, לאבנים, למתכת וכו' וכו'...
בקשר לגודל, אכן, הגודל המקורי הוא פי 3, זה הרבה יותר קל לצייר, ובהקטנה הקווים השחורים הופכים להיות הרבה יותר עדינים...

אלף

משתמש מקצוען
eli7,
תודה רבה על ההשכלה שאתה נותן לי.
שאלותי:
1. מהו גודל הגליון עליו אתה מצייר?
2. איך אתה סורק ציור כל כך גדול?
3. הצביעה מתבצעת בפוטושופ?
4. באיזה עט או לורד נעשה הציור?

eli_7

משתמש צעיר
אחת הבעיות בציורים כאלה, שאי אפשר לצבוע תמיד את הצבע האמיתי, אלא המטרה היא לתת תחושה. כך זה בצבעים של עץ, למשל, המורכבים מהמון צבעים, רק לא מחום (תגדילו תמונה של עץ עד שתראו את הפקסלים הבודדים: יש שם מסגול ועד לאפור, דרך ירוק כהה ועוד צבעים). אבל התחושה זה חום. איזה חום? באיזה צבע משתמשים כדי לא לתת תחושה של ציור בגן ילדים?

אחת הבעיות היא צביעת תמונה בלילה. לפי האמת, בחושך הכל שחור ברמה זו או אחרת. אפשר לצבוע כך תמונה או שניים, אבל עלילה שחלק גדול ממנה מתרחש בלילה (כמו 'סוד המטמון העתיק') צריך משהו יותר חי... בדקתי מה האחרים עושים, ולבסוף יצרתי שילוב (כמו ברוב הדברים) של כמה שיטות. מוואלט דיסני לקחתי את הרעיון להשתמש בגוונים של סגול כהה עד אפור בהיר - זה אכן נותן תחושה של חושך, למרות שחלק מהצבעים בהירים. את הדמויות אני צובע בדרך כלל (מלבד מקרים בודדים בהם יש לכך סיבה) בצבעים הרגילים הבהירים כאילו הם נמצאים באור יום. כי מה שחשוב זה התחושה, וכשאדם פוגש מישהו אחר בלילה, הוא יודע מה צבע בגדיו גם אם הוא לא רואה אותם במלא זוהרם. זה לא מפריע לתחושה של חושך. מצד שני, הרקע בצבעים הלא שיגרתיים, למרות שעובדתית הם לא מייצגים את האמת, נותן תחושה כזו.

eli_7

משתמש צעיר
ול ***ראיון עם אלי***
1) א: אני כלל לא מצייר, זה השותף שלי, גולד. אני "רק" כותב את הסיפור וצובע וכו'. ב: הציור נעשה על A4 לרוחב, בשני דפים נפרדים, ונסרק ב-600 Dpi. אני מקטין את זה לשליש, וזו התוצעה. אכן, מהלשון שכתבתי משמע שהציור הוא פי 3 הכוונה היא שאיכות הציור הוא פי 3. הגודל הוא פי 1.5.
2) A4 כמובן אין בעיה לסרוק.
3) אני משתמש בתוכנה הנקראת פיינט שופ פרו, בגירסה ישנה לפני שקורל קנו אותם. יש שם אפשרות לקבצי Tif ב-265 צבעים, וכלים שונים שאינם קיימים בפוטושופ, המקלים מאוד על הצביעה.
4) שאלתי את גולד וזו תשובתו: הציור נעשה בטוש שחור של חברת 'שטאדלר' מסוג 'פיגמנט לינו' בעובי של 0.3 עד 0.1, תלוי במיקום. כלומר בקידמת התמונה בעבה יותר, וברקע המרוחק, בדק יותר.

eli_7

משתמש צעיר
איך זה?

..

קבצים מצורפים

• %F4%F8%F7%20%E8.jpg
    KB 290.6 · צפיות: 22

eli_7

משתמש צעיר
שיניתי חלק מהצבעים (דשא, עץ, תריס, פנים ובגדים) לצבעים 'שלי', והוספתי מסגרת שחורה. כפי הנראה השחור נותן קונטרסט ופרספקטיבה טובה יותר לשאר הצבעים.
הדשא ברקע עשיתי דהוי יותר, במציאות כמה שהמרחק גדול יותר הצבעים פחות חדים, כמו למשל הרים באופק שכמעט מתמזגים עם השמים.

אלף

משתמש מקצוען
אילו תכונות ישנן בפיינט שופ פרו שאין בפוטושופ ומקלות על העבודה? האם הוא סוגר שטחים לדוגמא?
ו- עוד שאלה: אתה מקטין את הציור לפני הצביעה או אחרי?
מקווה שלא התעייפת...

eli_7

משתמש צעיר
קודם כל, בכל הכלים הרגילים ניתן להשתמש בשני לחצני העכבר לצבע קדמי ורקע, כך שצריך להחליף צבעים רק מחצית מהפעמים באשר בפוטושופ. פשוט כשרוצים את הפעולה בצבע הקדמי לוחצים על המקש השמאלי, ואם רוצים את צבע הרקע לוחצים על הלחצן הימני.
מלבד זאת יש כלי מדהים שנקרא 'מחליף צבעים' שיש לו כמה פונקציות. אחת מהם היא על ידי דבל-קליק בו הוא מחליף את צבע הרקע עם הצבע הקדמי, או להיפך (בלחיצה על הלחצן הימני). בנוסף לכך יש לו פונקציה של מכחול רגיל (על כל הואריאציות שלו), אך בניגוד למכחול, הוא צובע רק שטחים שהם בצבע הרקע. כלומר, אם יש חור בקו השחור (למשל באיזור העיניים, או בבגד המסתיים בחוטים פרומים) מגדירים את הרקע כלבן ואת הצבע הקדמי בצבע היעד, ופשוט עוברים על השטח, בלי להתיחס לצבע השחור ולדאוג שמא הוא יכסה אותו וכו'. ניתן גם למתוח קו 'מאחורי' השחור בצבע אחר, ע"י לחיצה על Ctrl וכו'. למשה ניתן כל זה לעשות בשכבה אחרת וכו', אבל זה הרבה יותר פשוט...
גם מה שהזכרתי - קובץ עם 265 צבעים מוגדרים מראש, הקובץ הרבה יותר קטן וקל - דבר שמאיץ מאד את העבודה, וניתן בקלות לחזור תמיד לאותם צבעים בדיוק.
הגירסאות החדשות - מאז שהתוכנה עברה לבעלות קורל, הרבה יותר מסורבלת. כנראה שהם לא הבינו באמת את הפוטנציאל של ידידותיות התוכנה כפי שהיא היתה. עובדה הם זכו שנה אחרי שנה במקום הראשון בתחרויות בארה"ב - עד שקורל רכשו אותם...

אלף

משתמש מקצוען
בפוטושופ גם יש קיצורי דרך: קודם כל אני משתמשת בלוח מגע של וואקום ובלחצן שעל העט אני יכולה לשנות את העובי שלו בקלות. וכן:x מחליף צבע רקע בצבע קדמי. E מוחק B מברשת G כלי מילוי. Alt דוגם, רווח מזיז את הדף, יש אופציה שימושית של BEHIND שצובעת רק מאחורי צבע קיים ועוד ועוד. נראה לי שזה הרבה עניין של הרגל.אך כמובן יתכן שהתוכנה שלך יותר טובה, אך מילא אין לי דרך להשיג אותה.
למדתי הרבה! רוב תודות. לאלי ולפרוג!

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
אלי, אתה "רק" כותב את הסיפור...
מהיכן רכשת את הידע המדהים הזה?
עבודת מחקר של שנים לפני כל סיפור?

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
כדאי תמיד לעבור על כל האשכול לפני שמגיבים.
לי כבר הי' פאשלה היום בגלל שלא קראתי טוב...

אביגדורית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אולי תגלו לנו מה היה פה?:)

eli_7

משתמש צעיר
***ראיון עם אלי7*** ח"ב
אכן, מחקר של שנים. ני מתחיל בערך שנה לפני תחילת הסיפור בעיתון במחקר ואיסוף חומר, וממשיך בכך במהלך כל הסיפור - שזה בערך שנה וחצי נוספים. אין מה לעשות, בשביל להגיע איכות צריך להשקיע...

אביגדורית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
חוץ מאשני הפורום פה וכדו' אנשים יודעים להעריך את העבודה?

אני מתכוון לשאול אם זה שווה את ההשקעה?

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
וודאי שזה שווה.
ואנשי הפורום פה לא יודעים כלום מההשקעה, אם לא קוראים את החומר.
ו...כמובן שזה הדבר הראשון שאני קורא כל שבוע.

ראש_יהודי

משתמש פעיל
ול ***ראיון עם אלי***

הייתי בטוחה שגולד כותב ואתה מצייר וצובע.

ולשאלות התם בראיון :)

1. גולד גם בפורום?
2. למה גולד לא צובע ג"כ?
(הצביעה שלך מהממת, רק חשבתי שזה הולך ביחד ציור+צביעה שתוך כדי עבודה על המחשב אפשר לשנות דברים וכדו')

(אתה חייב לא לענות :) )

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה