סטארטאפים בסדנו

מצב
הנושא נעול.

צבייון

משתמש מקצוען
ולמה אתה משאיר אצלם את הכסף?
אכן אני מכעט לא משקיע בדברים חדשים אלא ממתין בסבלנות להשקעות הישנות וללכת הביתה,
מי שהיה בתחילת החברה ונמצא כיום מרגיש את ההבדל הגדול בכל התחומים.

איזה שתי בכירים עזבו?

יצחק בירנבוים ושמעון שנקר שהיו מתחילת החברה הכי פופלאריים שם.

יייע

משתמש רשום
מי שהיה בתחילת החברה ונמצא כיום מרגיש את ההבדל הגדול בכל התחומים
זאת אומרת לברוח כמו מאש.
אתה גם לא מאמין בזה היום, וזה שאתה עדיין בפנים כי אתה חושב שתקבל בחזרה את הכסף שהשקעת.
רק שים לב שיש שהסגנון דומה קצת לקרן הגשמה של אבי כץ
שהוא כל פעם יצא ברווח בלא קשר כמה המשקיעים ירויחו או יפסידו

יוחנן 1

משתמש מקצוען
יצחק בירנבוים ושמעון שנקר שהיו מתחילת החברה הכי פופלאריים שם.
את יצחק בינבוים אני לא מכיר, אבל שמעון שנקר לא היה אף פעם בכיר בחברה, סה"כ היה איש מכירות שדאג לשכנע משקיעים להשקיע, ונכון שהוא היה פופולארי בתור איש מכירות, אבל הוא אף פעם לא היה קשור לניהול ההשקעות, ולא היה לו שום קשר להחלטות באיזה השקעה להשקיע.
אכן אני מכעט לא משקיע בדברים חדשים אלא ממתין בסבלנות להשקעות הישנות וללכת הביתה,
מי שהיה בתחילת החברה ונמצא כיום מרגיש את ההבדל הגדול בכל התחומים.
אתה מתכוון שאתה מתגעגע לימים שזה היה עובד בצורה פחות מסודרת, ושהיה אפשר גם להשקיע בסכומים יותר קטנים.
היום הם גדלו, והם חייבים להתנהל בצורה הכי מסודרת שרק שייך, ויש גם הגבלות של הרשות לניירות ערך על המידע שהם מוסרים וכו'.
וברור שאף אחד לא מתחייב לכם שהוא תמיד יצליח בהשקעה, כי ככה זה, בהשקעות גם יש סיכונים.
ואני משקיע שם כבר מספר שנים טובות, ומאד מרוצה מהם.
[לפני מספר חודשים היה לי איז טענות מסויימות על המידע שהם נותנים, ובעל הבית בכבודו ובעצמו טרח להתקשר אליי ולהסביר לי במשך רבע שעה את העניין עד שהיה לו ברור שאני הבנתי את כל העניין לאשורו. באיזה עוד חברות בסדר גודל כזה עם אלפי משקיעים בעה"ב עצמו יתקשר כדי להסביר דברים בצורה אישית?]

צבייון

משתמש מקצוען
את יצחק בינבוים אני לא מכיר, אבל שמעון שנקר לא היה אף פעם בכיר בחברה, סה"כ היה איש מכירות שדאג לשכנע משקיעים להשקיע, ונכון שהוא היה פופולארי בתור איש מכירות, אבל הוא אף פעם לא היה קשור לניהול ההשקעות, ולא היה לו שום קשר להחלטות באיזה השקעה להשקיע.
אם את יצחק בירנבוים אתה לא מכיר [תוארו הרשמי היה מנכ"ל סקייסייבר] כנראה שאתה די חדש בחברה, וכן אם אתה חושב ששמעון שנקר היה רק איש מכירות טוב גם מכאן מוכח שאתה ממש טרי שמה חבל סתם לדבר אם לא יודעים את העובדות,
אתה מתכוון שאתה מתגעגע לימים שזה היה עובד בצורה פחות מסודרת, ושהיה אפשר גם להשקיע בסכומים יותר קטנים.
את זה אני לא אמרתי אלא אתה, עובדתית היום החברה הרבה פחות מסודרת מבעבר אם אתה היית בזמן הזה גם אתה היית אומר את זה

נערך לאחרונה ב:

צבייון

משתמש מקצוען
זאת אומרת לברוח כמו מאש.
אתה גם לא מאמין בזה היום, וזה שאתה עדיין בפנים כי אתה חושב שתקבל בחזרה את הכסף שהשקעת.
ממש לא,
אני לא רק חושב שאני יקבל אלא אני קבלתי, מקבל, ובע"ה אקבל, אי אפשר להרויח בלי לקחת סיכונים.

יוחנן 1

משתמש מקצוען
אם את יצחק בירנבוים אתה לא מכיר [תוארו הרשמי היה מנכ"ל סקייסייבר] כנראה שאתה די חדש בחברה, וכן אם אתה חושב ששמעון שנקר היה רק איש מכירות טוב גם מכאן מוכח שאתה ממש טרי שמה חבל סתם לדבר אם לא יודעים את העובדות,
אני מעל ארבע שנים שם, שזה ממש לא קצת לחברה שקיימת כ 7 שנים,
ואבנר פרקש שהביאו לצורך ניהול סקייסייבר הוא מוצלח מאד.
ולא נדבר על ישי ברסלויער שהוא ממש מוצלח ולא היה לפני 5 שנים בחברה, ועל עוד מומחים ובכירים אחרים שנוספו לחברה.
ולגבי שמעון שנקר, היו לי הרבה שיחות איתו, וגם עם אלי גרוס בעניינו.
אני לא הולך להתווכח איתך, אני רק רוצה להגיד שאני רואה את המציאות קצת אחרת ממך.

איש חדש

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
שאלת תם,
הרווחים שהיו שם עד היום (במידה והיו), הם כי הדברים שבהם השקיעו נגמרו ויצרו רווח, או שאדם שהיו לו אופציות מכר אותם למשקיע הבא אחריו ברווח?
או במילים אחרות כמה חתיכות של סקי סיבר נמכרו בפועל לצרכנים ברחבי העולם?

יוחנן 1

משתמש מקצוען
שאלת תם,
הרווחים שהיו שם עד היום (במידה והיו), הם כי הדברים שבהם השקיעו נגמרו ויצרו רווח, או שאדם שהיו לו אופציות מכר אותם למשקיע הבא אחריו ברווח?
או במילים אחרות כמה חתיכות של סקי סיבר נמכרו בפועל לצרכנים ברחבי העולם?
יש להם כאמור הרבה השקעות, ואני הרווחתי כבר אחוזים יפים בכמה השקעות שנגמרו לחלוטין, גם בסקייסייבר הייתי יכול למכור ברווח אבל לא מכרתי, כי אני מאמין בחברה.

יוחנן 1

משתמש מקצוען
אני מבין מדבריך שסקייסיבר עדיין לא הכניס שקל, וכל המרוויחים מזה קימו את מאמר הכתוב צאו והתפרנסו זה מזה,
ע"י מכירה של הזכות להבא בתור.
אין לי מושג מאיפה הוצאת את מה שהוצאת.
אבל האם שמעת פעם על המושג מניות??
האם כל פעם כשהמניות עולות אז מי שמוכר עושק את הקונה??
החברה התפתחה לתפארת ומכרה אלפי ערכות בכמה מדינות ועוד ועוד... ולכן שווי המניות שלה עלה, וכשאחד מוכר את מניותיו, אין שום סיבה בעולם שימכור את זה בפחות משוויים כרגע.

צבייון

משתמש מקצוען
אני מבין מדבריך שסקייסיבר עדיין לא הכניס שקל, וכל המרוויחים מזה קימו את מאמר הכתוב צאו והתפרנסו זה מזה,
ע"י מכירה של הזכות להבא בתור.
אין לי מושג מאיפה הוצאת את מה שהוצאת.
אבל האם שמעת פעם על המושג מניות??
האם כל פעם כשהמניות עולות אז מי שמוכר עושק את הקונה??
החברה התפתחה לתפארת ומכרה אלפי ערכות בכמה מדינות ועוד ועוד... ולכן שווי המניות שלה עלה, וכשאחד מוכר את מניותיו, אין שום סיבה בעולם שימכור את זה בפחות משוויים כרגע.
אם הוא מתחמק מהתשובה האמיתית אז אני אענה במקומו בינתים עד לרגע זה סקייסייבר לא הכניסה שקל!!! לכיס של המשקיע אמת הוא שהיה פעם שהוא עשה כנס והצהיר שהוא מוכן למכור לאנשים את אחזקתם ברווח על ידי שימכור לאחרים את האחזקות אבל בפועל זה היה רישום גרידא ותו לא גם אנשים שנרשמו לבסוף לא ראו מזה שקל מכל מיני סיבות,
כיום החברה הזו נמצאת בתהליך של הנפקה בבורסה בארה"ב אך ורק בגלל שהיא לא מכרה מספיק חתיכות ברחבי העולם [ציטוט מדויק מאחד ממנהלי החברה] חברה שיש לה מכירות גבוהות אינה צריכה ואינה רוצה הנפקה בבורסה מהרבה סיבות ואי אפשר לפרט אותם כשהסיבה המרכזית היא שחברה שמכניסה טוב ויש לה הרבה מכירות לא תונפק בבורסה כל כך מהר כי מעדיפה קודם כל להציג רף מכירות גבוה מה שמעלה את שוויה של המניה
כנכתב לעיל, ישנם סוגי השקעות שנגמרו ומוצו ברווחים יפים וישנם סוגי השקעות של אבני דרך דהיינו שהוא נכנס בזמן מסויים וכשהוא מגיע למקום מסויים הוא יוצא ומוכר את אחזקותיו ברווחים,
לגופו של ענין לא זכור לי הרבה פעמים שהוא יצא בהפסד, היה פעם אחת שהוא היה בהפסד של כמעט כל הקרן אבל הוא לקח אחריות ושלם הכל מכספו והיה פעם שהוא העביר למניות אחרות שבע"ה יכסו את הקרן הנפסד.
יש לציין כאמור לעיל שהוא אדם מאד אמיתי והוא לא מסתיר שום מידע אלא אומר את כל האמת אבל מה לעשות כידוע אין רווחים בלי הפסדים.

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
בכלליות יש משפט מאד חכם אמר אותו איל ההון אמריקאי, טוני הסיה Tony Hsieh יזם איקומרס מכר ביצע אחד האקזיטים הגדולים בהסיטורה של המסחר המקוון כשמכר את החברה שלו זאפוס אתר אונליין למכירת נעליים לאמזון והמשפט הזה מאד רלוונתי לתחום השקעות וזה המשפט:
"אל תשחק במשחק שאתה לא מבין, גם כשסביבך יש הרבה אנשים שמרווויחים כסף ממנו" וזה כל כך נכון לענין השקעות בכלל שלפני שניגשים להשקעה כל שהוא נדרש הבנה וידע כללי בסוג השקעה 'מניות נדל"ן הייטק, ובשלב שני נדרש הרבה בירורים על המנייה נקודתית ונכס לנדל"ן שהולכים לשים שם כסף
ואם יש את היכולת לעשות את זה לבד אחרי שכבר ברור איזה סוג השקעה שרוצים ניתם בהחלט כיום בעיד של גוגל ואנשים להיגע כל מידע כדי להגיע ולהשקיע לבד בלי עזרה של ניהול השקעות וכמובן שזה דורש הרבה אנרגיה וזמן שלפעמים זה ננוגד אחד מהרעיונות המרכזים על השקעות בכלל
ולכך יש מנהל השקעות או בית השקעות שהם עושים את כל העבודה בשבילך תמורת דמי ניהול או אחוזים מהרוחחים וכו
וזה מה שלכאורה גם עושים בבסדנו אם כי אני ךא מכיר מקרוב ומבפנים מה הולך שם
אבל אחרי שברור מה מחפשים בתור משקיעים כחלק מעבודות בירור שצריך לעשות זה על מנהל/בית השקעות איך הם עובדים וכו

מאיר 4134

משתמש מקצוען
אני לא מכיר את החברה, ויצא לי טיפה להכיר את הר' גרוס דרך אחד מקרובי המשפחה, וניכר שהוא ירא שמיים.

וזכורני לפני שנים יצא לי לשמוע ממנו סיפור מעניין ורואים שהוא יודע לזהות הזדמנויות, הוא סיפר שהוא למד עם בנו, ובאמצע הלימוד מרוב השטייגען נקרע עמוד הגמרא, באותה שבת הוא נתן קידוש בביהכנ"ס מרוב שמחה על הדבר...

צבייון

משתמש מקצוען
וזכורני לפני שנים יצא לי לשמוע ממנו סיפור מעניין ורואים שהוא יודע לזהות הזדמנויות, הוא סיפר שהוא למד עם בנו, ובאמצע הלימוד מרוב השטייגען נקרע עמוד הגמרא, באותה שבת הוא נתן קידוש בביהכנ"ס מרוב שמחה על הדבר...
כמי שמכירו היטב זה סיפור שתפור עליו בול..

יוחנן 1

משתמש מקצוען
אני לא מכיר את החברה, ויצא לי טיפה להכיר את הר' גרוס דרך אחד מקרובי המשפחה, וניכר שהוא ירא שמיים.

הוא מספר את זה בספר שלו.

צחי קרמר

משתמש פעיל
משהו יכול לתת דוגמאות לעסקאות שיצאו משם ברווח?
אני עוקב הרבה זמן וזה נראה מוזר מאד

אשת_חבר

משתמש מקצוען
לא מכירה את החברה לא מפה ולא משם
אבל יודעת בודאות שאנשים מטעמם מסתובבים פה בפורום.
ועל עצות מפורומים כאלה ואחרים יש ציטוט מספר חשוב (מי שמזהה מזהה)
"לעולם אל תבטחי במשהו שחושב בכוחות עצמו אם את לא יודעת איפה הוא מחזיק את המוח שלו."

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה