מדריך אשכול עזרה למשקיע החדש בבורסה לניירות ערך

fix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני רוצה לרכוש כמות קטנה של נייר IBIT, ובברירת מחדל מופיעה פקודה preLMT, tbh, אני לא מכיר את הפקודה הזו ולא מוצא עליה מידע ברשת.
צפה בקובץ המצורף 1607689
זה משהו שקשור לטרום המסחר? מה ההבדל בין זה לבין לימיט רגיל?
זה בדיוק לימיט רגיל, רק פקודה שתופסת בפרה [טרום מסחר].
אחרי המסחר תראי שתופיע לך פקודת אפטר.

חימנ

משתמש חדש
מה הסיכונים בקרן כספית? האם רק שהחברה תקרוס שזה סיכון די רחוק או שישנם סיכונים נוספים גדולים יותר

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
האמת שיש לי בשביל זה הרבה אגחי"ם של חברות מבוססות לכסף שאני מעדיף שלא לסכן, אבל למרות שאין לי מינימום ידע בנושא זה תמיד עולה לי האגחי"ם או יורד ממש קצת וחוזר ועולה אבל תמיד יותר מפיקדון הכי גבוה בבנק, שאגב בבנק זה סגור לחצי שנה, שנה שנתיים, אם רוצים יותר מ 1.7- 2 אחוזים,
זה תלוי מתי קונים ומתי מוכרים.
אם קונים ומחזיקים עד לפירעון של האג"ח, אז התשואה היא בהתאם לזמן הקנייה, [אם מדובר בחברה טובה שאכן משלמת את החובות שלה] אבל אם מוכרים באמצע התקופה אז יכולים להיות גם הפסדים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מה הסיכונים בקרן כספית? האם רק שהחברה תקרוס שזה סיכון די רחוק או שישנם סיכונים נוספים גדולים יותר
סיכון דומה לסיכון שיש בפיקדון בבנק.

החרדים

משתמש רשום
אם קונים ומחזיקים עד לפירעון של האג"ח, אז התשואה היא בהתאם לזמן הקנייה, [אם מדובר בחברה טובה שאכן משלמת את החובות שלה] אבל אם מוכרים באמצע התקופה אז יכולים להיות גם הפסדים
נכון,
אבל גם בפקדון בבנק זה סגור ואם רוצים למשוך באמצע יש קנס שבירה או אי קבלת הריבית,
וההבדל הוא חוץ מהאחוזים היותר גבוהים באג"ח, שבד"כ זה כן עולה ולכן אפשר למשוך באמצע הזמן עם הריבית ובלי קנס שבירה וכדו', נמצא ששוה הרבה יותר מפקדון בבנק, ושקצת לא שוה פיקדון בבנק,

החרדים

משתמש רשום
אני לא יודע למה אבל גם אצל העדה"ח וגם אצל גלאט הון אין פיקוח על שום קרן כספית,
אני חיפשתי קרן כספית כשרה ומצאתי רק בהשגחת הרב דביר למי שרוצה שיסמוך,
אבל תודה להשם שבזכות זה התחלתי להשקיע לבד חלק באגחי"ם כשרים וחלק בממדים כשרים, בלי הרבה ידע,
ובפיזור סיכונים והרווחתי בחודש אחד יותר ממה שהייתי מרוויח בקרן כספית לשנה שלמה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
נכון,
אבל גם בפקדון בבנק זה סגור ואם רוצים למשוך באמצע יש קנס שבירה או אי קבלת הריבית,
וההבדל הוא חוץ מהאחוזים היותר גבוהים באג"ח, שבד"כ זה כן עולה ולכן אפשר למשוך באמצע הזמן עם הריבית ובלי קנס שבירה וכדו', נמצא ששוה הרבה יותר מפקדון בבנק, ושקצת לא שוה פיקדון בבנק,
כאמור בפיקדון בבנק אין אפשרות להפסיד נומינאלית, אבל באג"ח בהחלט אפשר להפסיד, וגם אחוזים ניכרים למי שמשקיע בזה בלי להבין איך עושים זאת בצורה נכונה.
למשל פיקדון בנקאי לטווח של 30 יום או לטווח של 90 יום הוא לא הפסדי [נומינאלית] אבל באג"ח אנשים שקונים אג"ח ללא הבנה, יכולים להפסיד בטווח כזה כמה אחוזים מהכסף ששמו בזה.

החרדים

משתמש רשום
וגם אחוזים ניכרים למי שמשקיע בזה בלי להבין איך עושים זאת בצורה נכונה.
השאלה הוא איך אכן אפשר ללמוד ולדעת במתומצת מתי לא שוה לקנות אג"ח, אולי יואיל אחד מהקוראים החשובים להתנדב למשימה ולהסביר במתומצת מתי לא לקנות אג"ח,
אני כאמור בינתיים לא מבין בזה אבל כבר הרווחתי מזה כמה אחוזים ב"ה,
ואני נואש אחר מידע מתומצת,

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
השאלה הוא איך אכן אפשר ללמוד ולדעת במתומצת מתי לא שוה לקנות אג"ח, אולי יואיל אחד מהקוראים החשובים להתנדב למשימה ולהסביר במתומצת מתי לא לקנות אג"ח,
אני כאמור בינתיים לא מבין בזה אבל כבר הרווחתי מזה כמה אחוזים ב"ה,
ואני נואש אחר מידע מתומצת,

תצחק

משתמש רשום
יש אפשרות לקנות את הקרנות השקליות של בלאקרוק דרך חשבון באינטראקטיב?
או רק דרך ברוקר ישראלי

קוד הייטק

משתמש רשום
יש אפשרות לקנות את הקרנות השקליות של בלאקרוק דרך חשבון באינטראקטיב?
או רק דרך ברוקר ישראלי
את הגרסה השקלית אזרחי ישראל לא יכולים לרכוש דרך אינטראקטיב אבל אפשר לקנות את הגרסה הדולרית.

החרדים

משתמש רשום
אשמח לדעת, מאחד ממומחי ומנהלי או קוראי הפורום האם יש למישהו הסבר על הירידות החדות בימים האחרונים, ממש הכל יורד ביחד כל המדדים של כל העולם ביחד עם כל האגחי"ם,
האם זה הגיוני שכל העולם ירדו ביחד?
ומה זה קשור לאגחי"ם שגם יורדים?
והאם צפי המשך ירידה?
תודה רבה,

איש פנינים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יתכן שהשווקים מגיבים לאפשרות של מלחמה עולמית
ארה"ב והמערב מול אירן ורוסיה ואולי גם סין.
אג"ח לא אמור להיות קשור לזה. (בד"כ הם יורדים כשהריבית עולה.)

מאיר 100

משתמש רשום
כעת מתפרסמים התוצאות של הרבעון הראשון, ובדרך כלל מדובר במין נפילת מתח, אל דאגה.

חניוק

משתמש פעיל
אשמח לדעת, מאחד ממומחי ומנהלי או קוראי הפורום האם יש למישהו הסבר על הירידות החדות בימים האחרונים, ממש הכל יורד ביחד כל המדדים של כל העולם ביחד עם כל האגחי"ם,
דווקא האג"ח עולים לעומת לפני חודש!
יתכן שזה בגלל נתוני האינפלציה הגבוהים והצפי שהריבית לא תרד בשנה הקרובה, אז הציבור מעדיף ריבית חסרת סיכון.
להרחבה

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה