התייעצות רכישת דירה בתשלום מיידי

הערת אזהרה לא שווה 500,000 ש"ח.
וזה גם לא יעזור כלום אם יש כבר שעבודים אמיתיים (מבחינה חוקית) לפניכם.

אבל בכל מקרה עזבו כאן, יש 1000 אנשים עם 2000 דעות.
תשאלו עו"ד מומחה שלא קשור לעיסקה בשום צורה והוא יענה לכם מקצועית, שווה לשלם 1000 ש"ח לעו"ד כדי לא לסכן 500,000.
למה לא שווה 500000?

הרב הגו-N

משתמש פעיל
מתווך הציע לי הצעה שנשמעת קוסמת אשמח לתגובות!
קבלן שזקוק לכסף במיידי (850,000 ש"ח) לפרוייקט עם היתרים ביד מתחייב לעלות לקרקע בתוך 90 יום, 30 חודשים לאכלוס,
ולהוריד במחיר הדירה 250,000 ש"ח.
מה צריך לקחת בחשבון?
מה הסיכונים?
מה צריך לבדוק?
מהסיבות הנ"ל זו פשיעה לא לברר אצל עו"ד קרימינל (לא של חוזים ודו"ק)

Israel.ישראל

משתמש רשום
אני לא מבין גדול....אבל אני שומע את הלהט שלך ונראה לי שאתה מרגיש כמו לפני מלכודת...לפי הביטחונות הלא סטנדרטים שאתה מנסה להאחז בהם..אני לא חושב שזה מסוג ההשקעות שנחשבות למוצלחות ובטוחות. ולכן לא ממליץ לך לגשת ללא ליווי של עורך דין בעל ניסיון רב בעסקאות כאלה

אני לא מבין גדול....אבל אני שומע את הלהט שלך ונראה לי שאתה מרגיש כמו לפני מלכודת...לפי הביטחונות הלא סטנדרטים שאתה מנסה להאחז בהם..אני לא חושב שזה מסוג ההשקעות שנחשבות למוצלחות ובטוחות. ולכן לא ממליץ לך לגשת ללא ליווי של עורך דין בעל ניסיון רב בעסקאות כאלה
מישהו יכול להמליץ לי על עו"ד שכזה?

יועץ-משכנתא

משתמש פעיל
רק אני לא הבנתי ?

נניח שהבטוחות הם 100% (כלומר קרוב לזה)

צריך להגדיר מה אתה מבטח.

1 אם תוך x זמן אין התר בניה אז מחזיר את הכל ? תוך כך וכך זמן. זה הימור לטווח קצר יחסית וסכום הכסף שאמור לחזור הוא ברור, הבעייה הקטנה היא הפסד ריביות והצמדה שזה ניתן לפתור ע"י קביעת מזגנון ריבית והצמדה ושגם על זה יהיה ערבות (תחפש את הבנק שיערוב לך...) אבל הבעייה היא עליית מחירי הדירות. (אם מחירי הדירות יעלו ב10% למה שינסה להוציא התר ? זה יותר מורכב, כמובן...)

2 אם תוך... אין דירה בנויה אז הוא מחזיר את הכל למעט עלות הבנייה שכבר הושקעה (עד שתגמרו לריב על זה...) או שאז אתה תוכל להביא קבלן משלך שישלים את הבנייה על חשבונו (וזה יעלה יותר מכל מה ששילמת כי יש שם עוד דירות....)

3 אחר

קיימות אין ספור אפשרויות ורעיונות לבטוחות סביר שעם כולם כמעט לאט יסכים הקבלן (ואם יסכים אתה יכול כבר להשקיע בקרקע חקלאית או בבסדנו נכון לאתמול וכדומה.......)

ניתן למצוא דרך סבירה זה נראה שפותח השרשור מפחד להעלות את הפרטים שמא יקדמנו אחר (זה שיקול אבל יש גם סיכוי להיעזר כמובן).

הצלחה גדולה

דאון

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מתווך הציע לי הצעה שנשמעת קוסמת אשמח לתגובות!
קבלן שזקוק לכסף במיידי (850,000 ש"ח) לפרוייקט עם היתרים ביד מתחייב לעלות לקרקע בתוך 90 יום, 30 חודשים לאכלוס,
ולהוריד במחיר הדירה 250,000 ש"ח.
מה צריך לקחת בחשבון?
מה הסיכונים?
מה צריך לבדוק?
יש הרבה יזמים בשוק שמחפשים משקיעים, גם כדי להיכנס לעוד פרוייקטים, וגם מכיון שיזמי נדלן (כמו ברוב התחומים האחרים) חיים על גלגול כסף
ברור שיש יזמים אמינים ויש שלא כ"כ, אבל יזם שמחפש משקיע זה לא בהכרח אומר שאין לו כסף אלא שהוא רוצה יותר למנף את עצמו, לכן צריך לבדוק ולברר בצורה יסודית מה היזם עשה בחיים ולדבר עם משקיעים קודמים שלו
כמו כן ברור שיש סיכון כשאין בטחונות אבל מצד שני רק כך אפשר להרויח יותר מהסטנדרט, הכי פשוט זה לשים את הכסף בפק"מ ולהרויח 4% בשנה, אבל מי שמשקיע אצל יזם יכול להרויח 12-14% ובסכומים גדולים אפילו יותר
לסיכום זה השקעה עם יותר סיכון, ולדעתי פחות מתאימה למי שסכום ההשקעה מיועד להון עצמי לדירה ראשונה
לעולם אל תסתכנו עם כסף שאם ח"ו תפסידו אותו זה יגמור לכם את החיים
אבל ברור שאם הסכום מיועד להשקעה אפשר לחשוב על זה, כמעט כל היזמים (גם הגדולים) מחפשים משקיעים
מקווה שעזרתי
בהצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה