y41

משתמש חדש
האם יש למישהו פתרון לקבצי אקסל עם מאקרו שיושבים ב-OnDraive כאשר אני פותח אותם אני מקבל את ההודעה על חסימה של פקודות מאקרו, האמת שנראה לי שזה איזה שילוב עם אופיס 365, אני מבין שצריך לפתוח את הנתיב של ה-OnDraive בקבצים מהימנים באפשרויות אינטרנט אבל כנראה שאני לא כותב נכון את שם הכונן?
מקפיץ.

חורף מטריה בענן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
האם יש למישהו פתרון לקבצי אקסל עם מאקרו שיושבים ב-OnDraive כאשר אני פותח אותם אני מקבל את ההודעה על חסימה של פקודות מאקרו, האמת שנראה לי שזה איזה שילוב עם אופיס 365, אני מבין שצריך לפתוח את הנתיב של ה-OnDraive בקבצים מהימנים באפשרויות אינטרנט אבל כנראה שאני לא כותב נכון את שם הכונן?
אתה פותח בענן או על שולחן העבודה, איפה זה נתקע?

וילה בצפת

משתמש פעיל
שלום וברכה
רציתי לדעת האם יש אפשרות בשיטס לשאוב מידע מקובץ שיטס אחר
או רק מגיליון אחר
יש"כ
כלומר יש לי קובץ שלם עם המון גיליונות
ואני מעוניין לשתף אותו עם מישהו אבל רק גיליון אחד
וזה הבנתי שאין אפשרות
ואני מעוניין לתת לו רק את הגיליון הנוכחי ושבקובץ שלי הוא ישאב נתונים מהקובץ שלו
יש אפשרות

מינוף

משתמש מקצוען
אוטומציה עסקית
אגב, מניסיון גם באותו גיליון מומלץ להשתמש בנוסחה הנ"ל.
למה אתה חושב ככה ?
זה נוסחא בעייתית יחסית
כי לדוגמא כשאני עושה index על עמודה מסויימת,
כשאני מזיז את עמודת המקור, הוא מזיז אוטומטי בנוסחא את העמודה הרלוונטית
וב- IMPORTRANGE הוא מקובע

בנוסף זה נוסחא יותר כבדה..

מקווה שהובנתי

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
למה אתה חושב ככה ?
זה נוסחא בעייתית יחסית
כי לדוגמא כשאני עושה index על עמודה מסויימת,
כשאני מזיז את עמודת המקור, הוא מזיז אוטומטי בנוסחא את העמודה הרלוונטית
וב- IMPORTRANGE הוא מקובע
יפה אמרת!
אמת ויציב..
הפונקצייה הזו לא דינאמית!!!
זה מתבטא גם שגוררים את הפונקצייה לתאים סמוכים, הטווח בארגומנט השני לא משתנה באופן יחסי כפי שציינתי בעבר בלינק הבא
https://www.prog.co.il/threads/רוצה-לעזור-לכם-באקסל.499341/post-12299368

y41

משתמש חדש

קבצים מצורפים

• צילום מסך 2024-05-19 125044.png
    צילום מסך 2024-05-19 125044.png
    KB 31.7 · צפיות: 6

י.כ.

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
שלום,

לגבי טופס הזמנה באקסל,

שמקלידים את מס' הדגם ואז זה נותן את התיאור והמחיר

עכשיו אם אני רוצה שתהיה אפשרות שלמשל כותבים '87' בטור של הדגם ואז זה נותן רשימה נפתחת בטור השני של87 יהיה כמה אפשרויות וכל אחת מחיר אחר,

הצלחתי להגדיר רשימה נפתחת רק לא הצלחתי להגדיר שזה יהיה תלוי בטור הראשון, שאם מקלידים 87 זה יתן רשימה נפתחת אחת ואם מקלידים למשל 100 יתן רשימה אחרת וכו' בגלל שעושים את זה ע"י שנותנים שם לרשימה הראשונה, וא"א לתת שם שהוא מספר ניסיתי גם ע"י XLOOKUP שיתן כמה שורות אבל זה לא עבד לי
אשמח לעזרה!!!

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
שלום,

לגבי טופס הזמנה באקסל,

עכשיו אם אני רוצה שתהיה אפשרות שלמשל כותבים '87' בטור של הדגם ואז זה נותן רשימה נפתחת בטור השני של87 יהיה כמה אפשרויות וכל אחת מחיר אחר,

הצלחתי להגדיר רשימה נפתחת רק לא הצלחתי להגדיר שזה יהיה תלוי בטור הראשון, שאם מקלידים 87 זה יתן רשימה נפתחת אחת ואם מקלידים למשל 100 יתן רשימה אחרת וכו' בגלל שעושים את זה ע"י שנותנים שם לרשימה הראשונה, וא"א לתת שם שהוא מספר ניסיתי גם ע"י XLOOKUP שיתן כמה שורות אבל זה לא עבד לי
אשמח לעזרה!!!
כאן יש הסבר מפורט

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
כאן שלום,

לגבי טופס הזמנה באקסל,

אשמח לעזרה!!!
השאלה כאן מאוד מעניינת
מצורף גיליון דוגמא
image.png

הרעיון פה שאת השמות לטווחים נתתי באופן "רשמי" כטקסט רגיל (פירות/ירקות).
אבל מה שקורה בפועל זה שמבוצעת בחירה של מספר בתא f2 .אז מתבצעת המרה באופן מיידי בתא g2 על ידי פונקציית vlookup (באותה מידה ניתן להשתמש בפונקציות xlookup/filter ועוד)והערך קיים בתא g2 מזין באופן אוטומט את הרשימה בעמודה c (עם indirect)
מה נותר פה?
עוד אימות נתונים קטן וסיימנו...
אז בתא h2 נפתחת רשימה מתוך אימות נתונים מהטווח שמוצג בעמודה c.
וזהו התוצר הסופי בשרשרת כאן.
כל מה שמסומן באדום בגיליון המצורף יכול להימצא בגיליון נפרד או בעמודות צדדיות ומוסתרות בגיליון.
אם אסכם זאת.כאן בוצע פיתרון מצוין שעוקף את הבעייה של "מספר כשם טווח".וזה הכי חשוב בסיכומו של ענין
בהצלחה!

קבצים מצורפים

• רשימה נפתחת תלויה ברשימה אחרת.xlsx
    KB 10.7 · צפיות: 6

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
כאן יש הסבר מפורט
ישר כח לך ידידי
המדריך כאן בהחלט מצוין (הגיליון ששלחתי מבוסס על הטכניקה הזו .ואזכיר שקיימת עוד שיטה בנושא זה)
אך שים לב לבעייה המרכזית פה בשאלה שלא ניתן ליתן שם כמספר לטווח.פה בדיוק הבעיה מתחילה!
בפיתרון שערכתי לעיל ניתן מענה לכך על ידי "עקיפת" הבעיה...

נערך לאחרונה ב:

וילה בצפת

משתמש פעיל
שלום וברכה
יש לי טבלה בשיטס
חלק מהריבועים יש בהם תיבת סימון
אני מעוניין בתרשים שיתן לי כמה תיבות מלאים בV מתוך הכל באחוזים איך עושים את זה

ישראלי1

משתמש צעיר
עימוד ספרים
ישר כח לך ידידי
המדריך כאן בהחלט מצוין (הגיליון ששלחתי מבוסס על הטכניקה הזו .ואזכיר שקיימת עוד שיטה בנושא זה)
אך שים לב לבעייה המרכזית פה בשאלה שלא ניתן ליתן שם כמספר לטווח.פה בדיוק הבעיה מתחילה!
בפיתרון שערכתי לעיל ניתן מענה לכך על ידי "עקיפת" הבעיה...
בשיטס יש גם דרך לבצע את הנ"ל ?

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
בשיטס יש גם דרך לבצע את הנ"ל ?
כן.בהחלט
תוכל לפתוח את הגיליון הנל בשיטס ולראות מקרוב שהכל עובד מצוין.
מצורף מדריך לביצוע בטכניקת אימות נתונים עם פונקציית indirect בגוגל שיטס

סתם שמרל

משתמש חדש
שלום וברכה
יש לי טבלה בשיטס
חלק מהריבועים יש בהם תיבת סימון
אני מעוניין בתרשים שיתן לי כמה תיבות מלאים בV מתוך הכל באחוזים איך עושים את זה
1. count כמה משבצות יש לך
2. countif קריטריון "true"
3. התוצאה במספר 3 לחלק לתוצאה במספר 2
4. הצג בתבנית עיצוב 'אחוזים'.
5. ניתן לשלב את כל הנ"ל בקוביה אחת.
6. בהצלחה.

נערך לאחרונה ב:

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
ישר כח
אוסיף רק שתי הארות
1. count כמה משבצות יש לך
במידה וקיימים תאים ריקים או ערך שאינו מספרי אז count לא אפקטיבית.ולכן הנכון הוא להשתמש בפונקציית rows
3. התוצאה במספר 1 לחלק לתוצאה במספר 3
התכוונת למספר 2 אני מניח...
אבל צריך לעשות הפוך.
המספר שהתקבל בcountif מתוך (לחלק) התוצאה של rows

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה