אוראל סולטן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כמה פרקים אתה מתכנן?
מה שמתוכנן כרגע הוא כ80 פרקים. לא להתייאש...

כמובן שלא הכל יפורסם כאן, אני בעז"ה יעצור באיזשהו פרק, ויוציא את זה בתור ספר. ככה כל מי שיישאר במתח, יוכל לקנות אותו. כמובן אחרי שהוא ערוך (וארוך...).

אבל אני רק מתכנן, מי שבאמת יודע זה רק ה'.

תמרוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מה שמתוכנן כרגע הוא כ80 פרקים. לא להתייאש...

כמובן שלא הכל יפורסם כאן, אני בעז"ה יעצור באיזשהו פרק, ויוציא את זה בתור ספר. ככה כל מי שיישאר במתח, יוכל לקנות אותו. כמובן אחרי שהוא ערוך (וארוך...).

אבל אני רק מתכנן, מי שבאמת יודע זה רק ה'.
בהצלחה!
חבל, רציתי לקרוא את הכל.

אוראל סולטן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ב"ה לאחר עבודות רבות, הנה התקציר המעודכן והמשופץ (כמובן עם הבלטה על המקום בו אנו נמצאים בסיפור.).
בשנת 2175:

"הזקן" מספר על ה"יילו-קולורס" בעלי כוחות מיוחדים שנעלמו. ידגאריי, מפקד "גרין קולורס", נרצח, מה שגורם למלחמה.

בקולמנסקופ, נמיביה: אדם נרצח על ידי רובוטים. משפחתו בורחת ליער, שם נהרג האב. הבן מתגלה כחי, אך יורה במשפחה ונעלם, ובמקומו מופיע עשן אדום.

בקנדה: סוניל חווה תופעות מצמררות בחדרו.

בשנת 2100:

בארה"ב: אדם אפל משנה ילדים ונופל לפיר. ה"ליפקולס" נכנסים לאחוזה ומוצאים את עצמם במלכודת בצורת חדר שמתפוצץ עליהם. בעל האחוזה מכניע לפבר. חייל ומפקדו מהליפקולס מנסים לברוח ונהרגים על ידי בעל האחוזה. טגיאו פוגש את בעל האחוזה, מסרב לעסקתו, ונשאר לבדו. גורלו לא ידוע.

אוראל סולטן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מסתבר שאני, @שפירא - ישראל ומ. קינן צריכים ללמוד הרבה אחד מהשני.

אז בעז"ה בהמשך תעלה לכאן הודעה עם פירוט של כל המושגים, הכינויים, והמילים שלקוחות מעולם העתיד- והסברם.

וכן בעז"ה יעלה הודעה עם שמות כל האנשים ותפקידם, וקצת פירוט עליהם. (כמה שאני יכול...).

כמובן שבעז"ה מדי פעם זה יתעדכן, כפי פיתול העלילה...

אוראל סולטן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לפני כמה ימים מישהו פנה אלי (אל תדאגו, זה לא לשון הרע, לא באמת היה מישהו כזה...) ושאל אותי למה בתקציר אני כותב "2100" ו"2175" ולא "בעבר" ו"בהווה".

אז הנה ידידי, (שלא קיים.) הנה התשובה:

בסיפור שמתרחש בעתיד אין "עבר" ו"הווה", הכל עתיד!!!

ולגבי המשיח?

אני לא נביא זעם, אבל שנת 2175 נמצאת בתוך ה6,000 שנה של העולם, וכנראה גיבורי הסיפור לא רוצים שהוא יגיע ב"אחישנה" ולא ב"עיתה".

(למרות שאני בדעה גורפת נגדם, בכל זאת, אי אפשר להתנגד לגיבורים של סיפור, אז הוספתי להם כמה עשרות שנים לתאריך המקורי של ביאת המשיח, שהוא כמובן היום והרגע בעז"ה...).

אוראל סולטן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מישהו יכול לרכז לי כאן את השמות של הגיבורים, ואני אכתוב בעז"ה מה קרה לכל אחד? או שאני אעשה הכל?

בובה בובה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
פרק עצוב מאד
לא מתייחסת לסיפור, בעיקר כי לא המשכתי לקרוא, רק הערה לגבי זה -
עבר והווה משמעם עבר לעומת הזמן בו מתרחש הסיפור,
שהרי כל סיפור שיוצא מתרחש בחלל סיפורי שכבר היה בעבר - כי התרחש לפני שהסיפור הודפס והגיע לידינו.
ממילא, בהחלט אפשר לכנות את הזמנים כעבר והווה.

תמרוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית

אוראל סולטן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תודי ש"יעלמו" לא נשמע משהו.

גם את שאר הדברים בסיפור מוזר לכתוב בלשון עתיד, חוץ מזה שזה מקשה על הקריאה הרציפה והבהירות בקרב הקוראים, לכן אני מעדיף לכתוב ב"ה את רוב הסיפור בלשון עבר / הווה.

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אידלס?", לארי

זקן בודד, יושב על כורסא מרופטת ולבוש במין חליפה ירוקה - אפורה

היילו-קולורס.

הירוקים והאפורים היו הבאים בתור.

ידגאריי, מפקד ה"גרין קולורס

אתה כאן כדי שאני יוכל להציע לך עסקה", אמר האיש האפל

משפחת מניגלור רנבאי התקדמה לאט לאורך שביל העפר המוביל אל בית הקברות. אמו, מריה, נאחזה בזרועו של אביו, אכיד, עיניה אדומות מבכי. אחותו הקטנה, אנל

רילס, ראש הקבוצה

טולנד, אחת מחבריו הקרובים של רילס

אדם, חבר נוסף בקבוצה

דמות זקנה הופיעה מהצללים. עיניה בערקו באש ירוקה, וקולה היה רך ועמוק:

מישהו יכול לרכז לי כאן את השמות של הגיבורים, ואני אכתוב בעז"ה מה קרה לכל אחד? או שאני אעשה הכל?
ניסיתי לרכז את כל הדמויות.
עברתי על כל הסיפור מלמעלה, ונראה לי שהצלחתי לרכז את כולן.

ולעניין מה שכתבת ש
נראה לי כמו @תמרוז ו @בובה בובה שמכיוון שהסיפור מדבר על תקופה מסוימת בעתיד (2175) שעליה מדובר בסיפור, ועל תקופה קודמת לה (2100).
לכן כן צריך לכתוב ”הווה” על התקופה המדוברת (2175) ו”עבר” על התקופה הקודמת לה, כך זה מסתדר בצורה ברורה לכולם.
ושוב, הסיפור מאוד מרתק! תמשיך כך!

אוראל סולטן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תודה רבה!!! אתה לא מתאר אפילו כמה עזרת לי.

נ.ב: גם אם בעז"ה אני אכתוב "בעבר" ו"בהווה", עדיין נראה לי שזה יכול לבלבל קצת אנשים שלא מתמצאים בנבכי התקופה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה