דרוש מידע מה אתם עושים עם כספי מעשרות?

מצב
הנושא נעול.

אקסטרה היפראקטיבי

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
נכון, המשנה או הגמרא מקללת מי שנוהג כך
אבל לתת את זה לזר כדי לא להיכלל בקטגוריה ואז ההורים לא מקבלים כלום, זה הרבה יותר גרוע.

חילזון קטן

משתמש פעיל
מה בעצם הצדקה הכי מהודרת?
כספי מעשרות זה בכל מקרה לא כסף שנשאר אצלי...
ולפעמים, כשנותנים למשהו שמכירים (משפחה בד"כ) זה נותן הרגשה לא נעימה מולם
במיוחד אם הם קונים כל מיני דברים שלא יהיה לי מספיק כסף בשבילם, מרגישה שאני מממנת לאחרים מה שאני לעצמי יכולה לע

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
למי אתם נותנים?
האם יש שימושים שניתן לתת בתוך המשפחה למשל שכר לימוד בישיבה וכדו?
ישנם 2 ספרים מאוד מומלצים, עם הוראות ברורות בנוגע להלכות מעשר כספים וצדקה: ספר "באורח צדקה", וספר "בצל הכסף". יתכן שישנם עוד, אך אני נפגשתי רק עם שניהם. ושניהם מעולים.

לענ"ד, אלו ספרים שהם ממש חובה, למי שמקפיד על נתינת מעשר, ורוצה לעשות את זה בצורה הכי טובה והכי נכונה, מבחינה הלכתית וכו'.

חילזון קטן

משתמש פעיל
ישנם 2 ספרים מאוד מומלצים, עם הוראות ברורות בנוגע להלכות מעשר כספים וצדקה: ספר "באורח צדקה", וספר "בצל הכסף". יתכן שישנם עוד, אך אני נפגשתי רק עם שניהם. ושניהם מעולים.

לענ"ד, אלו ספרים שהם ממש חובה, למי שמקפיד על נתינת מעשר, ורוצה לעשות את זה בצורה הכי טובה והכי נכונה, מבחינה הלכתית וכו'.
איפה אפשר להשיג?
אני מחפשת ספר פרקטי/מעשי לא ספר עיוני...

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
איפה אפשר להשיג?
אני מחפשת ספר פרקטי/מעשי לא ספר עיוני...
לא עיוני בכלל. ספר הלכות רגיל, כמו אורחות שבת, שמירת שבת כהלכתה, ספרי הרב אופיר מלכה וכו'.

מסתבר שבחנויות הספרים. אין לי מידע קונקרטי על מקום רכישה זמין.

העשיל פרידמאן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אכן יש שיטה שמותר לצרכי מצווה בפרט אם אין לך אפשרות בלי זה
אבל צריך לדעת שזה לא הכי מהודר
והשם יפתח לכולנו את אוצרותיו שבעזרתו ית' יהי לנו רק לתת ובשפע!
ככה הרב שלי אמר לי לעשות

עדיה שיר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
להורים
או לחברה אברכית שאני יודעת שהיא תשמח לקבל באותו החודש. זה משתנה.

אקסטרה היפראקטיבי

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אני אישית, היות ואני מקפיד על חומש, ואני יודע שבכל הדברים האלה שלא חייבים מעיקר הדין, אז אחרי כמה זמן, פתאום אתה מתחיל לתכנן מה לקנות, ובדיוק הסכום הזה זה מה שחסר, וכו', אז מייד כשאני מקבל כסף, אני ישר שם בקופת צדקה הכי קרובה, וגם אם זה אמצע הלילה, אני יחפש איפה לפרוט, ולא יכניס לארנק עד שיכנס 20% לצדקה.
כמובן שיש לי המון שפע בגלל זה, ורואים את זה בעיניים.
כאברך, או מישהו יותר מסודר, הייתי נותן להורים כמובן, ואם הם לא צריכים, אז לקופה של השכונה, או לכולל של הביה''כ.
כי עניי עירך זה גם אם הקופה של בני ברק עושים תפילות הגרלות וסגולות.

שועל קרבות

משתמש צעיר
אגב כדאי לדעת לכל מי שנותן חומש - שייתן מעשר פעמיים ולא מראש 20%. דהיינו להפריש מעשר ואז להוסיף עוד 10%. כדי לא להפסיד את המעלה של מעשר. (ראיתי בעבר בכמה ספרי פוסקים כשהתעניינתי).
כמובן שיש לי המון שפע בגלל זה, ורואים את זה בעיניים.
ב"ה, כדאי לפרסם קידוש ה' ממש! יש"כ.

שרה צילום מקצועי$$

צלמת מקצועית .מחירים מפתיעים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אם אתם שואלים אולי המשפחה לא צריכה .
אפשר לפנות לרב בית כנסת או לרב שלכם ולהגיד לו שיביא לאברך שצריך.
אשרינו שזה עמינו!!!!!
באמת הרב יגאל אמר שמי שנותן חומש אחרי שנה חייב לראות שפע!
וגם מי שלא רוצה שיחסר מזונו -ברכת המזון מתוך הכתוב וגם בקול!!
בהצלחה!!

נערך לאחרונה ב:

יהודי פושט

משתמש פעיל
אם אתם שואלים אולי המשפחה לא צריכה .
אפשר לפנות לרב בית כנסת או לרב שלכם ולהגיד לו שיביא לאברך שצריך.
אשרינו שזה עמינו!!!!!
באמת הרב יגאל אמר שמי שנותן חומש אחרי שנה חייב לראות שפע!
וגם מי שלא רוצה שיחסר מזונו -ברכת המזון בקול!! [אולי גם מתוך הכתוב [מסתבר..]
בהצלחה!!
כתוב על ברכת המזון מתוך הכתב וגם בקול...

חילזון קטן

משתמש פעיל
אגב כדאי לדעת לכל מי שנותן חומש - שייתן מעשר פעמיים ולא מראש 20%. דהיינו להפריש מעשר ואז להוסיף עוד 10%. כדי לא להפסיד את המעלה של מעשר. (ראיתי בעבר בכמה ספרי פוסקים כשהתעניינתי).
איפה זה כתוב,
מעניין כי זה יוצא פחות מ-חמישית

שועל קרבות

משתמש צעיר
איפה זה כתוב,
מעניין כי זה יוצא פחות מ-חמישית
זה לא יוצא פחות.
מה שצריך זה להפריש מהקרן חלק אחד 10% למעשר. ובנוסף להפריש עוד 10% מהקרן (לא ממה שנשאר) לחומש, בנפרד. (את המקורות אני צריך לחפש אינם לידי. וכמדומני שלומדים זאת מעשר תעשר פעמיים מעשר.)
נ.ב. גם במעשר אם מפריש מעט יותר כדאי להתנות שהשאר יהיה צדקה שאינה מן המעשר כיון שאם לא כן לא הפריש עשירית אלא 12% וכדו'..

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה