דרוש מידע למה אין מורות נהיגה חרדיות מהמגזר

מצב
הנושא נעול.

צ'יבצ'ער

משתמש רשום
יצא לי לראות לפני שבועיים בחורה חרדית ("דוסית" ממש) לומדת נהיגה עם מורה חילוני, ופשוט מאוד מאחורה ישב אח שלה (בחור-ישיבה חסידי), - אפשר למצוא פתרונות ויש מלא נשים חרדיות שלומדות עם מורה (גבר) ולא דווקא עם אישה.

ד. פריד

משתמש מקצוען
בלת"ק

מה השאלה בכלל?
אסור לאישה לנהוג!! - ק"ו שאסור לאישה ללמד נהיגה..

אין מה לעשות - זה חלק מהנרווים שהשתרשו במגזר.
נ.ב. למען הסר ספק - אני כמובן נגד המוסכמה הזאת, ולא חסרים רבנים גדולים בציבור שלנו שמתירים לכתחילה לנשים לנהוג.
בתפילה לקץ ה"ספאסט נישט".
שבט הלוי (חלק ד' סימן א') ומשנה הלכות (חלק יב סימן ש') אוסרים נהיגת נשים.
כמובן שיש גם פוסקים שמתירים
אבל זה לא רק ספאסט נישט, אלא גם נידון הלכתי.

גילוי נאות: הרבה מנשות משפחתי מחזיקות ברישיון, וחלקן נוהגות בפועל.

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
דווקא חושבת שצריך כישורים נשיים,
סבלנות, מחמאות, יכולת הסברה, עידוד.
אני דווקא חושב להיפך, מורה נהיגה צריך להיות קשוח ועקבי, א"א ללמוד ממחמאות, מורה סבלני מידי ייתן לך למרוח הרבה שיעורים, מורה קשוח לא ייתן לך ליפול לתוך המקום שמותר לי עדיין לפספס מעבר חצייה כי אני רק התחלתי ללמוד נהיגה
אני אישית למדתי אצל מורה רוסי קשוח, שבכוח הייתי צריך להוציא ממנו פידבק על הביצועים
תכל'ס בזכות זה לא מרחתי הרבה שיעורים (28 לפני הטסט הראשון, ידני)
רק הברקסים, ההתערבויות והצעקות שלו חינכו אותי
רק אחרי שקיבלתי כמה ברקסים על אי עצירה במעבר חצייה התחלתי לשים לב למעבר חצייה ממרחק קילומטר כי לא הייתי מסוגל לפספס את זה ולחטוף ממנו ברקס
אגב, בגלל קשיי שפה אין לו הסברה טובה, אבל הוא עשה אותי נהג
גילוי נאות, אני גבר ;)

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אני דווקא חושב להיפך, מורה נהיגה צריך להיות קשוח ועקבי, א"א ללמוד ממחמאות, מורה סבלני מידי ייתן לך למרוח הרבה שיעורים, מורה קשוח לא ייתן לך ליפול לתוך המקום שמותר לי עדיין לפספס מעבר חצייה כי אני רק התחלתי ללמוד נהיגה
אני אישית למדתי אצל מורה רוסי קשוח, שבכוח הייתי צריך להוציא ממנו פידבק על הביצועים
רק אחרי שקיבלתי כמה ברקסים על אי עצירה במעבר חצייה התחלתי לשים לב למעבר חצייה ממרחק קילומטר כי לא הייתי מסוגל לפספס את זה ולחטוף ממנו ברקס
גילוי נאות, אני גבר ;)
לכן בסוף מורה זה עניין של התאמה, זו טעות לקחת דוגמא מעצמך לכל הגברים, כל אחד ותכונות האופי שלו, יש כאלה שמרוב שהם עפים על עצמם צריך לתת להם בשינים כדי שיתקרקעו, לעומת זאת גם גברים לא מוסיף להם הערות גערות וצעקות.

תמרה א

משתמש פעיל
גילוי נאות, אני גבר ;)
כה תאמר לבית יעקב ותגיד לבני ישראל.
שהמורים הגברים ילמדו אצל גברים קשוחים, צועקים ובוטים.
ושהנשים ילמדו אצל נשים שמלמדות בצורה ברורה, ברוגע ובכבוד.
אבל זה רק בצחוק,
אני מכירה גם גברים וגם נשים שלמדו אצל מורים צועקים ומשפילים, וזה פשוט הוריד להם את הביטחון והמוטיציה,
ורק גרם להם לא לעבור טסטים.
מה שאני באה להגיד, שמי שמתאים לו מורה צועק ומשפיל וזה מגורם לו לעבור בטסט הראשון,
אז יש הצע גדול של מורים כאלו.
ומי שמחפש מורה מכבד/ת סבלן/נית דווקא יש הרבה ביקוש וחסר בהצע.

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
כה תאמר לבית יעקב ותגיד לבני ישראל.
שהמורים הגברים ילמדו אצל גברים קשוחים, צועקים ובוטים.
ושהנשים ילמדו אצל נשים שמלמדות בצורה ברורה, ברוגע ובכבוד.
אבל זה רק בצחוק,
אני מכירה גם גברים וגם נשים שלמדו אצל מורים צועקים ומשפילים, וזה פשוט הוריד להם את הביטחון והמוטיציה,
ורק גרם להם לא לעבור טסטים.
מה שאני באה להגיד, שמי שמתאים לו מורה צועק ומשפיל וזה מגורם לו לעבור בטסט הראשון,
אז יש הצע גדול של מורים כאלו.
ומי שמחפש מורה מכבד/ת סבלן/נית דווקא יש הרבה ביקוש וחסר בהצע.
המורה שלי ממש לא היה משפיל ולא מוריד ביטחון עצמי, הוא פשוט היה ענייני וקר, וכשצריך היה צועק, אין ברירה צעקות זה חלק מהעניין, אני לא חושב שהייתי לומד נהיגה בלי צעקות
אגב, לומדות אצלו הרבה בנות (רובן המוחלט לא דוסיות)

צ'יבצ'ער

משתמש רשום
מה דחוף לך קץ הספסטנישט?
הרי אתה לא משתמש בו,
למה חשוב לך שהוא גם יתאדה?
יכול להיות שמשהו מציק לכם עם עצם קיומו?
מה הכוונה? אני נמצא בתוך חברה/מגזר/ציבור וודאי שבאופן כללי/ציבורי (לא פרטי) אני מתייחס אליו, כי ברגע שלכולם (או יותר נכון כולם בעבר) יש איזושהי מוסכמה - גם אם רובם לא מסכימים איתה כבר, אבל עדיין זה השתרש - אז מי שיהיה מוזר - במיוחד אם באופן קיצוני, מסתבר (מסתבר) שיש כאן מה לבדוק.

• תודה
Reactions: liv

ה אחד

משתמש חדש
"אשה לא יודעת ללמד" זה קשקוש, קרובות משפחתי למדו אצל מורות מעולות, אבל במחירים נוראים וחוסר זמינות.

הבעיה היא אחרת - כשיש מורה שרק עצם העובדה שהיא אשה מביאה לה לקוחות, והביקוש גדול ממהיצע אז רמת ההשקעה שלה, ההשתלמות שלה, הגמישות שלה, והישרות שלה נמצאים בירידה מתמדת ובשחיקה מתמדת (בלי להכליל).
מורה גבר ברמה הזו כבר מזמן היה נשאר בלי תלמידים, ועושה הסבת מקצוע.
בעיה דומה מוצאים ברמת רופאות הנשים בקופות החולים (בלי להכליל)

והראיה שבאיזורים הפחות דתיים, יש מקומות שיש מורות מעולות שאפילו גברים לומדים אצלם (במזגר הכללי), בדיוק כמו כל אשת מקצוע (וגם הגניקולוגיות שם ברמה אחרת)
אם כן אני אשמח ממש למספרי טלפונים

ה' אוהב אותך

משתמש פעיל
בלת"ק אני לומדת בבית שמש אצל מורה חרדית ממש ממש
עם טלפון כשר ושמה כובעי שורי
אגב מורה מעולה...

תותית י.

משתמש מקצוען
עם טלפון כשר ושמה כובעי שורי
האמת שאני התלבטתי גם אם שמה = השם שלה או שמה = שמה על הראש
ואז הגעתי למסקנה שכנראה זה השם שלה כי מה כ"כ חשוב איזה כובע יש לה הרבה יותר חשוב השם ויותר סיכויים שתכתבי את השם...
:LOL::ROFLMAO::ROFLMAO:

נמבר וואן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בלת"ק

מה השאלה בכלל?
אסור לאישה לנהוג!! - ק"ו שאסור לאישה ללמד נהיגה..

אין מה לעשות - זה חלק מהנרווים שהשתרשו במגזר.
נ.ב. למען הסר ספק - אני כמובן נגד המוסכמה הזאת, ולא חסרים רבנים גדולים בציבור שלנו שמתירים לכתחילה לנשים לנהוג.
בתפילה לקץ ה"ספאסט נישט".
סליחה על ההקפצה
אבל חסרים גם חסרים
נא הכר לי רב ליטאי אחד שמתיר לכתחילה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה