דרוש מידע למה אין מורות נהיגה חרדיות מהמגזר

מצב
הנושא נעול.

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
חברה חסידה (חסידית?) אמרה לי שאצלם שאישה תנהג זה כמו שאישה תעשן...:oops:
בערך
אבל עדיין החסידים מודדים גת מה שמותר לפי הסביבה, עישון בקרב נשים עדיין לא מקובל אצל ליטאים..

6892sar

משתמש חדש
סתם שתדעו שבבית שמש רוב המורות הם דתיות\חרדיות ויש כמה ממש ממש "דוסיות" (מהבי"ס של אייל קורן)
המורה שלי היא דתיה והחלום שלה זה לפתוח בית ספר למורות נהיגה- ואני מקווה בשבילה שילך לה.
עזבו סטיגמה ומקובלות- יש ביקוש? יש. ועדיף שהבנות שלנו ילמדו עם אישה? עדיף.
מי שמתאים לה לאופי ומסתדרת עם התנאים, למה לא?

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
סתם שתדעו שבבית שמש רוב המורות הם דתיות\חרדיות ויש כמה ממש ממש "דוסיות" (מהבי"ס של אייל קורן)
בכל בית שמש יש שלוש מורות נהיגה, איך 'כמה ממש דוסיות'?
או שבעשרת החודשים האחרונים נוספו הרבה מורות ולא ידעתי?

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
יש לפחות תשע, ורק אחת מהם חדשה...
תתפלאי אבל יש.
איך יכול להיות? כל הבנות בביתר הולכות לירושלים אחרי שמתקשרות למורות של בית שמש ושומעות שיש תור של חצי שנה
כפרת עוונות!
ושמחה לשמוע

יעקב אופרy

משתמש רשום
הכי פשוט מי שחושבת שהיא חכמה עם השאלה שהיא תלך להיות מורת נהיגה ותכתוב לנו אחרי כמה חודשים מה היא חושבת

מחצלת

משתמש רשום
יש גם בצפון מורה חרדית (אני לא יודעת מאיפה את.
בכל אופן, ללמוד נהיגה אצל אישה בכללי זה דבר שקצת לא מסתדר.....
פגשתי מלא נשים שלמדו זמן ארוך מאוד אצל אישה ובסוף עברו לגבר. כי אישה לא כ"כ יודעת ללמד.(כמובן שכל אחת תשא ת'רב שלה, אני שאלתי והוא אמר שאין בעיה

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
יש גם בצפון מורה חרדית (אני לא יודעת מאיפה את.
בכל אופן, ללמוד נהיגה אצל אישה בכללי זה דבר שקצת לא מסתדר.....
פגשתי מלא נשים שלמדו זמן ארוך מאוד אצל אישה ובסוף עברו לגבר. כי אישה לא כ"כ יודעת ללמד.(כמובן שכל אחת תשא ת'רב שלה, אני שאלתי והוא אמר שאין בעיה
"אשה לא יודעת ללמד" זה קשקוש, קרובות משפחתי למדו אצל מורות מעולות, אבל במחירים נוראים וחוסר זמינות.

הבעיה היא אחרת - כשיש מורה שרק עצם העובדה שהיא אשה מביאה לה לקוחות, והביקוש גדול ממהיצע אז רמת ההשקעה שלה, ההשתלמות שלה, הגמישות שלה, והישרות שלה נמצאים בירידה מתמדת ובשחיקה מתמדת (בלי להכליל).
מורה גבר ברמה הזו כבר מזמן היה נשאר בלי תלמידים, ועושה הסבת מקצוע.
בעיה דומה מוצאים ברמת רופאות הנשים בקופות החולים (בלי להכליל)

והראיה שבאיזורים הפחות דתיים, יש מקומות שיש מורות מעולות שאפילו גברים לומדים אצלם (במזגר הכללי), בדיוק כמו כל אשת מקצוע (וגם הגניקולוגיות שם ברמה אחרת)

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
זה לא קשקוש בכלל אני אומרת מהיכרות עם נשים רבות מאוד שלמדו אצל אישה שנים/ חודשים ואחכ עברו לגבר ואז עברו טסט
נכון גם בגלל שיש הרבה מורות נוראיות שממלאות יומן רק בגלל שהן נשים (מורה גבר ברמה הזו לא היה ממלא יומן)
ואין לזה שום קשר לרמת מקצועיות של "אשה", ויש מורות טובות, רק קשה מאוד לא להישחק בגלל הביקוש.

וגם בגלל שלהחליף מורה זה גם סגולה... גם גבר בגבר... ולא רק בגלל שהראשון לא טוב, לפעמים עצם השינוי משחרר את התקיעות בראש.

תמרה א

משתמש פעיל
מורת נהיגה זה לא אישה גברית במיוחד ? (ככה אצלי...)
דווקא חושבת שצריך כישורים נשיים,
סבלנות, מחמאות, יכולת הסברה, עידוד.
אני למדתי אצל שני גברים שרוא עליהם שפשוט סובלים מהמקצוע,
היו כל הזמן עם קוצים ברגליים, השפילו ועשו ההפך מלעודד.
וממש רציתי ללמוד אצל אישה,
שמעתי על כמה מורות מעולות, סבלניות שעוברים אצלם טסטים בקלות.
הענין הוא שהתורות היו של כמה שנים... והייתי צריכה את הרישיון במייידי.
דווקא חושבת שזה מקצוע שממש יכול להתאים להרבה נשים,
אפשר להגיע לסכומים ממש יפים, ונשים יכולות לשאוב סיפוק מהקידום של התלמידות שלהן...
ושגברים ילמדו אצל גברים ונשים אצל נשים.

אינגליש מייל

אנגלית במייל שלך
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
עיצוב ואדריכלות פנים
לא ירחק היום ויצטרכו "מדריכה על רכב אוטונומי"... ולא מורת נהיגה.

צ'יבצ'ער

משתמש רשום
בלת"ק
כל מי שהולכת ללמוד נהיגה ומחפשת מורה אישה.
יודעת שהיא תצטרך לחכות מלא זמן עד שהיא תמצא מורה ורק אחרי המון נדנודים, טרטורים וטלפונים.
ותשלם מחיר הרבה יותר יקר.
מעניין אותי להבין למה לא מקובל שנשים מהמגזר שלנו מלמדות נהיגה (במיוחד שהשכר גבוה מאד!!).
מה השאלה בכלל?
אסור לאישה לנהוג!! - ק"ו שאסור לאישה ללמד נהיגה..

אין מה לעשות - זה חלק מהנרווים שהשתרשו במגזר.
נ.ב. למען הסר ספק - אני כמובן נגד המוסכמה הזאת, ולא חסרים רבנים גדולים בציבור שלנו שמתירים לכתחילה לנשים לנהוג.
בתפילה לקץ ה"ספאסט נישט".

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה