דרוש מידע טרוף מחירי היחידות דיור בירושלים

EfratHL

משתמש פעיל
גם לי היה מאד קשה לחשוב על להתרחק מערי המרכז, עד שהתחתנתי ואחרי 4 חודשים ביחידה קטנה וצפופה, יצא לי לבקר משפחה באחת מערי הפריפריה (הקרובות!). שם נפל לי האסימון, אנשים משלמים כמעט חצי מאיתנו על דירה ענקית וחדשה עם מרפסת ונוף ירוק מהחלון. עשינו כמותם ובהפרש של השכירות אנחנו גם מחזיקים רכב וקופצים המון להורים. בהתחלה נסענו בעלי ואני לעבודה ולכוילל הישנים, אבל מאד מהר הבנו שלהכל יש תחליף, הוא מצא כוילל מעולה ליד הבית ואני עבודה קרובה.
נכון, זה לא קורה ביום אחד אבל כשאני רואה את החברות שלי שמשלמות יותר ממני על קנית דירה רק בחצי גודל וישנה ומכוערת ואני נכנסת לדירה חדשה וענקית, ברור לי שבחרנו נכון עבורינו.
שוב, יש אנשים ששווה להם הכל העיקר לגור ליד ההורים/ בערים המרכזיות, אבל חשוב לדעת שיש גם אופציה אחרת.

לארג'

משתמש מקצוען
זה מעצבן ומבאס אבל זה מה יש -תשלימו עם המצב, לוקח קצת זמן לקלוט
תעברו לדירה נורמלית קצת רחוק יותר..לא תתחרטו !

יש לי חבר שלא נשאר להם כסף למזון כמעט כי מתעקש לגור ביח"ד זוועתית ברוממה במחיר גבוה

הכי הכי

משתמש סופר מקצוען
אבל אני באמת תוהה לעצמי, נניח שהייתי עוזבת הכל ועוברת לצפון לדרום וכ,? מאיפה היינו מתפרנסים?? העבודה שלי בירושלים (היברידית אבל עדיין חייבים לדפוק נוכחות במשרדים) בעלי מצא כולל שמאדד מתאים לו והוא נהנה ופורח בו וזה מאד לא מצוי וקל, הוא לא אחד שילך לכל מקום ויסתדר עם כל רמה. הדברים האלו לא באים ברגל ואני מאמינה שעוד לפני ההורים רוב האנשים עושים שיקולים של פרנסה לימודים וכ, ובהנחה ש אפשר למצוא את אותם נתונים בפריפריה כנראה שההחלטה הייתה
פרנסה היא משמים
ומי אמר לך שלא היית מקבלת עבודה יותר טובה ממה שיש לך עכשיו?
ובעלך היה מוצא כולל שמאודדד ועוד יותר מאודדדד יתאים לו??

ותדעו לכם שפריפריה פתאום ממשים פוטנציאליים שהיו טמונים ואפילו לא ידעתם על קיומם.
במרכז הכל כ"כ בנאלי ושגרתי (אני לא הייתי חולמת להגיע ולעבוד וכמובן להתפרנס בכבוד!! למה שאני היום לולי הייתי גרה במרכז.... )

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בלתק חלקי
בשבת היו אצלי ההורים שלי, ואחותי בת 17 אמרה שעל מקום חלומי כזה במחר עוד יותר חלומי- עם אויר חלומי שאת לא משלמת עליו, מזג אויר מצוין, ושקט! היא רוצה לבוא לגור כאן- יש מצב אפילו מיד אחרי החתונה! ההורים שלי מירושלים- לא קרוב, ובעלה - היא לא יכולה לדעת מאיפה הוא יהיה

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
ובעלך היה מוצא כולל שמאודדד ועוד יותר מאודדדד יתאים לו??
זה ספציפית נראה שיכול להיות לפעמים שיקול רציני לא לעזוב.
לא לכולם קל למצוא מקום שמתאים להם וליבם חפץ בו,
ועוד יותר לא קל זה למצוא חברותא טוב
אם הבעל הוא מהסוג היותר "בררן" (זה לא באמת בררן, זה אנשים עם צרכים מאוד מדוייקים)
ואנחנו רואים את התורה כדבר ששווה לשלם עליו כל מחיר- אז כן, לעמים המחיר הוא מגורים בדירה פצפונת, מכוערת ובמרתף.

יואיקסית

משתמש חדש
גם אם ישלמו לי לא הולך לגור בבני ברק
בבני ברק המחירים של היחידות דיור זולים משמעותית
כי יש הצפה ביחידות לעומת מקומות אחרים...
אולי האיכות חיים שם מזעזעת
אבל המחירים בהחלט זולים לעומת מקומות אחרים

כבקרת רועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
משנה מסכת אבות פרק ו
אמר רבי יוסי בן קיסמא פעם אחת הייתי מהלך בדרך ופגע בי אדם אחד ונתן לי שלום והחזרתי לו שלום אמר לי רבי מאיזה מקום אתה אמרתי לו מעיר גדולה של חכמים ושל סופרים אני אמר לי רבי רצונך שתדור עמנו במקומנו ואני אתן לך אלף אלפים דינרי זהב ואבנים טובות ומרגליות אמרתי לו בני אם אתה נותן לי כל כסף וזהב ואבנים טובות ומרגליות שבעולם איני דר אלא במקום תורה לפי שבשעת פטירתו של אדם אין מלוין לו לאדם לא כסף ולא זהב ולא אבנים טובות ומרגליות אלא תורה ומעשים טובים בלבד שנאמר +משלי ו+ בהתהלכך תנחה אותך בשכבך תשמור עליך והקיצות היא תשיחך בהתהלכך תנחה אותך בעולם הזה בשכבך תשמור עליך בקבר והקיצות היא תשיחך לעולם הבא וכן כתוב בספר תילים על ידי דוד מלך ישראל +תהלים קי"ט+ טוב לי תורת פיך מאלפי זהב וכסף ואומר +חגי ב'+ לי הכסף ולי הזהב אמר ה' צבאות

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
יש גם כאלו שפורחים בלימוד יותר בפריפריה כי יש יותר אפשרויות להשפיע וללמד וגם יותר רוגע
זה לא חד משמעי כך או כך
יש גם מקומות עם כוללים מעולים
בקיצור כל מקום וכל אדם לגופו
נכון, אבל גם כחסידת פריפריה אני חייבת לומר
כשעוברים- לעולם אי אפשר לדעת איך באמת יהיה השינוי
ובגלל שלימוד התורה הוא החשוב ביותר, אם טוב לבעל איפה שהוא, הייתי שואלת רב לפני שהייתי מהמרת על זה.
(אני למשל מכירה משפחה שחיה בצפיפות גדולה באזור יקר, וחשבו לעבור לפריפריה בגלל זה, הרב אמר להם שאם הילדים מרוצים בחיידר (כיתות בינוניות ומעלה)- שלא יעברו.

עשרת

משתמש פעיל
משנה מסכת אבות פרק ו
אמר רבי יוסי בן קיסמא פעם אחת הייתי מהלך בדרך ופגע בי אדם אחד ונתן לי שלום והחזרתי לו שלום אמר לי רבי מאיזה מקום אתה אמרתי לו מעיר גדולה של חכמים ושל סופרים אני אמר לי רבי רצונך שתדור עמנו במקומנו ואני אתן לך אלף אלפים דינרי זהב ואבנים טובות ומרגליות אמרתי לו בני אם אתה נותן לי כל כסף וזהב ואבנים טובות ומרגליות שבעולם איני דר אלא במקום תורה לפי שבשעת פטירתו של אדם אין מלוין לו לאדם לא כסף ולא זהב ולא אבנים טובות ומרגליות אלא תורה ומעשים טובים בלבד שנאמר +משלי ו+ בהתהלכך תנחה אותך בשכבך תשמור עליך והקיצות היא תשיחך בהתהלכך תנחה אותך בעולם הזה בשכבך תשמור עליך בקבר והקיצות היא תשיחך לעולם הבא וכן כתוב בספר תילים על ידי דוד מלך ישראל +תהלים קי"ט+ טוב לי תורת פיך מאלפי זהב וכסף ואומר +חגי ב'+ לי הכסף ולי הזהב אמר ה' צבאות
צודק,
בירושלים יש ערבים נוצרים חילונים,
בביתר בני ברק, אלעד, עמנואל יש רק חרדים לדבר ה'.......
אל תהפכו את הערים האלה לאינו מקום תורה.

כבקרת רועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
צודק,
בירושלים יש ערבים נוצרים חילונים,
בביתר בני ברק, אלעד, עמנואל יש רק חרדים לדבר ה'.......
אל תהפכו את הערים האלה לאינו מקום תורה.
אבל בירושלים יבנה בית המקדש

אכן אל תשכור בירושלים בשכונות נוצריות / מוסלמיות /חילוניות אף ששם מחירי השכירות דומים לבני ברק

ותשכור רק במקום תורה

דבורה -devora

משתמש רשום
מהתגובות כאן נשמע כאילו לגור ליד ההורים זה רק רע ומזיק,
לא כל ההורים מתערבים וגם אם כן זה סוג של התמודדות שבונה בדיוק כמו שההתמודדות בלגור רחוק בונה,
יש לזה גם הרב מעלות למגורים במרכז וקרוב

michalbd

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
בלי לקרוא את כל ההודעות
המחירים ברמות ורמת שלמה כבר ממזמן לא נמוכים ודירות 30 מטר כבר עולות 4 בערך
תלוי איפה תלוי איזה.. אבל בכללי זה המחירים..
ככה שכל ירושלים יקרה פחד במחירי שכירות..
ואני רואה את כל העלית מחירים הזאת בגלל הזוגות האמרקאים שבאים לירושלים ומשלמים מחירים מטורפיםםם
אני מכירה בסנהדריה המורחבת דירות שם של 5 חדרים מושכרות לאמרקאים ב15K לחודש..
וזה לא סיפור יחיד שאני מכירה מקרוב..
וכך קורה מצב..שאנחנו הישראלים האברכים צריכים להרחיק בגלל כמה זוגות אמרקאים שההורים משלמים להם שכירות..

שנית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
מהתגובות כאן נשמע כאילו לגור ליד ההורים זה רק רע ומזיק,
לא כל ההורים מתערבים וגם אם כן זה סוג של התמודדות שבונה בדיוק כמו שההתמודדות בלגור רחוק בונה,
יש לזה גם הרב מעלות למגורים במרכז וקרוב
נכון מאד!
כאחת שגרה בעבר בפריפריה ונאמה לעצמה שוב ושוב את כל הציטוטים הנ''ל
יכולה להעיד שהיום כשחזרנו למרכז ,ליד ההורים, החיים הרבה יותר קלים וטובים מהרבה בחינות.
צר לי על כל אלה שמשלים את עצמם שפריפריה זו שלמות.

MACHAK

משתמש מקצוען
צר לי על כל אלה שמשלים את עצמם שפריפריה זו שלמות.

הם לא משלים את עצמם.
לכל אחד מה שטוב לו.
חלקם מרוצים במרכז ואחרים מרוצים מאד בפריפריה.

פותחת האשכול התלוננה שאין אפשרויות מגורים ראויות במחיר סביר במרכז ירושלים ונענתה ע"י תושבי פריפריה מרוצים שיש אופציות ראויות שם.

מה את מציעה לזו שפתחה את האשכול ואומרת שאין לה איך לשלם את המגורים בירושלים כי המחיר מטורף והתמורה קשה מאד למגורים? שטוב לגור ליד ההורים? לך זה מצוין ולעוד הרבה מאד ולכן המחיר כלכך יקר.

אז הנה באו להאיר את הצד השני - יש אפשרות לגור רחוק בדירה יפה במחיר מצוין וגם- יש מצב לבניית חיים אחרים ועצמאיים.
למה זו אשליה?

MACHAK

משתמש מקצוען
השאלה למה אתם קוראים פריפריה???
למשל בביתר דירה 3 חד' מושכרת ב3,000, ואין חנות/ שירות שאין שם.
אני דיברתי על מקומות כמו ביתר/ אלעד
שמחירי השכירות סבירים והתמורה היא דירה יפה ועדיין מדובר בעיר עם אפשרויות עבודה וכוללים וחנויות וחברה וכו'

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה