חיסכון לכל ילד זהו נגמר התירוצים! עוברים היום! חדש! אינפיניטי קיבלה הכשר. חיסכון לכל ילד. וקופת גמל. האשכול החדש.

דף גמרא

משתמש פעיל
אגב, @מפתחות - מאגר דירות. אני רואה שזה ממש בנפשך.
אבל חובה לתת הערת אזהרה, יש בזה גם סיכונים. זה לא בהכרח מתאים לכל אחד.
מצטרף
זה נראה כל כך בנפשך
עד שזה מעלה שאלה האם יש לך אינטרס אישי בזה
בהנחה שכן
אין בזה שום פסול
אלא שמן הראוי לציין זאת כגילוי נאות.

אזרח ותיק

משתמש מקצוען
מצטרף
זה נראה כל כך בנפשך
עד שזה מעלה שאלה האם יש לך אינטרס אישי בזה
בהנחה שכן
אין בזה שום פסול
אלא שמן הראוי לציין זאת כגילוי נאות.
למה ככה???
אם הייתה לך אפשרות להוסיף לאלפי משפחות עשרות אלפי ש"ח, לא היית משתף במידע???

אבי ג -

משתמש פעיל
אפאחד לא מדבר על זה
אבל תודעת השירות של אינפינטי לא מן המשובחות
מקוה שהיחס שלהם לכסף שלנו טוב מהיחס אלינו עצמינו..
לגמרי. מכתבים קריטיים (כמו הודעה על איחוד חשבונות פנסיה שלא חפצתי בו) לא באים בזמן. (הגיע מכתב במייל שיש מכתב באתר יום לפני שפג התוקף) וכן הלאה. בעיות בעיקר בפתיחה והשירות הראשוני. אתר מזעזע וכן הלאה

אני עדיין ממליץ, אבל רק במקום שאין ברירה כמו חיסכון לכל ילד. (או השתלמות שהם היחידים עם מדדים עולמיים) בפנסיה שיש מסלולים דומים בחברות שונות צריך לחשוב פעמיים (עברתי בגלל דמי הניהול שהיו הכי זולים)

הבעיה במאמר שהוא לוקח את הסטטיסטיקה של התשואות
וטוען שזה מדעי שתהיה תשואה חיובית..
הוא צודק שסטטיסטיקה זה מדע
כלומר אם יש סטטיסטיקה על גידול דמוגרפי
אז המדע קובע שאכן כך יהיה בהתאם להנחות סטיית התקן שקובעת הסטטיסטיקה.

אבל כאן הסטטיסטיקה היא אחרי הנחות בסיס שהעתיד יהיה כמו העבר
שתהיה בורסה ויהיו חברות בע"מ שיסחרו בה
ואז התשואות יעלו.
אבל השאלה אם בדקו סטטיסטית את הנחות הבסיס
האם הבורסה תמשיך להתקיים
האם מוסד החברות ימשיך להתקיים
האם זכות הקניין תמשיך להתקיים
האם הקפיטליזם ימשיך להתקיים
כאן יכולה להגיע מסקנה שונה.
זה לא בתחשיב הסטטיסטיקה של התשואות
ולכן לומר שזה מדעי שימשיך להיות תשואות חיוביות זה משפט לא רציני.
יתכן שיבוא ברבור שחור ויטרוף את הקלפים.
מקווה שהובנתי.

בנוסף הוא לא מדבר על מקרה קיצון שאדם דחוק לפינה מפוטר מעבודה אין לו אופק כלכלי והבורסה בירידות
(הגיוני שהדברים האלו יקרו ביחד) והוא נאלץ למשוך בהפסד.
א. לגבי הנושא של נאלץ למשוך בהפסד וכדו' כאן מודבר על כסף חיצוני של חיסכון לכל ילד שהמדינה נותנת, ולכן ברור שאם יקרה בדיוק משהו באותו זמן יהיה אפשר לחכות שנה שנתיים ואז למשוך.
ב. צודק בהגדרה שכאן אין לנו הבטחה שהעתיד יהיה כמו העבר, ושוב בנושא הזה של חיסכון לכל ילד אני חושב שאינו מן הענין כי גם שאר המסלולים שיש אין לנו ביטחון מאה אחוז שלא יקרה לזה כלום, וגם בבנק אין לך מאה אחוז הבטחה שישאר מזה משהו.

למה ככה???
אם הייתה לך אפשרות להוסיף לאלפי משפחות עשרות אלפי ש"ח, לא היית משתף במידע???
היי
חברים
אין לי בזה שום רווח, חוץ ממה שיהיו עוד כמה אנשים שיקבלו כסף ויוכלו לחתן את ילדיהם קצת יותר ברוגע.
פשוט בתור אחד שעוקב אחרי הנושא הזה, ובעיקר הנושא של ההכשר של חסכון לכל ילד.
וכל מי שדיברתי איתו עד עכשיו תמיד טענתו בפיו שאינו כשר וכו'.
ברגע שהיה לי מידע שיכול להיות לתועלת, פרסמתי אותו - למען עם ישראל
ובעיקר [לא נעים לומר] שיש אצלינו במגזר איזו בורות גמורה בכל הנושא הזה של השקעות ופנסיה
שהם לפעמים למשפחות עניין של חיים ומוות
תחשבו על ההורים שלכם אם היו קצת יותר חכמים ושמים כסף בהשקעות לפני 20 שנה איך הם היו נראים היום???

ר' יהונתן

משתמש פעיל
היי
חברים
אין לי בזה שום רווח, חוץ ממה שיהיו עוד כמה אנשים שיקבלו כסף ויוכלו לחתן את ילדיהם קצת יותר ברוגע.
פשוט בתור אחד שעוקב אחרי הנושא הזה, ובעיקר הנושא של ההכשר של חסכון לכל ילד.
וכל מי שדיברתי איתו עד עכשיו תמיד טענתו בפיו שאינו כשר וכו'.
ברגע שהיה לי מידע שיכול להיות לתועלת, פרסמתי אותו - למען עם ישראל
ובעיקר [לא נעים לומר] שיש אצלינו במגזר איזו בורות גמורה בכל הנושא הזה של השקעות ופנסיה
שהם לפעמים למשפחות עניין של חיים ומוות
תחשבו על ההורים שלכם אם היו קצת יותר חכמים ושמים כסף בהשקעות לפני 20 שנה איך הם היו נראים היום???
ישר כח על העלאת המודעות
כרגע אני גם מדבר על זה עם אנשים וממש הזדעזעתי שיש חברה שלא יודעים באיזה חברה הקופה שלהם נמצאת לא מוסיפים 55 ש''ח כל חודש ממש ליבי עליהם שעוד 20 שנה שלחברים שלהם יהיה בעז''ה 70-80 אלש''ח ולהם יהיה בקושי 20 אלש''ח אז כבר יהיה להם מאוחר לתקן את שהם הפסידו בגלל עצלות שלא היה להם קצת זמן להתעסק בזה

חייבים להציל כמה שיותר אנשים שידעו לעשות עם הכסף הזה את המקסימום כגון להכפיל את הסכום וכן להפקיד את הכסף במסלול ריווחי

שועל קרבות

משתמש צעיר
היתרון הגדול של אינפיניטי הוא הרווח הגבוה לטווח ארוך במסלול שכ95% ממנו הוא מניות חו"ל שהוא מותר עפ"י ההלכה (לרוב הפוסקים) והרווחים בו הם סטטיסטית הכי גבוהים לכן אני העברתי לשם את כל הילדים. (כמובן לא המלצה - עפ"י חוק...)

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
היו נראים בדיוק כפי שמצבם היום.
הגזרה אמת והחריצות שקר.
אומנם חייבים להשתדל אבל אין חובה להכביד בדיבורים של שגעון אילו הייתי עושה כך...

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

racheligraf

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
היתרון הגדול של אינפיניטי הוא הרווח הגבוה לטווח ארוך במסלול שכ95% ממנו הוא מניות חו"ל שהוא מותר עפ"י ההלכה (לרוב הפוסקים) והרווחים בו הם סטטיסטית הכי גבוהים לכן אני העברתי לשם את כל הילדים. (כמובן לא המלצה - עפ"י חוק...)
כמה שנים זה נקרא טווח ארוך..
שאלו את השאלה הזאותי המון פעמים פה וכולם מנים לקרוא מאמרים... הבנתי את הרעיון אבל עדיין לא הצלחתי להגיע להחלטה ולהבנה מה נכון לילדה שעוד מעט בת 9. גם אותה שווה להעביר? נגיד 10 שנים זה נקרא טווח ארוך?

לחברי הפורום היקרים

כמה נקודות שברצוני להעיר.

אחרי פתיחת הפוסט בו קראתי לעורר את הציבור לענין חיסכון לכל ילד

קיבלתי הרבה תגובות

חלק עודדו, אבל גם הרבה תגובות זועמות, [חלקם אישיות ורעות...]

ברצוני להבהיר כמה דברים

• אינני מבין בהשקעות איני יועץ ואין בכוונת האמור לתת המלצה אלא להביא מידע לציבור.
  • אין לי שום רווח כספי מהעניין, מטרת העניין הייתה לעלות מודעות.
  • מטרת העניין הייתה גם להביא את החלק ההלכתי של העניין.
  • כמו בכל נושא ודבר בחיים, לא עושים דבר סתם עפ"י שמועה מחבר אלא אחרי בדיקה, חברי הפורום היקרים אינם סתם אנשים המשוטטים בפרוג [ז"ל...] אלא אנשים שרוצים ללמוד ולהחכים, רוב הקוראים כבר קראו והבינו את ענין ההשקעות עפ"י המומחים שיש כאן בפורום ועושים עבודת קודש לעורר את הציבור.
  • ברור שלפני שעושים צעדים כאלה חובה לברר ולבדוק אני רק באתי לעלות את המודעות שוב ולזרז אנשים שחולמים [כמוני...] ולוקח להם כמה שנים עד שהם מעבירים.
  • אני בעצמי העברתי לפני חצי שנה, אחרי שכבר למעלה משנה שאני רציתי להעביר ולא העברתי, וגם אחרי שהעברתי היה כל מיני בעיות וכמעט שהתייאשתי עד שהחלטתי שאני לא זז מהמחשב עד שזה קורה. מכיון שזה כסף פסיכולוגי ולא חושי מאוד קשה לקחת את העניין רציני.
  • אתן לכם לדוגמא את ניק בשם הדסה. לפני שנתיים פורסם ע"י מקצועי בלבד מאמר בעניין, הדסה התלהבה מהעניין ומיד שאלה איך עוברים.
    צילום מסך 2024-01-04 112505.png
  • למעשה עבר שנתיים מאז ושום דבר לא קרה, איך אני יודע תסתכלו כאן, רק אחרי שהאשכול עורר את האנשים לעשות את זה הופ זה קרה ובאיחור של שנתיים.
  • צילום מסך 2024-01-04 112730.png
  • לסיום כמה הערות שבאמת העירו אנשים ובצדק:
העברה לתוכניות אחרות, צריכות להיות שקולות:

• בגיל הילדים, לא תמיד כדאי להעביר, אם הילדים כבר גדולים צריך לבדוק ולהתייעץ.
  • בעת העברה חובה לדעת שאתם עושים כאן השקעה ויכול להיות זמנים קשים שיהיה קשה לכם לעמוד בזה ולא למשוך את הכסף [ע"ע קורנה], ולכן בהשקעה כזו שהיא השקעה לכל דבר, צריך להחליט מראש להיות חזקים ולא לשחק עם הכסף, השקעה פסיבית הרווח שלה היא בעיקר לאורך זמן.
  • בהגיע גיל 18 או 20 וברצונכם למשוך את הכסף, אל תעשו זאת לפני יעוץ ובדיקה שבאמת שווה עכשיו למשוך את הכסף, כי מאוד יכול להיות שעדיף יהיה לחכות זמן מה ולהרויח עוד כסף/לא להפסיד את הכסף שיש.
תכלס' תהיו חכמים, ואל תקשיבו לכל ניק שיש בפרוג שאמר להעביר אלא בדקו וקראו את העניין ותחליטו מה טוב לכם.

אבל אחרי שתחליטו תעשו את זה מיד.

אגב ברצוני לציין ' מקצועי בלבד' ו'הון והשקעות' יכולים לתת לכם מידע לפי התקציב והתנאים שלכם ונכון לברר איתם בכל שאלה. [לא יעוץ, בירור].

אברהם קורניק

משתמש מקצוען
אני לא מבין בכל הנושא
אבל לאור האשכול הזה עשיתי בדיקה פשוטה בגמל נט
התוצאות היממו אותי

חושב כעת להעביר 2 ילדים פחות מגיל 4

1704362792235.png

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

rivkar

משתמש מקצוען
בלתק חלקי
לא ראיתי אם כתבו ונא לא התחיל להכנס לדיון הלכתי
רק מעירה שחוקית וכנראה גם הלכתית הכסף הוא של הילד ולא של ההורה
צריך לזכור את זה כשמכפילים.. (כלומר אם מישהו לחוץ על החסכונות וההורים בונים על זה שיחסכו במקום אחר..)

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה