תקשורת המקרה המוזר של 4X4 בשעת לילה מוקדמת (סקירה אובייקטיבית של המכשיר הכשר 4X4)

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
בשעת לילה מוקדמת, בדקתי את המכשיר הכשר 4X4. ואז המשכתי להשתמש בו למשך עוד כמה ימים. לא יכולתי להמשיך לבדוק אותו בלילות, משום שאז אני נוהג לישון.

בדקתי אותו (בשעות היום, כאמור), ראש בראש מול ה Q3 גרסת 2023.

שניהם נחשבים לעילית של המכשירים הכשרים. אם הם היו חברונער'ס, שניהם היו מבקשים דירה בירושלים-רמת שלמה, מינימום נווה יעקב. בצדק.

בשניהם - הקליטה והסוללה והממשק והשמע מעולים ממש. המכשירים אמינים, הבניה טובה, שניהם דור 4, וכן תומכים בהרחבת זכרון ע"י כרטיס, ועם נגן מוסיקה חצי נסתר. שניהם מצליחים להתחבר לאוזניות בלוטות' אמיתיים (זוג, אחד בכל אוזן).

מה כן ההבדל ביניהם? להלן הממצאים.
החסרונות הקוסמטיים של Q3: שביר ומגושם מעט יותר ממתחרהו.

החסרונות הקוסמטיים של 4X4: חריץ כרטיס זכרון משונה, מקשים קטנים יותר משל ה Q3, פנס ממוקם במקום פחות נוח.

עד כאן הפערים זניחים.

ההבדלים הגדולים הינם:
Q3 מכיל סוללה פחות טובה, וגם: קליטה פחות טובה (קצת). בנוסף, הוא סובל ממחלת נפש עמוקה שקשורה לבלוטות'. כאשר אנו נשמע בו שירים, כל 30 שניות בערך יש קיטוע, כמו "שריטה בדיסק". בהתחלה זה לא נורא, אבל אחרי 10 דק' האזנה לשיעור או שיר - זה מציק ומעצבן. אוף!

4X4 סובל גם הוא ממחלת נפש מעיקה מאוד:
אי אפשר לחפש איש קשר, אלא אם כן אתם יודעים בבירור את שמו. נניח אתם מחפשים את "דודה נחמה". תקישו 'נחמה' - הוא לא ימצא דבר. ה Q3 מנצח בקטע הזה.

עוד מחלה נוראה שמצריכה ביקור אצל פסיכיאטר של ה 4X4: הוא לא מאפשר לשמור מספר תוך כדי שיחה ו/או להוציא שיחה תוך כדי שיחה אחרת. זה מעצבן נורא!! נורא!!

בשניהם, אגב, אין כפתור ייעודי לווליום וזה חבל.

עם סיום האיגרת, אציין באותיות גדולות הערה גורפת לכל המכשירים הכשרים.
חבל חבל חבל חבל שאין אפשרות לגבות את אנשי הקשר ל'ענן', וכן לקבל עדכוני גרסה. חלק גדול מהבעיות הם תוכנה. למה בשביל חיפוש טוב יותר באנשי קשר, אני צריך לקנות מכשיר חדש? למה אם המכשיר אבד הלכו כל אנשי הקשר? זה פסיכי.

[לגבי הגיבוי, הצעה: הייתי רוצה לראות שירות, שאוכל לגשת פעם בחצי שנה לכל חנות סלולר, לשלם 20 שקלים, והם יגבו לי את אנשי הקשר לענן מאובטח שיוקם על ידי וועדת הרבנים לענייני תקשורת. אנשי הקשר יהיו מוצפנים, ויהיה אפשר להטעין אותם *רק* למכשיר עם אותו מספר סלולר. ככה ימות שבתאי צבי ושאר המצנטקים הנודניקים לא יוכלו לגנוב משם את מאגרי מספרי הטלפון.]

מסקנה?
נמשיך לחכות למכשיר כשר מושלם.
ועד אז, נסבול קצת ונשמח הרבה שיש לנו מכשיר כשר, ולא חס וחלילה סמארטפוי, אשר כל באיו לא ישובון (בדוק ומנוסה).

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אי אפשר לחפש איש קשר, אלא אם כן אתם יודעים בבירור את שמו. נניח אתם מחפשים את "דודה נחמה". תקישו 'נחמה' - הוא לא ימצא דבר. ה Q3 מנצח בקטע הזה.
אפשר להגדיר חיפוש גם באמצע מילה, יש לי אותו בעבודה
אם תרצה אבדוק לך מחר איך מגדירים את זה (זה מוגדר אצלי ככה)

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
עוד מחלה נוראה שמצריכה ביקור אצל פסיכיאטר של ה 4X4: הוא לא מאפשר לשמור מספר תוך כדי שיחה ו/או להוציא שיחה תוך כדי שיחה אחרת. זה מעצבן נורא!! נורא!!
אפשרי, כנ"ל מחר אוכל לבדוק לך איך עושים זאת בדיוק

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
בנוסף, הוא סובל ממחלת נפש עמוקה שקשורה לבלוטות'
גם ה 4X4 הבלוטות' שלו לא הכי מושלם
בגדול הוא סבבה לחלוטין, אבל לפעמים הוא משתבש וצריך להפעיל מחדש את הפלאפון כדי להחזיר את הבלוטות'

קושקוש

משתמש... תחליטו אתם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
קודם כל מעניין וכתוב טוב,
אכן, כבר הרבה זמן שאני לא מצליח להבין למה אין טלפון כשר איכותי,
למה אי אפשר איכות כמו של סמארטפון? למה אי אפשר איכות של 'אפל'?
יש הרי קהל די גדול [פצפון ביחס לקהל של הסמארטפון] שצורך מכשירים כשרים,
איך עוד לא קם מישהו שהלך לייצר מכשיר עם 'שם' ברמה לא פחותה מזו של המכשירים שאינם כשרים?

ו... דבר אחרון... אהבתי את התווית..

mend

משתמש מקצוען
D I G I T A L
סובל גם הוא ממחלת נפש מעיקה מאוד:
אי אפשר לחפש איש קשר, אלא אם כן אתם יודעים בבירור את שמו. נניח אתם מחפשים את "דודה נחמה". תקישו 'נחמה' - הוא לא ימצא דבר. ה Q3 מנצח בקטע הזה
אנשי קשר-> אפשרויות->בחירת מנוע חיפוש
לבחור חכם.
וזהו.

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען
לא נכון!
תכנס לאנשי קשר-אפשרויות-בחירת מנוע חיפוש-חכם.

גם לא נכון.

תוך כדי שיחה נכנסים לאפשרויות-הוסף שיחה חדשה- כותבים את המספר וזה נותן את האפשרות גם לשמור את המספר.

שמחתי לעזור!

גיפט

משתמש מקצוען
החסרונות הקוסמטיים של 4X4: חריץ כרטיס זכרון משונה, מקשים קטנים יותר משל ה Q3
אבל הם בולטים ונוחים יותר מהq3 לדעתי
בשניהם, אגב, אין כפתור ייעודי לווליום וזה חבל.

מה אכפת לך להשתמש במקש העליון ברביעיה? דוקא נח
הבטריה של 4x4 נוראית! לא מפריע לי ככ כי אני מטעינה כל זמן שהפלאפון לא בשימוש אבל היה לי את הq3 והיה הרבה יותר טוב (אם כי לא את גרסת 2023 שאינני מכירה אותה) כן חשוב לציין שנטען מהר.
חוצמיזה כל מה ש @אפרים יעקובזון אמר.
לטעמי מכשיר מעולה. לא מושלם כמובן, אבל הכי טוב בפער מכל מה שהיה לי אי פעם, לדעתי שווה אפילו דירה בהר נוף.
(אגב לq3 יש אופי יותר פוניביזאי לדעתי)

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אה, עוד משהו
בתור אחד שיש לו נוקיה 3310 אני לא סובל את המקשים של 4X4
צריך ללחוץ חזק ומדויק

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
קודם כל מעניין וכתוב טוב,
אכן, כבר הרבה זמן שאני לא מצליח להבין למה אין טלפון כשר איכותי,
למה אי אפשר איכות כמו של סמארטפון? למה אי אפשר איכות של 'אפל'?
יש הרי קהל די גדול [פצפון ביחס לקהל של הסמארטפון] שצורך מכשירים כשרים,
איך עוד לא קם מישהו שהלך לייצר מכשיר עם 'שם' ברמה לא פחותה מזו של המכשירים שאינם כשרים?

ו... דבר אחרון... אהבתי את התווית..
מי מוכן לשלם 4,000 ש"ח על מכשיר כשר?

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
חבל חבל חבל חבל שאין אפשרות לגבות את אנשי הקשר ל'ענן', וכן לקבל עדכוני גרסה. חלק גדול מהבעיות הם תוכנה. למה בשביל חיפוש טוב יותר באנשי קשר, אני צריך לקנות מכשיר חדש?
אם אתה היית פותח חברה לייבוא טלפונים היית מעדיף למכור לאנשים טלפון חדש כל שנה או למכור להם עדכוני תוכנה בעשירית מחיר?

bd!!!

משתמש צעיר
עם סיום האיגרת, אציין באותיות גדולות הערה גורפת לכל המכשירים הכשרים.
חבל חבל חבל חבל שאין אפשרות לגבות את אנשי הקשר ל'ענן', וכן לקבל עדכוני גרסה. חלק גדול מהבעיות הם תוכנה. למה בשביל חיפוש טוב יותר באנשי קשר, אני צריך לקנות מכשיר חדש? למה אם המכשיר אבד הלכו כל אנשי הקשר? זה פסיכי.

[לגבי הגיבוי, הצעה: הייתי רוצה לראות שירות, שאוכל לגשת פעם בחצי שנה לכל חנות סלולר, לשלם 20 שקלים, והם יגבו לי את אנשי הקשר לענן מאובטח שיוקם על ידי וועדת הרבנים לענייני תקשורת. אנשי הקשר יהיו מוצפנים, ויהיה אפשר להטעין אותם *רק* למכשיר עם אותו מספר סלולר. ככה ימות שבתאי צבי ושאר המצנטקים הנודניקים לא יוכלו לגנוב משם את מאגרי מספרי הטלפון.]

מסקנה?
נמשיך לחכות למכשיר כשר מושלם.
ועד אז, נסבול קצת ונשמח הרבה שיש לנו מכשיר כשר, ולא חס וחלילה סמארטפוי, אשר כל באיו לא ישובון (בדוק ומנוסה).
דווקא החברות מוציאות עדכוני תוכנה מדי פעם שפותרים את הבאגים - ניתן להשיג בחנויות הסלולר.

מלך הג'ינג'ים

משתמש רשום
1.יש אפשרות לעדכן גרסאות בחנויות
2.יש אפשרות לעשות גיבוי לאנשי קשר לכרטיס זיכרון (גם גיבוי אוטומטי)וכן התזכיר וללוח שנה גם יש אפשרות לגיבוי
3.אני חושב שבגרסאות החדשות יש אפשרות להוציא שיחה חדשה
4.יש אפשרות לעשות חיפוש חכם וכן יש אפשרות גם ללא פתיחת האנשי קשר לחפש לפי הראשי תיבות (כמו בנוקיה)
5.מומלץ לקנות בטריה גרמנית

שלמה ברנד

משתמש פעיל
מעלה מאוד חשובה ששמתי לב באח התאום של ה4*4 הQ7 שאפשר להוריד אנשי קשר במולטימדיה שזה מאוד מאוד חשוב
ורוב המכשירים הכשרים לא תומכים בזה

קושקוש

משתמש... תחליטו אתם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
מי מוכן לשלם 4,000 ש"ח על מכשיר כשר?
אין סיבה שזה יהיה המחיר,
אנחנו לא צריכים כאן מסך עם טאצ' מושלם, לא צריכים מצלמה ברמה הזו ולא צריכים את כל השכלולים,
לא ביקשתי שזה יהיה סמארטפון בלי אינטרנט..
רק טלפון פשוט, בדיוק כמו הכשרים של היום, כמו הנוקיה, כמו הQ3 וכד',
רק איכותי!
עם בטריה נורמלית, עם בלוטות' הגיוני, ושיחזיק לכמה שנים טובות...

גם אם המחיר היה באזור ה800+ ש"ח למכשיר כשר איכותי באמת של חברה ידועה כמו 'אפל', שיחזיק לכמה שנים טובות קדימה... מאמין שהיו הרבה מאד שהיו משלמים את זה...

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אין סיבה שזה יהיה המחיר,
אנחנו לא צריכים כאן מסך עם טאצ' מושלם, לא צריכים מצלמה ברמה הזו ולא צריכים את כל השכלולים,
לא ביקשתי שזה יהיה סמארטפון בלי אינטרנט..
רק טלפון פשוט, בדיוק כמו הכשרים של היום, כמו הנוקיה, כמו הQ3 וכד',
רק איכותי!
עם בטריה נורמלית, עם בלוטות' הגיוני, ושיחזיק לכמה שנים טובות...

גם אם המחיר היה באזור ה800+ ש"ח למכשיר כשר איכותי באמת של חברה ידועה כמו 'אפל', שיחזיק לכמה שנים טובות קדימה... מאמין שהיו הרבה מאד שהיו משלמים את זה...
אפל ושאר חברות ברמה הזאת לא פותחים קו ייצור בשביל 100,000 מכשירים
היחידים שיפתחו קו יצור בשביל זה הם חברות סיניות עלומות.

כשמגיע יזם ורוצה לפתח פלאפון חדש הוא צריך לתכנן שלא יוכל למכור ביותר מ600-700 למכשיר
והתוצר בהתאם.
יוצא דופן הוא שיאומי שיצרו מכשירים זולים באיכות יותר טובה מהיצרנים הסינים העלומים אבל רחוק משל אפל.

קושקוש

משתמש... תחליטו אתם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
אפל ושאר חברות ברמה הזאת לא פותחים קו ייצור בשביל 100,000 מכשירים
היחידים שיפתחו קו יצור בשביל זה הם חברות סיניות עלומות.

כשמגיע יזם ורוצה לפתח פלאפון חדש הוא צריך לתכנן שלא יוכל למכור ביותר מ600-700 למכשיר
והתוצר בהתאם.
יוצא דופן הוא שיאומי שיצרו מכשירים זולים באיכות יותר טובה מהיצרנים הסינים העלומים אבל רחוק משל אפל.
איי, גלות...

נועה noa

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הבטריה של 4x4 נוראית! לא מפריע לי ככ כי אני מטעינה כל זמן שהפלאפון לא בשימוש אבל היה לי את הq3 והיה הרבה יותר טוב (אם כי לא את גרסת 2023 שאינני מכירה אותה) כן חשוב לציין שנטען מהר.
בטריה לגמרי נוראית, למרות ששמעתי שבגרסה החדשה תיקנו את הבאג הזה.
אני אישית קניתי בטריה גרמנית, ומצבי ומצב הפלאפון השתפר פלאים.
אגב לגבי שמירת אנשי קשר תוך כדי שיחה, עשיתי את זה המון פעמים. זה אמנם קצת מסורבל, אבל זה דיי דומה לכל שאר הטלפונים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה