הלוואת זכאות או להכין מסלול פיתוי?

הבריסקער הנודד

משתמש פעיל
יש לי כסף לפרוע במיידי ובעוד כשנתיים.
הסכום משתווה לכלל סכום הלוואת הזכאות שהיא בריבית מאד נמוכה (2.16)
כל המשכנתא כולה היא נמוכה - 500K(מחיר למשתכן)

הבנקאית יועצת לי לקחת את כל ההלואה כבר עכשיו. האם באמת זה כדאי?

הבריסקער הנודד

משתמש פעיל
לא כ"כ ברור השאלה
אתה צריך לשלם חלק מהסכום עכשיו וחלק בעוד שנתיים??
או יש לך לפרוע??
תדייק את השאלה (כמו בריסקער) ואנסה לענות
יש לי הלוואת זכאות ע"ס 150K לדוגמא
יש לי 100K הון עצמי מעבר לנדרש
ויש לי עוד שנתיים 50K פיקדון שנפתח (קרן השתלמות)

האם לתכנן לפרוע את הלוואת הזכאות שהיא צמודת מדד אבל הריביות שלה נמוכות. או להכין מסלול פיתוי אחר.

מאיר עלי באבא

משתמש פעיל
יש לי הלוואת זכאות ע"ס 150K לדוגמא
יש לי 100K הון עצמי מעבר לנדרש
ויש לי עוד שנתיים 50K פיקדון שנפתח (קרן השתלמות)

האם לתכנן לפרוע את הלוואת הזכאות שהיא צמודת מדד אבל הריביות שלה נמוכות. או להכין מסלול פיתוי אחר.
במצב של הריביות היום לא נראה לי ששווה לפרוע זכאות אפילו שזה צמוד כי זה עדיין נמוך
צריך לראות מה הריביות האחרות שיש לך
את הזכאות אפשר לפרוע בלי לתכנן
גם את הפריים אפשר לפרוע בלי לתכנן
לא הבנתי למה לקחת יותר ממה שאתה צריך זה נותן לך ריביות יותר טובות??
פעם כשהיה אפשר לקחת רק שליש פריים והפריים היה מסלול מאוד שווה זה היה מומלץ

מאיר עלי באבא

משתמש פעיל
אם הבנתי נכון היה לך עוד שאלה אם לשחרר עכשיו את הכסף או בהמשך
זה תלוי אם אתה כבר מתחיל לשלם את המשכנתא עכשיו ולא עושה גרייס לדעתי זה שווה גם בגלל שאתה מרוויח את העליה של מדד התשומות וגם אתה מבטח את עצמך מעליה בריביות במסלולים הקבועים
אבל אם אתה עושה גרייס מלא או חלקי זה כנראה לא כ"כ שווה

הבריסקער הנודד

משתמש פעיל
לא הבנתי למה לקחת יותר ממה שאתה צריך זה נותן לך ריביות יותר טובות??
לקחת יותר ממה שצריך כדי לפרוע.
מה שאתה אומר - שאם ההלוואת זכאות היא בריבית של 2.16 אז שוה לי להשאיר אותה ולהכין מסלול פריים שאותו אני אפרע ללא עמלות?

מאיר עלי באבא

משתמש פעיל
לקחת יותר ממה שצריך כדי לפרוע.
מה שאתה אומר - שאם ההלוואת זכאות היא בריבית של 2.16 אז שוה לי להשאיר אותה ולהכין מסלול פריים שאותו אני אפרע ללא עמלות?
אין צורך לקחת יותר בשביל לפרוע אפשר גם לפרוע הלוואה חלקית חבל על הריבית שתשלם בדרך
לא אמרתי שתכין מסלול פריים
צריך לראות מה המשכנתא הכוללת שמציעים לך ואז לראות איזה מהמסלולים יהיה שווה לפרוע ולהכין נקודת יציאה בעוד שנתיים אם מדובר במסלול שיש בו עמלת היוון

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה