דרוש מידע האם אתם מכירים חומר כשר לפסח למדיח?

יראת גאולה

משתמש מקצוען
חיפשנו בעבר חומר למדיח כלים, כשל"פ עדה החרדית, ולא מצאנו.
שאלנו את הבד"צ, והם ענו שיש אבקה למדיח כשרה לפסח, של חברת סנו. פנינו לסנו, והם טענו שהאבקה הזו אינה מיוצרת כבר כמה שנים... כיום יש להם רק טבליות.

אם יש לכם מידע בנושא, שיוכל לעזור לנו, נשמח לשמוע.

עורך עם נסיון

משתמש פעיל
עריכה תורנית
כשר לפסח לכאורה ע"י הרב וסטהיים, כך מופיע באתר

יראת גאולה

משתמש מקצוען
כשר לפסח לכאורה ע"י הרב וסטהיים, כך מופיע באתר
תודה, נבדוק.
בכל זאת אנחנו מעדיפים בד"צ עדה החרדית במה שנוגע באוכל...

עורך עם נסיון

משתמש פעיל
עריכה תורנית
יש להבדיל בין הכשר לאוכל, לבין הכשר על דבר שנתון במחלוקת אם בכלל צריך הכשר.
מאידך צריך לחשוש שנותני הכשרות לפסח סוברים שאין בזה בעיה אם יש חשש חמץ, ולכן צריך דווקא הכשר מהודר בדברים כאלה.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אשמח לדעת מי הסובר שחומר ניקוי צריך הכשר?
"מי" אני לא יודעת.
אבל כן יודעת שיש דעה הלכתית שסוברת שבגלל שחמץ אסור בהנאה, לא רק באכילה,
צריך כשרות גם על חומרי ניקוי.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
"מי" אני לא יודעת.
חוזר ושואל מי.

עורך עם נסיון

משתמש פעיל
עריכה תורנית

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
אין כזו דעה,
חמץ שלא ראוי למאכל כלב מותר בהנאה
המח' האם מותר לאכול או לא

@עורך עם נסיון
אני מקווה שאתה לא מכנה את זה "מקורות" כשאתה עורך ספרי הלכה...

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
האם חומרי ניקוי וכדומה צריכים הכשר לפסח

תוכן התשובה:
במסכת פסחים (כא ע"ב) מבואר שמותר ליהנות בפסח מחמץ שנפסל ממאכל כלב: 'חרכו קודם זמנו מותר בהנאה אפילו לאחר זמנו', ותוספות כתבו: 'חרכו', כגון שנפסל ממאכל כלב. וכן פסק ב'שלחן ערוך': 'חמץ שנתעפש קודם זמן איסורו ונפסל מאכילת הכלב, או ששרפו באש קודם זמנו ונחרך עד שאינו ראוי לכלב, מותר לקיימו בפסח'. וב'משנה ברורה' כתב שכוונת ה'שלחן ערוך' שמותר גם בהנאה. לכאורה, מכאן אפשר להסיק שכל הנאה שאינה אכילה - מותרת, {אך יש פוסקים שמחמירים בהנאה בגופו של האדם מדין 'סיכה כשתיה', ונבאר זאת בעז"ה פעם אחרת}. מכל מקום, ברור שמוצרים שנפסלו ממאכל כלב ואינם מיועדים לאכילה או לשימוש חיצוני לגוף, אין כל בעיה להשתמש בהם בפסח, ואין צריך לבדוק שהם כשרים. לכן, מכיוון שכל חומרי הניקוי למיניהם, משחות נעליים, דבק נוזלי וכדומה - נפסלו ממאכל כלב לפני הפסח, מותר להשתמש בהם ואין צורך שיהיו כשרים לפסח.
התשובה התקבלה מרבני כושרות, שאלות בנושאי כשרות
ה באדר ב'
,
15 במרץ, 2016

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מכל מקום, ברור שמוצרים שנפסלו ממאכל כלב ואינם מיועדים לאכילה או לשימוש חיצוני לגוף, אין כל בעיה להשתמש בהם בפסח, ואין צריך לבדוק שהם כשרים.
אוקיי, אז פה כתוב בשם כושרות שחומר למדיח לא צריך הכשר כלל ללא מחלוקת. אך ברשימה של כושרות עצמם בלינק שהביא @עורך עם נסיון אבקת מדיח רצוי שיהיה לה הכשר, ושם מובא טעם אחר - משום דאחשביה. אין לי מדיח ואני לא יודע - האם לאחר הניקוי נשאר משהו מחומר הניקוי בכלים? והאם יש לו טעם טוב?

איילת מטילת

משתמש מקצוען
יש לכם מדיח מיוחד לפסח, או שאתם מכשירים אותו?
(סתם להתעניינות אם יש סיכוי להכשיר מדיח)
אפשר להכשיר אבל צריך את כל הפלסטיקים חדשיים וזה כבר יוצא יותר שוווה מדיח לפסח (אם יש מקום)

נערך לאחרונה ב:

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אוקיי, אז פה כתוב בשם כושרות שחומר למדיח לא צריך הכשר כלל ללא מחלוקת. אך ברשימה של כושרות עצמם בלינק שהביא @עורך עם נסיון אבקת מדיח רצוי שיהיה לה הכשר, ושם מובא טעם אחר - משום דאחשביה. אין לי מדיח ואני לא יודע - האם לאחר הניקוי נשאר משהו מחומר הניקוי בכלים? והאם יש לו טעם טוב?
נשאר חומר, שיוצר שכבת ברק על הכלים.
ובאכילה, גם אם זה לא ראוי למאכל כלב, יש בעיה.(אם נשאר חומר, מן הסתם הוא מגיע לפה.)
וגם בענין של נפסל למאכל כלב, יש דעות.
אני שמעתי שרק אקונומיקה וחומרים ממש חריפים נחשבים פסולים למאכל כלב.
(וזאת הסיבה שיש המקפידים בנקיונות ערב פסח לשפוך אקונומיקה בכל מקום שעלול להיות בו חמץ, שאם נשאר משהו, ייפסל.)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה