דחוף! מה עושים כשדיקלקטין לא עוזר?

בץ.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
זופרן.
רק זה עזר לי, תתייעצי עם רופא כמובן.

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
לוקחת פעמיים ביום .כבר שבוע ולא רואה שיפור יש עוד משהו ?יש לי בעיקר חומצה שעולה לי לפה .ואני כל הזמן עם טישו

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לוקחת פעמיים ביום .כבר שבוע ולא רואה שיפור יש עוד משהו ?יש לי בעיקר חומצה שעולה לי לפה .ואני כל הזמן עם טישו

למי שמעדיפה לנסות שינוי תזונתי, לפני שמנסה זופרן:

להפסיק לאכול קמח חיטה, סוכר, מטוגנים. ולהפחית מזונות מעובדים.
(ועוד קודם- מאכלים חומציים כמו עגבניות, חצילים, פירות הדר).

אם המצב חמור ממש, עובדים בשיטה ההפוכה - בודקים מה כן 'עובר' בלי לעלות בגרון.
מלפפון עם קליפה בדרך כלל עובר. תפוח מבושל עובר כמעט תמיד. שקדים לבנים (בלי הקליפה החומה הדקה).
מנסים משהו, ובודקים מה ההשפעה שלו.

יש הוראות כלליות בדרייב של 'חבלים' (כדאי להירשם לרשימת התפוצה שלהם).

דפה

משתמש מקצוען
המקסימום לקחת זה 4 כדורים ביום
יש הוראות לזמנים מסויימים

במקרים קשים יותר, אפשר לקחת זופרן
רק באישור רופא
אני לקחתי 8.
זופרן בעירוי 3 פעמים ביום.
שקית צהובה במיון שע"צ מידי כמה שבועות - זה מלא בויטמינים ובעיקר ויטמין B6 שאמור לעזור.
יש לי בעיקר חומצה שעולה לי לפה .ואני כל הזמן עם טישו
וזה העיקר: תרופה נוגדת חומציות, הכי מומלץ בהריון- נקסיום.
אה, אבל כלום לא עזר לי :(

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
אומפרדקס (לפחות 20 מג) מיד בבוקר.

Yael Mor

משתמש מקצוען
יש את זה במשפחה שלנו להרבה...
או שמסתובבים עם טישו ולא נעים או שלועסים מסטיק או שמים זית\שקד בפה ומחליפים אחרי ש"נגמר לו"...(זה מה שאני מכירה מקרוב).

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
התרופות נגד חומציות לא תמיד יכולות לעזור במצב הזה. לפעמים הן רק משיגות רגיעה מקומית שאחריה האש מתלקחת עוד יותר.

וויטמין B6 עוזר מאוד גם בהפחתת חומציות.
לוקחים 50 מ"ג, כמה פעמים ביום (להזהר לא לעבור את ה-200 מ"ג ביום).

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
כי זו תרופה חזקה, עם תופעות לוואי, שבמקור מיועדת למטופלי כימותרפיה.
והבטיחות שלה בהריון אינה בדרגה הכי גבוהה, אלא רמה אחת פחות.

אז מי שמעולפת מרוב הקאות והתייבשויות ולא מצליחה לבלוע כלום ואין סיכוי שתבצע שינוי תזונתי - חייבת לקחת אותה.
אבל מי שיכולה לעזור לעצמה בדרך אחרת, עדיף לנסות קודם את הדרך האחרת.

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
כי זו תרופה חזקה, עם תופעות לוואי, שבמקור מיועדת למטופלי כימותרפיה.
והבטיחות שלה בהריון אינה בדרגה הכי גבוהה, אלא רמה אחת פחות.

אז מי שמעולפת מרוב הקאות והתייבשויות ולא מצליחה לבלוע כלום ואין סיכוי שתבצע שינוי תזונתי - חייבת לקחת אותה.
אבל מי שיכולה לעזור לעצמה בדרך אחרת, עדיף לנסות קודם את הדרך האחרת.
אז מה הדרכים לפני?

בונגסטה יקר מידי

היא לקחה בתחילה פרמין ולא ככ עזר לה , אחכ הרופא (משפחה) אמר לה שזה לא מתאים להריון
ונתן הפניה לבונגסטה (יקר)

הרופא במוקד נשים נתן לה הפניה לזופרן ומאז החיים תותים...

זה תקין?
או שלא כדאי שתקח

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
היא לקחה בתחילה פרמין ולא ככ עזר לה

נראה לי שעוד לא שמעתי על היפראמזיסית שפרמין כן עזר לה. הוא לא מתחיל בכלל להשפיע על בחילות הריון.

הרופא במוקד נשים נתן לה הפניה לזופרן ומאז החיים תותים...

זה תקין?
או שלא כדאי שתקח

אם היא מרגישה טוב, ורגועה, ואין תופעות לוואי, והיא מודעת לכיוונים האחרים ומעדיפה להמשיך עם זופרן, אז זו הבחירה שלה ואין מה לנסות לשנות.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ה"מתכון" שלי:
על הבוקר-אומפרדקס
ב-10 בונג'סטה+זופרן
צהריים-זופרן
ערב בונג'סטה+זופרן

ולא לאכול\לשתות כלום ולהתאשפז אחת לשבוע-שבוע וחצי לייצוב המצב, הגעתי לחוסר הכרה והקאות דם... מאחלת לך בידיים מלאות התמונת פרופיל שלי היא המתנה שקיבלתי אחרי הסיוט הנ"ל

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אז מה הדרכים לפני?

בונג'סטה. (ועצוב לשמוע שבגלל שיקול כלכלי, נשים נאלצות לוותר עליו ועוברות מיד לזופרן...)
שילובי ויטמינים בהתאם לצורך, בדגש על B6 לחומציות וB1 למצב רוח. אפשר גם בעירוי אם לא מצליחים לבלוע.
תזונה. תזונה. תזונה. אבל זה קשה ודורש הרבה כוח רצון וגם כסף.

וכמובן הקטע הנפשי, שלדעתי היום הוא א' ב' בכל נסיון לטפל באשה היפראמזיסית.
שוב, כמו בתזונה, בגלל המצב הירוד בו נמצאות הרבה נשים היפראמזיסיות, לפעמים לא מצליחים אפילו להתחיל.
(אין הדברים אמורים בכאלו עם בחילות בוקר קלות וחביבות או צרבות בינוניות בלילה. אלא על אשה שסובלת ברמה מטשטשת חיים, מתופעות לוואי של הריון).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה