בריאות ילד בן 11 לא אוכל - מה עושים??

mirimer13

משתמש פעיל
שלום.
יש לי ילד בן 11 כבר כמה חודשים, מתחמק מלאכול.
ארוחות בוקר לא רוצה לקחת לחיידר, גם כשלוקח הרבה פעמים זה חוזר.
בארוחות ערב, מספר פעמים יש לו רצון אחר ממה שהכינו, ומקבל א"ז, אבל זה מספיק לכמה ימים,
לאחמ"כ שוב אינו מעוניין גם במה שבחר בעצמו לפני יומיים.
מספר שגם בחיידר לא אוכל את כל המנות בצהרון.
לא נראה חלש. לא נראה חסר תיאבון. ממתקים אוכל.
נמאס כבר להתחנן על זה.
החלק המעצבן, שלפעמים הוא יכול לבא בשעות אחה"צ המאוחרות, או בבוקר, ולהכריז (לפעמים גם בתסכול) שהוא רעב,
('נו.. אתמול התחננו אליך לאכול'..), אבל זה לא יקדם אותו גם עכשיו לאכול.
לא מדובר על רמה קיצונית, של חוסר תיאבון, והפרעת אכילה ח"ו, (בשבת גם, אוכל מעט), אבל עדיין זה מטריד.
כל עוד לא ידוע על בעיה מוגדרת, (וב"ה שאין שום תלונות על יציאות רכות, וכדומה),
הקופה לא מוכנה לתת בדיקות כמו ב. צואה או סי. אר. פי. לזהות אם יש איזה-שהי בעיה במערכת העיכול.
יש למישהו מושג מה עושים? למי פונים? איזה בדיקת דם פשוטה, יכולה לדייק יותר את הסיפור?
אשמח לקבל מידע תואם סיפור. תודה מראש.

אופססס ;)

משתמש מקצוען
כותבת מאד מאד בזהירות- אולי זה ריגשי? ז"א סוג של משיכת תשומת לב שלילית?
היה לי כזה סיפור עם הבן שלי. בערך באותו גיל. עד שהכנסתי לי לראש שאני את שלי עושה. יש בבית אוכל. גם מבושל וגם קצת ג'אנקים, ותמיד אפשר להכין טוסט וזהו. מכאן זה שלו. אם הוא רעב, יש מה לאכול. לא מדובר בזה שאין אוכל שהוא אוהב כי אתמול ושלשום המאכל המסויים הזה היה רלוונטי.
עדיין הוא עושה פרצוף על כל דבר אבל אני לא מתייחסת ובד"כ אני רואה אותו מגניב איזו חצי צלחת.
בהצלחה.
כמובן שחייבים לשלול בעיות רפואיות לפני שמחליטים שזה רגשי

אל תשכחו שמדובר בילד מספיק גדול בשביל לדעת לדאוג לעצמו

סבא ישראל

משתמש מקצוען
אני הייתי בדיוק ככה
את כל הפרוסות שאמא שלי הייתה מכינה הייתי זורק לפני שהייתי מגיע הבייתה (כמעט, היו פרוסות שנשארות בתיק והיינו מוצאים אותם בסוף שנה) ארוחות צהרים- ערב לא הייתי אוהב את כל הקטניות צ'יפס עופות ובקיצור הייתי בררן ההורים שלי היו קשוחים לא יודע כמה זה עזר...
לא נראה לי שיש בעיה מיוחדת אולי כן כדאי לעשות בדיקת דם אם יוצא תקין אז הוא פחות רעב

.Marble

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני חושבת שאם זה לא היה תמיד וזה התחיל פתאום, חשוב לבדוק
כדאי לעשות ספירת דם, אולי אפשר גם לבדוק צליאק
חוץ ממשיכת תשומת לב שכתבו פה, כדאי לבדוק צדדים רגשיים אחרים
האם יש לו מצב רוח, איך הולך מבחינה לימודית, חברתית וכו'

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה