גננות - שגיאות הבנה אצל ילדים

אוראורית

משתמש מקצוען
כשאמא שלי הייתה יוצאת בערב הייתי שואלת אותה לאן היא יוצאת? אמרה לי: "להליכה"
פעם אחת אמרתי לה- אמא למה את לא לוקחת אותי להליכה? אפעם לא הייתי שם.....
מזכיר לי,
שבאחד הטיולים שבו הזהרתי שוב לא להתרחק כדי לא ללכת לאיבוד הבת שלי שאלה אותי האם איבוד זה מקום רחוק, ואם היא תוכל ללכת לשם מתישהוא..

ניק 4339

משתמש פעיל
וואו ,האחיינים החמודים שלי ספקו לי מלאי,נתחיל:
בפרשת תולדות,אחיין שלי[בן 3] הזדעזע עמוקות מצורת האכילה של עשיו...
אבא שלו שאל אותו:,,יעקב הסכים לתת לו את הבכורה בתנאי ש...''
תשובה:''בתנאי שהוא יאכל עם כפית...''

ניק 4339

משתמש פעיל
באותה שבת אותו אחיין ראה את אבא שלי[סבו] עם קיסם.
הוא שאל את אביו[אחי] למה לסבא יש קיסם?
אז הוא ענה לו שסבא מוציא את האוכל מבין השיניים.
אחרי 2 דקות אחיין שלי שתה מים והכריז:''אבא,תביא לי קיסם!נתקע לי מים בין השיניים!''

ניק 4339

משתמש פעיל
אחיו של האחיין מההודעות הקודמות...[בן 6]
גיסתי שומעת אותו אומר יום אחד לשכנה שלהם שהייתה אצלם:''הלואי,שחס ושלום,ה' ישמור,אבא ואמא שלי...[מסמן בידו תנועה של-זהו,נגמר...ח''ו] ואז,אני יוכל לקחת הרבה ממתקים וללבוש כובע וחליפה...''

אין לו סבלנות לחכות לבר מצווה...

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אסתר בת 3 נולד לה אח בשבוע שלמדו בגן על רבי חנינא בן דוסא- אונז האבן געהאט א הינדאלע (במקום איגאלע- יש לציין שבעבר היה להם תרנגולות, והמשפט אונז האבן געהאט זה גם היה לנו וגם נולד לנו, אבל התרנגולות אינן מלפני שהיא נולדה)
וכן- במקום טיכל- מטפחת- קיכל- עוגיה

ניק 4339

משתמש פעיל
שגיאת הבנה אמיתית:
אחיין שלי בן 6,מאד אוהב חסידים[אנחנו ליטאים]
מאמרותיו:
''כשאני אהיה גדול אני אהיה חסיד,ואשתי תהיה חסידה,ואז,אני אחתוך לה את הרגל,כי לחסידה יש רק רגל אחת.''
שגיאת הבנה בין חסידית לחסידה...

חסידיות פה נא לא לכעוס עלי...

המלמד מבני ברק

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
וואו ,האחיינים החמודים שלי ספקו לי מלאי,נתחיל:
בפרשת תולדות,אחיין שלי[בן 3] הזדעזע עמוקות מצורת האכילה של עשיו...
אבא שלו שאל אותו:,,יעקב הסכים לתת לו את הבכורה בתנאי ש...''
תשובה:''בתנאי שהוא יאכל עם כפית...''
באותו נושא במשפחה שלי:
אחיין שלי (3) מספר בהתלהבות את הפרשה: עשיו אכל בלי לברך, שתה בלי לברך, קם בלי לברך ברכת המזון והלך בלי לסגור את הדלת (בדף קשר היה כתוב 'בלי לנשק את המזוזה')...

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
לפני הרבה שנים, מעשה שהיה כשלמדו במעון על טו בשבט.
ילדה קטנה ומתוקה בת שנתיים וחצי צעקה בקול ניחר לגננת "גם לי יש דובי שבט על הבקבוק.."
כן, הבנתן נכון- על הבקבוק היתה דמות חמודה של דובי.

זבנג

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
שגיאת הבנה אמיתית:
אחיין שלי בן 6,מאד אוהב חסידים[אנחנו ליטאים]
מאמרותיו:
''כשאני אהיה גדול אני אהיה חסיד,ואשתי תהיה חסידה,ואז,אני אחתוך לה את הרגל,כי לחסידה יש רק רגל אחת.''
שגיאת הבנה בין חסידית לחסידה...

חסידיות פה נא לא לכעוס עלי...
אצלנו דווקא אחד הקטנים אמר על אחת השכנות שהיא לטאה (במקום ליטאית...)

ניאגרה

משתמש פעיל
תוך כדי דפדוף באשכול נזכרתי בנוסטלגית ילדות, כמה פעמים ניסיתי לקלוט למה עלים בשלכת קשורים לאוטובוס, פתאום ראיתי שהבאת את הדוגמה הזו...
:ROFLMAO: ואני הבנתי את זה כך- שאסור להשליך את הפסולת במרחב הזה (כלומר בתוך האוטובוס)

אלטע מלמד

משתמש רשום
בָּרֵךְ עָלֵינוּ ד' אֱ-לֹקינוּ אֶת הַשָּׁנָה הַזֹּאת וְאֶת כָּל מִינֵי תְבוּאָתָהּ לְטוֹבָה וכו', וּבָרֵךְ נֶשָׁתֵנוּּ כַּנָשִׁים הַטּוֹבוֹת לִבְרָכָה בָּרוּךְ אַתָּה ד', וכו'

tzivi

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
שיר ששרה ילדה בת 5
במקום- בדברי תלמוד תלמוד תורתך
היא שרה- בדברי סלמון סלמון תורתך

עדר רחלים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני זוכרת שכשהייתי בכיתה א', מורה אחת אמרה לנו לחזור הרבה פעמים על חומר מסויים עד שנדע אותו טוב ונזכור הכל גם אם היא תבוא להעיר אותנו באמצע הלילה.
וכל בוקר מחדש כמעט בכיתי שהיא לא הגיעה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  27  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה